Brzuszek po ciazy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-31, 13:56   #1
natalia242
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4
Send a message via Skype™ to natalia242

Brzuszek po ciazy


Hej.. Jestem od 7 miesiecy mama, niestety po porodzie zostalo mi jeszcze sporo do zrzucenia i nie wiem jak sie do tego zabrac, poniewaz karmie piersia.. Moglby mi ktos doradzic jakas skuteczna diete??
natalia242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:09   #2
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Brzuszek po ciazy

podczas karmienia nie mozna stosowac zadnych diet, nie mozna gwaltownie chudnac, zeby toksyny i kwasy trans zgromadzone w tkance tluszczowej sie nie uwalnia do krwi i dostaje sie do pokarmu, po za tym potrzebujesz kalorii zeby karmic, witamin i wsystkich skladnikow odzywczych

teraz mozesz jedynie zdrowo sie odzywiac
pomysl co mozesz zmienic w swoim jadlospisie? napewno podstawa to zamiania wszystkiego co biale, na pelnoziarniste
odstawienie slodyczy, mniej tluste gotowanie
nie podjadanie w nocy
po 18 spowalnia sie metabolizm i trzeba pilnowac jak wyglada kolacja - najlepiej jak bedzie bialkowa i nie za pozna
aa no posilki co 3-4 h, nie za duze z uwgledniem proporcji
sniadanie dosc kaloryczne, lekkie 2 sniadanie, obiad jak obiad, podwieczorek, i lekka kolacja (na 3 h przed spaniem, jezeli to czyste bialko to pol h przed spaniem)


cos mi sie obilo o uszy ze chudnie sie dopiero po odstawieniu dziecka sie dopiero chudnie, ale nie jestem pewna
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 08:03   #3
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Brzuszek po ciazy

Witaj
Jesli karmisz piersia to powinnas sie wartosciowo odzywiac poniewaz produkcja pokarmu to bardzo duzy wysilek dla organizmu - podobno organizm potrafi zuzyc nawet do 1000 kcal na produkcje pokarmu, dlatego tez wiele kobiet szybko wraca do formy Piszesz w tytule o brzuszku po ciazy, czyli tylko on jest Twoim problemem?
O odzywianiu napisala juz Emilia, ja natomiast nie powiem nic nowego doradzajac jakies cwiczenia, troche ruchu
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 15:56   #4
ch_aga
Zadomowienie
 
Avatar ch_aga
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 835
Dot.: Brzuszek po ciazy

Ja schudłam bardzo podczas karmienia piersią. Nie jadłam słodyczy (jedynie herbatniki petitki), obiady były gotowane i pieczone, smażone bardzo rzadko i w niewielkich ilościach. Pieczywo jadłam normalnie ale bez masła, żółtego sera; raczej dżemy i chuda wędlina. Dużo ryżu, kaszy, makaronu, ziemniaki również. Mój synek miał podejrzenie skazy białkowej więc unikałam nabiału i różnych ewentualnie alergizujących pokarmów. Pół roku po porodzie było mnie mniej o 30kg. Synek przez pierwsze pół roku ssał tylko pierś, przybywał na wadze więc wszystko było ok. Jak potem zaczęłam mu wprowadzać dodatkowe posiłki oprócz piersi, zaczęłam sobie bardziej folgować i rok później było mnie więcej aż o 20kg. Więc uważam, że można wyeliminować pewne potrawy ale potem uważać bardzo na to, co się je. Ja mam nauczkę ale dzięki temu teraz odkryłam uroki Dukana. Uwielbiam jego jedzonko
Pozdrawiam
Aha, nie zapominaj pić minimum 2 litry wody dziennie. Ja tak piłam i pokarmu zawsze miałam dużo.
ch_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 08:42   #5
natalia242
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4
Send a message via Skype™ to natalia242
Dot.: Brzuszek po ciazy

Dziekuje wam za rade.. Pozdrawiam
natalia242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 09:30   #6
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Brzuszek po ciazy

na dukanie tez bylam - po roku od porodu - schudlam blyskawcznie - 5 kilo na miesiac chyba, no ale nie dokonczlam diety no i z mojej glupoty wrocilo kilka kilo (74 kilo wazylam - doszlam do 62 do wagi sprzed ciazy i mi sie blokada wlaczyla, dlugi zastoj wiec dalam spokoj)

teraz drugi raz robilam dukana - zeby nadwyzki sie pozbyc i schudnac jeszcze troche, do wagi jaka mialam dlugo przed ciązą
- 2 kilo na miesiac (bo organizm juz przyzwyczajony) schudlam tak ponad 10 kilo i na stabilizacji wagi 3 kilo dodatkowe - jedzac "normalnie"
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 20:45   #7
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: Brzuszek po ciazy

ja w tej chwili stosuje diete 1000 kalorii bo po drugim dziecku tez mi jeszcze troche zostalo i efekt jest.narazie 4 kg w dol tylko ja tak uwielbiam slodycze ze boje sie ze szybko bedzie jojo ale poki co mam cel jeszcze przynajmniej 4 kg.wytrwalosci zycze wszystkim mamom po 30-tce bo strasznie ciezko kazdy kg stracic a potem szybko wraca!!!
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.