Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-22, 14:53   #3661
sikorka1408
Rozeznanie
 
Avatar sikorka1408
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 792
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Jak zioła
nie wiem jak to opisać, ale jak ją zalewam woda to mnie na wymioty bierze... jak dodam łyżkę waxa to jest lepiej a potem włosy cuchną "obsikanym sianem" jak to mówi mój TŻ
o matko. to niezle skojarzenia,chociaz nie wiem jak pachnie obsikane siano moze jakos to zniose
__________________
I'm a gypsy.zgubiona,daleko od domu


wymianka LIPIEC kosmetyki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544906
sikorka1408 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 15:15   #3662
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sikorka1408 Pokaż wiadomość
no jak siebie znam to bedzie dobrze jak wytrzymam te dwie godziny mi to zaraz wszystko przeszkadza. juz widze mine mojego Tz jak mu mowie ze ma mi nalozyc to zielone cos na wlosy hehe
Obiecuje trzymac nastepnym razem rowniez nieco dluzej niz 1,5 godzinki

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Ja trzymałam niecałe 3, dłużej nie wytrzymałam, bo zawsze za mocno wiążę czepek i mnie głowa boli
Wrrr... ja bez czepka! Nakładam tylko reklamówkę i ręcznik.. Podsuszam ciepłym strumieniem i whoila... Czepek to za bardzo ciągnie



Mmmmm... do mojego dzienniczka pielęgnacji, do listy wish dochodzi w takim razie również : goździk. Może kiedyś to wszystko spróbuję.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 15:36   #3663
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

no to w końcu mam fotkę mojego efektu kolorystycznego, który doprowadza mnie do rozpaczy przypomnę co się stało - na włosy ruuuudeee hennowane nałożyłam hennę z heenary - mieszankę ziół z przewagą henny, co to jest mieszanką odżywczą, było zagrożenie przyciemnienia, no ale w granicach rudości - tak myślałam przynajmniej. na zdjęciu mam czapkę, ale kolor widać - od spody widać jasny kolor - i mniej więcej do takiego stopnia mam przyciemnione pierwsze 7 cm odrostów farbowanych tylko ziołami. reszta pamięta czasy farby i była rozjaśniana, przed użyciem hennary - bardziej złoto miedziana niż góra włosów, ale nie odróżniało się. teraz - ciemne, po spraniu ziół prawie czarne, teraz już mniej, ale nadal jest to bardzo ciemne czy to mi się wypłucze? zamówiłam kilo cynamonu na allegro i się będę nim traktować [taka maska przed eksperymentem mi ciut rozjaśniła hennę więc liczę na wiele]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WLOSY.jpg (113,6 KB, 57 załadowań)
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 15:44   #3664
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Red, ale weż pod uwagę,ze smrodu ( już teraz smrodu) gożdzika nie pozbylam się z wlosow do dzisiaj, a myję codziennie. Strasznie uciązliwy jest
A cassia powinna byc u mnie jutro, to w piątek już poleci
Ja mieszanke miodowo - cynamonowa, nakaldalam ponad tydzien temu i nadal wlosy jak sa mokre, pachna miodem i cynamonem. A suche sianem, po hennie.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 16:33   #3665
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Black_sun, mówisz że przyciemniła... a ja dzisiaj zrobiłam mieszankę heenary z cytryną i odłożyłam na kaloryfer. Będę robić wieczorem, wyjdzie, co wyjdzie.
Przed kupnem sugerowałam się komentarzami na helfach, a tam kobiety pisały, że efekt kolorystyczny nie był jakiś szokujący, raczej delikatny, no i nic o przyciemnieniu aaa. No nic, zobaczę jutro i wstawię zdjęcia PRZED i PO, jeśli będzie jakiś efekt oczywiście... Mam katar i zatkany nos, a i tak czuję w całym pokoju zapach, mocno ziołowy, nawet przyjemny. I chociażby za ten zapach (w porównaniu do farb chemicznych-poezja) już lubię te ziółka
P.S. Właśnie nadrobiłam czytanie poprzednich postów... A jak ja wolę psy od kotów tzn. że nie wyjdzie mi rudy, bo nie zasługuję?;p

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-03-22 o 16:58
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 17:16   #3666
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Ja mieszanke miodowo - cynamonowa, nakaldalam ponad tydzien temu i nadal wlosy jak sa mokre, pachna miodem i cynamonem. A suche sianem, po hennie.
Miod i cytrynka - naloze chyba dzis/za dwa dni [na 2 godzinki..?] Myslicicie, ze to wystarczy, by wloski nawilzyc ale jednoczesnie nie sciagnac z nich efektu koloryzacyjnego sprzed niespełna miesiąca?
Jak na razie siedzę z olejkiem Parachute.


