Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-11, 20:29   #3451
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
No tak gliceryna niby może, chociaż mnie nie zapycha (ta apteczna- ma 86% a nie 99% jak mazidzłowa) mozna też zrobić z kwasem hialuronowym 1% to chyba nie zapycha
czyli ile kwasu hiluronowego dodac żeby było ok w toniku ( tak 5, 10% )? bo w peelingu bym nie chciała nic dodawać.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

chce tez zrobić mlekowy i glikolowy i tak:
- mlekowy tez z woda destylowaną i z czyms jeszcze jest wskazane mieszać np. hialuronowym? czy nie trzeba może byc np. mieszany z hydrolotem np. oczarowym?
- bo glikol właśnie chcę z oczarowym (i na mazidłach było soda oczyszcz. plus hydromanil własnie ) ale nie wiem czy hydro tez konieczne jest?
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 08:22   #3452
jinxi
Raczkowanie
 
Avatar jinxi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 98
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dzięki wielkie dziewczyny za radę z tą ciążą...
Jeśli tak radzicie to w takim razie się dostosuję i do kwasów z mazideł wrócę niestety dopiero za jakiś czas...

A jak myslicie Effaclar K który też ma jakieś tam kwasy plus b.dobre filtry oczywiście może być przez okres ciąży stosowany?
do moich głównych problemów skórnych głównie należą nierówności i zaskórniki czasem większy syf i chciałabym to jakoś wygładzić... zaznaczę że stan mojej skóry byl taki sam i przed ciążą od momentu odstawienia tabletek. nie zdążyłam się z tym uporac a tu baby;-) teraz korci mnie już by coś z tym zrobić...
__________________
1 minuta gniewu to stracone 60 sekund szczęścia!
jinxi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 08:31   #3453
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jinxi Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie dziewczyny za radę z tą ciążą...
Jeśli tak radzicie to w takim razie się dostosuję i do kwasów z mazideł wrócę niestety dopiero za jakiś czas...

A jak myslicie Effaclar K który też ma jakieś tam kwasy plus b.dobre filtry oczywiście może być przez okres ciąży stosowany?
do moich głównych problemów skórnych głównie należą nierówności i zaskórniki czasem większy syf i chciałabym to jakoś wygładzić... zaznaczę że stan mojej skóry byl taki sam i przed ciążą od momentu odstawienia tabletek. nie zdążyłam się z tym uporac a tu baby;-) teraz korci mnie już by coś z tym zrobić...
la rochera też bym nie stosowała w ciązy ale możesz sie spytac w aptece one będą wiedziały. Zapewniam cię ze w ciązy poprawi ci sie skórka a który masz miesiąc jeśli początki to poczekaj a w połowie i pod koniec powinnaś mieć sliczną cerę
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 08:47   #3454
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Kwasu salicylowego nie powinno stosować się będąc w ciąży.

Info na BU dot. toniku BHA 2%:
Cytat:
Ze względu na obecność kwasu salicylowego tonik NIE może być używany przez osoby uczulone na salicylany (np. aspirynę) oraz kobiety w ciąży.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 08:51   #3455
jinxi
Raczkowanie
 
Avatar jinxi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 98
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

jestem na początku 6 miesiąca i cudów dot. mojej skórki nie uświadczyłam prócz większego celulitu
__________________
1 minuta gniewu to stracone 60 sekund szczęścia!
jinxi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 08:58   #3456
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jinxi Pokaż wiadomość
jestem na początku 6 miesiąca i cudów dot. mojej skórki nie uświadczyłam prócz większego celulitu
no w takiej zaawansowanej ciązy nie powinnas dotykac kwasów
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 09:13   #3457
jinxi
Raczkowanie
 
Avatar jinxi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 98
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ok dzięki za rade...
__________________
1 minuta gniewu to stracone 60 sekund szczęścia!
jinxi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-12, 09:29   #3458
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jinxi Pokaż wiadomość
ok dzięki za rade...
wiesz trzeba chronić malenstwo ono jak przyjdzie na swiat i tak dostanie dawkę chemi to po co jeszcze teraz
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 09:52   #3459
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jeśli chodzi o te kwasy to owszem kupiłam już gotowe , tzn. w postaci płynu. I zastanawiam się czy mogłabym je rozcieńczyć delikatnie żeby były troszkę o mniejszym stężeniu. Z tego co czytam większość was jedzie z proszkami, maceratami, olejami i roznymi innymi świństewkami . Ja po prostu trochę się zapędziłam i kupiłam już tak wysokie stężenia bo myślałam że potem będe mogła je trochę zmniejszyć, np. zwyklą wodą... To można w końcu czy nie można?? W ostateczności kupię spirytus już no
helpme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 10:18   #3460
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

