Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-17, 10:10   #61
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
wlasnie sie nad tym zastanawiam... czy nie bedzie bolalo przy seksie... z miesiac napewno bym odczekala, mysle, ze wizyta u gina to dobry pomysl- jak bedize bolalao przy badaniu to znaczy, ze przy seksie prawdopodobnie tez bedzie. Choc szczerze mowiac nie wiem czy gin tak dolkadnie bada.

Dziewczyny mozecie juz siedziec???

co do karmienia to ja polecam forum o karmieniu na gazeta.pl, tam jest jedna babka-konsultant, ktora czuwa nad tym by ktos glupot nie pisal, jest tez duzo wypowiedzi karmiacych mam- jak sobie radzily z problemami. Warto sie zmotywowac, zanim ulegniemy presji otoczenia ( mam na mysli teksty typu: "Czemu go tak meczysz, przeciez widzisz, ze z butli sie najada"). Trzymam kciuki za karmienie!

Charlotte nam tez mowili, ze pozycja spod pachy jest na wiele rzeczy dobra.

Ja przez prawie tydzien nie moglam siedziec, siedzialam na ktoryms z posladkow tylko a nie calym tylkiem bo bol okropny, dopiero teraz juz nic nie boli tak po 2,5 tygodnia moglam powiedziec ze mnie szycie nie boli ale jak sie podcieram to delikatnie bo sie boje mocniej

Co do karmienia to ja wczoraj wyprobowalam metode spod pachy i jest rewelacyjna, maluch ladnie sobie lezy a kobieta ma obie rece wolne ale co z tego jak moj maly co 3 lyki robil przerwe i mu brodawka a dokladnie jej brak wpadalo z buzi i znowu 5 minut meki zeby laskawie sie zassal, skonczylo sie to tym ze zassal sie 2 razy pociagnal 6 razy (w ciagu 15 min) i zasnal na dobre i nic nie bylo w stanie go obudzic! On najlepiej to by sobie mogl tylko przytulony do cyca spac i nic wiecej! Dzis idziemy do lekarza z nim na wizyte kontrolna to bede rozmawiac z nim na ten temat czyli temat karmienia jak i czym....czytalam rozne artykuły na temat karmienia i metod ale co z tego jak mi i tak nic z teog nie wychodzi...maly uparciuch nie chce wspolpracowac i koniec, jak ma kaprys to wspolpracuje! Tak samo na karmienia trzeba go budzic co 3 godziny.....bo on sam to tak po 4 h jak nie wiecej sie zacznie troche juz krecic ale nie wrzeszczec, dopiero jak sie go obudzi to wtedy sie mu przypomina ze jest glodny i juz traci cierpliwosc....ehh co za uparciuch!

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-02-17 o 10:13
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 11:59   #62
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

buziaczekk, powodzenia na wizycie! ja tez doszlam do tego zeby budzic malego po 3 godzinach, bo jak poczekam az on sie obudzi to jest niecierpliwy i strasznie lapczywie je, nalyka sie powietrza a potem sie meczymy 2 godziny z ulewaniem i jedzeniem od nowa...
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 13:09   #63
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
wlasnie sie nad tym zastanawiam... czy nie bedzie bolalo przy seksie... z miesiac napewno bym odczekala, mysle, ze wizyta u gina to dobry pomysl- jak bedize bolalao przy badaniu to znaczy, ze przy seksie prawdopodobnie tez bedzie. Choc szczerze mowiac nie wiem czy gin tak dolkadnie bada.
Powiem wam tak:
Traci się dziewictwo po raz drugi
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 13:23   #64
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

A ja mam pytanie.Po porodzie używalyscie tych mini pieluch Belli jako podkladow
http://www.allegro.pl/item558467387_...zt_gratis.html
czy typowych podkladow ginekologicznych??
http://www.allegro.pl/item558176073_...ne_10_szt.html
Bo te Belli to mi sie ogromne wydaja. I ile ich potrzeba?
A majtki poporodowe to lepsze jednorazowe czy te wielorazowe?(Pewnie tez od szpitala zalezy jakie chca)
__________________
80------70-----60-----55
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 14:03   #65
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Powiem wam tak:
Traci się dziewictwo po raz drugi
mnie po cc ta przyjemnosc chyba ominie, a szkoda bo pierwszy raz tez nic nie czulam?
Czy pisalam juz gdzies ze jestem dziewica i mam dziecko?
A polozna tydzien po porodzie powiedziala do mnie i meza, ze mozemy juz uprawiac seks, tylko sie zabezpieczyc bo to ze karmie nie znaczy ze nie zajde
jakos sie nam jeszcze nie udalo

