przewóz gości welenych z domu do kościoła. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-03, 21:03   #1
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef

przewóz gości welenych z domu do kościoła.


Witam Piszę, bo do mojego ślubu został równiutko miesiąc i w ciągu ostatnich dni wyniknął ogromny z przyszłą teściową :/ Mianowicie wymyśliła sobie, że oprócz zapewnienia przewozu gości spod kościoła na salę i rozwożenia z sali do domów musimy zagwarantować każdemu dojazd na ślub. (100 gości!) Nigdy nie spotkałam się z czymś takim, a pomysł wydaje mi się dodatkowo głupi biorąc pod uwagę, że wszyscy goście są miejscowi. Dziewczyny, czy brałyście już udział w weselu, gdzie goście byli odbierani spod domów? Jak rozegrać to organizacyjnie, żeby nie musieć zbierać jednych gości już dwie godziny przed ślubem, albo nie kazać im czekać pod kościołem, aż pozostali zostaną przywiezieni? Po naszych kategorycznych protestach teściowie wymyślili, że dla "swoich" gości oni sami zasponsorują przewóz...to już jak dla mnie istne kuriozum i nietakt, ponieważ wszyscy goście są RÓWNI, nie można jednej rodziny wozić, a drugą zostawić samą sobie. I przede wszystkim każdy gość jest naszym, nie ich Czy ja przesadzam w ferworze przygotowań, czy ta propozycja na prawdę jest żenująca?
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 21:16   #2
dudusiu
Wtajemniczenie
 
Avatar dudusiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: pudełko po zapałkach .
Wiadomości: 2 705
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

żenująca, poza tym to wasze wesele, a jeśli goście nie mają transportu, to cóż, po prostu na weselu nie piją i mogą jechać samochodem w pewnych sprawach trzeba już po prostu być egoistą.
albo wynająć na złość teściowej rozpadającego się autobusowego rzęcha
__________________
I could have been a princess, you'd be a king
could have had a castle and worn a ring
but no...

you stole my star
lalalalalalala....
dudusiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 21:21   #3
niut0
Zakorzenienie
 
Avatar niut0
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: TG
Wiadomości: 11 270
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

U nas jest taki zwyczaj, że zapewnia się dowóz do kościoła. Wygląda to tak, że prosi się do tego kolegów/znajomych, którzy jeżdżą swoimi samochodami i biorą kasę tylko za przejechane km + pewnie wódka weselna.
Zwykle jest więcej osób tylko do przywożenia gości do kościoła, a później 2-3 osoby są "na stałe" na sali i odwożą gości gdy chcą już wracać.

Oczywiście nie mówię tutaj o przywożeniu gości, którzy dojeżdżają 100 i więcej km.

Ale skoro goście są miejscowi to faktycznie bez przesady.
__________________
co się dzieje z Twoim zamówieniem?- sprawdź!- KLIK
niut0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 21:27   #4
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Dzięki za radę. Myślałam, żeby właśnie tak to rozegrać, ale już widzę, ile będzie z tym problemów: "Mi 40 minut przed ślubem nie pasuje, bo jeszcze jestem u fryzjera", "nie wyrobię się", "z dzieckiem pod kościołem nie będę stała 20 minut"...etc. Choćbym załatwiła 5 kierowców, to żeby zdążyli przywieźć wszystkich, musieliby kursować parę razy i zawsze ktoś będzie musiał być gotowy wcześniej, a wiadomo, jak to z ciotkami bywa...
Nie chcemy kwiatów, więc myślę, że te przyoszczędzone 15 zł już każdy może przeznaczyć na taksówkę, jeśli nie chce zniszczyć wylakierowanej fryzury
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 21:31   #5
niut0
Zakorzenienie
 
