odwołanie się od matury? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-30, 09:41   #1
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59

odwołanie się od matury?


Witajcie, mam problem- z polaka rozszerzonego uzyskałam zaledwie 58% co jest słabym wynikiem jak na mnie zwłaszcza że matura poszła mi rewelacyjnie(tak przynajmniej myślałam) zastanawiam się teraz co zrobić bo podobno można napisać wniosek o ponowne sprawdzenie matury. czy miał ktoś do czynienie z taką sytuacją
?
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:08   #2
sensiblelook
Przyczajenie
 
Avatar sensiblelook
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Dot.: odwołanie się od matury?

Z tego co wiem, to mozna ubiegac sie jedynie o wglad do pracy. Takie podanie mozesz znalezc na stronie swojego OKE. Tyle ze, taki wglad nie pozwala na robienie zdjec pracy, ani kserowania jej. Podobno jezeli znajdziesz jakies nieprawidlowosci, to praca moze zostac sprawdzona ponownie, ale tylko jezeli te nieprawidlosci wynikaja z bledu sprawdzajacego .
sensiblelook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:11   #3
Thumbelina9512
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 239
Dot.: odwołanie się od matury?

Cytat:
Napisane przez Fairytalee Pokaż wiadomość
Witajcie, mam problem- z polaka rozszerzonego uzyskałam zaledwie 58% co jest słabym wynikiem jak na mnie zwłaszcza że matura poszła mi rewelacyjnie(tak przynajmniej myślałam) zastanawiam się teraz co zrobić bo podobno można napisać wniosek o ponowne sprawdzenie matury. czy miał ktoś do czynienie z taką sytuacją
?

Udało mi się znaleźć taką stronę http://www.odwolanieodmatury.pl/index.php. Mam nadzieję, że znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje .
__________________
Laissez-moi rêver
Laissez-moi y croire
Laissez-moi dire
Qu'on peut changer l'histoire.
Thumbelina9512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:14   #4
jumpersky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 143
Dot.: odwołanie się od matury?

Skąd jesteś, tj. jakiemu OKE podlegasz?
jumpersky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:53   #5
Trochofora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280
Dot.: odwołanie się od matury?

Najpierw musisz napisać podanie o wgląd pracy. Masz trochę czasu, by obejrzeć pracę + z tego, co wiem możesz sobie notować to, co według Ciebie jest źle ocenione, ale nie możesz robić zdjęć pracy ani jej kserować.
Potem piszesz podanie o ponowne sprawdzenie pracy. Twój arkusz jest niszczony bodajże po pół roku, także po tym czasie już nie będzie możliwości obejrzenia pracy.
Pozdrawiam
Trochofora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:58   #6
jumpersky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 143
Dot.: odwołanie się od matury?

Cytat:
Napisane przez Trochofora Pokaż wiadomość
Najpierw musisz napisać podanie o wgląd pracy. Masz trochę czasu, by obejrzeć pracę + z tego, co wiem możesz sobie notować to, co według Ciebie jest źle ocenione, ale nie możesz robić zdjęć pracy ani jej kserować.
Potem piszesz podanie o ponowne sprawdzenie pracy. Twój arkusz jest niszczony bodajże po pół roku, także po tym czasie już nie będzie możliwości obejrzenia pracy.
Pozdrawiam
naprawdę są niszczone? :O
jumpersky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:06   #7
ChocoAnnaBelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Świecie
Wiadomości: 44
Dot.: odwołanie się od matury?

Potwierdzam Prace są niszczone po kilku miesiącach :/. Mam podobny problem. Byłam zadowolona po napisaniu matury z chemii, a wynik jaki otrzymałam odbiega o tego niemiłosiernie. Dlatego też jutro wysyłam faksem wniosek o wgląd do pracy. Nie którzy na forach straszą, że to i tak nie ma sensu bo nic się nie zdziała. Ale czytałam też posty gdzie ludzie mówili, że oke przyznało im punkty, gdyż np. były one źle zliczone.
Zresztą mam znajomego który w zeszłym roku odwoływał się do swojej pracy i jak okazało się egzaminator nie policzył mu aż 10 pkt. OKE wystawiło nowe świadectwo
ChocoAnnaBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 12:59   #8
foreverandnever
Raczkowanie
 
Avatar foreverandnever
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 43
Dot.: odwołanie się od matury?

