Rudy dla Zimy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 14:34   #1
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148

Rudy dla Zimy?


Witam Mam pytanie do wszystkich, które się na tym znają. Otóż mój typ urody to zima, także jak się nie pomaluję (podkład, róż, szminka) to wyglądam jakbym była chora. A strasznie kusi mnie rudy kolor. Nie czerwony, nie oberżyna tylko właśnie rudy. Z kolei nie czytałam jeszcze, żeby Zimom polecano rudy (jako że ciepły). Co myślicie o tym?

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Dodam jeszcze, że przykładem koloru, o który mi chodzi jest 6.56 Czerwony Mahoń, Color & Shine Garniera. Nie dodam zdjęcia bo niestety nic nie mogę znaleśc - jest tylko na stronie, ale skopiować się nie da
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 14:39   #2
molly92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z domu ;-)
Wiadomości: 19
Dot.: Rudy dla Zimy?

Śliczny kolor ;-) Wydaje mi się, że ładnie byś wyglądała w tym kolorze, bo rudy zazwyczaj pasuje do albastrowej cery, a taką chyba posiadają zimy, czyż nie? Tylko nie wiem jakiej udzielić ci odpowiedzi, ponieważ jeśli swoją urodę opisujesz jako, że'wygladasz jak chora' to rudy moze tu nie pasować...
molly92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 14:54   #3
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Rudy dla Zimy?

No właśnie jak się pomaluję to jestem alabastrowa. Ale jak się nie pomaluję to badziej zielonkawa... To jest w ogóle takie dziwne, bo mam taką właśnie jasną, zielonkawą cerę, granatowe, intensywne oczy, czarną ich oprawę, brązowo-złote piegi i naturalne włosy w kolorze brązowym z rudo-złotymi refleksami I co ja właściwie jestem?
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 17:55   #4
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: Rudy dla Zimy?

hmmm, może jesień? piegi mi nie pasuja do zimy
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 18:56   #5
marina7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 79
Dot.: Rudy dla Zimy?

No wlasnie... Czesto pisze sie o tym, ze zima moze byc mylona z intensywna odmiana jesieni, ale bez zadnych szczegolow. Mnie to bardzo ciekawi. Chcialabym dowiedziec sie czegos wiecej o tej odmianie jesieni, zobaczyc jakas fotke... Ja tez nie mam pewnosci, co do bycia zima i tez bardzo mi sie podoba rudy kolorek Chyba chcialabym byc jednak jesienia...

Pozdrowienia dla wszystkich!!
marina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 22:25   #6
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Rudy dla Zimy?

Jak cera zielonkawa to Ty raczej ciepła jesteś Przynajmniej taką mądrość wyczytałam: zielone żyłki na nadgarstkach- typ ciepły; żyłki niebieskie- chłodny
Albo inny podział: intensywny róż Cię przytłacza czy podkreśla ogólny koloryt? Coś mi się zdaje, że typowy rudy do typowej Zimy nie pasuje, choć znałam jedną Wizażankę, co i w rudym i w czerni prezentowała się interesująco Stawiam na typ ciepły, a ten kolor farby Garniera niezły jest
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 07:58   #7
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Jak cera zielonkawa to Ty raczej ciepła jesteś Przynajmniej taką mądrość wyczytałam: zielone żyłki na nadgarstkach- typ ciepły; żyłki niebieskie- chłodny
Albo inny podział: intensywny róż Cię przytłacza czy podkreśla ogólny koloryt? Coś mi się zdaje, że typowy rudy do typowej Zimy nie pasuje, choć znałam jedną Wizażankę, co i w rudym i w czerni prezentowała się interesująco Stawiam na typ ciepły, a ten kolor farby Garniera niezły jest
Niebieskie żyłki mam A mąż z kolei twierdzi że wcale zielonkawa nie jestem Róż mnie podkreśla, pomarańcz dobija. W ogóle zimne kolory mi pasują mimo wszystko, z wyjątkiem czerwieni.
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 10:46   #8
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez Caramella Pokaż wiadomość
hmmm, może jesień? piegi mi nie pasuja do zimy
Zima może mieć piegi
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 10:57   #9
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: Rudy dla Zimy?

nie wiem, nie znam sie po prostu wydaje mi sie ze zawsze wszedzie pisalo ze zima nie ma piegow
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 10:58   #10
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez Caramella Pokaż wiadomość
hmmm, może jesień? piegi mi nie pasuja do zimy
Cytat:
Napisane przez Caramella Pokaż wiadomość
nie wiem, nie znam sie po prostu wydaje mi sie ze zawsze wszedzie pisalo ze zima nie ma piegow
Też tak myślałam, aż do czasu jak mnie wizażystka nie uświadomiła
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:03   #11
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Rudy dla Zimy?