Avatar niut0
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: TG
Wiadomości: 11 270
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Cytat:
Napisane przez magdaef Pokaż wiadomość
Dzięki za radę. Myślałam, żeby właśnie tak to rozegrać, ale już widzę, ile będzie z tym problemów: "Mi 40 minut przed ślubem nie pasuje, bo jeszcze jestem u fryzjera", "nie wyrobię się", "z dzieckiem pod kościołem nie będę stała 20 minut"...etc. Choćbym załatwiła 5 kierowców, to żeby zdążyli przywieźć wszystkich, musieliby kursować parę razy i zawsze ktoś będzie musiał być gotowy wcześniej, a wiadomo, jak to z ciotkami bywa...
Nie chcemy kwiatów, więc myślę, że te przyoszczędzone 15 zł już każdy może przeznaczyć na taksówkę, jeśli nie chce zniszczyć wylakierowanej fryzury
No to już byłaby przesada, gdyby mi ktoś załatwiał dojazd to bylabym gotowa wtedy kiedy by było trzeba... Nie martw się jak mają takie fochy stroić to niech sami dojazd sobie załatwią... Albo teściowej zleć rozplanowanie takiego przywozu niech zobaczy, że to nie tak łatwo
__________________
co się dzieje z Twoim zamówieniem?- sprawdź!- KLIK
niut0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 21:45   #6
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

U mnie z gośćmi to będzie coś takiego,wynajmujemy 2 autokary,po jednym dla każdej rodziny.Autokar będzie jechał wyznaczoną trasą i będzie zbierał gości weselnych i zawiezie gości do kościoła.Z kościoła prosto na salę.Jezeli ktoś będzie chciał jechać swoim samochodem to nie widzimy problemu.Wszyscy goście będa poinformowani o której impreza się konczy i o danej godz przyjadą autokary.Jak ktoś bedzie chciał albo musiał opuścić wesele to zamówi sobie taxi
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 12:12   #7
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Cytat:
Napisane przez magdaef Pokaż wiadomość
Witam Piszę, bo do mojego ślubu został równiutko miesiąc i w ciągu ostatnich dni wyniknął ogromny z przyszłą teściową :/ Mianowicie wymyśliła sobie, że oprócz zapewnienia przewozu gości spod kościoła na salę i rozwożenia z sali do domów musimy zagwarantować każdemu dojazd na ślub. (100 gości!) Nigdy nie spotkałam się z czymś takim, a pomysł wydaje mi się dodatkowo głupi biorąc pod uwagę, że wszyscy goście są miejscowi. Dziewczyny, czy brałyście już udział w weselu, gdzie goście byli odbierani spod domów? Jak rozegrać to organizacyjnie, żeby nie musieć zbierać jednych gości już dwie godziny przed ślubem, albo nie kazać im czekać pod kościołem, aż pozostali zostaną przywiezieni? Po naszych kategorycznych protestach teściowie wymyślili, że dla "swoich" gości oni sami zasponsorują przewóz...to już jak dla mnie istne kuriozum i nietakt, ponieważ wszyscy goście są RÓWNI, nie można jednej rodziny wozić, a drugą zostawić samą sobie. I przede wszystkim każdy gość jest naszym, nie ich Czy ja przesadzam w ferworze przygotowań, czy ta propozycja na prawdę jest żenująca?
nie tylko brałam udział, ale również sama tak organizowałam transport
u mnie to całkiem normalne

ja część gosci zawozilam do mnie do domu na błogoslawienstwo, a niektorych np znajomych od razu pod kosciol, mielismy kilka osobowek i busika

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez magdaef Pokaż wiadomość
Dzięki za radę. Myślałam, żeby właśnie tak to rozegrać, ale już widzę, ile będzie z tym problemów: "Mi 40 minut przed ślubem nie pasuje, bo jeszcze jestem u fryzjera", "nie wyrobię się", "z dzieckiem pod kościołem nie będę stała 20 minut"...etc. Choćbym załatwiła 5 kierowców, to żeby zdążyli przywieźć wszystkich, musieliby kursować parę razy i zawsze ktoś będzie musiał być gotowy wcześniej, a wiadomo, jak to z ciotkami bywa...
Nie chcemy kwiatów, więc myślę, że te przyoszczędzone 15 zł już każdy może przeznaczyć na taksówkę, jeśli nie chce zniszczyć wylakierowanej fryzury
ale ty sie nie masz nikogo pytac o ktorej auto po niego moze przyjechac
rozpisujesz sobie sama liste kto gdzie i o ktorej i po prostu dzwonisz i mowisz ze np o 12 bedzie po ciotke X podstawiony samochod
a jak im cos nie pasuje to ich problem u nas nikt nie prostestowal i kazdy o wyznaczonej godzienie był gotowy
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-04, 12:24   #8
lenka05
Raczkowanie
 
