Problem z kondycją - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-03, 12:37   #1
Australija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 214

Problem z kondycją


Kochane piszę w imieniu mojej siostry, którą zainspirowałam do ćwiczeń .



Ona ma 29 lat, i ponad miesiąc temu zaczęła ćwiczyć: zaczęła biegać, robi ćwiczenia kardio jakieś z youtuba, i chodzi na basen.
Od miesiąca ćwiczy 3 razy dziennie, i problem jest taki, żę nie widzi postępów, kondycję jaką miała, taką ma cały czas. Np nie jest w stanie biec dłużej niż 10 minut, i ostatnio robiła np trening kardio z MelB, który trwa 15 minut, i dobrnęła tylko to 11 minuty. Po miesiącu ćwiczeń wciąż ma zadyszkę wchodząc na 5 piętro!!!



Nie jest na żadnej diecie, bo nie musi, jest szczupła, je wszystko.
Ma siedzącą pracę, pracuje w banku.



U mnie efekty kondycyjne przyszły dużo szybciej, i teraz np bez problemu przechodzę Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej, i bez problemu biegam 40 minut.


Nie wie ktoś, dlaczego tak jest?
Australija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 13:50   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Problem z kondycją

Cytat:
Napisane przez Australija Pokaż wiadomość
Kochane piszę w imieniu mojej siostry, którą zainspirowałam do ćwiczeń .



Ona ma 29 lat, i ponad miesiąc temu zaczęła ćwiczyć: zaczęła biegać, robi ćwiczenia kardio jakieś z youtuba, i chodzi na basen.
Od miesiąca ćwiczy 3 razy dziennie, i problem jest taki, żę nie widzi postępów, kondycję jaką miała, taką ma cały czas. Np nie jest w stanie biec dłużej niż 10 minut, i ostatnio robiła np trening kardio z MelB, który trwa 15 minut, i dobrnęła tylko to 11 minuty. Po miesiącu ćwiczeń wciąż ma zadyszkę wchodząc na 5 piętro!!!



Nie jest na żadnej diecie, bo nie musi, jest szczupła, je wszystko.
Ma siedzącą pracę, pracuje w banku.



U mnie efekty kondycyjne przyszły dużo szybciej, i teraz np bez problemu przechodzę Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej, i bez problemu biegam 40 minut.


Nie wie ktoś, dlaczego tak jest?

Kazdy jest inny.
Niech robi swoje i to już jest super, ze w ogóle coś robi.


ja mam ekstra kondycję, biec godzine czy tłuc jakis katorzniczy trening interwałowo-siłowy przez godzine, spoko. A wchodząc na 5 pietro mam... zadyszke.
Gorzej, wchodząc do swojego klubu fitness, muszę wleźć na wysokość 1,5 pietra - bardzo wysoki parter- i zawsze! mam taką zadyszkę od tego, ze mam ochotę już wrócic do domu bo się "zmęczyłam"


Miesiąc to jest bardzo krótko. trzeba robic dalej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 14:21   #3
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Problem z kondycją

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Kazdy jest inny.
Niech robi swoje i to już jest super, ze w ogóle coś robi.


ja mam ekstra kondycję, biec godzine czy tłuc jakis katorzniczy trening interwałowo-siłowy przez godzine, spoko. A wchodząc na 5 pietro mam... zadyszke.
Gorzej, wchodząc do swojego klubu fitness, muszę wleźć na wysokość 1,5 pietra - bardzo wysoki parter- i zawsze! mam taką zadyszkę od tego, ze mam ochotę już wrócic do domu bo się "zmęczyłam"


Miesiąc to jest bardzo krótko. trzeba robic dalej.
To ja mam tak samo. Do klubu wchodze po około 20 stopniach...na gorze czuje ze zaraz ducha wyzione
A potem godzinna napieprzanka padnij-powstan do tego z półobrotem i czuję że mogłabym przy końcu jeszcze
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 21:49   #4
SynergiaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Centrum Synergia Chorzów
Wiadomości: 28
Dot.: Problem z kondycją

Wracałam do tego posta 3x, żeby sprawdzić, czy dobrze przeczytałam, że ćwiczy 3x dziennie... Być może problemem jest kompletny brak regeneracji. Na początkowym etapie budowania wydolności myślę, że wystarczyłby srednio intensywny 45 min trening co 2 dzień, do tego odpowiednio zbilansowana (raczej bardziej sycąca i jakościowo wartościowsza niż dotychczas dieta - a więc - powinna jeść więcej i zdrowiej). Mówiąc średnio - intensywny - mam na myśli, że średnio intensywny dla siostry. Dla jednego to będzie 45 szybkiego marszu z kijkami, dla drugiego interwałowy trening ogólnorozwojowy na maszynach. Po około 2 tygodniach, kiedy poczuje, że trening nie stanowi wyzwania można zwiększyć jego intensywność i np dołożyć jeszcze jeden dzień treningu w tygodniu. Pozdrawiam
SynergiaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-31 22:49:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.