fizjo83, nie bede zbyt pomocna pewnie, bo ze mnie malo lecialo... mialam kupowac takie majtochy jak pieluchy ale nie zdazylam i dobrze... po cc lezalam 12 godzin, potem jak wstalam to polecialo.... az polozna wycierala podloge - bo mialam isc tylko do wc pare krokow po wyjeciu cewnika, a potem to jak sredni okres... zuzylam jedno opakowanie takich podpasek typu materac, potem mialam jedno takie tez dla kobiet po porodzie ale one juz byly ciensze i ze skrzydelkami a od tamtej pory uzywam always normal takich cienkich i jest git. Podobno po cc leci tyle samo co po sn ale nie wiem...
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 14:48   #66
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Powiem wam tak:
Traci się dziewictwo po raz drugi
Ale, że w jakim sensie ?? bo ja jak emzeta...też nic nie czułam....
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:14   #67
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Judy uwielbiam Twoje opisy sa takie obrazowe

buziaczekk fajnie, ze juz sie powoli zaczyna udawac powodzenia u pediatry
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-02-17 o 16:17
memi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 20:34   #68
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

hej dziewczyny! Gratulacje! Czytam o Waszych perypetiach z karmieniem. ... No coz. Karmienie to sztuka. A przy takich malych urwiskach, jakim byl moj 15 miesiecy temu - to wrecz katorga Nie tylko nie chcial jesc, nie potrafil sie zassac, wrzeszczal, zapowietrzal sie, wpadal w bezdech, itd... W szpitalu przez 6 dni jedna wielka walka, zeby nauczyl sie czwytac piersc (tez mialam problem z sutkami - ale to mija z czasem jak dziecko zaczyna lepiej i mocniej ssac). Ratowalam sie tez kapturkami (ktore ciagle spadaly,bo maly sie odrywal od piersi co 10sekund). Ale walczylam. W koncu po ok 10 dniach maly zakumal, ze musi z cyca ssac - inaczej padnie z glodu (probowalismy dawac moje mleko z kubeczka, itp, raczej unikalismy butelki). Pozniej juz zakumal, wiec powoli rezygnowalam z kapturkow. Najlepiej bylo go budzic w nocy, zeby jeszcze sie za bardzo nie wkurzyl i zeby piersi nie byly obrzmiale, bo wtedy jeszcze wiekszy problem chwyceniem. Ale jakos po 2-3 tygodniach doszlismy do wprawy. Oczywiscie sutki mialam tak pogryzione, czerwone i zakrawawione, ze hej. Nawet jak synek mial 2 miesiace to sciagalam pokarm z jednej piersi przez ponad 10 dni, zeby sie zagoila (mialam peknieta brodawke). Ale potem bylo juz tylko cudownie Budzil sie w nocy - do cyca - 15 minut i spal grzecznie dalej. Karmilam go przez 15 miesiecy Ciesze sie ze sie nie poddalam. Sutki oczywiscie sie ladnie wyrobily. Troche sie nacierpialam na poczatku, ale przy drugim dziecku bedzie juz z gorki. Nie poddawajcie sie - oczywiscie jesli macie ochote karmic piersia (bo nikt nikogo nie zmusza ).. Zycze powodzenia. Moze moja historia doda Wam otuchy, ze nie zawsze jest latwo, ale mozna sobie poradzic. Aha- ja nie dokarmialam malego mlekiem mod (tylko w szpitalu), ale moj tez nie byl wczesniakiem, wiec nie ma co porownywac. Ale uparciuchem i leniwcem byl ogromnym.
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 21:07   #69
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez fizjo83 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie.Po porodzie używalyscie tych mini pieluch Belli jako podkladow
http://www.allegro.pl/item558467387_...zt_gratis.html
czy typowych podkladow ginekologicznych??
http://www.allegro.pl/item558176073_...ne_10_szt.html
Bo te Belli to mi sie ogromne wydaja. I ile ich potrzeba?
A majtki poporodowe to lepsze jednorazowe czy te wielorazowe?(Pewnie tez od szpitala zalezy jakie chca)


Tak tych pieluch! Kup sobie te pierwsze z Belli sa lepsze niz te drugie....Ja mialam i jedne i drugie....zeszlo mi tego przez jakies 11 dni 4-5 paczek ale ze mnie tylko niecale 2 tyg sie lalo, pozniej zaczelam uzywac zwyklych podpasek z belli bo lecialy resztki a od wczoraj juz nie leci nic czyli 3 tyg i spokoj
A do tych pieluch z Belli polecam kupic majtki siateczkowe poporodowe - rewelacja i nie sluchaj w szpitalu ze nie mozna nic zakladac a z ta pielucha chodzic luzem! Tam gdzie ja rodzlam na szczescie nik nie zabranial ich uzywania ale wiem ze w szpitalach nie pozwalaja nosic niczego do trzymania tej pieluchy!
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 22:15   #70
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Tak tych pieluch! Kup sobie te pierwsze z Belli sa lepsze niz te drugie....Ja mialam i jedne i drugie....zeszlo mi tego przez jakies 11 dni 4-5 paczek ale ze mnie tylko niecale 2 tyg sie lalo, pozniej zaczelam uzywac zwyklych podpasek z belli bo lecialy resztki a od wczoraj juz nie leci nic czyli 3 tyg i spokoj
A do tych pieluch z Belli polecam kupic majtki siateczkowe poporodowe - rewelacja i nie sluchaj w szpitalu ze nie mozna nic zakladac a z ta pielucha chodzic luzem! Tam gdzie ja rodzlam na szczescie nik nie zabranial ich uzywania ale wiem ze w szpitalach nie pozwalaja nosic niczego do trzymania tej pieluchy!

