Kamfora - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-09, 18:00   #211
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Nie, na milion procent żadne substancje, on jest po pierwsze bardzo zamknięty, po drugie bardzo zacięty - i jeśli się uprze to nie powie ani słowa. Inna rzecz, ze każde naciskanie prowadzi do naturalnej reakcji unikowej, nie znam ludzi uwielbiających stać pod murem. Zapytam go, i owszem, choć mocno liczę się z tym, ze nigdy nie poznam powodu.
Chociaż brak odpowiedzi to tez odpowiedz.

Budzet to ja mam, pustkowia z kolei są tu i nie muszę pędzić gdzie indziej. Bardziej mnie dojmuje myśl o samotności wśród innych ludzi, szczęśliwych, z rodzinami, z najbliższymi. Nie jestem w nastroju na imprezowanie czy poznawanie nowych osób, nie umiem udawać, wygląd mnie zdradza, ze coś jest nie halo i nawet nie pije alkoholu, żebym się mogła znieczulić. Nie chce być sama, boje się ze mi odwali, ale nie chce jednocześnie psuć innym świat.

Jeździłam trzy godziny, troszkę pochodziłam nad jeziorkiem, ale wieje straszliwie i jest bardzo zimno.

Czuje się jak świnia bo wychodzi, ze powiedział prawdę z tymi dniami w pracy, w każdym razie w poniedziałek i wtorek, bo mi się wyświetla ich reklama.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

aha - nie mam pojęcia czy zioła na mnie działaja, nigdy nie próbowałam. Mogę zacząć.

Ten na yt to psycholog Patryk Wójcik, ma tez kilka filmów z żona, również psychologiem. Dużo i wyczerpująco mówi o związkach, podoba mi się ze obszernie traktuje temat i nie daje złotych rad.
Moim zdaniem za bardzo go usprawiedliwiasz. Introwertyzm introwertyzmem ale brak udzielenia wyjaśnień w takiej sytuacji jest przejawem jedynie chamstwa i braku szacunku do drugie człowieka a nie cechą osobowościową. Co innego jakbyś była jego koleżanką która dociekałaby dlaczego z kimś zerwał a co innego jak jesteś osobą porzuconą dosłownie w środku nocy bez słowa wyjaśnienia.

Jeśli chodzi o psychologiczne podcasty to Patryk Wójcik moim zdaniem jest jednym z lepszych ale idąc za Haliną Grażyną - Mitkova byłaby dla Ciebie teraz lepsza. Ona dosadnie mówi o tym że trzeba się szanować i wymagać tego szacunku również od innych a jak nie to przysłowiowe "nara" i idziemy dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-09, 18:17   #212
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Kamfora

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;89179306]Moim zdaniem za bardzo go usprawiedliwiasz. Introwertyzm introwertyzmem ale brak udzielenia wyjaśnień w takiej sytuacji jest przejawem jedynie chamstwa i braku szacunku do drugie człowieka a nie cechą osobowościową. Co innego jakbyś była jego koleżanką która dociekałaby dlaczego z kimś zerwał a co innego jak jesteś osobą porzuconą dosłownie w środku nocy bez słowa wyjaśnienia.

Jeśli chodzi o psychologiczne podcasty to Patryk Wójcik moim zdaniem jest jednym z lepszych ale idąc za Haliną Grażyną - Mitkova byłaby dla Ciebie teraz lepsza. Ona dosadnie mówi o tym że trzeba się szanować i wymagać tego szacunku również od innych a jak nie to przysłowiowe "nara" i idziemy dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Masz racje. To jest ta słabsza cześć mnie, która ciagle głupio czeka na jakieś logiczne wyjaśnienie i przepraszam.

Choć przyznam tez, ze gdzieś głęboko w środku zaczynam myśleć inaczej; dziś udało mi się tez pierwszy raz rozzłościć, żeby nie powiedzieć dosadniej. Wyzwoliły mnie do tej reakcji skarpetki,których zapomniał zabrać. Poszły do kosza.
A ja teraz poszukam Mitkovej i poćwiczę chyba na rurze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-09, 18:27   #213
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Masz racje. To jest ta słabsza cześć mnie, która ciagle głupio czeka na jakieś logiczne wyjaśnienie i przepraszam.