Ja z polskiego r dostałam 50% co jest mega mało jak na mnie. Też myslałam o odwołaniu, ale nauczycielka mi powiedziała, że z polskim rozszerzonym się nie opłaca, bo tam jest klucz i wgl bla bla bla żebym nie nastawiała się.
Prawdopodobnie jak już to podwyższą o pare procent.
Też się dziwiłam czemu tak słaby wynik jak pisałam naprawdę dobrze.
__________________
Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie?
foreverandnever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 13:22   #9
kamileczka95
Przyczajenie
 
Avatar kamileczka95
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 17
Dot.: odwołanie się od matury?

Dziewczyny mam to samo! Wydawało mi się ze napisałam rozszerzony polski na okolo 60-70%, a po wynikach się załamałam bo mam zaledwie 43%... Zawsze wypracowania szły mi bardzo dobrze, dlatego też myślę o odwołaniu, ponieważ chce wiedzieć na czym tak poległam...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kamileczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 13:25   #10
ChocoAnnaBelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Świecie
Wiadomości: 44
Dot.: odwołanie się od matury?

Cytat:
Napisane przez kamileczka95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam to samo! Wydawało mi się ze napisałam rozszerzony polski na okolo 60-70%, a po wynikach się załamałam bo mam zaledwie 43%... Zawsze wypracowania szły mi bardzo dobrze, dlatego też myślę o odwołaniu, ponieważ chce wiedzieć na czym tak poległam...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja właśnie z chemii liczyłam na tak 70-80%, tym bardziej, że sprawdzałam klucz i miałam na pewno dobrze zadanie tak, że powinnam mieć z nich 65% minimum. A tu nagle 46% Dawajcie znać jak Wam idzie odwołanie
__________________
ChocoAnnaBelle
ChocoAnnaBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 14:35   #11
xsunnyzindi
Przyczajenie
 
Avatar xsunnyzindi
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 7
Dot.: odwołanie się od matury?

Ja też liczyłam z chemii na 80-90%, czułam że poszło mi świetnie, a wynik 62 przyszedł już się pogodziłam z tym, że poczekam i poprawię w przyszłym roku, ale jak Was czytam to wstąpiło we mnie nieco otuchy, że nie ja jedna jestem w takiej sytuacji, myślicie że warto się odwołać??
__________________
Każdego dnia jeden mały krok do przodu
xsunnyzindi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 15:30   #12
ChocoAnnaBelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Świecie
Wiadomości: 44
Dot.: odwołanie się od matury?

Cytat:
Napisane przez xsunnyzindi Pokaż wiadomość
Ja też liczyłam z chemii na 80-90%, czułam że poszło mi świetnie, a wynik 62 przyszedł już się pogodziłam z tym, że poczekam i poprawię w przyszłym roku, ale jak Was czytam to wstąpiło we mnie nieco otuchy, że nie ja jedna jestem w takiej sytuacji, myślicie że warto się odwołać??
Jak najbardziej się odwołuj! Śmieszne jest w ogóle, że nie dosyć iż tracimy wiele czasu na przygotowanie sie do matury, stresujemy się itp. to jeszcze musimy się wojować z OKE o swoje wyniki :/
ChocoAnnaBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:58   #13
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: odwołanie się od matury?