No u nas np. zabraniają!!
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 22:28   #71
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
No u nas np. zabraniają!!

No to jak zabraniaja to mozna robic tak, ze przed wizyta majtki sciagac i lezec w samym podkladzie a jak sobie wizyta pojdzie to majtki ubierac....bo oni tylko na tej porannej wizycie zagladaja w krocze i dotykaja brzucha czy sie macica obkurcza a pozniej juz nikt koszuli nie kaze podnosic wiec majtki nosic mozna



Bylismy u pediatry z malym i powiem wam ze to byla pierwsza i ostatnia wizyta u tego goscia!! Myslalam ze bedzie fajny bo leczy juz 27-28 lat bo jak ja sie urodzilam to tez ze mna do niego chodzili a teraz przyjmuje u mnie w przychodni i jest jej kierownikiem....a gosciu kompletny pajac! Na poczatek to sie mnie pyta czemu urodzilam wczesniej (tego to nikt nie wie, tak mialo byc) potem badal malego i co uslyszalam na temat pepka??? ze malemu juz taki wypukly pepek zostanie!!! Jezu jemu dopiero w piatek w nocy pepek odpadł i jeszcze nie zdazyl sie schowac a on mi mowi ze jemu taki zostanie! Czy ten pepek powinien od razu sie schowac?? bo jestem przerazona! Kazal nam kupic plaster taki specjalny i zakleic mu go tak zeby byl schowany w kieszonce ze skory, a ten plaster jest na przepukline u dzieci!!!! Potem powiedzial ze kapac codziennie w wodzie z olejem ryzowym i nie uzywac zadnych kosmetykow!! jedynie kremu na odparzenia, ze jesli on u jakiegos dziecka poczuje na skorze oliwke itp to wiecej tego dziecka u siebie nie chce widziec tzn wiecej tego dziecka nie przyjmie!! Myslalam ze mi oczy wyjda na wierzch!! O pozycjach do ukladania dziecka w lozeczku powiedzial ze jak najwiecej na brzuchu nawet od razu po jedzeniu.....on chyba chce wszystkie dzieci podusic!!! Stwierdzil ze maly jeszcze ma slabe odruchy....dupa!! on juz odruchy ma az za dobre, kopie, wierzga, wywija a ze przy nim nie chcial to kazdy wie dlaczego bo mial go gdzies!! Lekarz postawil go na nogi i kazal mu chodzic!!! Myslalam ze sie poplacze tam....co do karmienia slyszac o moim problemie kazal odciagac i podawac sztuczniaka tego dla wczesniakow jeszcze 2 tyg a pozniej przejsc na bebiko 1 i koniec tematu !!! Jesli chodzi i przewijanie, ubieranie to stwierdzil ze ja sie z malym obchodze jak z jajkiem !!! Ze mam mocne ,nie delikatne ruchy robic, przekrecac, przewracac, podnosic! Jak ja to zobaczylam to myslalam ze go pobije co on z Dawidem wyczynial! I wogole poczulismy sie tak jak jakas para malolatow ktora niechcacy zafundowala sobie dzieciaka i nie wie co z nim sie wogole robi i do czego sluzy! Nastepna rada jak zima dziecko ubieramy w kombinezon czy jakiegos pajacyka z kapturem to wyciagajac takie dziecko z fotelika czy wozka nalezy chwycic "za fraki" i podniesc ze dziecku nic sie nie stanie....rany jak by mnie ludzie widzieli jak wyciagam tak dziecko to od razu by mnie zglosili jako wyrodna matke!!! I to tyle naszej pierwszej wizyty u lekarza.....a wogole to Dawidek wazy juz 2800 g

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-02-17 o 22:48
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 22:31   #72
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
No to jak zabraniaja to mozna robic tak, ze przed wizyta majtki sciagac i lezec w samym podkladzie a jak sobie wizyta pojdzie to majtki ubierac....bo oni tylko na tej porannej wizycie zagladaja w krocze i dotykaja brzucha czy sie macica obkurcza a pozniej juz nikt koszuli nie kaze podnosic wiec majtki nosic mozna

zawsze to jakieś wyjście bo to każda powinna sama wybrać...a nie!!jak dzieci w przedszkolu
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 09:12   #73
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

cela 2000, dziekujemy za dodanie otuchy i gratuluje powodzenia w karmieniu mimo trudnosci!

Bosze alkamor, faktycznie jak w przedszkolu... tu by takie cos nie przeszlo, tu sie pytaja czy laskawie pozwolisz im zajrzec tam zaraz po porodzie, pewnie jakbym sie nie zgodzila to by nic nie powiedzieli...

Chcialam serdecznie przywitac Sznapi z Krystiankiem w naszym skromnym gronie!
GRATULUJEMY!!!!!