Choć przyznam tez, ze gdzieś głęboko w środku zaczynam myśleć inaczej; dziś udało mi się tez pierwszy raz rozzłościć, żeby nie powiedzieć dosadniej. Wyzwoliły mnie do tej reakcji skarpetki,których zapomniał zabrać. Poszły do kosza.
A ja teraz poszukam Mitkovej i poćwiczę chyba na rurze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To cudownie że się zezłościłaś! Wiem że to brzmi głupio ale złość pozwoli uniknąć Ci samoobwiniania.
Powtórzę do znudzenia: nie zasłużyłaś na takie zakończenie związku. Jesteś wartościową osobą a jeżeli on tego nie widział to jego strata. Może kiedyś jeszcze przejrzy na oczy może nie ale dla niego swoje serce już zamknij.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-09, 18:33   #214
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Kamfora

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;89179332]To cudownie że się zezłościłaś! Wiem że to brzmi głupio ale złość pozwoli uniknąć Ci samoobwiniania.
Powtórzę do znudzenia: nie zasłużyłaś na takie zakończenie związku. Jesteś wartościową osobą a jeżeli on tego nie widział to jego strata. Może kiedyś jeszcze przejrzy na oczy może nie ale dla niego swoje serce już zamknij.
[/QUOTE]

Autorko, jak wyżej. Pozwól sobie na różne uczucia, w tym na złość. Masz prawo być wściekła.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-09, 20:15   #215
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Masz racje. To jest ta słabsza cześć mnie, która ciagle głupio czeka na jakieś logiczne wyjaśnienie i przepraszam.

Choć przyznam tez, ze gdzieś głęboko w środku zaczynam myśleć inaczej; dziś udało mi się tez pierwszy raz rozzłościć, żeby nie powiedzieć dosadniej. Wyzwoliły mnie do tej reakcji skarpetki,których zapomniał zabrać. Poszły do kosza.
A ja teraz poszukam Mitkovej i poćwiczę chyba na rurze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zgadzam się z Taka Ona. I też się cieszę, że zaczynasz widzieć sytuację trochę bardziej trzeźwo- i masz prawo być wkurzona, naprawdę.

Lepiej dobrze sprawdź wszystkie rzeczy, które będzie Ci oddawał. Albo niech kurierem odeśle.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 08:00   #216
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Kamfora

Nie trafia do mnie do końca Mitkova, jestem pogubiona w psychopatach, pickuperach i przykładach.

Pójdę gdzieś, bo znowu spalam zle i głowa mi wariuje.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 08:45   #217
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kamfora

Ja bardzo polecam Matthew Hussey na yt.
Bierzesz teraz jakieś leki na sen?
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-10, 10:36   #218
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Kamfora

Wczoraj i dziś nie brałam, bo sny w których jestem napadana, gryziona i kopana, z bateria trupów wokół są zbyt realistyczne i wyczerpujące.
Próbowałam tego sposobu z imbirem ale to chyba nie to

Musze się zmęczyć chyba i wtedy ponownie położę.

Znowu zaczęły mnie dopadać wyrzuty sumienia, bo wyskakują mi reklamy tej jego firmy z proponowanymi aktywnościami w nadchodzącym tygodniu i maja w ofercie krótkie kursy każdego dnia, do czwartku włącznie. Myślę, ze taka_ona miała racje kiedy napisała ze poczuł się zlekceważony. Ściska mnie w brzuchu i jestem zła na siebie. Z drugiej strony dostrzegam, ze jeśli ktoś ze mną nie rozmawia, nie dzieli, ucieka po prostu to ja sobie mogę cokolwiek a i tak nie będzie z tego nic.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 10:51   #219
Agoorka
Zadomowienie
 
Avatar Agoorka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: My room
Wiadomości: 1 859
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Wczoraj i dziś nie brałam, bo sny w których jestem napadana, gryziona i kopana, z bateria trupów wokół są zbyt realistyczne i wyczerpujące.
Próbowałam tego sposobu z imbirem ale to chyba nie to

Musze się zmęczyć chyba i wtedy ponownie położę.