Zgadzam się z dziewczynami, zima może mieć piegi, sama jestem tego przykładem, jestem zimą o jasnej cerze i ciemnoniebieskich oczach, no i mam piegi
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 11:09   #12
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
Niebieskie żyłki mam A mąż z kolei twierdzi że wcale zielonkawa nie jestem Róż mnie podkreśla, pomarańcz dobija. W ogóle zimne kolory mi pasują mimo wszystko, z wyjątkiem czerwieni.
Jeśli chodzi o żyłki to generalnie raczej typy chłodne mają takie skłonności. Skoro piszesz że pomarańcz ci nie pasuje - to zrezygnuj z rudych włosów - to przecież nic innego jak odcienie pomarańczu i miedzi!
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:09   #13
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: Rudy dla Zimy?

no wlasnie mi sie przypomnialo ze mam kuzynke z ciemnymi wlosami i blada cera oraz piegami i TZ ma taka kolezanke tez
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:01   #14
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez Caramella Pokaż wiadomość
no wlasnie mi sie przypomnialo ze mam kuzynke z ciemnymi wlosami i blada cera oraz piegami i TZ ma taka kolezanke tez
Też mam taką koleżankę - w lustrze

Nenah to chyba prawda, że rudy to nic, jeno pomarańcz! O ja nieszczęsna, skazana na czarne włosy na całe życie!
Tylko niech mi ktoś powie, skąd te brązowo-rudawe włosy, w takim razie?

Edytowane przez Hjordis
Czas edycji: 2009-10-14 o 18:02
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:05   #15
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Rudy dla Zimy?

ZIMA w rudosciach wyglada koszmarnie!
Skóra robi sie szara, widac wszystkie zmarszczki, sińce pod oczami, usta staja się bez wyrazu.
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:16   #16
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez sylwia78 Pokaż wiadomość
ZIMA w rudosciach wyglada koszmarnie!
Skóra robi sie szara, widac wszystkie zmarszczki, sińce pod oczami, usta staja się bez wyrazu.
No dzięki, zmarszczek jeszcze chwała Bogu w wieku 21 lat nie mam Ale z resztą to obawiam się, że masz rację. Nie wszystko co nam się podoba nam pasuje.
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:38   #17
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
No dzięki, zmarszczek jeszcze chwała Bogu w wieku 21 lat nie mam Ale z resztą to obawiam się, że masz rację. Nie wszystko co nam się podoba nam pasuje.
he he szczęściara jeszcze masz 4 lata bez zmarszczek
od 25 r.ż zaczynaja sie robic mimiczne dlatego od 25r.ż powinno sie stosowac piew=rwsze delikatne kremy p/zmarszczkowe przeznaczone od 25r.ż

W kazdym razie nie polecam ci rudego koloru, nie bedziesz wygladał promiennie iswiezo ,tylko bedziesz miała przygaszoną, szarą twarz
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 15:02   #18
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
Też mam taką koleżankę - w lustrze

Nenah to chyba prawda, że rudy to nic, jeno pomarańcz! O ja nieszczęsna, skazana na czarne włosy na całe życie!
Tylko niech mi ktoś powie, skąd te brązowo-rudawe włosy, w takim razie?
Spokojnie ze zima to nie znaczy zę tylko czarne włosy ci będą pasowały spróbuj czekoladowy brąz i do tego dodaj sobie jakichś pasemek - jeśli w ciepłym odcieniu to unikaj ich przy twarzy po prostu
A włosy nie mają jednego koloru, mają różne odcienie i takie też mogą się trafić, o typie kolorystycznym decyduje przede wszystkim cera oczy, włosy to elementy "pomocnicze", choć też istotne.
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 17:42   #19
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Rudy dla Zimy?

Borykam się z identycznym problemem...

