Pytanie do studentek pielęgniarstwa :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-06, 13:48   #1
kociara561
Przyczajenie
 
Avatar kociara561
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 17

Pytanie do studentek pielęgniarstwa :)


Hej dzieczwczyny,
sluchajcie mam takie problem, za rok piszę maturę i jestem już prawie pewna, że chce iść na pielęgniarstwo na WUM. I właśnie mam pytanie odnośnie tej matury, bowiem muszę, aby się tam dostać zdać polski podstawowy, język obcy ustny i przedmiot dodatkowy: biolkę, chemię, fizę lub WOS.
I tu się pojawia moje pytanie, ponieważ mam w planach zdawać rozszerzoną biologię i angielski i podać właśnie biologię jako przedmiot dodatkowy przy rekrutacji, ale zastanawiam się nad zdawaniem również wosu. Jeżeli poszedłby mi on lepiej na poziomie rozszerzonym niż biologia, to czy korzystniej byłoby go podać przy rekrutacji sugerując się liczbą punktów, czy jednak ważne jest to co zdajemy, a nie tylko liczba punktów? bo jakoś wydaje mi się, że biologia na piel bardziej przydatna niż wos :P
Czeeekam na odpowiedzi i z góry dziękuję
kociara561 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 15:14   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pytanie do studentek pielęgniarstwa :)

Jeżeli czujesz się na siłach by pisać R z biologii i z wosu P/R to napisać nie zaszkodzi. Nie wiem jak na WUMie, ale u mnie na uczelni wpisywało się wszystkie przedmioty z % i samo obliczało ile mam punktów biorąc te % z lepszych przedmiotów.

Wychodzę z założenia, że nie ważne co podasz, ważne żeby się tylko tam dostać a czy wos czy biologa. Studia i tak zweryfikują kto dotrze do obrony
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 17:11   #3
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Pytanie do studentek pielęgniarstwa :)

Cytat:
Napisane przez kociara561 Pokaż wiadomość
Hej dzieczwczyny,
sluchajcie mam takie problem, za rok piszę maturę i jestem już prawie pewna, że chce iść na pielęgniarstwo na WUM. I właśnie mam pytanie odnośnie tej matury, bowiem muszę, aby się tam dostać zdać polski podstawowy, język obcy ustny i przedmiot dodatkowy: biolkę, chemię, fizę lub WOS.
I tu się pojawia moje pytanie, ponieważ mam w planach zdawać rozszerzoną biologię i angielski i podać właśnie biologię jako przedmiot dodatkowy przy rekrutacji, ale zastanawiam się nad zdawaniem również wosu. Jeżeli poszedłby mi on lepiej na poziomie rozszerzonym niż biologia, to czy korzystniej byłoby go podać przy rekrutacji sugerując się liczbą punktów, czy jednak ważne jest to co zdajemy, a nie tylko liczba punktów? bo jakoś wydaje mi się, że biologia na piel bardziej przydatna niż wos :P
Czeeekam na odpowiedzi i z góry dziękuję
Na jakim profilu w LO jesteś? WOS wbrew pozorom jest trudnym przedmiotem na maturze.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 17:46   #4
kociara561
Przyczajenie
 
Avatar kociara561
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 17
Dot.: Pytanie do studentek pielęgniarstwa :)

o własnie to kolejna kwestia, bo jestem na biologiczno chemicznym, z wosem wiele styczności nie mam, więc musiałabym przygotowywać się sama, uważacie, że jest to do zrobienia?
kociara561 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 18:17   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pytanie do studentek pielęgniarstwa :)

Oglądasz codziennie wiadomości, orientujesz się w świecie, w organizacjach międzynarodowych, w nurtach politycznych, konfliktach? Miałam rozszerzony WOS w liceum i na każdej lekcji kilka osób pisało kartkówkę z tego, co było zeszłego wieczora w wiadomościach

A jeśli chodzi o rekrutację, to jeśli przelicznik jest ten sam to WOS i biologia liczą się tak samo, mimo tego, że biologia jest ciut bliżej pielęgniarstwa.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 18:33   #6
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Pytanie do studentek pielęgniarstwa :)

Moim zdaniem, skoro jesteś na biolchemie, to lepiej poświęć czas na solidne przygotowanie się do matury z bioli niż WOSu. Zdawałam ten przedmiot na rozszerzeniu i zadania wykraczały poza podręcznikowy materiał. Trzeba biegle orientować się w świecie, stosunkach międzynarodowych, polityce, nawet filozofii. Praca pisemna również dotyczy mało przewidywalnego tematu. Zastanów się lepiej .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-06 19:33:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.