należę do OKE Kraków. mój problem polega na tym że nie mam jak pojechać do Karkowa obejrzeć pracę, słyszałam, że kiedy składa się taki wniosek, to oni jeszcze raz przeliczają punkty czy coś takiego, czytałam na forach że ludzie którzy się odwołali dostali telefon z pytaniem czy jest to dalej aktualne bo sprawdzili jeszcze raz i wszystko jest ta samo albo dodali jakieś punkty... ten polski ,mnie dobija, a na na wymarzone studia na prawdę mi mało brakuje (mam 543 a w tamtym roku próg wynosił 560) dlatego jeśli polski mi źle sprawdzili albo policzyli punkty to będę musiała ją poprawić w 2015...
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 17:05   #14
ChocoAnnaBelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Świecie
Wiadomości: 44
Dot.: odwołanie się od matury?

Cytat:
Napisane przez Fairytalee Pokaż wiadomość
należę do OKE Kraków. mój problem polega na tym że nie mam jak pojechać do Karkowa obejrzeć pracę, słyszałam, że kiedy składa się taki wniosek, to oni jeszcze raz przeliczają punkty czy coś takiego, czytałam na forach że ludzie którzy się odwołali dostali telefon z pytaniem czy jest to dalej aktualne bo sprawdzili jeszcze raz i wszystko jest ta samo albo dodali jakieś punkty... ten polski ,mnie dobija, a na na wymarzone studia na prawdę mi mało brakuje (mam 543 a w tamtym roku próg wynosił 560) dlatego jeśli polski mi źle sprawdzili albo policzyli punkty to będę musiała ją poprawić w 2015...
Czyli po oddaniu im wniosku o wgląd a jeszcze przed zobaczeniem swojej pracy oni przeliczają pierw punkty? Pociesze Cię, że ja niestety ale też mogę się nie dostać na wybrany kierunek :/ Co gorsza, dzisiaj jeszcze raz sobie zrobiłam arkusz z chemii i wyszło mi, że powinnam mieć min. 60-70 %. Dlatego jeśli okaże się, że źle policzyli mi punkty a nie będą chcieli wydać nowego świadectwa to trudno ale będę się z nimi wojować. Nie po to ostro chodziłam na korki i ślęczałam nad chemią by mieć teraz 46%.
ChocoAnnaBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 18:17   #15
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: odwołanie się od matury?

Cytat:
Napisane przez ChocoAnnaBelle Pokaż wiadomość
Czyli po oddaniu im wniosku o wgląd a jeszcze przed zobaczeniem swojej pracy oni przeliczają pierw punkty? Pociesze Cię, że ja niestety ale też mogę się nie dostać na wybrany kierunek :/ Co gorsza, dzisiaj jeszcze raz sobie zrobiłam arkusz z chemii i wyszło mi, że powinnam mieć min. 60-70 %. Dlatego jeśli okaże się, że źle policzyli mi punkty a nie będą chcieli wydać nowego świadectwa to trudno ale będę się z nimi wojować. Nie po to ostro chodziłam na korki i ślęczałam nad chemią by mieć teraz 46%.
boję się że nic już nie poradzę, trudno- poprawię maturę

najgorsze jest to że na serio polski poszedł mi super i nie wiem tylko czy to jakiś głąb mi go sprawdzał czy to ja taka głupia.
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 18:32   #16
e_liska
Raczkowanie
 
Avatar e_liska
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 338
GG do e_liska
Dot.: odwołanie się od matury?

Pisząc o tym odwołaniu zasiałyście i we mnie ziarnko wątpliwości Tylko w moim przypadku rzecz rozchodzi się o rozszerzoną geografię- sprawdzając odpowiedzi wychodziło mi 80-90 procent, a wynik przyszedł mi 73%. Ale wydaje mi się że takie wojowanie z OKE będzie trudne i może potrwać, a na większości uczelni już niedługo minie czas składania papierów.
__________________
Tomorrow may rain, so I'll follow the sun
e_liska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 18:33   #17
ChocoAnnaBelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Świecie
Wiadomości: 44
Dot.: odwołanie się od matury?

