Historia Polski po II Wojnie Światowej - chcę się dokształcić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-25, 18:02   #1
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130

Historia Polski po II Wojnie Światowej - chcę się dokształcić


Witam,
szukam książek o gospodarce, polityce Polski po IIWŚ. Jestem studentką na uniwersytecie ekonomicznym i postanowiłam wkońcu dokształcić się w tym temacie. W gimnazjum i liceum nigdy nie doszliśmy z materiałem dalej niż II WŚ. Nigdy nie przepadałam za historią także nie czułam potrzeby zagłębiania wiedzy z tej dziedziny. Więcej wiem o starożytnym Rzymie i Egipcie niż o tym co się działo w Polsce przez ostatnie 60 lat
Szukam książki napisanej przystępnym językiem, mój podręcznik do historii jakoś do mnie nie przemawiał, poza tym już dawno został sprzedany
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 21:33   #2
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Historia Polski po II Wojnie Światowej - chcę się dokształcić

Cytat:
Napisane przez Miami Pokaż wiadomość
Witam,
szukam książek o gospodarce, polityce Polski po IIWŚ. Jestem studentką na uniwersytecie ekonomicznym i postanowiłam wkońcu dokształcić się w tym temacie. W gimnazjum i liceum nigdy nie doszliśmy z materiałem dalej niż II WŚ. Nigdy nie przepadałam za historią także nie czułam potrzeby zagłębiania wiedzy z tej dziedziny. Więcej wiem o starożytnym Rzymie i Egipcie niż o tym co się działo w Polsce przez ostatnie 60 lat
Szukam książki napisanej przystępnym językiem, mój podręcznik do historii jakoś do mnie nie przemawiał, poza tym już dawno został sprzedany
Ciężko doradzić konkretny tytuł, mogę tylko podpowiedzieć: poszukaj po haśle przedmiotowym w swojej bibliotece: Polska - gospodarka - od 1945 r., Polska - historia - od 1945 r., Polska - od 1945 r. Jak się nie spodoba to najwyżej oddasz. ja też nigdy nie mogłam ścierpieć podręczników do historii i też nie doszłam dalej jak II wojna światowa.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 15:12   #3
enfys
Raczkowanie
 
Avatar enfys
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 284
Dot.: Historia Polski po II Wojnie Światowej - chcę się dokształcić

Jakiś miesiąc temu słyszałam w jakimś radiu fragment wywiadu z jakimś pisarzem, autorem nowo wydanej książki. Dotyczyła ona właśnie Polski tuż po zakończeniu II WŚ i dotyczyła wielu dziedzin.
Niestety nie pamiętam tytułu ani nazwiska tego mężczyzny. Poszukam jednak trochę w internecie i jak tylko znajdę tytuł to zedytuję posta.
enfys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 19:29   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Historia Polski po II Wojnie Światowej - chcę się dokształcić

Nie stricte historyczne, ale - ciekawe

http://www.empik.com/prl-jak-cudnie-...0014,ksiazka-p

i z perspektywy całkiem... scenicznej

http://www.empik.com/klania-sie-prl-...0199,ksiazka-p
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.