Znowu zaczęły mnie dopadać wyrzuty sumienia, bo wyskakują mi reklamy tej jego firmy z proponowanymi aktywnościami w nadchodzącym tygodniu i maja w ofercie krótkie kursy każdego dnia, do czwartku włącznie. Myślę, ze taka_ona miała racje kiedy napisała ze poczuł się zlekceważony. Ściska mnie w brzuchu i jestem zła na siebie. Z drugiej strony dostrzegam, ze jeśli ktoś ze mną nie rozmawia, nie dzieli, ucieka po prostu to ja sobie mogę cokolwiek a i tak nie będzie z tego nic.
Śledzę Twój wątek i jest mi bardzo przykro,że spotkało Cię takie podłe zachowanie.Jedno jest pewne,nie szukaj winy w sobie, typu może źle spojrzałam, może zlekceważyłam, może czegoś nie zrobiłam.Fecet, który robi taka chorą akcję ma winę w sobie,bo nikt nie zasługuje na potraktowanie w ten sposób,zabieranie rzeczy po cichu,braku słowa wyjaśnienia
Ciebie chyba najbardziej boli ta niewiedza, dlatego zaczynasz myśleć co zrobiłam źle.To świeże wszystko i dlatego poczucie winy mówi a może to ja byłam niedobra i zasłużyłam.Nie,nie byłaś,bo tak się po prostu nie robi komuś,kogo się kocha.Gosc się zachował tak,że brak słów innych niż niecenzuralne
Szukaj aktywności, żeby zająć głowę, pomocy u innych, sposobu,żeby zamknąć ten etap.Za x czasu spojrzysz na to inaczej,to boli,ale kiedyś przestanie,a Ty zrozumiesz,że mimo wszystko to był d..k
Życzę Ci dużo siły,spokoju i wytrwałości,nie daj się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Być zagadką, której nikt nie zdąży zgadnąć, nim minie czas"


Agoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 11:02   #220
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość



Znowu zaczęły mnie dopadać wyrzuty sumienia, bo wyskakują mi reklamy tej jego firmy z proponowanymi aktywnościami w nadchodzącym tygodniu i maja w ofercie krótkie kursy każdego dnia, do czwartku włącznie. Myślę, ze taka_ona miała racje kiedy napisała ze poczuł się zlekceważony.
Wiesz, takie skrajne emocje, analizowanie sytuacji i doszukiwanie się winy w sobie (chcąc zrozumieć motywy partnera) są na początku normalne ale mam nadzieję, że u Ciebie nie przerodzi się to w jakieś permanentne samobiczowanie.
Co to znaczy, że poczuł się zlekceważony? Czym? Że poinformował Cię o pracy, po czym zmienił temat i po krótkiej wymianie zdań, Ty poszłaś spac? (Bo tak rozumiem Twój pierwszy post). Zresztą nawet gdyby tak było, że nie wiem? uraziłaś go czymś, to normalni, dojrzali ludzie r o z m a w i a j ą.
A nie wychodzą w środku nocy i nie chowają się w krzakach na drugi dzień. Przecież Ty z tym czlowiekiem byłas w rocznym związku.
W Z W I Ą Z K U.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Agoorka Pokaż wiadomość
Jedno jest pewne,nie szukaj winy w sobie, typu może źle spojrzałam, może zlekceważyłam, może czegoś nie zrobiłam.Fecet, który robi taka chorą akcję ma winę w sobie,bo nikt nie zasługuje na potraktowanie w ten sposób,zabieranie rzeczy po cichu,braku słowa wyjaśnienia
Otóż to.
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 11:35   #221
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Kamfora



O tak mam ze sobą, choć potrafię sobie momentami wyobrazic ze to jego łeb jest.
Trochę czuje się jakbym była z jednej strony jeszcze znieczulona, ale powoli nie chce taka być. Ściągnęłam jakieś zwykle książki (audiobooki) i pójdę pobiegać, bo mi ruch zdecydowanie dobrze robi a lektor odciąży głowę i nie będę myśleć tyle.
Dostalam misje od koleżanki pt.obrobka zdjęć jednego z jej piesków fundacyjnych do adopcji i zajmę się tym po przebieżce.
Umówiłam się tez do Tivoli (wesołe miasteczko) na po świętach z moimi koleżankami z Pole Dance.