Cytat:
Napisane przez Fairytalee Pokaż wiadomość
boję się że nic już nie poradzę, trudno- poprawię maturę

najgorsze jest to że na serio polski poszedł mi super i nie wiem tylko czy to jakiś głąb mi go sprawdzał czy to ja taka głupia.
Sądzę, że taki głąb ci ja sprawdzał Mój brat słyszał dziś w metrze rozmowę dwóch dziewczyn. Z rozmowy wynikało, że obydwie uczyły się na takim samym poziomie z chemii. Ale jedna zaliczyła ją na 60 kilka % a druga na ponad 80%. Ta pierwsza była mega oburzona, że ma taki wynik. Dlatego myślę, że pewnie takie pracę trafiły do jakiegoś ostrego/nieudolnego egzaminatora :/
ChocoAnnaBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 18:38   #18
kamileczka95
Przyczajenie
 
Avatar kamileczka95
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 17
Dot.: odwołanie się od matury?

Cytat:
Napisane przez Fairytalee Pokaż wiadomość
boję się że nic już nie poradzę, trudno- poprawię maturę

najgorsze jest to że na serio polski poszedł mi super i nie wiem tylko czy to jakiś głąb mi go sprawdzał czy to ja taka głupia.
Myślę, że to faktycznie takie głąby poprawiają dlatego też zastanawiam się nad tym odwołaniem w szkole po próbnej maturze byłam świadkiem tego jak na wosie ktoś napisał nieposłuszność obywatelska natomiast w kluczu było nieposłuszeństwo obywatelskie i pani, która jest egzaminatorka nie uznała takiej opowiedzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kamileczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 18:45   #19
xsunnyzindi
Przyczajenie
 
Avatar xsunnyzindi
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 7
Dot.: odwołanie się od matury?

ChocoAnnaBelle też medycyna?
zalogowałam się na stronie oke i przejrzałam ile pktów za jakie zadanie dostałam, zgodnie z tym co mi przyznali są dobrze policzone, teraz tylko przeanalizować klucz i zobaczyć gdzie ewentualnie mogłabym je dostać.
I tak pewnie będę musiała w przyszłym roku bio podciągnąć, bo 68 tylko, ale to zawsze byłby jeden przedmiot do napisania a nie dwa. W ogóle nie wiem jak to się stało że tak okropnie mi poszło, robiłam arkusze na 80-90% i wzwyż a jak przyszedł maj i te prawdziwe to takie beznadziejne wyniki, czuję się jak ostatni głąb Nie chcę zwalać winy na oke ani nic z tych rzeczy, wiadomo, są ludzie którzy świetnie napisali, ale jednak boli mnie też, że nawet z tymi wynikami jakie mam teraz dostałabym się na med na studia za granicą i mają tam miejsca dla obcokrajowców a własne państwo mnie nie chce..
__________________
Każdego dnia jeden mały krok do przodu
xsunnyzindi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 18:49   #20
ChocoAnnaBelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Świecie
Wiadomości: 44
Dot.: odwołanie się od matury?

Cytat:
Napisane przez xsunnyzindi Pokaż wiadomość
ChocoAnnaBelle też medycyna?
zalogowałam się na stronie oke i przejrzałam ile pktów za jakie zadanie dostałam, zgodnie z tym co mi przyznali są dobrze policzone, teraz tylko przeanalizować klucz i zobaczyć gdzie ewentualnie mogłabym je dostać.
I tak pewnie będę musiała w przyszłym roku bio podciągnąć, bo 68 tylko, ale to zawsze byłby jeden przedmiot do napisania a nie dwa. W ogóle nie wiem jak to się stało że tak okropnie mi poszło, robiłam arkusze na 80-90% i wzwyż a jak przyszedł maj i te prawdziwe to takie beznadziejne wyniki, czuję się jak ostatni głąb Nie chcę zwalać winy na oke ani nic z tych rzeczy, wiadomo, są ludzie którzy świetnie napisali, ale jednak boli mnie też, że nawet z tymi wynikami jakie mam teraz dostałabym się na med na studia za granicą i mają tam miejsca dla obcokrajowców a własne państwo mnie nie chce..
Na kosmetologie albo biotechnologie Ale z takim wynikiem jaki mi wystawili to nici :/
Gdybym miała 60% to bym jeszcze mogła zrozumieć, że gdzieś walnęłam jakieś głupie błędy itp. No ale nie 46% No po prostu śmiech na sali
No nic, jutro wyśle im faksem wniosek. Ciekawe czy odezwą się w miarę szybko
ChocoAnnaBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 19:55   #21
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: odwołanie się od matury?