Perwati, nonono.. podchodzę tak samo do farbowania - wyjdzie ci wyjdzie! Zbieram informacje jak szalona, ale liczyć się trzeba z nieprzewidywalnością henny.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:14   #3667
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Nic nie rozumiem z tego co piszesz. "Na pasmie wczesniej hennowanym daje na naturalnym odrosnie kolor grafitowy" to w końcu na naturalnym odroście czy na wcześniej hennowanym, bo to jest ze sobą sprzeczne???
tu literówka, oczywiscie odroscie a nie odrosnie

chodzilo o to ze pohennowalam wlosy ktore mialy naturalny odrost i duza czesc pofarbowana farba chemiczna. wiec jak chemia to farbowanie jak henna to hennowanie. i tam gdzie byl odrost naturalny pohennowany to indygo na tym wyszlo czarne mimo ze przed polozeniem wierzchniej henny wygladalo na ładnie przydymione.
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 18:14   #3668
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Perwati - ano ja też rozrabiałam z cytryną i też siedziało ze 3 czy 4 godziny na kaloryferze. nakładanie to bajka jest, gładziutka masa, sama przyjemność po opiniach na helfach spodziewałam się, że może wyjść aż za rudo, zasadniczo nie w celach kolorystycznych to-to na łeb kładłam a odżywczych. i tu też klops - wysuszone mam mocno końcówki. no i ten kolor jakoś mocno ciemno wżarło się w chemią traktowane włosy
byle się spłukało. niedawno zrobiłam się na brąz przypadkiem indygo i zeszło. oby to też zeszło...
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:21   #3669
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
tu literówka, oczywiscie odroscie a nie odrosnie

chodzilo o to ze pohennowalam wlosy ktore mialy naturalny odrost i duza czesc pofarbowana farba chemiczna. wiec jak chemia to farbowanie jak henna to hennowanie. i tam gdzie byl odrost naturalny pohennowany to indygo na tym wyszlo czarne mimo ze przed polozeniem wierzchniej henny wygladalo na ładnie przydymione.