Czekamy rowniez na Ilonchen z bobaskiem, powodzenia!!!!!
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 11:37   #74
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Bylismy u pediatry z malym i powiem wam ze to byla pierwsza i ostatnia wizyta u tego goscia!! Myslalam ze bedzie fajny bo leczy juz 27-28 lat bo jak ja sie urodzilam to tez ze mna do niego chodzili a teraz przyjmuje u mnie w przychodni i jest jej kierownikiem....a gosciu kompletny pajac! Na poczatek to sie mnie pyta czemu urodzilam wczesniej (tego to nikt nie wie, tak mialo byc) potem badal malego i co uslyszalam na temat pepka??? ze malemu juz taki wypukly pepek zostanie!!! Jezu jemu dopiero w piatek w nocy pepek odpadł i jeszcze nie zdazyl sie schowac a on mi mowi ze jemu taki zostanie! Czy ten pepek powinien od razu sie schowac?? bo jestem przerazona! Kazal nam kupic plaster taki specjalny i zakleic mu go tak zeby byl schowany w kieszonce ze skory, a ten plaster jest na przepukline u dzieci!!!! Potem powiedzial ze kapac codziennie w wodzie z olejem ryzowym i nie uzywac zadnych kosmetykow!! jedynie kremu na odparzenia, ze jesli on u jakiegos dziecka poczuje na skorze oliwke itp to wiecej tego dziecka u siebie nie chce widziec tzn wiecej tego dziecka nie przyjmie!! Myslalam ze mi oczy wyjda na wierzch!! O pozycjach do ukladania dziecka w lozeczku powiedzial ze jak najwiecej na brzuchu nawet od razu po jedzeniu.....on chyba chce wszystkie dzieci podusic!!! Stwierdzil ze maly jeszcze ma slabe odruchy....dupa!! on juz odruchy ma az za dobre, kopie, wierzga, wywija a ze przy nim nie chcial to kazdy wie dlaczego bo mial go gdzies!! Lekarz postawil go na nogi i kazal mu chodzic!!! Myslalam ze sie poplacze tam....co do karmienia slyszac o moim problemie kazal odciagac i podawac sztuczniaka tego dla wczesniakow jeszcze 2 tyg a pozniej przejsc na bebiko 1 i koniec tematu !!! Jesli chodzi i przewijanie, ubieranie to stwierdzil ze ja sie z malym obchodze jak z jajkiem !!! Ze mam mocne ,nie delikatne ruchy robic, przekrecac, przewracac, podnosic! Jak ja to zobaczylam to myslalam ze go pobije co on z Dawidem wyczynial! I wogole poczulismy sie tak jak jakas para malolatow ktora niechcacy zafundowala sobie dzieciaka i nie wie co z nim sie wogole robi i do czego sluzy! Nastepna rada jak zima dziecko ubieramy w kombinezon czy jakiegos pajacyka z kapturem to wyciagajac takie dziecko z fotelika czy wozka nalezy chwycic "za fraki" i podniesc ze dziecku nic sie nie stanie....rany jak by mnie ludzie widzieli jak wyciagam tak dziecko to od razu by mnie zglosili jako wyrodna matke!!! I to tyle naszej pierwszej wizyty u lekarza.....a wogole to Dawidek wazy juz 2800 g
matko boska!!!!nie wiem co napisac...ale ja chyba też bym tam więcej nie poszła Ale widzę, że Dawidek na wadze ładnie przybiera
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 13:25   #75
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

buziaczku, massakra!!!! trzeba bylo jego za fraki zlapac i rzucic o sciane.... co za mul. Mam nadzieje, ze znajdziecie kogos dobrego!

Jedno co sie z nim moge zgodzic to z tymi kosmetykami, ale nie z tym jak to powiedzial, w koncu to wybor rodzicow jest...
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 13:35   #76
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez emzeta Pokaż wiadomość
buziaczku, massakra!!!! trzeba bylo jego za fraki zlapac i rzucic o sciane.... co za mul. Mam nadzieje, ze znajdziecie kogos dobrego!

Jedno co sie z nim moge zgodzic to z tymi kosmetykami, ale nie z tym jak to powiedzial, w koncu to wybor rodzicow jest...

No właśnie...po pierwsze wybór rodziców po drugie no bez przesady z tym tekstem, że "jak poczuje, że dziecko było smarowane oliwką to nie chce go więcej u siebie widzieć" czy jakoś tak....normalnie masakra!!
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 14:58   #77
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Buziaczek, mam nadzieję, że już znaleźliście innego lepszego pediatrę
Wiesz, sam fakt, ze Twoja mama z Tobą do niego chodziła... wydawałoby się, że facet na epoce sprzed 20 lat się zatrzymał, czy coś.... na Twoim niemowlęctwie
jak ten gościu prowadzi nadal praktykę
Wiecie co, ja miałam wspaniałą panią pediatrę, też mówiła, że nasze dziecko jak kurczaczek, a ja jak kwoka co się nad nim trzęsie, też była zwolennikiem "prostego" wychowywania i pielęgnowania dziecka, dla niej wszystkie nowości zbędne były, ale mówiła to w tak łagodny sposób i zawsze poradziła, aż przyjemnie się do niej chodziło
Dlatego przerażają mnie takie opisy....

