Czas na zmiany ^^ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-09, 02:13   #1
Paula81208
Przyczajenie
 
Avatar Paula81208
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17

Czas na zmiany ^^


Parę dni temu skończyłam 18 lat i doszłam do wniosku, że czas wziąć się za siebie ^^
w Czerwcu 2010 scięłam włosy, które opłakiwałam przez pierwsze pół roku po wizycie u fryzjerki :P
Naturalnie mam blond włosy. Z wiekiem, ciemniał mi kolor i gdy osiągnął mysiowato-popielaty odcień zdecydowałam się na farbowanie.
W czarnym czuję się bardzo dobrze i wiele osób mi mówiło, że pasuje mi on o wiele bardziej, niż mój naturalny kolor.
Jednak mam pewiem problem - włosy rosną mi dość szybko, przez co już nawet po 2 tygodniach widać lekkie odrosty.
Czasem wołają na mnie przez to skunks ^^
Ostatnio myślałam nad balejażem. Zdaniem mojej koleżanki (skonczyła zawodówkę na profilu fryzjerskim), mogłabym farbować wtedy włosy rzadziej, bo poprzez blond pasemka nie byloby aż tak bardzo widać odrostów.
Co o tym sądzicie?
I jaka fryzura by do mnie pasowała? Jak na załączonych zdjęciach widać - mam włosy jednej długości, ok 5cm za ramiona.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ddd.jpg (15,9 KB, 233 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5377989_7d8ef0.jpg (70,1 KB, 144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5377989_32f636.jpg (28,5 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5377989_ed5ecc.jpg (42,9 KB, 169 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dscfdd.jpg (11,9 KB, 97 załadowań)
__________________
Cele:
- zdać maturę
- nauczyć się chodzenia na obcasach
- przestać obgryzać paznokcie
- schudnąć 10 kg


8.12.2008 & 6.11.2010
zakochana & zaręczona
Kocham Cię ponad wszystko, Mati !
Endless love
Paula81208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 08:09   #2
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Czas na zmiany ^^

Moim zdaniem o wiele lepiej jest Ci we włosach jaśniejszych ... a to, że szybko rosną Ci włosy, to mega atut, dlatego ja to bym wykorzystała i zapuściła włoski! ja też mam podobny odcień blondu, i w sumie cały czas farbowałam wlosy, było widać odrosty, teraz wyczytałam ( na wizażu oczywiście ) że dobry jest taki płyn w spreju rozjaśniający z rumiankiem firmy joanna " reflex blond" no i teraz cały czas używam tego spreju i nie mam odrostów
Ogólnie: zapuść włosy, zmień na jasne i czesz się pod górę
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:14   #3
claudia2
Przyczajenie
 
Avatar claudia2
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 25
Dot.: Czas na zmiany ^^

A jaką masz karnację i kolor oczu ?
claudia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 16:39   #4
aza3994
Zakorzenienie
 
Avatar aza3994
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 353
Dot.: Czas na zmiany ^^

te jasne włosy są śliczne, według mnie o wiele korzystniej w nich wyglądasz, bardziej radośnie. Czarne trochę zaburzają harmonię, bo masz jasne oczy i przyjemny odcień cery a tak jak wspomniała Wizazanka, szybko rosnące włoski to coś wspaniałego, można je zapuścić. Ładnie jest Ci, gdy masz fryzurkę taką jak na pierwszym zdjęciu
aza3994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 19:29   #5
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Czas na zmiany ^^

fajna figura
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 21:14   #6
Paula81208
Przyczajenie
 
Avatar Paula81208
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17
Dot.: Czas na zmiany ^^

Dzieki za pare cennych rad.
Odcien na pierwszym zdjeciu nie jest naturalny - mam tam zrobiony pasemka, bo moj "mysi" blond mnie doprowadzal do szalu.

Oczy mam niebieskoszare (w sumie trudno mi okreslic ten kolor, czasem sa bardziej niebieskie, czasem bardziej szare xD).