Sama jestem Zimą i zastanawiam się nad rudym, koniecznie w zimnym odcieniu... DOKŁADNIE coś takiego jak w załączniku. Dodałam również moją facjatę żeby było wiadomo o co chodzi
Mój kolor oczu zmienia się chyba od pogody... raz zielone, raz stalowo szare i podobno świetnie wyglądają z szarym cieniem do powiek. Dodam jeszcze, że włosy mam w odcieniu zimnego brązu, a w słońcu pojawiają się miedziane refleksy... heh... =/
Co myślicie?
Będzie ok? Potrzebna jest mi Wasza rada

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2009-10-26 o 17:45
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-26, 20:36   #20
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Rudy dla Zimy?

Raboussamai - chyba cię rozczaruję - wg mnie nie będzie ci pasował rudy - wogóle nie ma czegoś takiego jak chłodny odcień rudego rudości i miedzie zaliczane są do ciepłych kolorów A to zdjęcie z załącznika - to drugie - swoją chłodną temperaturę zawdzięcza PSowi, a i tak włosy są w ciepłym odcieniu, jedynie skóra modelki jest blada, chłodna, co ogólnie daje wrażenie zimnego

Jeśli koniecznie zima chce rude włosy to proponuje zrobić coś takiego: włosy pofarbować na czekoladowy brąz bądź inny neutralny brąz i dodać tu i ówdzie refleksy rozświetlające w odcieniach rudości/miedzi, przy czym unikać ich przy samej twarzy w ten sposób można sprawdzić jak ten kolor pasuje i jak sie w nim czujesz
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 21:59   #21
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Rudy dla Zimy?

Nenah hmm... a ja głupia łudzę się, że jest zimny odcień rudości :P Farbować póki co nie zamierzam, jakoś się boję, zwłaszcza tak drastycznie Najwyżej przymierzę jakąś rudą perukę i wtedy zdecyduję Tak czy siak - wielkie dzięki za odzew Zawsze czyjeś obiektywne spojrzenie na problem jest lepsze od własnego
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 22:25   #22
XO Bunny XO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 277
Dot.: Rudy dla Zimy?

Ja jestem też takiej urody xD dośc bladej i jestem powiedzmy rudawa miałam głęboki machoń z garniera rewelacja pomiedzy brązema rudym takie mniej wiecej ale teraz jestem bardziej ruda poszłam do fryzjera który zróbił mi rudy balejaż
ważne żeby dobrac odpowiednie odcienie ^^
__________________
Weź mocno mnie obejmij, jakby świat miał dziś się skończyć...
XO Bunny XO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 13:49   #23
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
No właśnie jak się pomaluję to jestem alabastrowa. Ale jak się nie pomaluję to badziej zielonkawa... To jest w ogóle takie dziwne, bo mam taką właśnie jasną, zielonkawą cerę, granatowe, intensywne oczy, czarną ich oprawę, brązowo-złote piegi i naturalne włosy w kolorze brązowym z rudo-złotymi refleksami I co ja właściwie jestem?
moim zdaniem jestes Zima

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Jak cera zielonkawa to Ty raczej ciepła jesteś Przynajmniej taką mądrość wyczytałam: zielone żyłki na nadgarstkach- typ ciepły; żyłki niebieskie- chłodny
Albo inny podział: intensywny róż Cię przytłacza czy podkreśla ogólny koloryt? Coś mi się zdaje, że typowy rudy do typowej Zimy nie pasuje, choć znałam jedną Wizażankę, co i w rudym i w czerni prezentowała się interesująco Stawiam na typ ciepły, a ten kolor farby Garniera niezły jest
odwrotnie

cieple typy zawsze maja skory wpadajace w zolty/brzoskwiniowy. jak nie na twarzy (np. przy cerze naczynkowej) to na ciele

zimne typy maja zawsze chlodna cere: beżową, rozowawa, szarawa, jezeli zoltawa to z zwykle z nutka zieleni(tzw. cera oliwkowa). te zielonkawosc szczegolnie widac o bardzo bladych Zim

cieple typy zielonkawe robia sie co najwyzej przy zatruciu pokarmowym=>

Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość
Zima może mieć piegi


moim zdaniem powinnas sie trzymac swojej kolorystyki: czyli mocnych i ciemnych kolorow, ale to nie znaczy, ze jestes skazana na czern, chlodne, srednie brazy moim zdaniem sa przepiekne, tylko, ze bez dekoloryzacji ani rusz...

jezeli jestes farbowana brunetką to nawet nie baw sie w takie farby, zupelnie nie zrobia wrazenia na Twoich wlosach.