Avatar lenka05
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 407
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

U mnie Ci goście, którzy przyszli do Tż (przed ślubem) jechali autobusem do mnie (czekali przed blokiem, bo wiadomo, że tyle osób w mieszkaniu się nie zmieści) i do kościoła. Ci, którzy przyjechali bezpośrednio pod kościół jechali autokarem na sale. Wszystko zależy od tego, jak daleko jest od was do kościoła moim zdaniem.
lenka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 13:42   #9
95a9f5071e7d0cd6ef7dbab6e353959a34994157_6057de0215c7d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 695
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

ja z kolei nigdy się z tym nie spotkałam u nas nie ma takiego zwyczaju
95a9f5071e7d0cd6ef7dbab6e353959a34994157_6057de0215c7d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 14:05   #10
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

u mnie też takiego zwyczaju nie ma, jednak ja z racji tego, że ślub braliśmy 40 km od miejscowości w której mieszkamy, sama chciałam zorganizować gościom transport...

jechały 2 busiki wyzznaczonych było kilka przystanków, po jednym w każdym mieście skąd byli goście i dostali tylko info o której i gdzie będzie bus czekał.. nie interesowało mnie to w jaki sposób dotrą do busa i czy im godzina pasuje.. już bez przesady, a gdybym usłyszała że komuś ta godzina niepasuje to wyśmiałabym tą osobę i musiałaby sobie dojazd załatwiać sama


dodam tylko, że dokładnie spisujcie umowy z przewoźnikami i sprawdźcie ich.. u nas niestety okazało się, że nie dość że nie znali drogi do urzędu i z urzędu na salę to jesczez zakończyli nam przymusowo imprezę,m mimo, że wcześniej dogadywaliśmy się inaczej

Edytowane przez potterka
Czas edycji: 2011-08-04 o 14:13
potterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 15:27   #11
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

[1=95a9f5071e7d0cd6ef7dbab 6e353959a34994157_6057de0 215c7d;28550917]ja z kolei nigdy się z tym nie spotkałam u nas nie ma takiego zwyczaju[/QUOTE]
ja też pierwsze słyszę...
u nas nawet się nie zapewnia transportu z powrotem do domu
każdy jak wychodzi zamawia sobie taxi albo inny transport na własną rękę.
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-04, 15:30   #12
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
ja też pierwsze słyszę...
u nas nawet się nie zapewnia transportu z powrotem do domu
każdy jak wychodzi zamawia sobie taxi albo inny transport na własną rękę.
to przynajmniejn zaoszczedzicie
nas transport na 2 dni wyniosl ok 2500zł
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 20:05   #13
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
ja też pierwsze słyszę...
u nas nawet się nie zapewnia transportu z powrotem do domu
każdy jak wychodzi zamawia sobie taxi albo inny transport na własną rękę.
U nas tak samo. Każdy sam myśli, jak wróci i załatwia sobie transport. U nas akurat większość rodziny się tak ugadała, że pojadą razem vanem i kilkoma mniejszymi autami i kierowcy nie będą pić. Ale to sami między sobą ustalili, my w to nie wnikaliśmy.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 20:32   #14
jusztyska
Zadomowienie
 
