Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-08, 09:52   #1
Nudi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Exclamation

Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !


Witam!
Mam maly problem otoz wczoraj mialam swoj pierwszy raz. W sumie nie byl to prawdziwy stosunek, chcielismy spróbować.Moj chłopak robil to bardzo lekko i delikatnie.. nie wchodził daleko.. bardzo mało.. ZABEZPIECZYLIŚMY sie oczywiście prezerwatywa(nie bylo wytrysku) Nie bylo krwawienia byl bardzo lekki bol. Moj chłopak jest doświadczony a dla mnie byl to 1 raz. Po tym około godziny lub dwóch pojawił sie ból taki jak menstruacyjny.Bol zanika powoli. Czy to normalne?
No i czy prezerwatywa na takiego typu rzecz wystarczyła by nie zajsc w ciąże?
I czy jestem juz kobieta?
Wiem ze osoba ktora decyduje sie na sex musi byc gotowa i dojrzala.. i nie moze pisac o takich rzeczach na forum ale ja chce sie poradzic..nie mam dobrego kontaktu z mama..
Dodam tyle ze kocham swojego chlopaka i zrobilam to z milosci.
No i teraz dla was podziekowania za ewentualna pomoc Pozdrawiam cieplutko
Nudi
Nudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 10:20   #2
erha
Zakorzenienie
 
Avatar erha
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5 275
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

Cytat:
Napisane przez Nudi Pokaż wiadomość
Witam!
Mam maly problem otoz wczoraj mialam swoj pierwszy raz. W sumie nie byl to prawdziwy stosunek, chcielismy spróbować.Moj chłopak robil to bardzo lekko i delikatnie.. nie wchodził daleko.. bardzo mało.. ZABEZPIECZYLIŚMY sie oczywiście prezerwatywa(nie bylo wytrysku) Nie bylo krwawienia byl bardzo lekki bol. Moj chłopak jest doświadczony a dla mnie byl to 1 raz. Po tym około godziny lub dwóch pojawił sie ból taki jak menstruacyjny.Bol zanika powoli. Czy to normalne?
No i czy prezerwatywa na takiego typu rzecz wystarczyła by nie zajsc w ciąże?
I czy jestem juz kobieta?
Wiem ze osoba ktora decyduje sie na sex musi byc gotowa i dojrzala.. i nie moze pisac o takich rzeczach na forum ale ja chce sie poradzic..nie mam dobrego kontaktu z mama..
Dodam tyle ze kocham swojego chlopaka i zrobilam to z milosci.
No i teraz dla was podziekowania za ewentualna pomoc Pozdrawiam cieplutko
Nudi
Proponuję się doedukować w kwestii zabezpieczenia przed następnym razem.
Ból jest czymś naturalnym, jak zanika to dobrze. Należy utrzymywać higienę i dobrze jest odczekać jakiś czas przed następnym razem.
Pytania o bycie kobietą nie komentuje, bo mnie szczerze rozbawiło
A tak z ciekawości: ile masz lat?
erha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 10:28   #3
Nudi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

mam 17 lat. co do tego co robilismy to nie bylo nic powaznego ! nie wiem czy mozna nazwac to stosunkiem. To byla proba.. co do antykoncepcji to wiem ze trzeba na cos powaznego sie wiecej zabezpieczyc ale na cos takiego prezerwatywa nie wystarczy?
A po za tym dziekuje za odp

Edytowane przez Nudi
Czas edycji: 2009-11-08 o 10:37
Nudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 10:45   #4
erha
Zakorzenienie
 
Avatar erha
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5 275
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

Jeśli nie pękła, to nic się nie stało
erha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 11:53   #5
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

Cytat:
Napisane przez Nudi Pokaż wiadomość
Po tym około godziny lub dwóch pojawił sie ból taki jak menstruacyjny.Bol zanika powoli. Czy to normalne?
kobiety obawiające się stosunku często po jego odbyciu (lub próbach) odczuwają skurcze w obrębie narządów płciowych (przypominające bóle menstruacyjne) - świadczy to często o stresie, lęku przed stosunkiem lub jego konsekwencjami (że się wyda, ciąża). Jeżeli to pierwszy raz - mogło się zdarzyć, jeżeli po zdobyciu większego doświadczenia nie przejdzie, idź do ginekologa.
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 12:27   #6
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

Wiecie, przeraża mnie myślenie "uprawiam seks- jestem kobietą" a jak sięma 25 lat, jest dziewicą, to kobietą się już nie jest? W moim środowisku podstawówka-gimnazjum była tylko mowa o tym, że jak dostanie się okres to się jest kobietą (choć to też głupota, bo jeśli kobieta okresu nie dostanie nigdy - co się chyba zdarza, no to i tak zostanie kobietą prawda?)

heh..