Życzę wszystkim mamom najwspanialszych pediatrów pod słońcem
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 17:24   #78
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

buziaczekk współczuję takiej wizyty

mam pytanie do tych mamusiek które przed porodem były na L4
czy napisałyście już podanie o urlop macierzyński, czy poinformowałyście zakłąd pracy o fakcie urodzenia bobaska?
niewiem kiedy powinno się takie podanie składać
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 17:41   #79
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

buziaczkku pan doktor juz dlugo pracuje, reputacje jakas ma i pewnie dlatego zachowuje sie tak jak sie zachowuje. Ja mysle, ze to jak sie czulas traktowana jako matka to dobry wyznacznik tego, czy powinien byc lekarzem Dawidka (niezaleznie do wiedzy medycznej, mowie o ludzkim podejsciu). Wg mnie wizyta nie powinna byc dla rodzicow stresem.. W koncu to Wasze pierwsze dziecko i macie prawo wielu rzeczy niewiedziec i pytac a on powinien odpowiadac i tlumaczyc. Przykro, ze tak sie to skonczylo.

Co do zaklejania pepka to wiem ,ze niektorzy tak robia- ja sie z tym zetknelam w poradni patologii noworodka- moja neonatolog, u ktorej wtedy bylam na praktyce, twierdzi, ze to nic nie daje i ze trzeba cwiczyc miesnie brzuszka, ale nie zaklejac. Ciezka to nazwac przepuklina, raczej wczesniaki maja po prostu slabsza muskulature brzuszka. Podobno jesli pozwoli sie dziecku rozwijac to to samo powinno przejsc bez plastrow.

Co do pepka to sie nie wypowiem, bo nie widzialam.

Co do chodzenia Dawidka- to jest element badania neurologicznego, tak sie powinno robic ( tylko podczas badania lekarskiego). A nie zmuszanie dziecka do chodzenia. Mozesz byc tym przerazona, jednak badz pewna, ze lekarz mu krzywdy nie robi. (Szkoda, ze Wam nie wytlumaczyl co robi i po co przy badaniu). To nie znaczy, ze rodzice maja tez nie wiadomo co z tym dzieckiem wyrabiac, ja uwazam, ze to dobrze, ze obchodzicie sie z malym delikatnie.

Coraz czesciej utwierdzam sie w tym, ze na medycynie powinni uczyc podejscia do pacjenta..

Mam nadzieje, ze znajdziesz pediatre , do ktorego bedziesz miala zaufanie, bo to jest podstawa dobrej wspolpracy. Powodzenia!

---------- Napisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
W koncu po ok 10 dniach maly zakumal, ze musi z cyca ssac - inaczej padnie z glodu
kultowe zdanie

dzieki celka za komentarz, 15 miesiecy to baaardzo dlugo , podziwiam
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-02-18 o 17:42
memi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 21:53   #80
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
buziaczekk współczuję takiej wizyty

mam pytanie do tych mamusiek które przed porodem były na L4
czy napisałyście już podanie o urlop macierzyński, czy poinformowałyście zakłąd pracy o fakcie urodzenia bobaska?
niewiem kiedy powinno się takie podanie składać
Jak urodzisz to w szpitalu dostaniesz troche roznych karteczek, miedzy innymi karteczke zgloszeniowa o urlop macierzynski wystawiona przez szpital do zakladu pracy i oddajesz w firmie ta kartke albo maz ci zawiezie to zalezy jak dlugo bedziesz w szpitalu ja bylam 9 dni wiec moj tz to zawiozl bo na drugi dzien po porodzie L4 mi sie konczylo......do tej karteczki zgloszeniowej musisz jeszcze dac w firmie akt urodzenia dziecka i ja jeszcze wypisywalam oswiadczenie ze dnia takiego i takiego urodzilam swoje pierwsze dziecko o imieniu i nazwisku takim i takim i podpis
Jesli chodzi o urlop wychowawczy to jakos chyba 6 tyg przed koncem mtacierzynskiego (nie pamietam dokladnie) trzeba zglosic to w firmie i wypisac wniosek tak samo jak bedziesz chciala przerwac wychowawczy i wrocic do pracy to tez iles tam tyg wczesniej musisz to zglosic....

memi jednak zmieniamy przychodnie i lekarza dla malego, bo ten gosciu na mnie uczuleniowo podzialal! On jak ja sie urodzilam i zaczeli ze mna do niego chodzic byl swiezo po studiach wiec taki stary nie jest jeszcze
Co do pepka to mi powiedziano ze on sie wchlonie jak maly nabierze ciala! Bo teraz jest chudziutki i nie ma jeszcze tego sadelka! I ze mamy mu masiwac ten pepek oliwka! Tak samo nam mowila znajoma ktora ma synka 7 m-cy i tez mowila ze miala ten problem i ze duzo czasu minelo zanim sie schowal, jak przepiszemy maego do innej przychodni to od razu pojdziemy jeszcze raz na wizyte do pediatry i tam sie dowiem co z tym pepkiem a bedzie to chyba we wtorek, musze isc jeszcze raz bo sie boje o ten pepek bo nie chce zeby mu taki zostal!