Avatar jusztyska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 623
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

u mnie znowu jest tak, że zawsze jest zapewniony transport
ok 14.30 ode mnie spod domu będzie autobus do kościoła, od TŻ też będzie bus do koscioła, potem z kościoła wszyscy na salę, i w nocy też będzie busik i osobówka do rozwożenia
jusztyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 20:51   #15
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Jusztyska, ale goście na własną rękę dojeżdżają do Ciebie i do Tżta? Dzień wcześniej, czy w dniu wesela? U mnie to wychodzi na jedno, bo wszyscy są z jednego miasta, lub z miast ościennych...
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 23:52   #16
flawless
Raczkowanie
 
Avatar flawless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

jak goście są miejscowi to nie ma tematu - każdy dojeżdża we własnym zakresie tak było na moim weselu, spod kościoła był autobus, potem z sali jeden autobus nad ranem (umówmy się: jak ktoś nie pije to weźmie auto, a jak bardzo chce wcześniej to zamówi taxi, poza tym u mnie w odwodzie była osoba niepijąca w razie awarii).
zastanawiałam się nad kilkoma busami z sali, ale bałam się że mi goście pouciekają, a tak to większość doczekała do autobusu (zadzwoniliśmy żeby przyjechał)
flawless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 08:06   #17
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Najlepiej to żeby wynająć teściowej helikopter prywatny wtedy poczuła by się dowartościowana

Szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę o takim zwyczaju, który jest dla mnie trochę dziwny?

A jak wygląda kwestia finansowa waszego wesela? Kto płaci za wesele? Jeśli tylko młodzi, to myślę, że taka głupota wymyślona przez teściową jest ... przesadnym nietaktem. A jeśli tak bardzo się upiera , żeby każdy gość był zawieziony pod kościół itp, to może niech sama zacznie to organizować dla wszystkich , niech pozałatwia to co trzeba, a Wam Młodej parze, którzy i tak mają w tym dniu SPORO na głowie, niech d*** nie zawraca przecież jak jej na tym tak zależy to niech zapłaci za taki przewóz i zorganizuję grupę ludzi który by podwoziła WSZYSTKICH gości, a nie tylko jej... Bo każdy gość na weselu jest równy.!


Ach te kochane teściowe
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 09:57   #18
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

No właśnie sprawa wygląda tak, że trochę zawaliliśmy. Mieliśmy całą sumę potrzebną na zorganizowanie wesela, a teściowie i tak uparli się, że jedną trzecią z tego nam dołożą..."w ramach prezentu", żeby nam nie zabrakło. W efekcie mamy 130% pieniędzy z szacowanych kosztów + cudowne pomysły na uszczęśliwienie gości w gratisie (to nic, że na siłę...:/). Na szczęście już z górki...za 3 tygodnie będę żoną i już mi wszyscy mogą nagwizdać
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 15:26   #19
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

"Na szczęście już z górki...za 3 tygodnie będę żoną i już mi wszyscy mogą nagwizdać |"


nooooo, takie podejście to mi się podoba tak czymaj! nie daj się
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-15, 08:09   #20
ScarlettOh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 119
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Podobnie jak kilka dziewczyn przede mną, uważam, że pomysł Twojej teściowej nie jest przesadzony. Ja sama uczestniczyłam w weselu, na które gości zbierał autobus (ślubnie przystrojony).

Jeśli chodzi o mój ślub i wesele - jako, że większość moich gości jest z bliska - konieczność załatwiania takiego transportu jeszcze się okaże. Na pewno zapewnię odwóz gości do domów. Jestem zdania, że wesele jest na tyle wyjątkową imprezą, że nie mogę żądać, aby np. wujek nie pił, żeby mógł potem prowadzić samochód. Każdy powinien bawić się na równi, a w mojej gestii leży transport gości do domu. Nie wyobrażam sobie, aby goście mieli sobie zamawiać taksówki - ja sama czułabym się dziwnie, gdybym została jako gość postawiona w takiej sytuacji. Przyjęcie zaproszenia na wesele i tak łączy się dla gości ze sporym wydatkiem
ScarlettOh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 13:33   #21
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