jezeli jestes naturalna brunetka, to podobnie- farby bez amoniaku z drogerii nie rozjasnia Twoich wlosow do rudosci

a co do rudosci: jestem na nie, ale jezeli bardzo Ci sie marzy, to wybralabym rudosc wpadajaca w czerwien, a nie pomarancz albo braz z wisniowym refleksem

a rudawe refleksy to nic dziwnego, chyba, ze maniakalnie chronisz wlosy przed UV a poza tym, malo ktora osoba ma wszystkie cechy danego typu, czasem wiekszosc cech dziedziczy sie np. po mamie Wiosnie, a popielaty odcien blondu po ojcu Lecie

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-10-28 o 14:00
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 21:51   #24
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
odwrotnie

cieple typy zawsze maja skory wpadajace w zolty/brzoskwiniowy. jak nie na twarzy (np. przy cerze naczynkowej) to na ciele

zimne typy maja zawsze chlodna cere: beżową, rozowawa, szarawa, jezeli zoltawa to z zwykle z nutka zieleni(tzw. cera oliwkowa). te zielonkawosc szczegolnie widac o bardzo bladych Zim

cieple typy zielonkawe robia sie co najwyzej przy zatruciu pokarmowym=>


Nie, dobrze wcześniej napisałam. Zimy mają żyłki niebieskie, widać to zwłaszcza u Zim kontrastowych, czego jestem przykładem
http://www.gala.pl/styl-zycia/uroda/...ama-karminowa/ , akapit "Idealny odcień".
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 22:08   #25
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Nie, dobrze wcześniej napisałam. Zimy mają żyłki niebieskie, widać to zwłaszcza u Zim kontrastowych, czego jestem przykładem
http://www.gala.pl/styl-zycia/uroda/...ama-karminowa/ , akapit "Idealny odcień".
zle napisalas
Cytat:
Jak cera zielonkawa to Ty raczej ciepła jesteś
bo jest dokladnie odwrotnie

zielonkawosc cery raczej sugeruje letni/zimowy typ urody

ona od poczatku pisala o zielonkawej cerze a nie o żylkach, to zupelnie rozne kwestie

btw nie sugerowalabym sie takim artykulikiem, jak sie czyta te rozne opisy typow kolorystycznych w internecie, to mozna sie niezle pogubic

teoria z kolorem zylek nie sprawdza sie czesto u osob bardzo bladych i jednoczesnie "cieplych", bo u nich naczynia zwykle beda niebieskawe (skora okolic nadgarstkow i tak jest wyjatkowo cienka)

jak ktos ma wybitnie cienka skore, do tego bardzo blada, moze miec zylki niebieskie bedac typem cieplym, czego przykladem jestem ja, podrecznikowa Wiosna

sklonnosci do wydocznych zyl zwykle maja osoby o bardzo jasnej, cienkiej skorze, niezaleznie od typu kolorystycznego.

najpewniejsza metoda to proba srebra i zlota
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 23:13   #26
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
zle napisalas
bo jest dokladnie odwrotnie

zielonkawosc cery raczej sugeruje letni/zimowy typ urody

ona od poczatku pisala o zielonkawej cerze a nie o żylkach, to zupelnie rozne kwestie

btw nie sugerowalabym sie takim artykulikiem, jak sie czyta te rozne opisy typow kolorystycznych w internecie, to mozna sie niezle pogubic

teoria z kolorem zylek nie sprawdza sie czesto u osob bardzo bladych i jednoczesnie "cieplych", bo u nich naczynia zwykle beda niebieskawe (skora okolic nadgarstkow i tak jest wyjatkowo cienka)

jak ktos ma wybitnie cienka skore, do tego bardzo blada, moze miec zylki niebieskie bedac typem cieplym, czego przykladem jestem ja, podrecznikowa Wiosna

sklonnosci do wydocznych zyl zwykle maja osoby o bardzo jasnej, cienkiej skorze, niezaleznie od typu kolorystycznego.

najpewniejsza metoda to proba srebra i zlota
Nadal uważam, że nie masz racji. Zimom przypisana jest niebieskawość skóry, być może myślisz o Zimach południowych, których karnacja może mieć oliwkowy odcień, ale w życiu nie widziałam Zimy "zielonej", za to "niebieskich"(głównie bladych) całą masę, wystarczy rozejrzeć się wśród osób mniej lub bardziej znanych. Pierwszy lepszy artykuł z google: http://moda.na14.pl/joomla1/index.ph...418&Itemid=105

Pokaż mi proszę artykuł lub "artykulik", w którym mowa, że Jesień jest niebieska, a Zima zielona, że tak uproszczę.