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-02-18 o 22:01
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 08:15   #81
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Bylismy u pediatry z malym i powiem wam ze to byla pierwsza i ostatnia wizyta u tego goscia...
oj Buziaczekk ,niektóre z tych rzeczy,które lekarz mówił czy robił były ok np jeśli chodzi o kosmetyki,to teraz jest trend odchodzenia od wszelkich kosmetyków i się z tym zgadzam.

Jeśli chodzi o to chodzenie,któym byłaś przerażona to doktor sprawdzał odruchy Twojego dziecka i to powinnas docenić
Odruch stąpania inaczej zwany odruchem chodu automatycznego. Jeśli chwycimy dziecko pod pachy, tak, aby jego stópki dotykały podłoża zacznie on przebierać nóżkami tak jakby chciał iść do przodu. Donoszony noworodek opiera się całą stopą na podłożu, próbuje wyprostować tułów - jest to tzw. odruch podparcia, a następnie rozpoczyna naprzemiennie zgięcie i prostowanie nóg pozorując chodzenie, przy czym jedna noga krzyżuje się z drugą. Odruch ten zanika ok. 2 miesiąca życia.


Leżenie na brzuchu też ok,i to jak najwięcej...

A to,że mamy często są zbyt delikatne dla dzieci i nei potrafią się żwawo obchodzić z dziećmi,wynika tylko z naszej troski i naszego niedoswiadczenia,a on pokazał Ci jak się obchodzić z dzieckiem,że nie stanie mu się krzywa,przy nieco mocnijeszym traktowaniu.Musisz tą wizytę wziąc z przymróżeniem oka,bo lekarz swoje lata pracy ma i doświadczenie też...

Ale to,że się chamsko odnosił,czy próbował górowac nad Wami to go już nic nie usprawiedliwia.Teraz musisz wziąć wszystkie za i przeciw,bo swoją wiedzę i doświadczenie lekarz ma,a to,że jest chamem to inna sprawa.Więc trzeba ustalić co jest ważniejsze,Wasza duma,czy dobro dziecka.Chociaż oczywiście,jeśli znajdziecie dobrego lekarza ,w dodatku miłego i sympatycznego to radzę zmienić


no a wagę synuś ma już piękną
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 08:20   #82
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

buziaczekk dzieki za odpowiedź
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 09:23   #83
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
oj Buziaczekk ,niektóre z tych rzeczy,które lekarz mówił czy robił były ok np jeśli chodzi o kosmetyki,to teraz jest trend odchodzenia od wszelkich kosmetyków i się z tym zgadzam.

Jeśli chodzi o to chodzenie,któym byłaś przerażona to doktor sprawdzał odruchy Twojego dziecka i to powinnas docenić
Odruch stąpania inaczej zwany odruchem chodu automatycznego. Jeśli chwycimy dziecko pod pachy, tak, aby jego stópki dotykały podłoża zacznie on przebierać nóżkami tak jakby chciał iść do przodu. Donoszony noworodek opiera się całą stopą na podłożu, próbuje wyprostować tułów - jest to tzw. odruch podparcia, a następnie rozpoczyna naprzemiennie zgięcie i prostowanie nóg pozorując chodzenie, przy czym jedna noga krzyżuje się z drugą. Odruch ten zanika ok. 2 miesiąca życia.


Leżenie na brzuchu też ok,i to jak najwięcej...

A to,że mamy często są zbyt delikatne dla dzieci i nei potrafią się żwawo obchodzić z dziećmi,wynika tylko z naszej troski i naszego niedoswiadczenia,a on pokazał Ci jak się obchodzić z dzieckiem,że nie stanie mu się krzywa,przy nieco mocnijeszym traktowaniu.Musisz tą wizytę wziąc z przymróżeniem oka,bo lekarz swoje lata pracy ma i doświadczenie też...

Ale to,że się chamsko odnosił,czy próbował górowac nad Wami to go już nic nie usprawiedliwia.Teraz musisz wziąć wszystkie za i przeciw,bo swoją wiedzę i doświadczenie lekarz ma,a to,że jest chamem to inna sprawa.Więc trzeba ustalić co jest ważniejsze,Wasza duma,czy dobro dziecka.Chociaż oczywiście,jeśli znajdziecie dobrego lekarza ,w dodatku miłego i sympatycznego to radzę zmienić