We wrześniu będe na weselu w Orzeszu w Timberlandzie,ślub będzie w Mikołowie ,dużo gości jest z Zabrza.Właśnie dowiedziałąm się że goście muszą sami na własną rękę dojechać do kościoła a pod kościołem będzie autokar.Goście z Zabrza organizują sami busa który zawiezie do Mikołowa.Na koniec wesela ma przyjechać autokar który zawiezie gości z powrotem ale będzie jechać przez Mikołów do Zabrza
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 10:22   #22
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Cytat:
Napisane przez ScarlettOh Pokaż wiadomość
Każdy powinien bawić się na równi, a w mojej gestii leży transport gości do domu. Nie wyobrażam sobie, aby goście mieli sobie zamawiać taksówki - ja sama czułabym się dziwnie, gdybym została jako gość postawiona w takiej sytuacji.
My ze swojej strony, jako Para Młoda, zapewniamy gościom transport z kościoła na salę i z sali do domów po weselu, także nikt nie musi być prywatnym samochodem. Chodzi jedynie o przyjazd gości do kościoła...
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 21:26   #23
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Zdecydowanie zaprotestowałabym, totalny absurd..
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 17:41   #24
tatami
Rozeznanie
 
Avatar tatami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 969
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Ja spotkałam się z dowozem gości do kościoła jedynie wtedy, gdy PM miała cały orszak druhen i drużbów. No i po nas przyjeżdżał wtedy taki busik i zabierał nas pod dom PM, a dopiero potem do kościoła. Jednak ja od PMki mieszkam ponad 50 km, do jej miejscowości dojeżdżałam na własny rachunek, tam zostawiałam samochód na placu u rodziny i dopiero stamtąd busik wiózł mnie pod jej dom.. Nawet mi przez myśl wtedy nie przeszło, żeby wymagać od PM pełnego transportu z mojej miejscowości
Dowóz ponad 100 gości do kościoła uważam za przesadę, finansową także,
__________________
Ślubowaliśmy

Lody miętowe

tatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 08:40   #25
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Mi się wydaje, że to zależy od regionu Polski. U mnie tego się nie praktykuje. Goście sami do kościoła dojeżdżają. Tylko z kościoła na wesele organizowany jest transport. Ewentualnie po weselu goście są odwożeni do centrum (bo to duże miasto ), ale nie do swoich domów (chyba, że ktoś ma po drodze).
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 10:45   #26
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Teściowa bzdury opowiada.A Ty jeżeli jest jeszcze czas,daj gościom do zrozumienia,że we własnym zakresie mają się stawić i w kościele i na weselu,albo podzwoń do nich,o ile dasz radę.A teściowa niech Ci nie mąci w głowie przed ślubem.Chyba,że Ona będzie to finansować,to niech wozi i odwozi gości.Nie zawracaj sobie głowy,bo masz ważniejsze sprawy do załatwiania.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 11:47   #27
asienka_1005
Raczkowanie
 
Avatar asienka_1005
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 406
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

U mnie w rodzinie takiego tematu nawet się nie porusza. Podwozi się i odwozi ewentualnie te osoby, które mają z tym rzeczywistą trudność (na moje wesele zorganizujemy transport tylko mojemu wujkowi, który jest po amputacji nogi, ale wyraził chęć bycia na naszej uroczystości, choć i tak on ma to do siebie, że sam będzie się starał transport załatwić). Ale to wszystko. Zbyt blisko każdy mieszka, żeby na to jeszcze poświęcać czas.

Pamiętam, jak po weselu mojego brata moja kuzynka razem z mężem i dwójką nastoletnich dzieci straszliwie się na nas obrazili. Dodam, że trafiliśmy na salę, która była blisko naszego domu, więc ja- jako świadkowa, wracałam normalnie pieszo do domu.
Kuzynka ze swoją rodziną z kolei (o 7 rano- po zakończeniu wesela- PRZYJECHAŁ PO NICH KIEROWCA!) stwierdziła, że nie ma zamiaru wracać do domu, bo nie po to przyjeżdżała, żeby teraz tłuc się taki "kawał".. (Toruń- Bydgoszcz... hmm.. ). Wszyscy bez problemu się porozjeżdżali, gratulowali fajnego wesela, a tylko oni zrobili tytułem tego awanturę... Żenada.