Tak, mógł powiedzieć. Nie, nie zrobil tego. No to w takim układzie muszę to zostawić. Minttee, dobrze rozumiesz mój pierwszy post. Ja chyba tez zaczynam w końcu rozumieć.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-10, 11:49   #222
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość

Tak, mógł powiedzieć. Nie, nie zrobil tego. No to w takim układzie muszę to zostawić. Minttee, dobrze rozumiesz mój pierwszy post. Ja chyba tez zaczynam w końcu rozumieć.
Nie ma w tym Twojej winy, naprawdę.
Swoją drogą, rozumiem że nie macie po 20 lat. On był wcześniej w jakimś poważnym związku?
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 11:53   #223
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Kamfora

Magbeth, niczym nie zawiniłaś. Nie zlekceważyłaś go. A nawet jeśli jakimś cudem tak się poczuł, to dorośli, dojrzali ludzie potrafią otworzyć buzię i wyartykułować swoje uczucia, a nie znikają bez słowa i później czają się w krzakach, by zabrać rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 11:58   #224
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Kamfora

Autorko, nawet gdybyście się pokłócili jak dwa diabły, to nie, normalny człowiek nie wyprowadza się cichcem następnego dnia. Ludzie się spierają, przekomarzają, czasami wzajemnie wkurzają, zdarza się, że idą spać pokłóceni i co? I nic. Póki nie ma jakiejś przesady, przemocy, a jest uczucie i chęć szczera bycia razem, to się z takich powodów nikt nie rozstaje. Paradoksalnie może było właśnie za grzecznie, za miło i nieświadomie chodziłaś wokół niego na paluszkach?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 12:20   #225
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Kamfora

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 12:43   #226
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez minttee Pokaż wiadomość
Nie ma w tym Twojej winy, naprawdę.
Swoją drogą, rozumiem że nie macie po 20 lat. On był wcześniej w jakimś poważnym związku?

Tak, nie mamy po 20 lat a nawet sporo więcej. On był wcześniej żonaty i nie był to jego jedyny związek.
Ja od zawsze niezaobrączkowana, ale mam za sobą dłuższe relacje.

Ellen, kurcze nie myślałam o tym w taki sposób, może faktycznie coś w tym jest?

Zrobiłam 4 km, aaaaleeee dobrze pomimo ze ten syberyjski wiatr dalej szaleje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 13:33   #227
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Autorko, nawet gdybyście się pokłócili jak dwa diabły, to nie, normalny człowiek nie wyprowadza się cichcem następnego dnia. Ludzie się spierają, przekomarzają, czasami wzajemnie wkurzają, zdarza się, że idą spać pokłóceni i co? I nic. Póki nie ma jakiejś przesady, przemocy, a jest uczucie i chęć szczera bycia razem, to się z takich powodów nikt nie rozstaje. Paradoksalnie może było właśnie za grzecznie, za miło i nieświadomie chodziłaś wokół niego na paluszkach?

Dokładnie!


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 13:34   #228
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Wczoraj i dziś nie brałam, bo sny w których jestem napadana, gryziona i kopana, z bateria trupów wokół są zbyt realistyczne i wyczerpujące.
Próbowałam tego sposobu z imbirem ale to chyba nie to

Musze się zmęczyć chyba i wtedy ponownie położę.