Odnośnie do wspomnianego testu nadgarstków: skoro skóra typów ciepłych jest żółtawa, to w połączeniu z niebieskością żył efekt będzie zielonkawy właśnie, nie wiem czy jasno to brzmi, ale na logikę żółty i niebieski daje zielony
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.

Edytowane przez Lukrecja_Borgia
Czas edycji: 2009-10-28 o 23:24
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 00:15   #27
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Wink Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Nadal uważam, że nie masz racji. Zimom przypisana jest niebieskawość skóry, być może myślisz o Zimach południowych, których karnacja może mieć oliwkowy odcień, ale w życiu nie widziałam Zimy "zielonej", za to "niebieskich" całą masę, wystarczy rozejrzeć się wśród osób mniej lub bardziej znanych. Pierwszy lepszy artykuł z google: http://moda.na14.pl/joomla1/index.ph...418&Itemid=105

.
czy ja napisalam, ze Zimy nie maja prawa byc niebieskawe jezeli chodzi o skore? wskaz mi fragment mojej wypowiedzi . gdybym nie wiedziala, ze skora Zimy wpada w blekit, to nie zabieralabym glosu w tego typu watkach

przeciez sa Zimy, ktorych skora ma spora porcje zoltego barwnika, a jak wiadomo ze szkoly podstawowej
niebieski+zólty= zielony

nie wierze, ze nie widzialas zielonkawej Zimy, Azjatki mają prawie zawsze skore w kolorze chlodnej, brudnej zolci z nutką zielonkawa (tzw cera oliwkowa). nutka zieleni jest szczegolnie widoczna, jezeli kolo takiej Zimy stanie typowa, zloto-zoltawa Wiosna czy Jesien

polskie bladolice Zimy, zwykle Krolewny Sniezki, najczesciej maja chlodną bezowa skore wpadającą wyraznie w blekit

autorka watku wspomniala o zielonkowatosci, co wg moich informacji, nie dyskwalifiuje jej jako typu chlodnego, wrecz przeciwnie, potwierdza jej przynaleznosc do zimowego/letniego typu urody.

podala wiecej cech swojej urody, ktore wyraznie wskazywaly na typ zimowy.

Lata tez bywaja czasem oliwkowe, Wiosny i Jesienie nigdy

mamy generalnie 2 glowne podtypy urody zimowej
-krolewna sniezka, o cerze chlodnej, bardzo jasnej, wpadajacej minimalnie w blekit, widac to szczegolnie na zdjeciach robionych z flashem z pewnej odleglosci

-poludniowa, o chlodnej, wyraznie oliwkowej cerze, a kolor oliwkowy jest dla mnie zoltozielony, chyba, ze mam cos ze wzrokiem

mozna tez wyroznic typ posredni, do ktorego nalezy wiekszosc polskich Zim
Cytat:
Pokaż mi proszę artykuł lub "artykulik", w którym mowa, że Jesień jest niebieska, a Zima zielona, że tak uproszczę
nie ma takich artykulikow, bo to jest totalna bzdura

jaka niebieska Jesien

a zielonkawe nie znaczy "zielone", prosze mi nie wmawiac, ze cos takiego zasugerowalam. teoria z kolorem przeswitujacych naczyn moze byc co najwyzej pomocnicza, ale nigdy rozstrzygajaca

polecam zamiast "artykulikow" fachowa literature kosmetyczną, bo takie teksty z internetu rzadko kiedy sa podpisywane imieniem i nazwiskiem, dla mnie osobiscie takie zrodla sa malo wiarygodne

2 przykladowe Zimy o zolatwej skorze wpadającej w zielen
edit

Cytat:
Odnośnie do wspomnianego testu nadgarstków: skoro skóra typów ciepłych jest żółtawa, to w połączeniu z niebieskością żył efekt będzie zielonkawy właśnie, nie wiem czy jasno to brzmi, ale na logikę żółty i niebieski daje zielony
ale ja to doskonale rozumiem od samego poczatku, ta teoria sprawdza sie u wiekszosci, ale nie zawsze, przeciez napisalam, ze
Cytat:
jak ktos ma wybitnie cienka skore, do tego bardzo blada, moze miec zylki niebieskie bedac typem cieplym, czego przykladem jestem ja, podrecznikowa Wiosna
Wiosny i Jesienie, wybitnie blade o cieniutkiej skorze w okolicach nadgarstkow maja malo swej naturalnej zolci, dlatego efektu zielonkawych zyl moze nie byc

u troche ciemniejszej Wiosny/Jesieni z grubsza skora, widac wyraznie zielonkawe zylki na nadgarstkach

tam gdzie mam grubsza skore i bardziej zoltawa np. pod kolanami, mam zdecydowanie zielone zylki, a wiec potwierdza sie teoria z artykulu- jestem typem cieplym

mam nadzieje, ze sie juz teraz zrozumiemy w 100%

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-10-29 o 00:41
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 10:00   #28
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Rudy dla Zimy?