Dziewczyny, koniecznie sprawdźcie te matury - w OKE dzieją się istne cyrki. Maturę pisałam dwa lata temu, ale moi znajomi mieli sytuacje, że np. nie doliczono wypracowania lub części z testem wyboru, koledze zamiast 30% z matmy R wyszło 60 kilka itd. Jeśli istnieje możliwość, że dostaniecie więcej punktów to korzystajcie, nie gódźcie się z losem .
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 22:47   #22
ZielonaTruskawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: odwołanie się od matury?

Ja wysłałam wniosek do oke, ponieważ brakuje mi 1 punktu z matematyki. Trochę się denerwuje czy dostanę ten punkt. Może mi napisać ktoś kto w zadaniu 32 dostał 1 punkt co tam napisał?
ZielonaTruskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 23:06   #23
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: odwołanie się od matury?

Cytat:
Napisane przez ZielonaTruskawa Pokaż wiadomość
Ja wysłałam wniosek do oke, ponieważ brakuje mi 1 punktu z matematyki. Trochę się denerwuje czy dostanę ten punkt. Może mi napisać ktoś kto w zadaniu 32 dostał 1 punkt co tam napisał?
na stronie CKE są już oficjalne klucze odpowiedzi, tam napisane jest za co ile puntów, co trzeba było napisać...sprawdź sobie: http://www.cke.edu.pl/index.php/aktu...y/317-maj-2014
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 23:13   #24
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: odwołanie się od matury?

Matura nie sprawdza niestety prawdziwej wiedzy lecz to czy umie się strzelać w klucz... Sama jestem zawiedziona swoim wynikiem z j. polskiego lecz miałam pecha. Moja nauczycielka mówiła że pamięta pewną pracę, która była rewelacyjna, piękne słownictwo, argumenty bardzo trafne i przemyślane lecz nie było tego w kluczu... Zastanawiałam się czy poprawiać maturę ale poszłam na kierunek techniczny więc już wyniki matury, szczególnie z polskiego do niczego się mi nie przydadzą.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 23:42   #25
ZielonaTruskawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: odwołanie się od matury?

Ja klucz już sprawdzałam i zgodnie z nim za napisanie wzoru powinnam otrzymać 1 punkt jednak wolę się upewnić bo przecież u nich trudno jest coś wywalczyć
ZielonaTruskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 00:22   #26
sarcastic_
Zakorzenienie
 
Avatar sarcastic_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 6 368
Dot.: odwołanie się od matury?

Odwołuj się jak potrzebujesz, nic nie tracisz, ewentualnie trochę nerwów.
Sama dzisiaj mam zamiar wysłać wniosek o wgląd, tyle, że ja z biologii. Strasznie byłam zszokowana wynikiem, nie wiem czy znajdę jakiś błąd, ale jak nie spróbuję to się nie przekonam. Wiem, że tam jest klucz i mogłam się nie wstrzelić, ale spodziewalam się wyniku o ok. 15% wyższego, więc...
Z chemii, matmy, fizyki macie łatwiej, bo tam zazwyczaj jedna odpowiedź i tyle, więc tym bardziej warto. Gorzej z polskim.
__________________
studentka


"I chciałbym mieć dziś już pod nogami pewny grunt.
I żyć z Tobą, być przy Tobie, mieć coś, wiedzieć już."

sarcastic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 09:33   #27
GiselleAbby
Raczkowanie
 
Avatar GiselleAbby
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 35
Dot.: odwołanie się od matury?