Oki. Teraz już rozumiem. Dzięki.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:56   #3670
izajasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 107
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dzięki za pomoc z Venitą!
niestety nadal mam pewien problem. mianowicie mam odrosty i zastanawiam się, czy venita mi je w ogole pokryje? a jeśli tak to trzeba jakoś dłużej trzymać na odrostach niż na reszcie głowy?
pomocy
izajasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:40   #3671
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez izajasz Pokaż wiadomość
dzięki za pomoc z Venitą!
niestety nadal mam pewien problem. mianowicie mam odrosty i zastanawiam się, czy venita mi je w ogole pokryje? a jeśli tak to trzeba jakoś dłużej trzymać na odrostach niż na reszcie głowy?
pomocy
Ja pokrywałam nią włosy zaczynając od przedziałka czyli właśnie od ciemnych odrostów więc leżała tam najdłużej. Łapać niby łapała tzn. dawała ładny odcień, takie rude refleksy, ale że nie rozjaśnia to w stosunku do reszty rozjaśnianych zwykłą farbą włosów wyglądało jakbym nadal miała odrosty. Jeśli wybrałaś odcień ciemniejszy od swoich naturalnych włosów to powinno być ok.
I ogólnie trzymałam ją na głowie dłużej niż zalecali.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 20:59   #3672
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
Po skwapliwej lekturze większej części wątku i ja postanawiam dołączyć się do Was
wczoraj dotarła do mnie moja khadi orzechowy brąz. liczę na śliczny chłodny brązik. zamierzam zabrać się za to dzisiaj. mam nadzieję tylko, że efekt końcowy nie będzie po prostu czarny. wczoraj zrobiłam próbę na pasemku - trzymałam jakąś godzinkę i efekt żaden . zastanawiam się czy w takim razie trzymać hennę przepisowe 2 godziny czy spróbować dłużej? aktualnie moje włoski są w odcieniu pomiędzy ciemnym blondem a szatynem (potraktowane delikatną farbą z Sens.us'a, z mniej więcej 1,5 - 2 cm lekkim odrostem). zastanawiam się również nad samym sposobem nakładania, czy ze względu na odrost, który wczoraj nie chwycił, powinnam nakładanie rozpocząć właśnie od niego?! jak sądzicie?
na Twoim miejscu zrobilabym probke dłuzej trzymaną na pasemku. warto sprawdzic wczesniej w małowidocznym miejscu jaki bedzie efekt zanim sie połozy na cała głowe. trzymaj np 3-4h na pasemku i sprawdź czy wtedy złapie i przed tym umyj głowe szamponem z sls lub sles, ktory nie ma w składzie silikonu, odzywki wtedy tez juz nie używaj bo włos ma byc oczyszczony
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 21:40   #3673
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
Perwati - ano ja też rozrabiałam z cytryną i też siedziało ze 3 czy 4 godziny na kaloryferze. nakładanie to bajka jest, gładziutka masa, sama przyjemność po opiniach na helfach spodziewałam się, że może wyjść aż za rudo, zasadniczo nie w celach kolorystycznych to-to na łeb kładłam a odżywczych. i tu też klops - wysuszone mam mocno końcówki. no i ten kolor jakoś mocno ciemno wżarło się w chemią traktowane włosy
byle się spłukało. niedawno zrobiłam się na brąz przypadkiem indygo i zeszło. oby to też zeszło...
Ale na helfach czytałam tylko jedną opinię, że heenara wyszła rudo, na siwych włosach.. reszta komentarzy mówiła o brązie z miedzianym połyskiem.
Co do braku odżywienia po heenarze to Twoja opinia jest chyba pierwsza, ale zobaczymy jaka będzie moja;] W sumie to też położyłam to na łeb w celach odżywczych. Poza tym mam nadzieję, że przestaną mi się tak przetłuszczać. Myślałam też nad kalpi tone, ale bałam się dużego przyciemnienia właśnie.
Ja też mam chyba jakieś pozostałości chemii na włosach (nawet nie wiem czy to po szamponetce, czy jeszcze po dawnej farbie), ale ogólnie kolor bliski mojemu naturalnemu, zobaczymy co wyjdzie.
Spierałabym się co do bezproblemowego nakładania... nie wiem, może zrobiłam za gęstą papkę, a może wszystko było ok, ale strasznie szybko zasycha na włosach i nie potrafiłam dobrze tego rozprowadzić, a tym bardziej wmasować, jak było napisane w "instrukcji". Jeśli będę miała równomierny kolor to będzie cud.
No i... jeszcze nigdy się tak nie wypaćkałam, ale łatwo zeszło, no może poza paznokciami;] Ale narazie się nie martwię, może zacznę jutro;p Siedzę właśnie w ręczniku.

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-03-22 o 21:57
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 21:54   #3674
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
na Twoim miejscu zrobilabym probke dłuzej trzymaną na pasemku. warto sprawdzic wczesniej w małowidocznym miejscu jaki bedzie efekt zanim sie połozy na cała głowe. trzymaj np 3-4h na pasemku i sprawdź czy wtedy złapie i przed tym umyj głowe szamponem z sls lub sles, ktory nie ma w składzie silikonu, odzywki wtedy tez juz nie używaj bo włos ma byc oczyszczony
poszłam na żywioł włoski umyłam szamponem bez sylikonów ale ze sles, zgodnie z tym co wyczytałam nie kładłam żadnej odżywki. henne rozrobiłam zgodnie z instrukcją - wyszła całkiem gładka masa o zapachu siana albo szpinaku . tak na oko zużyłam mniej niż połowę opakowania. w moim przypadku mieszanki wystarczyło na pokrycie całej łepetyny dość grubą warstwą. henna nie spłynęła. trzymałam ją 2 godzinki pod folią opatuloną czapą i ręcznikiem, czyli zgodnie z zaleceniami. błotko zeszło w miarę łatwo, nie zaschło, czuprynę rozczesałam bez problemu co w moim przypadku jest nie lada wyczynem już na pierwszy rzut oka widzę, że jest dobrze. włoski wydają się być równe, nie są czarne i nie są zielone kolor na pograniczu średniego i ciemnego brązu. zobaczymy co będzie kiedy włoski wyschną no i po czasie który jest potrzebny żeby kolor się utlenił wtedy wrzucę fotki

