Dda - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-27, 21:48   #5041
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez cafaitmal Pokaż wiadomość
Może to dlatego, że po prostu chcę nadrobić swoje stracone dzieciństwo, hymm ?
A czym chcesz nadrabiać? Nauką? Pisaniem pracy dyplomowej? To jest dorosłe. A przecież mieszkać i żyć będziesz nadal w tym samym miejscu.
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 23:05   #5042
cafaitmal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 128
Dot.: Dda

No właśnie wyjezdzam ze swojego miejsca zamieszkania, bo nie wytrzymałabym w domu z nimi. Więc nie będę mieć tego tam co TU. I odpocznę. Choć brzmi to niewiarygodnie, że odpocznę na studiach, ale taka prawda. Jak chodzę do szkoły, to się relaksuję, bo przynajmniej robię to, co chcę. I nie wysłuchuję tych wszystkich słów złych na swój temat czy nie patrzę ogólnie na tą patologię.
cafaitmal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 23:16   #5043
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Dda

Aha chyba że tak skoro lubisz się uczyć to poświęć się nauce, postaraj się o stypendium
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 07:03   #5044
kami-pl
Raczkowanie
 
Avatar kami-pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 179
GG do kami-pl
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez Verunka Pokaż wiadomość
Leczy się daje to coś??

Tż nie jest agresywny, jak ma nawroty to jest nerwowy i nieprzyjemny, ale widzę ze nad tym nie panuje, rozumiem to. Pije piwo czasem w weekendy, albo wieczorem do filmu. Ja jestem na tym punkcie przewrazliwiona i oczywiście każde wypite piwo podnosi mi ciśnienie i się wkurzam, głupota.

Zebrałam się. Zadzwonilam idę w przyszły czwartek na spotkanie z terapeuta. Boziu ile mnie to kosztowało masakra. Maja w tym ośrodku tez psychiatre na NFZ sprobuje tż namówić.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Powiem Ci, ze teraz leczenie na pewno pomaga bardzo. Trzeba duzo cierpliwosci, bo leki w pelnie zaczynaja dzialas po ok 6miesiacach. Moj maz teraz znalazl wkoncu leki, ktore go (jak narazie) przywrocily do zycia. Pracuje, ma pasje i usmiecha sie.
Terapia na 100% przydalaby sie Wam obojgu. Ja tez reaguje nerwowo na zbyt duza ilosc alkoholu, ale tylko jak wychodzimy gdzies, bo w domu po piwku czasami sobie wypijemy (bardzo rzadko).
My po bardzo dlugim czasie depresji mojego meza dopiero teraz zaczynamy odzywac jako zwiazek, a bylo juz bardzo zle. Poczytaj jak najwiecej o depresji, bedzie Ci go latwiej zrozumiec. Nie zapominaj jednak o swoich potrzebach, bo Cie to wykonczy.
kami-pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 08:19   #5045
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez kami-pl Pokaż wiadomość
Powiem Ci, ze teraz leczenie na pewno pomaga bardzo. Trzeba duzo cierpliwosci, bo leki w pelnie zaczynaja dzialas po ok 6miesiacach. Moj maz teraz znalazl wkoncu leki, ktore go (jak narazie) przywrocily do zycia. Pracuje, ma pasje i usmiecha sie.
Terapia na 100% przydalaby sie Wam obojgu. Ja tez reaguje nerwowo na zbyt duza ilosc alkoholu, ale tylko jak wychodzimy gdzies, bo w domu po piwku czasami sobie wypijemy (bardzo rzadko).
My po bardzo dlugim czasie depresji mojego meza dopiero teraz zaczynamy odzywac jako zwiazek, a bylo juz bardzo zle. Poczytaj jak najwiecej o depresji, bedzie Ci go latwiej zrozumiec. Nie zapominaj jednak o swoich potrzebach, bo Cie to wykonczy.
Po pół roku dopiero?? To jestem trochę w szoku bo moja mama też się liczyła na depresję ze względu na picie ojca i po pół roku to w zasadzie był już koniec terapii. To samo lekarka mówiła mojemu tztowi, ale rozumiem ze każdy przypadek jest inny. Tż ma depresję praktycznie od początku naszego związku albo i wcześniej ale dopiero teraz to wyszło w sumie ja na to wpadłam i zaproponowałam lekarza. Najgorzej jest zima ale jak teraz ciągle leje i jest zimno, to też widzę nawroty.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"




Verunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:26   #5046
kami-pl
Raczkowanie
 
Avatar kami-pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 179
GG do kami-pl
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Dda