Znowu zaczęły mnie dopadać wyrzuty sumienia, bo wyskakują mi reklamy tej jego firmy z proponowanymi aktywnościami w nadchodzącym tygodniu i maja w ofercie krótkie kursy każdego dnia, do czwartku włącznie. Myślę, ze taka_ona miała racje kiedy napisała ze poczuł się zlekceważony. Ściska mnie w brzuchu i jestem zła na siebie. Z drugiej strony dostrzegam, ze jeśli ktoś ze mną nie rozmawia, nie dzieli, ucieka po prostu to ja sobie mogę cokolwiek a i tak nie będzie z tego nic.
Może i dobrze odczytałam jego uczucia ale pamiętaj że Ty dzwoniłaś do niego. Chciałaś wyjaśnić tą sytuację. Każdemu zdarza się niefortunne zachowanie i nawet gdyby w jego odczuciu Twoje zachowanie było nie okej to po raz powinien Ci powiedzieć wprost że go to zabolało a dwa pozwolić Ci wyjaśnić nieporozumienie i ewentualnie przerosić jeżeli byś stwierdziła że jednak głupio z Twojej strony to wyszło. On się zachował dziecinnie. Jeśli w związku pojawia się problem to się o nim rozmawia a nie odgrywa na drugiej osobie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Czas edycji: 2022-04-10 o 13:37
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 13:42   #229
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Tak, nie mamy po 20 lat a nawet sporo więcej. On był wcześniej żonaty i nie był to jego jedyny związek.
Ja od zawsze niezaobrączkowana, ale mam za sobą dłuższe relacje.

Ellen, kurcze nie myślałam o tym w taki sposób, może faktycznie coś w tym jest?

Zrobiłam 4 km, aaaaleeee dobrze pomimo ze ten syberyjski wiatr dalej szaleje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Czy jego poprzednie związki również rozpadły się w takich okolicznościach? Angielskim wyjściem? Wiesz coś na ten temat?
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-10, 15:36   #230
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Kamfora

Rozwód był z inicjatywy zony, krótko po ślubie zreszta. Byli ze sobą w sumie 8 czy 9 lat, mieszkali ze sobą niemal cały ten czas. Ślub był pod koniec związku, trochę to wyglądało jako zaklinanie rzeczywistości, bo chwile wcześniej się rozstali - nie wiem z jakiego powodu, on twierdzil ze z biegiem czasu ich potrzeby i cele zaczęły się rozjeżdżać, mówił tez ze była żona oczekiwała dużej ilości czasu razem, co go męczyło. W temacie zaufania powiedział, ze kilkakrotnie zdybał ja na czytaniu jego maili/smsow. Powiedział mi wtedy, ze nie uznaje grzebania w prywatnych rzeczach i ze dla niego byłoby to powodem do zakończenia związku - i tu mieliśmy pełna zgodność, bo ja uważam tak samo. Miałam dostęp do jego kompa, haseł, telefonów nikt nie chował ani z nimi nie uciekał po kiblach, no po prostu mogę spokojnie uznać, ze było zaufanie po obu stronach.
Kiedy opowiadał o tym grzebaniu to był neutralny, podał to bardziej jako informacje, a nie ze eks była wstrętna, kontrolująca czy obsesyjna.
Ogólnie nie mówił o niej zle, nigdy nie żałował czasu spędzonego razem z nią, mówił, ze rozwód był zarówno porażką i ulga i ze płakał po niej. O żadnej innej byłej w zasadzie nie wyrażał się w sposób, który by mi zadzwonił w głowie i uruchomił czerwona flagę na maszcie. Z ta przede mną rozstał się, jak twierdził, w zgodzie a powodem był jej powrót do Polski a on nie chciał związku na odległość. Co prawda wspólni znajomi twierdzili, ze z ta powrócona to nie był poważny związek dla niego, ale nie wiem skąd taka opinia.