mała aktualizacja włoski po wyschnięciu mają jak na razie bardzo ciepły odcień, nie wiem jak będą się prezentować jutro rano przy świetle dziennym. nic to, poczekamy, zobaczymy... i błyszczą się niesamowicie!
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia

Edytowane przez pchelka1981
Czas edycji: 2011-03-22 o 22:16
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 07:36   #3675
klaudyna7
Raczkowanie
 
Avatar klaudyna7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 350
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dzień Dobry
Jeśli zrobię za dużo papki mogę ją potem np. zamrozić? Czy nadaje się już tylko do wyrzucenia? I co z kolejnością dodawania składników? Czy to jest bez znaczenia? ;>
klaudyna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 07:49   #3676
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
no to w końcu mam fotkę mojego efektu kolorystycznego, który doprowadza mnie do rozpaczy przypomnę co się stało - na włosy ruuuudeee hennowane nałożyłam hennę z heenary - mieszankę ziół z przewagą henny, co to jest mieszanką odżywczą, było zagrożenie przyciemnienia, no ale w granicach rudości - tak myślałam przynajmniej. na zdjęciu mam czapkę, ale kolor widać - od spody widać jasny kolor - i mniej więcej do takiego stopnia mam przyciemnione pierwsze 7 cm odrostów farbowanych tylko ziołami. reszta pamięta czasy farby i była rozjaśniana, przed użyciem hennary - bardziej złoto miedziana niż góra włosów, ale nie odróżniało się. teraz - ciemne, po spraniu ziół prawie czarne, teraz już mniej, ale nadal jest to bardzo ciemne czy to mi się wypłucze? zamówiłam kilo cynamonu na allegro i się będę nim traktować [taka maska przed eksperymentem mi ciut rozjaśniła hennę więc liczę na wiele]
Może spróbuj oczyścić włosy szamponem z sodą? Potem odżywka, potem zakwasić. Powinno zdjąć trochę koloru.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 08:00   #3677
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

pchelka pokazuj co wyszło
ciekawa jestem o ile Ci ściemnieje kolor. Słyszałam ze mycie szamponem nie u wszystkich osób zatrzymuje utlenianie
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 08:26   #3678
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
pchelka pokazuj co wyszło
ciekawa jestem o ile Ci ściemnieje kolor. Słyszałam ze mycie szamponem nie u wszystkich osób zatrzymuje utlenianie
szamponem potraktowałam czuprynę przed hennowaniem, tylko po to żeby pozbyć się silikonów hennę zmyłam z włosów jedynie letnia wodą. nie używałam żadnych środków właśnie po to żeby dać włoskom szanse na utlenienie teraz wydają się być odrobinę ciemniejsze i mam wrażenie że pojawia się w nich przewaga mimo wszystko chłodnych tonów... fotki wrzuce po południu albo wieczorkiem myślę, że wtedy będę mogła założyć, że efekt jest już ostateczny

a tak w ramach małego offtopu ja tez mam trzy koty więc może dlatego cieple tony za nic nie chcą zniknąć z moich włosów, tylko zawsze gdzieś tam przebijają?!
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 08:48   #3679
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudyna7 Pokaż wiadomość
Dzień Dobry
Jeśli zrobię za dużo papki mogę ją potem np. zamrozić? Czy nadaje się już tylko do wyrzucenia? I co z kolejnością dodawania składników? Czy to jest bez znaczenia? ;>
Możesz zamrozić, nie wyrzucaj. Co do kolejności dodawania...wydaje mi się, że to nie ma znaczenia (a co chcesz dorzucić?), ale może poczekajmy aż ktoś doświadczony się "wypisze"