Tzn pierwsza poprawe po lekach widac wczesniej, po okolo miesiacu. Ale sam lek jakby w pelni dziala po ok pol roku. Tak nam mowil lekarz i tak bylo w praktyce. To na pewno zalezy od przypadku. Widzisz, wielu lekarzy robi szybki "terapie" lekami, a potem przerywaja. W przypadku mojego meza bylo tak samo w pierwszysch latach, potem czesto tez zmienial leki i to tez bylo bledem. Przerywajac zbyt wczesnie leczenie jest wieksza szansa, ze beda gorsze nawroty. W naszym przypadku tak napewno bylo. Z naszego doswiadczenia i z tego co czytalam na necie lepiej pobrac troche te leki, nawet jak juz sie wydaje, ze jest wszystko ok, a i tak nikt nie da gwarancji, ze po odstawieniu, nawet po dluzszym czasie nie bedzie nawrotu. Przede wszystkim trzeba parcowac nad przyczynami depresji, bo samymi lekami, to sie zalecza tylko problem.

Edytowane przez kami-pl
Czas edycji: 2013-06-28 o 12:28
kami-pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 13:58   #5047
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez kami-pl Pokaż wiadomość
Tzn pierwsza poprawe po lekach widac wczesniej, po okolo miesiacu. Ale sam lek jakby w pelni dziala po ok pol roku. Tak nam mowil lekarz i tak bylo w praktyce. To na pewno zalezy od przypadku. Widzisz, wielu lekarzy robi szybki "terapie" lekami, a potem przerywaja. W przypadku mojego meza bylo tak samo w pierwszysch latach, potem czesto tez zmienial leki i to tez bylo bledem. Przerywajac zbyt wczesnie leczenie jest wieksza szansa, ze beda gorsze nawroty. W naszym przypadku tak napewno bylo. Z naszego doswiadczenia i z tego co czytalam na necie lepiej pobrac troche te leki, nawet jak juz sie wydaje, ze jest wszystko ok, a i tak nikt nie da gwarancji, ze po odstawieniu, nawet po dluzszym czasie nie bedzie nawrotu. Przede wszystkim trzeba parcowac nad przyczynami depresji, bo samymi lekami, to sie zalecza tylko problem.
A Twój mąż chodzi też na psychoterapię? Wiem że czasem depresja może pojawić się samoistnie.. U mojego TŻta chyba przyczyną są relacje z rodzicami, odrzucenie przez nich... Jemu też ciężko się przyznać do choroby jak do słabości.. No bo mężczyzna powinien być silny i twardy, ale jak jemu się rytm dobowy przesuwa tak ze do 4rano siedzi na kompie i nie czuje zmęczenia a potem przespalby cały dzień i nie można go dobudzic to nie jest ok... Jak Ty sobie radzisz??

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"




Verunka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 15:36   #5048
kami-pl
Raczkowanie
 
Avatar kami-pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 179
GG do kami-pl
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Dda

Moj maz mial terapie z psychologiem przez ok rok. duzo mu dalo, ale tez czesciowo uwazam, ze nam jako zwiazkowi nie pomogla...W tej chwili nie ma terapii, ale ma termin do nowego psychologa na koniec sierpnia.
hmmm...jak ja sobie radze. Powiem Ci, ze okres choroby meza byl bardzo ciezki. Teraz od miesiaca narazie jest duzo lepiej, bo zmienil tabletki, odmulily go i narazie jest dobrze. Jako para dwa razy bylismy blisko rozpadu, ale narazie dajemy rade Zycie z osoba w depresji jest bardzo trudne. Jednak zalezy to pewnie od przypadku. Moj maz mial stwierdzona ostatnio ciezka depresje. Nie mogl pracowac, siedzial w domu przez 6 miesiecy.

Spanie z rana, a energia wieczorem, to jeden z obiawow depresji.

Edytowane przez kami-pl
Czas edycji: 2013-06-28 o 15:38
kami-pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 22:13   #5049
cafaitmal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 128
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Aha chyba że tak skoro lubisz się uczyć to poświęć się nauce, postaraj się o stypendium
stypendium to i tak dostanę, bo do 26 r. ż. jak się studiuje daleko od miejsca zamieszkania + problemy pieniężne tj. mniej niż 800zł na osobę czy jakoś tak, to oczywiście akademik - a z racji zamieszkania w akademiku - stypendium w zwiększonej wysokości.

powiem Wam, że dziś szłam ulotki roznosić. i padam z nóg... no ale to praca nie stojąca, a chodząca - po blokach. i to jeszcze nie w konkretnym miejscu, a 7 lokalizacji nalatałam się... jutro część 2. za marne grosze się nie opłaca... no ale muszę uzbierać, chociaż na mojego pieska
mam nadzieję, że uda mi się coś znaleźć lżejszego tj. ulotki w centrum miasta, nawet za głupie 5zł, ale wolę to niż chodzenie po blokach.