no a wagę synuś ma już piękną
Ja to wszystko wiem ale chodzi glownie o to ze ja idac do lekarza z dzieckiem oczekuje jakiegos wsparcia, pomocy, odpowiedzi na pytania a nie czegos w rodzaju ciosu w twarz... jak moj tz o cos zapytal to lekarz odpowiedzial zeby mu zadal jakies latwiejsze pytanie no to sorry to od czego on tam jest? i co to za lekarz ktory mowi rodzicom ze jak poczuje u dziecka oliwke na ciele to wiecej tego dziecka nie chce widziec i wiecej go nie przyjmie...no wybacz ale nie chcialabys uslyszec czegos takiego od lekarza!!! Zobaczysz jak urodzisz i zaczniesz chodzic po lekarzach i zaczniesz miec cala mase obaw i pytan i nie bedziesz wiedziala co zrobic....Nie on jedyny na tym swiecie jest pediatra! Wypowiedzial sie na temat kosmetykow to OK, badal malego kazal mu chodzic tez OK bo to czesc badania (choc to drastyczne dla mnie bylo) ale nie zachowywac sie w taki chamski i bezczelny sposob, i co to za lekarz ktory na dzien dobry ledwo ujrzal pepek malego jak odslonil pampersa od razu powiedzial ze mu taki zostanie! A ja po rozmowach z kilkoma osobami dowiedzialam sie ze duzo dzieci tak ma i ze to z czasem sie wchlonie do srodka jak maly nabierze ciala! A wogole 3 dni wczesniej przed wizyta Dawidowi dopiero co ten kikut pepowinowy odpadł czyli po prawie 3 tygodniach!! O to juz nie zapytał! I czy ty polozylabys się na brzuchu do spania zaraz po tym jak sie najadlas ? bo ja bym osobiscie najedzona na brzuchu lezec nie chciala, zwlaszcza jak dziecko placze w tej pozycji! W nocy wyczytalam na necie ze dziecko nie powinno lezec na brzuchu dluzej niz 15 minut i to nie po jedzeniu a pomiedzy lub przed i to tylko pod czujnym okiem rodzica....my malego kladziemy na brzuchu przed kapiela na jakies 10 min ale niestety nie podoba mu sie ta pozycja ale lezec musi......Zapytalam tez lekarza o to karmienie piersia ze nie daje rady bo maly zasypia od razu i nie chce sie zassac i ze budzenie nie pomaga to mi kazal go mocno uszczypnac! Wybacz ale niech sie sam uszczypnie w ten glupi leb i sam swoje wnuki niech za "fraki" wyciaga z wozka czy fotelika!
Popytalam tez kilku osob odemnie z osiedla na jego temat ktore maja male dzieci co o nim sadza i czy mam to jego gadanie traktowac z przymrozeniem oka to uslyszalam miedzy innymi dopowiedzi takie (pewnie mnie wygwiazdkuja) "ze to jest ciul i huj" rozmawialam tez z polozna z tej przychodni ktora do mnie chodzila, opowiedzialam je to wszystko to sie tylko usmiechnela i powiedziala ze 50% z tego co on mowi i robi mam jednym uchem wpuscic a drugim wypuscic (bo wkoncu ona mi na wizytach zupelnie co innego mowila) No to wybacz to po co ja mam do niego chodzic? skoro polowe rzeczy mam wogole nie sluchac! Po minie widzialam ze przyznala mi racje ale co ona sie bedzie wypowiadac skoro on jest kierownikiem przychodni to kazdy sie boi....Nie ta przychodnia to inna juz znalazlam przychodnie do ktorej go bedziemy zapisywac z polecenia, jest tam dwoch pediatrow dobrych, milych, odpowiadajacych na kazde pytanie i chetnych do pomocy jak to znajoma okreslila "do rany przyloz" ze ona zawsze cala mase pytan ma i zawsze z usmiechem dostanie odpowiedź, jest traktowana jak matka z dzieckiem a nie jak kolejny numerek

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-02-19 o 09:50
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:16   #84
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Oj widzę,że cięta jesteś na niego... to trzeba było mu pwiedzieć o tym co myślisz ja bym się tam nie piepszyła,jak jest gościu cham,to na chamskie zachowanie z Twojej strony powinien liczyć.trzeba było się go gnoja zapytac kulturalnie: czy Pan uważa,że jest zabawny?że służy Pan wsparciem?Z kogo Pan się ma?itd....ja bym tak to rozegrała,może by się czegos nauczył.No jak jest dupek,a Ty sobie z takimi ludźmi nie radzisz i masz się denerwować to fakt-lepiej zmienić pediatrę.No cham i tyle....
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:56   #85
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Oj widzę,że cięta jesteś na niego... to trzeba było mu pwiedzieć o tym co myślisz ja bym się tam nie piepszyła,jak jest gościu cham,to na chamskie zachowanie z Twojej strony powinien liczyć.trzeba było się go gnoja zapytac kulturalnie: czy Pan uważa,że jest zabawny?że służy Pan wsparciem?Z kogo Pan się ma?itd....ja bym tak to rozegrała,może by się czegos nauczył.No jak jest dupek,a Ty sobie z takimi ludźmi nie radzisz i masz się denerwować to fakt-lepiej zmienić pediatrę.No cham i tyle....