U mnie- jak zbliża się termin wesela- każdy w dalszej i bliższej rodzinie dzwoni do siebie nawzajem i dopytuje, jak zorganizować transport, by każdy mógł po prostu się pobawić i nie martwić się dojazdem do domu (zbiera się po kilka osób w jednym samochodzie z umówionym kierowcą, który nie jest gościem wesela), ale żeby zaraz autokar załatwiać... Tego po prostu nie ma.
I nie rozumiem za bardzo argumentu, który się ogólnie często pojawia, że jak kogoś stać na zorganizowanie wesela, to powinien mieć tez pieniądze na wynajęcie i opłacenie dowozu. Z tym się niestety nie mogę zgodzić.
Ale bardziej, niż kraj- co rodzina to obyczaj
__________________
"Bezapelacyjnie... do samego końca- mojego lub jej..."


http://s7.suwaczek.com/20120609290113.png

Edytowane przez asienka_1005
Czas edycji: 2011-08-19 o 11:49
asienka_1005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 12:02   #28
AnnaFabisiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 48
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

problem jest bo to różnie bywa na moim weselu załatwiłam tylko transport z koscioła na sale bo bylo 15 km około ale po weselu to każdy sobie radził raczej sam kto chciał się przespać to na górze nad salą były pokoje wiadomo jest to koszt ale zależało mi aby się dobrze wszyscy czuli, choć wiem że mogłam na tym przyoszczędzić ale wychodzi się tylko raz, natomiast byłam też u koleżanki i tam było tak, że każdy musiał sam jechać na salę dlatego każdy był samochodem i w rezultacie nikt prawie nie pił alkoholu (też przyoszczędzili .... tylko na alkoholu) hihi co o tym sądzicie?
AnnaFabisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 12:24   #29
asienka_1005
Raczkowanie
 
Avatar asienka_1005
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 406
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Cytat:
Napisane przez AnnaFabisiak Pokaż wiadomość
problem jest bo to różnie bywa na moim weselu załatwiłam tylko transport z koscioła na sale bo bylo 15 km około ale po weselu to każdy sobie radził raczej sam kto chciał się przespać to na górze nad salą były pokoje wiadomo jest to koszt ale zależało mi aby się dobrze wszyscy czuli, choć wiem że mogłam na tym przyoszczędzić ale wychodzi się tylko raz, natomiast byłam też u koleżanki i tam było tak, że każdy musiał sam jechać na salę dlatego każdy był samochodem i w rezultacie nikt prawie nie pił alkoholu (też przyoszczędzili .... tylko na alkoholu) hihi co o tym sądzicie?
Wszystko moim zdaniem zależy od gości. U mnie w rodzinie- jak pisałam wyżej- większość załatwia sobie kierowcę na własną rękę (zazwyczaj jakiegoś znajomego czy sąsiada, który nie jest gościem wesela) i wtedy bez problemu każdy może bawić się do samego końca wesela i pić bez problemu.
__________________
"Bezapelacyjnie... do samego końca- mojego lub jej..."


http://s7.suwaczek.com/20120609290113.png
asienka_1005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 12:28   #30
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: przewóz gości welenych z domu do kościoła.

Cytat:
Napisane przez nowa_wizazystka Pokaż wiadomość
Teściowa bzdury opowiada.A Ty jeżeli jest jeszcze czas,daj gościom do zrozumienia,że we własnym zakresie mają się stawić i w kościele i na weselu,albo podzwoń do nich,o ile dasz radę.A teściowa niech Ci nie mąci w głowie przed ślubem.Chyba,że Ona będzie to finansować,to niech wozi i odwozi gości.Nie zawracaj sobie głowy,bo masz ważniejsze sprawy do załatwiania.
nastepnym razem radze przeczytac wątek
gdybyś to zrobiła, to wiedziałabyś że teściowa wcale bzdur nie opowiada, bo w niektórych regionach jest to jak najbardziej praktykowane
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.