Zapuszczam wlosy od konca czerwca 2010, czyli po ostatniej wizycie u fryzjera.
Na zdjeciu nr 2 widac jak krotkie byly w lipcu 2010, ostatnie jest aktualne - z poczatku lipca.
__________________
Cele:
- zdać maturę
- nauczyć się chodzenia na obcasach
- przestać obgryzać paznokcie
- schudnąć 10 kg


8.12.2008 & 6.11.2010
zakochana & zaręczona
Kocham Cię ponad wszystko, Mati !
Endless love
Paula81208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 02:42   #7
katzenjammer
Przyczajenie
 
Avatar katzenjammer
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 26
Dot.: Czas na zmiany ^^

Na pierwszym zdjęciu, w naturalnych włosach Ci najlepiej. Jeśli "mysi" odcień Cię denerwuje, wyrównuj go tygodniowymi szamponetkami. Ad. belejażu się nie wypowiadam (nie widziałam ani jednej osoby, na której by mi się podobał).
Nie reguluj brwi jak na zdjęciu 2., proszę. Mimo iż jasne, to są mocno zaznaczone. Nie niszcz ich a staną się Twoim atutem.

Tego pytania ze spodniami w innym topicu nie zrozumiałam. Kolor dobierasz do reszty. Fason - taki, w jakim Ci najlepiej (uwaga, jak osiągniesz cel nr 4, będzie Ci dobrze w innym niż teraz ). Grubość materiału do pory roku. Jestem przeciwniczką zbyt obcisłych i długości "rybaczkowej", bo tylko kobiety z BMI dużo poniżej normy dobrze w nich wyglądają. Better safe than sorry.
Jeśli masz jakieś ulubione, w których wyglądasz i czujesz się dobrze, kup tkaninę i zamów kopię u krawcowej/krawca. A jeśli koleżanki od skunksowania będą się śmiały z tego, że masz kilka par w tym samym fasonie, policz ile wydały na swoje niedopasowane ubrania z kiepskich tkanin, w których wyglądają jak (tu wstaw cobądź) i poczujesz się lepiej.

PS.
Po co katować się obcasami? Obcasy jako but codzienny wymyślili zakompleksieni faceci, którzy uważali, że przez podniesienie poziomu swoich oczu, podniosą swój status społeczny (większy = silniejszy = ważniejszy).
Gorzki bezbarwny lakier przeciwko ogryzaniu (->apteka).
katzenjammer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 03:14   #8
Paula81208
Przyczajenie
 
Avatar Paula81208
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17
Dot.: Czas na zmiany ^^

Rzeczywiscie - zle sprecyzowalam pytanie na temat spodni.
Po prostu jak tylko przymierzam jakies dzinsy w sklepie mam wrazenie, ze nie pasuja do gory.
Maja albo zbyt sportowy kroj albo sa zbyt obcisle, przez co wygladam jak szynka.
Nie mam jeszcze ani jednej pary irealnych dzinsow, ktore by mi pasowaly do bardziej kobiecego stylu.

Dot. obcasow - Nie mowie, ze chce nosic codziennie. Ale mam problem gdy pojawia sie "wielkie wyjscie" typu slub, chrzciny, Sylwester itp. Po prostu bardzo sie chwieje, nie chodze pewnie i najchetniej wcale bym sie z miejsca nie ruszala, zeby tylko nikt nie zauwazyl, ze nie potrafie robic tak kobiecej rzeczy jaka jest noszenie obcasow.
Jak na razie kupilam tylko 2 pary. Jedne do plaszcza jesiennego (ktore nosilam zaledwie 2 tyg, bo pies "byl glodny" :P Gdy przepadl plaszczyk, kupilam zwykla czarna skorzana i znowu przerzucilam sie na nike), a drugie na slub mamy, ktore mialam zaledwie pare godzin na sobie.

