Puder -ktory wybrac? Pomoc potrzebna... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-16, 23:08   #1
maggan76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 2

Puder -ktory wybrac? Pomoc potrzebna...


Witam wszystkie Panie,
Potrzebuje pomocy w wyborze pudru:
a) sypkiego:
tutaj waham sie miedzy trzema: Chanel Poudre Caresse (nie jestem pewna czy jest jeszcze w sprzedazy, bo na oficjalnej stronie Chanel go nie ma), Chanel Poudre Universelle Libre a Clinique Gentle Light Powder
b) prasowanego: tutaj wybor jest pomiedzy: Shiseido Luminizing Color Powder a Guerlain Meteorites (w wersji sprasowanej, nie kuleczki)

Dodam, ze mam cere mieszana, jasna karnacje i b. podobaja mi sie te blyszczace drobinki na twarzy Jako podkladu uzywam Shiseido Hydro-Liquid Compact na zmiane z Shiseido Cream Foundation... Chcialabym uzywac pudru sypkiego rano przed wyjsciem do pracy a prasowanego do poprawek w ciagu dnia.
I blagam, nie kazcie mi czytac recenzji na KW, bo to wlasnie przez nie mam metlik w glowie i nie wiem co wybrac
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam,
Magda
maggan76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 13:11   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Puder -ktory wybrac? Pomoc potrzebna...

Powiem szczerze, że ja osobiście nie widzę tu zbyt dużego pola do manewru... ale do rzeczy. Co do sypkich - Poudre Caresse Chanel został wycofany już chyba ze 3 lata temu (co najmniej), myślę że nie znajdziesz już go nigdzie. Gentle Light mam i bardzo lubię - ale on własnie zniknął ze sklepów, został wycofany z Europy - szukałam go ostatnio dla pewnej wizażanki i nie udało mi się go znaleźć już nigdzie (panie w perfumeriach musiały oddać resztkę). Sypki Chanel Universelle jest wszędzie i moim zdaniem to swietny wybór - zawsze polecam jako jeden z moich najukochańszych i najlepszych sypkich pudrów (moim zdaniem lepszy od bardzo dobrego i lubianego Les Voilettes Guerlaina).

Co do sprasowanych - miałam Shiseido - świetny, polecam. Meteoryty sprasowane miałam 2 sztuki - jednokolorowe różowe, ale juz od dawna ich nie ma u nas, chyba ze chcesz na allegro upolować, i sprasowaną mozaikę - naprawdę fantastyczny produkt, ale cena z lekka przerażająca - kosztują ok 600 zł, naprawdę (dlatego też miałam tylko skromny wkład ). Jeśli lubisz delikatne sprasowane pudry rozświetlające - wypróbuje pryzmy Givenchy - właśnie używam, bardzo fajne, polecam

Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 14:48   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Puder -ktory wybrac? Pomoc potrzebna...

Moze ja nie pomoge za bardzo bo nie uzywam takich drogich kosmetykow, ale ostatnio zakupilam na ebay-u dla wizazanaki (jeszcze mi nie zaplacila a paczke juz wyslalam powinna juz ja miec, mam nadzieje ze mnie nie wykolowala)puder Clinique, pelnowymiarowe opakowanie. Piewsze wslysze ze zoslal wycofany ze sklepow, ale jak pisalam to nie moj kaliber wiec wszystko mozliwe. Na ebay-u sa tez probki badz testerki do kupienia tego pudru. Nie wiem co to jest ale nie sa to takie duze opakowania i pochodza z USA, t5ak reklamuje je sprzedawca, wiec kto wie moze tam sprzedaja w takich opakowaniach. Musze powiedziec ze ten puder mi nie odpowiada , bo bardzo podkresla maja mieszana cere, ktora ostatnio sie juz tak mocno nie przetluszcza, a przy tym pudrze mialam wrazenia ze stare czasy powrocily. Posiadam z letniej kolekcji puder w kulkach od Manhattanu i wlasnie sie tak mocno blyszczy jak Clinique, jesli jestes chetna to odstapie Ci. Kulki maja kolory zloty, bezowy i rozowy, ale sa to pastelowe kolorki , wiec tylko rozswietlaja cere, nie ma mowy zeby zabarwil ten puder cere na rozowo.
Wczoraj dostalam Meteority od Guerleina. Przyjechaly do mnie prosto z Francji i ciesze sie bo kosztowaly mnie tylko 32,50 euro. Mam wersje w kuleczkach i musze powiedziec ze sa super. Polysk jest dalikatny, nie swiece sie jak zarowka, moze za malo jak dla mnie zielonych kuleczek , bo zaczerwienienia i tak widac bez korektora sie nie obejdzie, ale jest ok. No i ta pojemnosc 33 gramy, jak nic starczy mi na 4 lata.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 21:33   #4
maggan76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 2
Re: Puder -ktory wybrac? Pomoc potrzebna...

Witam,
Dziekuje Wam bardzo serdecznie za pomoc,
Chyba juz wiem co wybiore: z sypkich wezme tak jak polecila Smoczyca: Chanel Poudre Universelle Libre, a z prasowanych zdecydowalam sie na Guerlain Meteorites (sprasowana mozaike)
Milego wieczoru zycze,
Magda
maggan76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.