Depilacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-10, 18:10   #1
Nikusia56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Exclamation

Depilacja


Cześć : )
Byłam dzisiaj u kosmetyczki na depilację nóg. W gabinecie wszystko ładnie i wgl fajnie :P Podobało mi się nawet, bo pani wiele fajnych rzeczy mi powiedziała i wytłumaczyła. Ale gdy po depilacji wróciłam do domu zobaczyłam, że większość włosków nie została usunięta i teraz nie wiem co robić? Nie chcę się znowu męczyć codziennie z maszynką a na kolejną wizytę nie mam kasy. Zaznaczam, że włoski miałam odpowiedniej długości, nawet pani kosmetyczka mi to powiedziała. I chyba bym się nie odważała pójść do niej z "reklamacja". I dodaje, że depilacja w domu plastrami odpada, ponieważ sama nie oderwę sobie plastra, bo za bardzo się boję :P A nie mam nikogo zaufanego by to zrobił.. Jestem załamana Była to moja pierwsza depilacja woskiem i od razu się do tego zniechęciłam..
Nikusia56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 21:31   #2
Storczyk10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Depilacja

Dot.: masakryczna depilacja, pomocy!
Piszę jeszcze raz,
już prawie 20 lat testuję na sobie różne sposoby jak pozbyć się mocnego owłosienia i powiem, że mam już swoje sprawdzone sposoby, które jednak wymagają codziennej systematyczności. Na początek polecam woskowanie u kosmetyczki, może nawet kilka razy jeśli kogoś stać i ma cierpliwość do czekania na odrastanie. Osobiście przerzuciłam się w tym momencie na plastry (najlepiej Veet, ale też używam Oriflame, i Soraya - są ok, ale Veet najmocniejsze). Kiedyś nie byłam sobie w stanie sama tego zrobić, ale nie jest tak źle. A plastry są tańsze niż kosmetyczka. Stwierdzam nawet, że zrobię sobie to dokładniej, ale faktycznie na całe nogi potrzeba 2-3 opakowań plastrów.
Co do wrastających włosków i wyprysków, które są największym problemem całej depilacji to radzę sobie z nimi CODZIENNIE używając peelingu (najlepiej cukrowego) i mam jeszcze taką gąbkę z ziarnami (z Rossmana). To wszystko podczas kąpieli. Potem smarowanie balsamem. Obecnie też smaruję się 2 razy dziennie maścią od dermatologa na przebarwienia Bedicort G - działa, czerwone ślady stopniowo znikają. Ale peeling musi być codziennie przynajmniej u mnie.
Bywały lata, że to wszystko zaniedbywałam i była tragedia, i wtedy lepiej było wrócić do maszynki, ale teraz przy tej systematyczności jest ok. Im bardziej osłabię sobie włosy plastrami, czy woskiem tym mniej boleśnie mogę poprawić krótsze włoski depilatorem. I staram się często poprawiać, żeby się gąszcz znów nie zrobił, bo to wtedy wiadomo boli bardziej. A co do tabletek przeciwbólowych to też kiedyś brałam przed depilacją, teraz jakoś daję radę bez.
No i jeszcze jedno, warto udać się do endokrynologa zbadać poziom hormonów. Ja kiedyś brałam tabletki hormonalne, często pomagają, osłabiają owłosienie, ale teraz bym się na to nie zdecydowała. Osobiście wybieram się na akupunkturę wyrównującą poziom hormonów, nie szkodzi przynajmniej jak pigułki, ale kosztuje więcej, ale mówi się trudno. Więc mam nadzieję, że za po zabiegach będę miała lżej po tylu latach walki z tym niemiłym wybrykiem urody.
Powodzenia!
Storczyk10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 22:45   #3
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Depilacja