Brwi na 2. zdjeciu oszpecila mi fryzjerka, ktora tez zajmuje sie wyrywaniem brwi i henna. Chyba z 3 miesiace je "zapuszczalam", zeby tylko wrocily do normalnego ksztaltu. ;/
__________________
Cele:
- zdać maturę
- nauczyć się chodzenia na obcasach
- przestać obgryzać paznokcie
- schudnąć 10 kg


8.12.2008 & 6.11.2010
zakochana & zaręczona
Kocham Cię ponad wszystko, Mati !
Endless love
Paula81208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 14:48   #9
katzenjammer
Przyczajenie
 
Avatar katzenjammer
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 26
Dot.: Czas na zmiany ^^

Jeansy są spodniami sportowymi, roboczymi wręcz, w żadnym wypadku kobiecymi, czy eleganckimi. Jak spodnie wymyślone dla robotników fizycznych i uszyte z pokrowców na powozy mogą być kobiece (mój drugi ulubiony temat do zrzędzenia: dlaczego jeans uważany jest na materiał elegancki)
Zarezerwuj sobie dzień na przymierzanie spodni i podczas tego dnia nic nie kupuj (chyba że się zakochasz w ostatniej parze w sklepie a wredna sprzedawczyni nie odłoży Ci ich do dnia następnego, abyś mogła się zastanowić ). Fason mid waist, straight leg, boot cut pasują do wszystkiego i zazwyczaj każdemu. Jeśli przejdziesz się do jakiegoś sklepu, w którym są tylko jeansy, poproś sprzedawcę (wolę sprzedawców; to generalizacja, ale jeśli facet coś sprzedaje, zazwyczaj zadaje sobie trudu aby się czegoś o tym dowiedzieć, z kobietami jest różnie) o różne fasony do przetestowania. To może zabrzmi śmiesznie, ale fotografuj metkę z nazwą i rodzajem fasonu, lub zapisuj na kartce dane fasonu, jaki przymierzałaś i rób sobie zdjęcia w przymierzalni, albo wręcz poproś kogoś o ich robienie z większej odległości. W lustrze i na zdjęciu "widzi" się siebie zupełnie inaczej. Po takim sklepowym maratonie nie będziesz pamiętała, co w którym przymierzałaś. Po zgraniu zdjęć w domu jeszcze raz się sobie w nich przyjrzyj i metodą eliminacji wybierz najbardziej odpowiednie. Zajmie Ci to trochę czasu, ale później będziesz go oszczędzała omijając niepasujące rzeczy.

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Ad. obcasy. Próbowałam nauczyć się chodzenia w nich przez parę lat i uznałam to za bezsensowne. Chomikuję jeszcze klasyczne 9cm szpile, świadkowe moich tortur. Mam też pantofelki typu chanelki na 5cm szerokim obcasie, które paruję z sukienkami (aż czterema ), jak muszę gdzieś wyjść i wiem, że rodzina będzie suszyła mi głowę jeśli nie ubiorę się poprawnie ("ja się nie chcę za ciebie wstydzić" itp.). Gdy ktoś się czepia, wymawiam się skrzywieniem kręgosłupa.

"(...) Nie potrafię robić tak kobiecej rzeczy jaką jest noszenie obcasów" brzmi jak samokatowanie się pt. "nie jestem pełnoprawną kobietą, bo..." Mama zawsze mi powtarzała, że prawdziwa kobieta potrafi zrobić trzy rzeczy z niczego: kapelusz, sałatkę i awanturę. Nic o obcasach ergo noszenie szpilek nie jest potrzebne do bycia kobietą, czy kobiecą.
katzenjammer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 15:27   #10
ciastko z arszenikiem
Raczkowanie
 
Avatar ciastko z arszenikiem
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 224
Dot.: Czas na zmiany ^^

W jaśniejszych włosach wyglądasz młodziej.
ciastko z arszenikiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 17:02   #11
pearly_shine
Przyczajenie
 
Avatar pearly_shine
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 4
Dot.: Czas na zmiany ^^

Cytat:
Napisane przez ciastko z arszenikiem Pokaż wiadomość
W jaśniejszych włosach wyglądasz młodziej.
Tez tak uwazam


A jak juz zdecydujesz sie na zmiane kolorku to pamietaj ze to nie jest takie proste i ciezko przejsc z koloru czarnego na blond. Nie wiem czy farbujesz wlosy w domu czy chodzisz do fryzjera, ale wtedy lepiej moze skorzystac z uslug specjalisty)
pearly_shine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.