Nie mam pojęcia czy on tak dobrze się kamufluje, bawi czy ukrywa różne rzeczy czy sobie czegoś nie przerobił - ale nawet jeśli to jest to jego problem a nie mój.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 16:36   #231
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kamfora

Brzmi jak opowieść o zupełnie normalnym facecie. Tym bardziej mnie to przeraża.
Ale tak jak mówisz- to nie jest Twój problem.
Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej.
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 16:45   #232
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Kamfora

Może lepiej byłoby go zapytać co jest powodem? To byłoby takie domknięcie tej sprawy. Inaczej to zastanawianie się Cię zamęczy, będziesz dochodziła do coraz głupszych wniosków, rozkładała każdą sytuację i rozmowę na części pierwsze. Facet wydaje się słaby psychicznie, uciekł przed patrzeniem jak sprawia komuś ból. Jego zachowanie jest mocno niedojrzałe, zasługujesz na wyjaśnienie.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 17:09   #233
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Może lepiej byłoby go zapytać co jest powodem? To byłoby takie domknięcie tej sprawy. Inaczej to zastanawianie się Cię zamęczy, będziesz dochodziła do coraz głupszych wniosków, rozkładała każdą sytuację i rozmowę na części pierwsze. Facet wydaje się słaby psychicznie, uciekł przed patrzeniem jak sprawia komuś ból. Jego zachowanie jest mocno niedojrzałe, zasługujesz na wyjaśnienie.
Szczerze mówiąc też bym zapytała, pewnie już wtedy podczas rozmowy przez tel ale autorka pisała (i ma rację), że to nie ma żadnego znaczenia. Czy powodem jest inna kobieta, czy znudzenie związkiem, czy jakieś poważne zaburzenie, fakt jest taki, że odszedł w najgorszy możliwy sposób i nic go nie usprawiedliwia a jej nie umniejszy bólu.
Swoją drogą, był taki motyw chyba w Magdzie M? On ją zostawił, bo był chory i chciał jej 'oszczędzić cierpienia'. Wszystkie moje koleżanki rozczulały się nad jego miłością i poświęceniem, a ja myślałam 'Boze, co za egoista!'.
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 17:24   #234
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Może lepiej byłoby go zapytać co jest powodem? To byłoby takie domknięcie tej sprawy. Inaczej to zastanawianie się Cię zamęczy, będziesz dochodziła do coraz głupszych wniosków, rozkładała każdą sytuację i rozmowę na części pierwsze. Facet wydaje się słaby psychicznie, uciekł przed patrzeniem jak sprawia komuś ból. Jego zachowanie jest mocno niedojrzałe, zasługujesz na wyjaśnienie.
Mam takie samo zdanie. informacja dlaczego mi osobiscie by bardzo pomogła. jak czegoś nie wiem to tworze w głowie scenariusze i czuje się niepewnie. wiedza to dla mnie bezpieczenstwo
przypuszczam ze autorka mieli w głowie " dlaczego" ale nie chce zapytac jego, i no własnie dlaczego? zeby go nie urazic? zeby udawac ze jest wszystko ok. no nie jest. do ch...pana naleza jej sie wyjasniania!

wybiegajac w przyszłosc po takimi doswiadczeniu gdzie sie nie wieco było przyczyna jak budowac kolejna relacje? zwazac na slowa? na zachowania?
Autorko nie funduj sobie przyszlosci w rozkminianiu "dlaczego"
szkoda zycia
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 17:43   #235
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Kamfora

Nie ma żadnej gwarancji na to, że on powie autorce prawdę, nawet przyparty do muru. Zresztą nawet gdyby coś powiedział, to w głowie autorki mogłyby zacząć się tworzyć kolejne pytania i domysły i tak bez końca. Czasami dobrze jest skupić się na sobie, zamiast dochodzić, czy facetowi chodziło o inną kobietę, czy jest chory (jak z tą Magda M, którą ktoś wspomniał), czy co. Nie sądzę, żeby ta wiedza (o wątpliwych podstawach, bo jak ufać w ewentualne wyjaśnienia kogoś, kto tak skrzywdził), naprawdę autorce pomogła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 17:51   #236
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez Jagoda1982 Pokaż wiadomość
Mam takie samo zdanie. informacja dlaczego mi osobiscie by bardzo pomogła. jak czegoś nie wiem to tworze w głowie scenariusze i czuje się niepewnie. wiedza to dla mnie bezpieczenstwo
przypuszczam ze autorka mieli w głowie " dlaczego" ale nie chce zapytac jego, i no własnie dlaczego? zeby go nie urazic? zeby udawac ze jest wszystko ok. no nie jest. do ch...pana naleza jej sie wyjasniania!