Cytat:
Napisane przez Nikusia56 Pokaż wiadomość
Cześć : )
Byłam dzisiaj u kosmetyczki na depilację nóg. W gabinecie wszystko ładnie i wgl fajnie :P Podobało mi się nawet, bo pani wiele fajnych rzeczy mi powiedziała i wytłumaczyła. Ale gdy po depilacji wróciłam do domu zobaczyłam, że większość włosków nie została usunięta i teraz nie wiem co robić? Nie chcę się znowu męczyć codziennie z maszynką a na kolejną wizytę nie mam kasy. Zaznaczam, że włoski miałam odpowiedniej długości, nawet pani kosmetyczka mi to powiedziała. I chyba bym się nie odważała pójść do niej z "reklamacja". I dodaje, że depilacja w domu plastrami odpada, ponieważ sama nie oderwę sobie plastra, bo za bardzo się boję :P A nie mam nikogo zaufanego by to zrobił.. Jestem załamana Była to moja pierwsza depilacja woskiem i od razu się do tego zniechęciłam..
odważ sie i pójdź. Poprostu powiedz że zauwazyłaś w domu troche nie wywoskowanych włosów i że chciałabyś się jednak ich pozbyć. To kosmetyczce powinno być głupio nie Tobie
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 11:03   #4
beatrise
Raczkowanie
 
Avatar beatrise
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 260
Dot.: Depilacja

Ja na Twoim miejscu bym jednak poszła z tą reklamacją. Jak sie odważysz to się nie dowiesz czy faktycznie może miałaś za krótkie włoski. Każdy z nas przecież się myli i popełnia błędy. Przecież możesz pójść i grzecznie powiedziec co Cię zaniepokoiło tylko nie czekaj za długo by to nie było podejrzane.
__________________
Łódź - 23.05.2013r - Allergan Natrelle 340
beatrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 12:18   #5
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: Depilacja

A ja dziewczyny polecam Wam depilację laserową. Wystarczą 3 zabiegi i na kilka miesięcy kłopot z głowy. Szczególnie wygodne rozwiązanie szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy podczas urlopu nie mamy czasu na zajmowanie się depilacją. Wiem z doświadczenia.
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 18:55   #6
Nikusia56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Depilacja

Też o tym myślę, ale jednak to spory wydatek =/
Nikusia56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 08:47   #7
Misia0510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 44
Depilacja

hej

nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam wątek ale jeszcze sie w tym nie odnajduję

Mianowicie mam problem z depilacją miejsc intymnych i okolic bikini wiem że skóra tam jest bardzo wrazliwa ale , po depilacji maszynką do golenia skóra jest podrażnona i zaczerwieniona
Macie moze na to jakieś rady albo znacie hm.. sposoby na depilacje miejsc intymnych ??
proszę o pomoc
Misia0510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 10:04   #8
marychaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marychaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 192
Dot.: Depilacja

Krem po depilacji
__________________
' Bez popełniania błędów człowiek nie był by człowieczy. '


Razem od : 11.11.2009

Dieta nielaczenia.
Jest: 72.....
Bedzie: 58.....
marychaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 13:09   #9
kochaneczka997
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 78
Dot.: Depilacja

Są nawet specjalne kremy do depilacji okolic intymnych. A stosując maszynkę trzeba mieć dobry "podkład" pod nią Mi osobiście wystarcza żel do higieny intymnej i dobra żyletka - najlepiej nowiuśka, nie stępiona I jeśli używasz maszynki dbaj o to aby systematycznie ją wymieniać bo to skupisko bakterii.
kochaneczka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 18:51   #10
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Depilacja

Sudocrem jest podobno dobry na takie zaczerwienienia i podrażnienia. Do kupienia w aptece i hipermarketach
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 19:06   #11
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Depilacja

Jest taka oliwka do depilacji ERBEL. Łagodzi podrażnienia skórne i nie jest przeznaczona wyłącznie do miejsc intymnych. Moment, wskażę konkretnie. Chodzi o ten kosmetyk: http://ciao.pl/pl,product,193183,oli...ji,500,ml.html
Sporo jest podobnych - ten godny polecenia.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 19:45   #12
niebanalna12345
Raczkowanie
 
Avatar niebanalna12345
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 49
Dot.: Depilacja

witajcie
takie pytanie - jeśli depilujecie okolice intymne maszynką to pod włos czy z włosem?
ja pod włos nie potrafię - czuję jak te włoski się wyginają, są bardzo sztywne i boli mnie to, a z włosem nie goli dokładnie, zawsze zostaje troszkę włosa na wierzchu.
co polecacie? przez jaki czas utrzymuje się efekt po zastosowaniu kremu?
niebanalna12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 20:16   #13
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Depilacja

ja polecam depilację pastą cukrową. też mam wrażliwą skórę, a po paście na następny dzień nie ma śladu po zaczerwienieniach. trzeba tylko nauczyć się jej używać
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 05:54   #14
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Depilacja