Edytowane przez cafaitmal
Czas edycji: 2013-06-28 o 22:15
cafaitmal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 17:34   #5050
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Dda

melduje sie ze juz dotarlam do holandii
w koncu zycie bez pianego ojca pod dachem
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 05:06   #5051
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez cafaitmal Pokaż wiadomość
stypendium to i tak dostanę, bo do 26 r. ż. jak się studiuje daleko od miejsca zamieszkania + problemy pieniężne tj. mniej niż 800zł na osobę czy jakoś tak, to oczywiście akademik - a z racji zamieszkania w akademiku - stypendium w zwiększonej wysokości.

powiem Wam, że dziś szłam ulotki roznosić. i padam z nóg... no ale to praca nie stojąca, a chodząca - po blokach. i to jeszcze nie w konkretnym miejscu, a 7 lokalizacji nalatałam się... jutro część 2. za marne grosze się nie opłaca... no ale muszę uzbierać, chociaż na mojego pieska
mam nadzieję, że uda mi się coś znaleźć lżejszego tj. ulotki w centrum miasta, nawet za głupie 5zł, ale wolę to niż chodzenie po blokach.
Ale za naukowe jeszcze możesz dostać

A wykładanie towaru w jakimś supermarkecie?

---------- Dopisano o 06:06 ---------- Poprzedni post napisano o 06:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
melduje sie ze juz dotarlam do holandii
w koncu zycie bez pianego ojca pod dachem
Super
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-01, 22:37   #5052
cafaitmal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 128
Dot.: Dda

Niestety nie ma takich propozycji u mnie w mieście, a jak jest to potrzebna książeczka sanepidowska, której nie mam :P A już wyrabiać bez sensu, zresztą tez czasochłonne. Szukam czegoś raczej bez takich wymóg.
cafaitmal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 09:21   #5053
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Dda

Zrób książeczkę, jeszcze nie raz ci się przyda. Raz pójdziesz na inwentaryzację do marketu i ci się zwróci koszt.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 16:50   #5054
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Dda

Mój tata jest DDA dlatego mogę się na ten temat wypowiedzieć z perspektywy dziecka którego rodzic dzieciństwa nie miał. Mój tata zmagał się z bardzo wieloma problemami nie tylko alkoholizmem ojca i biedą, każdego dnia widzę że jest inny, cichy zamknięty w sobie, niezdolny do okazywania uczuć i odkrycia się choćby przed najbliższą rodziną. Jako dziecko nie rozumiałam dlaczego jest zimny i oschły ale teraz wiem że to jego sposób na okazanie miłości. Nigdy nie usłyszałam że mnie kocha ale nie raz to właśnie tata był dla mnie największym wsparciem i jak nikt inny wyczuwał czego potrzebuję. Obecnie mieszkam w innym mieście i on sam pierwszy do mnie nie zadzwoni ale zawsze słyszę radość w jego głosie kiedy to ja dzwonię zapytać jak się ma Nauczyłam sie już odbierać bardzo subtelne sygnały z jego strony jako przejawy troski i miłości. DDA jest dzieckiem zamkniętym w ciele dorosłego człowieka, to osoba którą trzeba bardzo kochać, uważać żeby jej nie zranić, mieć dla niej dużo cierpliwości a odwdzięczy się ogromną miłością, troską i lojalnością. Mój tata jest wspaniałym rodzicem i mimo że jak to mówi jest "uszkodzony" nie zamieniłabym go na innego Przenigdy!
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 17:43   #5055
cafaitmal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 128
Dot.: Dda

fajnie ja nie mam wspaniałego rodzica i mnie trochę wkurza, że Tb jest tak dobrze ...
cafaitmal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 18:04   #5056
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Dda

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2013-07-04 o 14:50
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-28, 01:08   #5057
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Odp: Dda

A moze ktos z Londynu jest?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 01:33   #5058
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Odp: Dda

Jest nowy wątek?
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 11:25   #5059
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Odp: Dda

Nie wiem wlasnie...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 19:06   #5060
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Dda

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post42203966 założyłam bo nikt się nie ruszył
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-15, 14:53   #5061
czerpaula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Dda

Witam,
Jestem dziennikarzem. Obecnie przygotowuję reportaż o bardzo istotnym problemie w naszym kraju – o alkoholizmie. Chciałabym jednak wyjść ponad tę chorobę i pokazać jak bardzo niszczy ona jednostkę, jaką jest rodzina. Szukając postaci i historii skupiających się wokół tego tematu, natknęłam się na Dorosłe Dzieci Alkoholików. W reportażu chciałabym uwarażliwić ludzi właśnie na osoby DDA. I na ten temat chciałabym z Państwem niezobowiązująco porozmawiać. Zainteresowanych proszę o kontakt.
Mój numer to 503 103 943,
e-mail: czerpaula@interia.eu Aby nie narażać Państwa na niepotrzebne koszty proszę o wysłanie mi wiadomości ze swoim numeru telefonu.
Pozdrawiam Paulina Czernek
czerpaula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.