Ehh dziewczyny długie rozważania nt. zieloności i niebieskości cery. Jednak muszę przyznać rację truskawkowejwiośnie.
Ja jestem zimą i odcień mojej skóry jest taki zielonkawy - zwłaszcza wyraźnie to widać na opaleniźnie. Mam cienką skórę i prześwituje mi ona żyłki, ale co ciekawe dominują zielone - niestety, czasami mam wrażenie że nie jeden student medycyny, mógłby na mnie przestudiować układ żylny

Ale wracając do tematu - mam zielonkawą cerę, jestem zimą i to wcale nie południową, bo mam za bladą cerę. Każdy jest inny i zawsze znajdzie się jakiś wyjątek - schematy są tylko po to żeby coś niecoś ułatwić, a nie po to żeby się sztywno ich trzymać
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 12:12   #29
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Rudy dla Zimy?

Cytat:
Napisane przez Nenah Pokaż wiadomość
Ehh dziewczyny długie rozważania nt. zieloności i niebieskości cery. Jednak muszę przyznać rację truskawkowejwiośnie.
Ja jestem zimą i odcień mojej skóry jest taki zielonkawy - zwłaszcza wyraźnie to widać na opaleniźnie. Mam cienką skórę i prześwituje mi ona żyłki, ale co ciekawe dominują zielone - niestety, czasami mam wrażenie że nie jeden student medycyny, mógłby na mnie przestudiować układ żylny

Ale wracając do tematu - mam zielonkawą cerę, jestem zimą i to wcale nie południową, bo mam za bladą cerę. Każdy jest inny i zawsze znajdzie się jakiś wyjątek - schematy są tylko po to żeby coś niecoś ułatwić, a nie po to żeby się sztywno ich trzymać
mozesz miec tez skore plytko unaczyniona, niekoniecznie cienką, ja mam niestety jedno i drugie i w pewnych miejscach przeswituje moja rozowosc

oczywiscie, nie wolno sie trzymac scisle schematow, bo malo jest tak naprawde typow "podrecznikowych"

procz Snieżki i Poludniowca wspomnialam o typie pośrednim

skoro Lato moze miec jasną skore oliwkowa, to dlaczego nie Zima "zwykla"?

btw. ludzie roznie pojmują pojecie bladej skory, bardzo czesto wyolbrzymiaja swoja bladosc. jezeli ktos normalnie kupuje podklady w drogerii, ktore nie sa wyraznie za ciemne, to wg moich kryteriow bardzo jasny (blady) nie jest, co najwyzej jasny. czasem jak czytam niektore wypowiedzi dziewczyn na temat podkladow, ktore uwazam za baaaaaaaardzo ciemne dla mnie to oczom nie wierze, dla nich one sa kredowo biale i czuja sie w nich az za trupio.

wspomnialas o opaleniznie: taka typowa Sniezka bardzo ciezko sie opala, zas takie przecietne, bladolice Zimy latem przechodza wielka metamorfoze, opalaja sie zdecydowanie lepiej, bez poparzen slonecznych

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-10-29 o 12:14
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 16:13   #30
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Rudy dla Zimy?

Oj no dziewczyny nie jestem zielona Zielonkawa, żółtawa, biała, ale nie zielona, nie jestem ufolem Nie opalam się też, prędzej się poparzę, zwłaszcza na twarzy. Co do tych bladych podkładów to powiem tyle że tylko najjaśniejszy dermakol, najjaśniejszy Revlon Color Stay i najjaśniejszy Max F. Lasting Performance nie są za ciemne więc same oceńcie. Już postanowiłam zejść do popielatego brązu z Majiriela a że mam właściwie taki sprany cieeemny brąz bez czerwonych refleksów to liczę że mi się uda. Poza tym to farba, z amoniakiem. Uda się, nie?
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.