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
szamponem potraktowałam czuprynę przed hennowaniem, tylko po to żeby pozbyć się silikonów hennę zmyłam z włosów jedynie letnia wodą. nie używałam żadnych środków właśnie po to żeby dać włoskom szanse na utlenienie teraz wydają się być odrobinę ciemniejsze i mam wrażenie że pojawia się w nich przewaga mimo wszystko chłodnych tonów... fotki wrzuce po południu albo wieczorkiem myślę, że wtedy będę mogła założyć, że efekt jest już ostateczny

a tak w ramach małego offtopu ja tez mam trzy koty więc może dlatego cieple tony za nic nie chcą zniknąć z moich włosów, tylko zawsze gdzieś tam przebijają?!
Brzmi smakowicie nie mogę się doczekać zdjęć
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-23, 08:57   #3680
klaudyna7
Raczkowanie
 
Avatar klaudyna7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 350
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Chce dodać trochę pieprzu cayenne,może cynamonu bo dziewczyny pisały że nieco rozjaśnia, a ja marze o rudo-rudym kolorze Ale jak wyjdzie bardziej czerwony też będzie dobrze. Mam zamiar rozrobić z 1/2 szklanki cytryny a zamiast wody napar z hibiskusa. No i odrobina oliwy z oliwek aby się lepiej rozprowadzało.
Oh,ileż może iśc paczka z Mazideł?! Ja działać chce!
klaudyna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 09:06   #3681
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudyna7 Pokaż wiadomość
Chce dodać trochę pieprzu cayenne,może cynamonu bo dziewczyny pisały że nieco rozjaśnia, a ja marze o rudo-rudym kolorze Ale jak wyjdzie bardziej czerwony też będzie dobrze. Mam zamiar rozrobić z 1/2 szklanki cytryny a zamiast wody napar z hibiskusa. No i odrobina oliwy z oliwek aby się lepiej rozprowadzało.
Oh,ileż może iśc paczka z Mazideł?! Ja działać chce!
Czy aby na pewno? PRZECZYTAJ
Może ściema, może nie, ale na mnie działa ja bym nie dodała pieprzu, chili ani tym podobnych...lepiej jakiś zamiennik chyba.
Oliwa z oliwek? Jaką masz hennę? Wczoraj przejrzałam tylko ulotkę z mojej Khadi i jest tam napisane, aby NIE dodawać żadnych olei, ponieważ utrudniają wnikanie henny...jeszcze to sprawdzę po pracy i ewentualnie edytuję.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 09:19   #3682
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Oliwa z oliwek? Jaką masz hennę? Wczoraj przejrzałam tylko ulotkę z mojej Khadi i jest tam napisane, aby NIE dodawać żadnych olei, ponieważ utrudniają wnikanie henny...jeszcze to sprawdzę po pracy i ewentualnie edytuję.
masz rację ja tez czytałam żeby unikać mieszania henny z olejami ze względu na to, że podczas zabiegu oleje utrudniają substancjom aktywnym wnikanie we włos. w przypadku Khadi w ulotce radzą żeby włoski olejować dopiero po czasie potrzebnym na utlenienie koloru
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 09:24   #3683
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
masz rację ja tez czytałam żeby unikać mieszania henny z olejami ze względu na to, że podczas zabiegu oleje utrudniają substancjom aktywnym wnikanie we włos. w przypadku Khadi w ulotce radzą żeby włoski olejować dopiero po czasie potrzebnym na utlenienie koloru
Dziękuję
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 09:29   #3684
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Dziękuję
nie ma za co sprawę treści ulotki Khadi mamy wyjaśnioną
nie wiem co na mieszanie czystej henny z oliwą powiedzą wprawione w temacie dziewczęta ale myślę, że w tym przypadku można założyć że działanie oliwy mogłoby również osłabić wnikanie henny we włoski.

dorzucam jeszcze info ze stronki khadi o najczęstszych błędach popełnianych w trakcie farbowania (o oleju mowa przy okazji nieodpowiednich dodatków) : http://www.khadi.pl/bledy-farbowania-wlosow
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia

Edytowane przez pchelka1981
Czas edycji: 2011-03-23 o 09:39
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 11:03   #3685
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Może spróbuj oczyścić włosy szamponem z sodą? Potem odżywka, potem zakwasić. Powinno zdjąć trochę koloru.
myślałam o tym, ale mam tak suche końcówki że żal mi je sodą torturować przyszedł mój cynamon - mam caaaałyyyy kilogram do paćkania się, mam nadzieję że puści kolor
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 11:08   #3686
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudyna7 Pokaż wiadomość
Chce dodać trochę pieprzu cayenne,może cynamonu bo dziewczyny pisały że nieco rozjaśnia, a ja marze o rudo-rudym kolorze Ale jak wyjdzie bardziej czerwony też będzie dobrze. Mam zamiar rozrobić z 1/2 szklanki cytryny a zamiast wody napar z hibiskusa. No i odrobina oliwy z oliwek aby się lepiej rozprowadzało.
Oh,ileż może iśc paczka z Mazideł?! Ja działać chce!
Dokładnie, oliwy nie polecali. A hibiskus chyba nadaje czerwonego odcienia tak gdzieś czytałam. Jedna z dziewczyn pisała natomiast: "A w przyszłości może warto by zrobić mieszankę henny z ziołami, które dają złotawe refleksy: cassia, rumianek rzymski, korzeń rabarbaru...
Masz kurkumę w domu? Mogłabyś dosypać odrobinkę".

To tak w teorii
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 11:11   #3687
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
myślałam o tym, ale mam tak suche końcówki że żal mi je sodą torturować przyszedł mój cynamon - mam caaaałyyyy kilogram do paćkania się, mam nadzieję że puści kolor

Ok, rozumiem To testuj i pisz, bo ja mam czystą hennę khadi i chyba się przyrudzę na wiosnę? Bardzo mi zależy na rozjaśnieniu o kilka tonów.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 12:45   #3688
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A więc... zmiana nie jest oszałamiająca, za to zapach zdecydowanie;] Włosy bardziej się błyszczą, to na pewno, są bardzo miękkie w dotyku, dostały trochę koloru albo raczej rudawego połysku. W domowym oświetleniu niespecjalnie widać zmianę, za to w słońcu są rudawe. Wysuszenia i przyciemnienia nie zauważam, ani pogrubienia niestety. Ogólnie mogłabym dodać kolejną opinię na helfach, że wyszedł "cynamonowy". Nabrałam ochoty na prawdziwą rudość... Czy widać efekt, same oceńcie. Więcej zdjęć dodałam w galerii, wybaczcie jakość.

1- PRZED
2,3,4- PO
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PRZED1.jpg (57,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 032311122631.jpg (23,1 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 032311122253.jpg (56,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0055.jpg (39,1 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-03-23 o 17:21
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 12:59   #3689
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Perwati, kolor prześliczny taki subtelny a jednocześnie wyrazisty. bardzo mi się podoba
może dopisz jeszcze tylko w galerii jak długo trzymałaś mieszankę na głowie i w jaki sposób ją przygotowałaś, tak dla potomnych
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 13:06   #3690
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
A więc... zmiana nie jest oszałamiająca, za to zapach zdecydowanie;] Włosy bardziej się błyszczą, to na pewno, są bardzo miękkie w dotyku, dostały trochę koloru albo raczej rudawego połysku. W domowym oświetleniu niespecjalnie widać zmianę, za to w słońcu są rudawe. Wysuszenia i przyciemnienia nie zauważam, ani pogrubienia niestety. Ogólnie mogłabym dodać kolejną opinię na helfach, że wyszedł "cynamonowy". Nabrałam ochoty na prawdziwą rudość... Czy widać efekt, same oceńcie. Zdjęcia z telefonu, więc wybaczcie jakość. Więcej zdjęć dodałam w galerii.

1- PRZED
2,3,4- PO
Ładnie błysk okrutny, daje po oczach zazdroszczę.

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
Perwati, kolor prześliczny taki subtelny a jednocześnie wyrazisty. bardzo mi się podoba
może dopisz jeszcze tylko w galerii jak długo trzymałaś mieszankę na głowie i w jaki sposób ją przygotowałaś, tak dla potomnych
Właśnie, właśnie. I jaka henna, itp.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.