[1=30766aa7dce2531e8b37b15 ae86c8847ef0755ae_5f137ef 245055;27104863]ja polecam depilację pastą cukrową. też mam wrażliwą skórę, a po paście na następny dzień nie ma śladu po zaczerwienieniach. trzeba tylko nauczyć się jej używać [/QUOTE]

wazne jest odkazenie skory w miejscach intymnych po pascie. to cukier, gdzies ktos mi mowil (kosmetyczka chyba i nawet tu na wizazu), ze sprzyja on rozwojowi drobnoustrojow. w efekcie mozna zlapac infekcje.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 10:27   #15
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Depilacja

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
wazne jest odkazenie skory w miejscach intymnych po pascie. to cukier, gdzies ktos mi mowil (kosmetyczka chyba i nawet tu na wizazu), ze sprzyja on rozwojowi drobnoustrojow. w efekcie mozna zlapac infekcje.
bzdura, bo
"wysoce skoncentrowana struktura cukru nie pozwala na powstawanie bakterii co eliminuje ryzyko zainfekowania skóry"
jest "bez dodatku żadnych chemikaliów oraz innych sztucznych wypełniaczy. Pasta nie zawiera także żadnych olejków eterycznych"
"pasta nie stwarza żadnego zagrożenia dla skóry"

"nasza pasta cukrowa jest w pełni zdatna do spożycia, a do tego smaczna, co świetnie prezentuje jej naturalny charakter, a także wyklucza jakiekolwiek ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji"

cytaty ze strony producenta
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 20:39   #16
niebanalna12345
Raczkowanie
 
Avatar niebanalna12345
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 49
Dot.: Depilacja

gdzie można kupić taką pastę cukrową?
na czym polega depilacja tą metodą?
niebanalna12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 05:47   #17
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Depilacja

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;27112918]bzdura, bo
"wysoce skoncentrowana struktura cukru nie pozwala na powstawanie bakterii co eliminuje ryzyko zainfekowania skóry"
jest "bez dodatku żadnych chemikaliów oraz innych sztucznych wypełniaczy. Pasta nie zawiera także żadnych olejków eterycznych"
"pasta nie stwarza żadnego zagrożenia dla skóry"

"nasza pasta cukrowa jest w pełni zdatna do spożycia, a do tego smaczna, co świetnie prezentuje jej naturalny charakter, a także wyklucza jakiekolwiek ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji"

cytaty ze strony producenta[/QUOTE]

nie wiem czy bzdura. w kazdym razie nie zawierzam nigdy opisowi producentow. wiadomo, ze opisuja produkt tak, zeby go sprzedac.

co jest w cukrze takiego innowacyjnego, ze wystarczy szczypta i jest to pozywka dla bakterii a dajmy na to pol szklanki juz nie (proporcja z robienia pasty cukrowej, z jakiegos watku)? co to znaczy, ze "nie pozwala na powstawanie bakterii"? przeciez cukier nie ma w sobie nic odkazajacego. tak samo ostatni punkt, jest wiele smacznych i zdatnych do spozycia syfow na tym swiecie, wezmy np coca cole. jest smaczna, zdatna do spozycia i jest najlepszym lekiem na problemy zaladkowe.
ja tak latwo nie wierze w opisy produktow.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 09:10   #18
kochaneczka997
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 78
Dot.: Depilacja

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Sudocrem jest podobno dobry na takie zaczerwienienia i podrażnienia. Do kupienia w aptece i hipermarketach
Sudocrem jest podobno dobry na różne podrażnienia, nawet na trądzik - tak słyszałam. Ale czy to prawda...? Na pewno nie na ranki cięte

A jeśli ból sprawia Ci golenie "z włosem" to najpierw dokładnie ogól się "pod włos" a potem próbuj troszkę na bok, pod kątem...

Jesli to nic nie da polecamy kremy do depilacji
kochaneczka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.