a w zestawie nie miałaś dodatkowych płynów, do oczyszczania twarzy przed i później to neutralizowanai?? bo ja bym bała się samodzielnie je rozcieńczać..a o spirytusie nawet nie wspomnę.. spirytus dajemy do wzmocnienia efektu, nie do osłabienia. poprawcie mnie jeśli się mylę..
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 12:21   #3461
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Podobno będąc w ciąży najlepiej jest używać kosmetyków dla niemowląt, mają one super filtry i do tego na pewno nie zaszkodzą. Wczoraj przeglądałam tutaj wątek o używaniu "dziecięcych" kosmetyków i wizażanki bardzo sobie je chwalą (nie tylko te, które są w ciąży).
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ht=dzieci%EAce
Na pewno są one bezpieczne, może sobie go też przejrzyj
No i na pewno bezpiecznym dla dzidziusia środkiem na pryszcze jest woda utleniona Zachwalam ją gdzie tylko się da, ale na prawdę jest to tani i baaardzo skuteczny środek. Przyspiesza gojenie ranek, śladów po pryszczach i samych pryszczy, można się nią smarować (lejąc jej trochę na płatek kosmetyczny) tak często jak tylko się da.


helpme, a w zestawie, który kupiłaś, to co pisze o sposobie używania? Może znajdziesz tez linka do tych produktów, które masz?
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-12, 12:27   #3462
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o te kwasy to owszem kupiłam już gotowe , tzn. w postaci płynu. I zastanawiam się czy mogłabym je rozcieńczyć delikatnie żeby były troszkę o mniejszym stężeniu. Z tego co czytam większość was jedzie z proszkami, maceratami, olejami i roznymi innymi świństewkami . Ja po prostu trochę się zapędziłam i kupiłam już tak wysokie stężenia bo myślałam że potem będe mogła je trochę zmniejszyć, np. zwyklą wodą... To można w końcu czy nie można?? W ostateczności kupię spirytus już no
nie wiem czy możesz ale jak sa gotowe to na twarz i tyle ja stosowałam 50% glikol i słabizna. oczywiście te gotowe i z allegr
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 12:33   #3463
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
czyli ile kwasu hiluronowego dodac żeby było ok w toniku ( tak 5, 10% )? bo w peelingu bym nie chciała nic dodawać.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

chce tez zrobić mlekowy i glikolowy i tak:
- mlekowy tez z woda destylowaną i z czyms jeszcze jest wskazane mieszać np. hialuronowym? czy nie trzeba może byc np. mieszany z hydrolotem np. oczarowym?
- bo glikol właśnie chcę z oczarowym (i na mazidłach było soda oczyszcz. plus hydromanil własnie ) ale nie wiem czy hydro tez konieczne jest?
wersja migdałku z kwasem hialuronowym http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2
generelnie wszędzie gdzie masz hydro możesz to zamienić na kwas hialuronowy 1% lub glicerynę, i wszędzie te składniki mają zapenić dodatkwoe nawilżenie czyli nie jest konieczne dodanie ich, zwłaszcza jeśli potem się używa jakiegoś nawilżającego kremu/olejku
a kwasy można spokojnie mieszać z hydrolatami, ja właściwie toniki tylko na hydrolatach robię
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 13:47   #3464
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
wersja migdałku z kwasem hialuronowym http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2
generelnie wszędzie gdzie masz hydro możesz to zamienić na kwas hialuronowy 1% lub glicerynę, i wszędzie te składniki mają zapenić dodatkwoe nawilżenie czyli nie jest konieczne dodanie ich, zwłaszcza jeśli potem się używa jakiegoś nawilżającego kremu/olejku
a kwasy można spokojnie mieszać z hydrolatami, ja właściwie toniki tylko na hydrolatach robię
ok dzieki właśnie tonik bym chciała z oczarowym zrobic bo wyczytałam ze ma on wł. zwęzające pory i na cerę trądzikowa dobrze dziala może akurat bedzie ok?
a mam jeszcze pytanko robisz zakupy na zaidłach.com? bo to sa moje początki i chciała bym próbeczke dostać wybranego hrdrolotu czy można o to prościć?
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 13:59   #3465
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Kwasy z Clareny całkiem fajną opinię mają
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 14:06   #3466
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Kupiłam na allegro :/ Wtedy jeszcze nie wiedziałam o mazidłach - szlag by to Nie miałam żadnych neutralizatorow itd, sam kwasik. 50% migdała to jeszcze dam rade na twarz nałożyć ( acnederm chyba nawet jest mocniejszy ponoć ) ALE GLIKOLA ALBO TCA? A i jeszcze jedno mnie męczy wiecie, a mianowicie to, czy po kilku zabiegach tym migdałem ( wystarczy mi tego na około 4-5 ) mogę sobie już walnąć tego 70% glikola i mnie nie poparzy, bo przecież moja twarz już będzie przyzwyczajona, prawda? Cholera kiedyś to waliłam na twarz nie patrzyłam a teraz się boje jakos

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

A i jeszcze zapomniałam. Slyszałam ze niezle te wszystkie kwasy neutralizuje ( czy też może wspomaga jakoś działanie? ) kwas borny, kupowany normalnie w aptece. Wiecie coś na ten temat? Bo właśnie niewiem czy po zmyciu kwasu mogę tym przemywać ryjka.