wybiegajac w przyszłosc po takimi doswiadczeniu gdzie sie nie wieco było przyczyna jak budowac kolejna relacje? zwazac na slowa? na zachowania?
Autorko nie funduj sobie przyszlosci w rozkminianiu "dlaczego"
szkoda zycia
Był ju ten temat poruszany autorka wypowiedziała się że nie chce pytać podając swoją argumentację i to co my uważamy że powinna zrobić to już jest nieistotne. Taka jej decyzja. I też nie wiadomo jakby to się skończyło. Może usłyszałaby coś co jeszcze bardziej by ją zraniło może pomimo nacisków facet by ją ignorował a takie lekceważenie bardzo boli. Z doświadczenia wiem że koniec końców to samo wypłynie zwłaszcza jak mają wspólnych znajomych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 17:58   #237
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez Jagoda1982 Pokaż wiadomość
Mam takie samo zdanie. informacja dlaczego mi osobiscie by bardzo pomogła. jak czegoś nie wiem to tworze w głowie scenariusze i czuje się niepewnie. wiedza to dla mnie bezpieczenstwo

przypuszczam ze autorka mieli w głowie " dlaczego" ale nie chce zapytac jego, i no własnie dlaczego? zeby go nie urazic? zeby udawac ze jest wszystko ok. no nie jest. do ch...pana naleza jej sie wyjasniania!



wybiegajac w przyszłosc po takimi doswiadczeniu gdzie sie nie wieco było przyczyna jak budowac kolejna relacje? zwazac na slowa? na zachowania?

Autorko nie funduj sobie przyszlosci w rozkminianiu "dlaczego"

szkoda zycia
Poznanie powodu i tak często rodzi kolejne przemyślenia. Jeśli to inna kobieta, to 'dlaczego ona? w czym jest lepsza?'. Jeśli zwykłe wypalenie, to 'ale jak to? Może powinnam inaczej zrobić to czy tamto' itd.

+dlaczego autorka miałaby zważać na słowa czy zachowanie? Ona nie zrobiła nic złego.

Jeśli ktoś odchodzi w taki sposób, to świadczy tylko o nim. Pokazał absolutny brak szacunku do niej, do poświęconego mu czasu, wspólnego życia i całej historii. Ile są warte tłumaczenia kogoś, kto musiał się schować w krzakach żeby zabrać swoje rzeczy? (i nie ma przy tym 11 lat).
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 18:56   #238
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 480
Dot.: Kamfora

Ja bym nie pytała. Za to jak się zachował tymi krzakami, to z szacunku do siebie i złości bym po prostu go olała ja się da, ba, nawet jakby pisał to dla mnie byłby koniec kontaktu. Jego zachowanie jest niewybaczalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black_elderflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 19:54   #239
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Kamfora

Rozmawialiśmy przez telefon, mamy jutro porozmawiać, nie tylko oddać te rzeczy. Godzina do dogrania, ale jakoś po pracy. Był spokojny i rzeczowy.
Nie wiem co myśleć, czuje olbrzymi stres, mam ochotę zwymiotować. Albo zemdleć. Albo jednocześnie.
To jest dystres, żeby nie było.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 19:59   #240
bloom26
Raczkowanie
 
Avatar bloom26
 
Zarejestrowany: 2021-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 443
Dot.: Kamfora

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Rozmawialiśmy przez telefon, mamy jutro porozmawiać, nie tylko oddać te rzeczy. Godzina do dogrania, ale jakoś po pracy. Był spokojny i rzeczowy.
Nie wiem co myśleć, czuje olbrzymi stres, mam ochotę zwymiotować. Albo zemdleć. Albo jednocześnie.
To jest dystres, żeby nie było.
O kurczę.. On wyszedł z inicjatywą rozmowy? Trzymam kciuki za Ciebie jutro mocno! Dasz radę
bloom26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-19 08:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.