Ja bylam u goscia pierwszy raz w zyciu i wogole pierwszy raz w zyciu u lekarza z dzieckiem wiec sama bylam zestresowana, zaskoczona i zszokowana bo nigdy nie spotkalam sie u zadnego lekarza z takim zachowaniem i podejsciem a juz wogole nie spodziewalam sie tego u pediatry! Wiec jak to sie mowi "zapomnialam jezyka w gebie" dopiero potem jak ochlonelismy i doszlismy do siebie to mialam ochote sie wrocic i mu nawrzucac ale co by to dalo, ale co tam olac go bedzie inny dzis jedziemy do okulisty ciekawe co znowu tam mnie zaskoczy trzymajcie kciuki
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 12:05   #86
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

byliśmy wczoraj u lekarza i nasz synek urósł 1cm i waży już 3050g
żółtaczka powoli schodzi, ale w razie czego mamy się zjawić u lekarza za tydzień i się okaże czy po żółtaczce.
Filipowi pępek odpadł w niedzielę, poza tym coraz częściej jakiś marudny jest i nie śpi już cały czas, ale jakoś dajemy radę
mam nadzieję, że w piątek albo w sobotę wrócimy już do siebie do domu, ciasno tu u rodziców
a jutro drugi raz przychodzi do nas położna
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 13:08   #87
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Hej, Fajnie Zanka, ze u was tak wszystko ok, u nas troszke balagan, maly zaczal sie dlawic przy ulewaniu, pol nocy nie spal biedny, drugie pol musialam go klasc na boku bo na plecach charczal i sie zachlystywal... zadzwonilam do health visitor po porade (taka pielegniarka srodowiskowa od dzieci) no i poradzila podawac infacol, jestesmy po 1 razie, troche pomoglo, potem sie dowiedzialam, ze powinna do mnie przychodzic polozna, a w szpitalu powiedzieli ze juz ta pielegniarka... okazalo sie ze dobrze ze dzwonie, bo nikt by do nas nie przyszedl, zreszta i tak czekam na tel od niej to sie cos dowiem, a malego i tak na sprawdzenie wezme do lekarza, tylko czekaja mnie przejscia w recepcji przychodni najpierw...
ona sie mnie pyta czy Filip przybiera na wadze, a ja mowie ze nie wiem, bo od wyjscia ze szpitala nikt go nie wazyl... sama mam go wazyc? balagan jak nie wiem, probuje sobie jakos to poukladac, ech...
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 14:19   #88
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Dziewczny mamy nowa mamusie

Gosiunia urodzila
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 15:38   #89
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez emzeta Pokaż wiadomość
Hej, Fajnie Zanka, ze u was tak wszystko ok, u nas troszke balagan, maly zaczal sie dlawic przy ulewaniu, pol nocy nie spal biedny, drugie pol musialam go klasc na boku bo na plecach charczal i sie zachlystywal... zadzwonilam do health visitor po porade (taka pielegniarka srodowiskowa od dzieci) no i poradzila podawac infacol, jestesmy po 1 razie, troche pomoglo, potem sie dowiedzialam, ze powinna do mnie przychodzic polozna, a w szpitalu powiedzieli ze juz ta pielegniarka... okazalo sie ze dobrze ze dzwonie, bo nikt by do nas nie przyszedl, zreszta i tak czekam na tel od niej to sie cos dowiem, a malego i tak na sprawdzenie wezme do lekarza, tylko czekaja mnie przejscia w recepcji przychodni najpierw...
ona sie mnie pyta czy Filip przybiera na wadze, a ja mowie ze nie wiem, bo od wyjscia ze szpitala nikt go nie wazyl... sama mam go wazyc? balagan jak nie wiem, probuje sobie jakos to poukladac, ech...

No i widzisz masz przyklad dlaczego dzieci nie kladzie sie caly czas na plecach zwlaszcza po jedzeniu, kiedy ulewaja bo wlasnie zachłystaja sie pokarmem bo on nie ma jak wyleciec, ja malego klade po jedzeniu na boki a pomiedzy karmieniami na plecy ale tylko w dzien a w nocy spi tylko na bokach....Infacol jest podobno bardzo dobry tez o nim slyszalam ale ja narazie nie daje nic...

My juz po wizycie u okulisty, i jak na wczesniaka to jest wszystko OK z oczami malego ale co sie lekarz usmial i nawkurzal przy badaniu...... co Dawidowi poswiecil lampa do oka zeby ogladnac przez lupe to on cwaniak uciekal okiem do gory i zostawala sama galka wkoncu lekarz sie poddal i dal mu krople na rozszerzenie źrenic i to pomoglo

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-02-19 o 15:40
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 18:23   #90
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Witamy Gosie i Ninke na odchowalnii!!!!!!!!!

Buziaczku, ale normalne ulewanie to nie jest takie jak mojego Filipa, on ulewal od poczatku i spal na plecach, bo cieklo mu troszke katem ust, a teraz sie bidny zachlystuje w jakiejkolwiek pozycji by nie byl, nawet na pionowo i nawet twarza skierowana w dol, cos jest nie tak... ponadto jak normalnie ulewal, to sie od tego nie budzil, a teraz sie budzi, bo jego to meczy... nie da sie patrzec na takie male meczace sie cialko...

Ja nie mowie ze dzieci sie kladzie caly czas na plecach, tylko ze do spania w lozeczku kladzie sie na plecach, nasz lubi lezec na brzuszku i czesto np spi u taty na brzuchu, ale wtdy jest non stop nadzorowany, ja w nocy po jedzeniu klade go na boku kolo mnie, ale do lozka wolalabym klasc na wznak jednak...
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam

Edytowane przez emzeta
Czas edycji: 2009-02-19 o 18:25
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.