No prezerwatywa wystarczy w tym momencie i wystarczy prawie zawsze, jeśli nie pęknie.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 13:33   #7
Nudi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

annan_ mysle ze powodem tego bolu byl wlasnie stres.. dziekuje



Neciak89 masz racje. Nie mysle ze jezeli uprawialam seks lub bede uprawiac to stane sie kobieta. Nazwalam tak to po prostu.
Nudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 15:20   #8
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

hmm czy jestes kobietą... ?? niewiem sama sobie na to śmieszne pytanie odpowiedz... Dobrze ze sie zabespieczyłaś.. choć dla mnie 17 lat to za wcześnie na sex.. ale to juz twoja decyzja. ból to rzecz normalna.. poboli i przejdzie.. jeśli będziesz miala stalego partnera sexualnego radze udać sie do ginekologa zbadać i porozmawiać np o tabletach lub innej formie antykoncepcji.. szczeże nie polecam gumek.. jest przy nich obawa że pęknie albo sie ześliźnie...
Pozdrawiam
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 18:13   #9
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
hmm czy jestes kobietą... ?? niewiem sama sobie na to śmieszne pytanie odpowiedz... Dobrze ze sie zabespieczyłaś.. choć dla mnie 17 lat to za wcześnie na sex.. ale to juz twoja decyzja. ból to rzecz normalna.. poboli i przejdzie.. jeśli będziesz miala stalego partnera sexualnego radze udać sie do ginekologa zbadać i porozmawiać np o tabletach lub innej formie antykoncepcji.. szczeże nie polecam gumek.. jest przy nich obawa że pęknie albo sie ześliźnie...
Pozdrawiam
Mówisz ze 17 to za wczesnie? Wlasnie wczoraj dowiedzialam sie ze moja 16-to letnia siostra juz jest po A ja mialam troche ponad 17 i nie uwazam zebym za wczesnie zaczela.

Sugarbaby, nie chce na Ciebie naskakiwac czy cos, ale prosze Cie, zwroc uwage na to jak piszesz "zabezpieczyc" a nie zabespieczyc" "szczerze" a nie "szczeze". Przepraszam, ale to na prawde razi bardzo..
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 18:41   #10
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Mówisz ze 17 to za wczesnie? Wlasnie wczoraj dowiedzialam sie ze moja 16-to letnia siostra juz jest po A ja mialam troche ponad 17 i nie uwazam zebym za wczesnie zaczela.

Sugarbaby, nie chce na Ciebie naskakiwac czy cos, ale prosze Cie, zwroc uwage na to jak piszesz "zabezpieczyc" a nie zabespieczyc" "szczerze" a nie "szczeze". Przepraszam, ale to na prawde razi bardzo..
nic sie nie stało nie należe do obraźliwych osób..
A codo 1 go razu to każdy ma swoje zdanie. ja miałam prawie 19 lat.
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 19:02   #11
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

Ja myśle, ze 17-18 to jest tak w porządku, ale 16.... Aż mi sie nóż w kieszeni otwiera..
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 21:35   #12
czikiczikita91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z bajki
Wiadomości: 352
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

W tych czasach to raczej na porządku dziennym, dziewczyny uprawiaja sex majac tez 15 lat, ta granica caly czas schodzi w dol.
Ja osobiscie pierwszy raz zrobilam to majac 16 lat, ale bylam z chlopakiem pol roku no i zreszta jestem z nim do dzis i na pewno nie zaluje
czikiczikita91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 22:08   #13
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

No tak, ale jak chodzi o siostre, 16 lat, jej chlopak w moim wieku (20) to az mnie skreca po prostu.. No ale coz, o miesiac za pozno na gadanie o seksie ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 08:48   #14
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

no moja siostra ma też 16 lat.. sie zastanawiam czy ona jest też PO... Matko ale te młode"mamusie" po 14-16 lat mnie przerażają.. jak można być tak nieodpowiedzialnym??
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:00   #15
Nudi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

Mnie tez to przeraza ;( Kurcze trzeba byc odpowiedzialnym i byc swiadomy konsekwencji jakie moga z tego wyniknac.. Np. dla mnie uprawianie seksu tylko po to zeby sie pochwalic kolezanka jest glupie.. wiele dziewczyn tak robi co jest bardzo nie dojrzale. Szkoda takich dziewczyn ;(
no i kazdy inaczej i w innym wieku dojrzewa do tego.. choc moim zdaniem 15-14 lat za wczesnie :/
Najwazniejsze zeby zrobic to nie byle z kim, a z kochajaca sie osoba ))
Nudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 23:30   #16
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Pierwszy raz- problem !Prosze o pomoc !

Mój pierwszy raz był gdy miałam 16 lat, z moim facetem byłam od 1,5 roku i jestem z nim nadal a mam 25 lat No i musze powiedzieć że prawie go zgwałciłąm hahahah bo on stawiał opory bo nie chciał mnie skrzywdzić i takie tam pierdoły
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.