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

A i jeszcze zapomniałam. Slyszałam ze niezle te wszystkie kwasy neutralizuje ( czy też może wspomaga jakoś działanie? ) kwas borny, kupowany normalnie w aptece. Wiecie coś na ten temat? Bo właśnie niewiem czy po zmyciu kwasu mogę tym przemywać ryjka.
helpme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 17:36   #3467
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Helpme ja nie wiem jak ci w zasadzie pomóc bo ja tak jak pisałam miałam glikol 50% z all. z firmy viviene czy jakoś tak nie pamiętam i zero łuszczenia nawet pieczenia wiec nie wiem ile w kwasie kwasu? może to głupio brzmi ale jakoś mam takie odczucia co nie znaczy ze twoje są złe !
Nie o to mi chodzi. Ja bym neutrolizowała i tak robię i robiłam wacikiwem z wodą z kw. bornym nie próbowałam. Kiedyś twarz smarowałam w zasadzie przemywałam nim samym i zostawiał mi taki zółtawy kolor tak mi sie wydawało wiec mam mieszane uczucia , ale to tylko moje odczucia. Może rzeczywiście zacznij od małego stęzonka a potem zwiększ albo zrób próbe nie na twarzy a innym miejscu żeby sie nie poparzyć.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 18:36   #3468
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
ok dzieki właśnie tonik bym chciała z oczarowym zrobic bo wyczytałam ze ma on wł. zwęzające pory i na cerę trądzikowa dobrze dziala może akurat bedzie ok?
a mam jeszcze pytanko robisz zakupy na zaidłach.com? bo to sa moje początki i chciała bym próbeczke dostać wybranego hrdrolotu czy można o to prościć?
niom, jestem fanka mazideł mozna poprosic o próbke - dostejesz wtedy 10 ml hydrolatu, generelnie oni teraz maja taki system ze jak chcesz jakas próbke to musisz napisać w uwagach do zamówienia, bo inaczej nie wysyłają
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 18:44   #3469
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
niom, jestem fanka mazideł mozna poprosic o próbke - dostejesz wtedy 10 ml hydrolatu, generelnie oni teraz maja taki system ze jak chcesz jakas próbke to musisz napisać w uwagach do zamówienia, bo inaczej nie wysyłają
dziękuję tak zrobię . Ja jestem początkująca myśle że w razie problemu z kwasikiem moge liczyć na twoją pomoc?
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 11:08   #3470
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
dziękuję tak zrobię . Ja jestem początkująca myśle że w razie problemu z kwasikiem moge liczyć na twoją pomoc?
jasne, na ile pozwoli mi moja wiedza bo ja też wielce zaawansowana nie jestem
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 11:27   #3471
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
jasne, na ile pozwoli mi moja wiedza bo ja też wielce zaawansowana nie jestem
na pewno wiecej niz ja dzięki
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 15:33   #3472
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
kwasy można spokojnie mieszać z hydrolatami, ja właściwie toniki tylko na hydrolatach robię
Pod warunkiem, że pH będzie odpowiednio ustawione. W opisach hydrolatów z Mazideł jest zaznaczone, że są stabilne powyżej pH=4. Próbowałam się dowiedzieć na jakiej podstawie jest to stwierdzone, ale mi nie odpowiedzieli. A pytałam, bo się zdziwiłam, że toniki z kwasami z BU są na hydrolatach (konserwowanych tak samo jak te z Mazideł), chociaż mają pH w zakresie 2,5-4. Dostałam odpowiedź z BU, ale zupełnie mnie ona nie zadowala. Wygląda na to, że nie robili testów laboratoryjnych takiego połączenia, a wg mnie powinni, skoro nie mają wyników badań stabilności hydrolatów.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-07-13 o 18:01
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 17:23   #3473
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Pod warunkiem, że pH będzie odpowiednio ustawione. W opisach hydrolatów z Mazideł jest zaznaczone, że są stabilne powyżej pH=4. Próbowałam się dowiedzieć na jakiej podstwawie to jest stwierdzone, ale mi nie odpowiedzieli. A pytałam, bo się zdziwiłam, że toniki z kwasami z BU są na hydrolatach (konserwowanych tak samo jak te z Mazideł), chociaż mają pH w zakresie 2,5-4. Dostałam odpowiedź z BU, ale zupełnie mnie ona nie zadowala. Wygląda na to, że nie robili testów laboratoryjnych takiego połączenia, a wg mnie powinni, skoro nie mają wyników badań stabilności hydrolatów.
o prosze nawet nie wiedziałam a to ci dopiero no ja się ustosunkowałam do tego , bo mają właśnie takie przepisy na mazidłach że łacza z hydrolotem , No chyba krzywdy sobie tym połączeniem nie wyrządzimy??
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 18:22   #3474
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
o prosze nawet nie wiedziałam a to ci dopiero no ja się ustosunkowałam do tego , bo mają właśnie takie przepisy na mazidłach że łacza z hydrolotem , No chyba krzywdy sobie tym połączeniem nie wyrządzimy??
Nie widziałam na stronach Mazideł receptur z kwasami i hydrolatami, o pH poniżej 4. Tylko Tonik z kwasem glikolowym 5% jest na hydrolacie, ale przy pH nie niższym niż 4 (4-4.2).