Ja też idę zobaczyć prace i może się odwołać.
U mnie jest problem z historią - zawsze miałam wysokie wyniki, stawiałam teraz na zdecydowanie pow. 70%, (ok.80% - 90%), a tu.... kiszka, jest dużo mniej i jakbym nie liczyła, to mi więcej wychodzi...
Wczoraj słyszałam jakiegoś maturzystę pod oke - chyba wydusił od nich jakieś 2pkt., także może jest nadzieja...
GiselleAbby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 15:51   #28
tartori341
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: odwołanie się od matury?

Mój kumpel odwołał się z mamą w podstawówce bardzo dawno temu i otrzymał 4 punkty.Ale z tego co czytałem na internecie jest ciężkoale trzeba miec nadzieje.Sam się odwołuję wiec mam takie pytanie jak nie zaliczyłem dwóch przedmiotów z czego jestem pewny że właśnie z J.Polskiego otrzymałem zbyt mało punktów.To po wglądzie i uznaniu punktów mogę liczyc na poprawkę.Krótko mówiąc chcę wiedziec czy do tego 4 lipca mogę napisac podanie o poprawkę.Wszysc y niezadowoleni z wyników matur pamiętajcie,że lepiej żałowac,że się coś spróbowało niż żałowac,że się czegoś nie spróbowało
tartori341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 19:26   #29
destination_2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 9
Dot.: odwołanie się od matury?

Cytat:
Napisane przez Fairytalee Pokaż wiadomość
Witajcie, mam problem- z polaka rozszerzonego uzyskałam zaledwie 58% co jest słabym wynikiem jak na mnie zwłaszcza że matura poszła mi rewelacyjnie(tak przynajmniej myślałam) zastanawiam się teraz co zrobić bo podobno można napisać wniosek o ponowne sprawdzenie matury. czy miał ktoś do czynienie z taką sytuacją
?
Jasne że powinnaś się odwołać. Ja też w tym roku będę się odwoływać od wyniku matury (z biologii) bo mam 0 pkt za odpowiedzi które są zgodne z kluczem i za które powinnam dostać punkt. Po wyjściu z matury byłam zadowolona a po zobaczeniu wyniku trochę się załamałam. Wysłałam podanie o wgląd do pracy i w tym tygodniu mam termin wglądu. Boję się jednak, że nawet jeśli dostanę punkty, to będzie już za późno bo do przyszłego tygodnia trzeba uzupełniać wyniki matur na stronach uniwersytetów. Wiecie może czy punkty te można później zmienić? Oczywiście jeśli po odwołaniu dostanę jakieś dodatkowe punkty
destination_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 19:36   #30
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: odwołanie się od matury?

Cytat:
Napisane przez destination_2 Pokaż wiadomość
Jasne że powinnaś się odwołać. Ja też w tym roku będę się odwoływać od wyniku matury (z biologii) bo mam 0 pkt za odpowiedzi które są zgodne z kluczem i za które powinnam dostać punkt. Po wyjściu z matury byłam zadowolona a po zobaczeniu wyniku trochę się załamałam. Wysłałam podanie o wgląd do pracy i w tym tygodniu mam termin wglądu. Boję się jednak, że nawet jeśli dostanę punkty, to będzie już za późno bo do przyszłego tygodnia trzeba uzupełniać wyniki matur na stronach uniwersytetów. Wiecie może czy punkty te można później zmienić? Oczywiście jeśli po odwołaniu dostanę jakieś dodatkowe punkty
Myślę, że spokojnie możesz zadzwonić do rekrutacji i się dowiedzieć co robią w takich przypadkach
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 22:32:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.