Wszystkie pozostałe są na wodzie:
Tonik 10% Kwas L- mlekowy, pH=4
Tonik 5% kwas migdałowy + hydromanil, pH=4
Tonik 5% kwas migdałowy + kwas hialuronowy, pH=4
Tonik 2% BHA - dla cer tłustych, trądzikowych i mieszanych, pH=3
Tonik 2% BHA + 8% Kwas L-mlekowy, pH=3-3.5

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-07-13 o 18:32
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 18:51   #3475
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

tak Lorii ja własnie chciałam glikol z oczarowym mieszać.
a pozostałe np. mogdałka to z wodą destylowaną.
a mlekowy to zrobię tak jak piszesz choc hialuronowy jest dość drogi . (18 zł)
chyba musze po prostu zakupic dodatkowo papierki i sprawdzac wg tego co mi napisałaś dzięki

Edytowane przez Partymix
Czas edycji: 2009-07-13 o 18:53
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 18:57   #3476
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jak się dowiem czegoś na temat tej niestabilności hydrolatów, to dam znać. Napiszę jeszcze raz do Mazideł.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 20:11   #3477
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jak się dowiem czegoś na temat tej niestabilności hydrolatów, to dam znać. Napiszę jeszcze raz do Mazideł.
napisz kochana dzięki
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 00:45   #3478
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Z tego co mi napisali z BU wynika, że nie mają informacji od producenta o niestabilności hydrolatów w warunkach obniżonego pH; nie mają też wyników badań zleconych. Badań naukowych na ten temat raczej próżno szukać.

Nadal więc nie wiem, co o tym myśleć. Mam nadzieję, że pani Lidia z Mazideł wyjaśni sytuację. Być może producent Mazidlanych hydrolatów robił testy pod kątem stabilności, a producent tych z BU - nie. Nie wydaje mi się, żeby hydrolaty z różnych sklepów mogły sie różnić aż tak bardzo (taka sugestia pojawiła się w odpowiedzi z BU), zwłaszcza, że akurat lawendowy i rumiankowy użyte w tonikach z kwasami dostępnych w BU, mają takie same parametry jeśli chodzi o konserwanty i pokrywające się zakresy pH.

Hydrolaty i hydroksykwasy to w pewnym sensie składniki z dwóch różnych bajek. Hydrolaty są szeroko stosowane w kosmetyce naturalnej, która skazuje kwasy na banicję. Z drugiej strony receptury kosmetyków profesjonalnych z kwasami bazują zawsze na wodzie, nie spotkałam się nigdy z formulacjami, w których byłyby łączone hydrolaty i kwasy w konkretniejszym stężeniu. Jeśli ktoś zna przykłady takich połączeń, to proszę o informację.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 06:43   #3479
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Okej. Jutro nakładam tę 50 %migdała. Mam nadzieje ze dam rade, odważna jestem No, ale skoro te z allegro ponoć są dooopaśne to może mi sie nic nie stanie POzdrawiam
helpme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 08:42   #3480
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Okej. Jutro nakładam tę 50 %migdała. Mam nadzieje ze dam rade, odważna jestem No, ale skoro te z allegro ponoć są dooopaśne to może mi sie nic nie stanie POzdrawiam
wiesz nie o to chodzi ze dupaśne ale ja np. nie mam pewności ile tam tego wszystkiego jest . Może najpioerw daj na mała powieszchnię skóry by sobie bidy nie narobic , a jak jeszcze wczesniej nie miałas kwasów to tym bardziej.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.