Gramofon, płyty winylowe itp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-01, 13:45   #1
magda2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6

Gramofon, płyty winylowe itp.


Hej tak się zastanawiam czy któraś z was słucha płyt winylowych? Mam w domu gramofon, niestety bez igły więc nie mogę słuchac płyt a na nowy na razie nie mam funduszy. Ale mam nadzieje że jak coś uzbieram to albo kupie igłe albo nowy gramofon, ponieważ mam sporo płyt.
Podsumowując macie gramofony? Słuchacie na nich płyt?
magda2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 17:05   #2
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Mamy płyty, niestety nie mamy gramofonu.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 17:15   #3
spark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 127
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Mój tata za czasów swojej młodości kupował mnóstwo płyt, w zasadzie przeznaczał na to całe kieszonkowe. Uzbierało się tego sporo, dużo klasyków. Do tego miał adapter - za pomocą tego uroczego urządzenia zostałam wyedukowana muzycznie. Dzieciństwo wspominam tak - tata sadzał mnie koło gramofonu i puszczał mi przeróżnych wykonawców. Niestety przyszedł taki dzień, kiedy igła się zużyła, a dzisiaj kupić taką to nie lada wydatek, tatę też już to tak nie kręci jak mnie i sprzedał gramofon na Allegro. Płyty zostały i mnie kuszą.

CHCĘ GRAMOFON :d
spark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 14:47   #4
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Mój tata miał gramofon i płyty w swoim domu rodzinnym, ale moja ciotka-maniaczka czystości wyrzuciła wszystko.
Nie wybaczę.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 16:15   #5
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

A ja kupuję płyty, ale gramofonu się nie dorobiłam (:
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 08:03   #6
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

ja mam dwa technicsy 1200 mk5 oraz mixer, ale to z racji bycia dj-ka, plyt mam ponad 400, przyznac musze, ze oprocz mixowania czesto lubie sobie posluchac dobrego vinylka do tego ostatnio przyszla moda, iz wytwornie wydaja kolorowe vinyle, badz przezroczyste z jakims design, fajnie to wyglada, ale z graniem sprawa wyglada gorzej, ja mam w dobytku, plyty czerwone, zlote,biale,zielone,szare ,przezroczyste z grafika
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:06   #7
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

adaper i płytty posiadam... płyty jeszcze mam z lat 80, 70... przedewszystkim polskie zespoły.. budka suflera, urszula sipińska, lady punk... itd.. a nawet moje ulubione z czasów małoletnich: Natalia Kukulska (i niezniszczalny puszek okruszek) oraz Tik Tak (z takim przebojem jak mydło)... boskie... w swojej kolekcji posiadam jeszcze płyty winylowe, tzw. pocztówki, bo one są kwadratowe...

bardzo sie cieszę że pare miesięcy temu zakupiłam ponownie igłę edo adaptera... szukałam jej aż 3 miesiące... ale opłacało się.. bo ten dźwięk z winylka niepowtarzalny..
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 20:30   #8
olikbt21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 548
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Chloestic, może napiszesz coś o tym, co grasz, jak grasz i jak to się stało, że grasz?
olikbt21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 22:08   #9
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Cytat:
Napisane przez olikbt21 Pokaż wiadomość
Chloestic, może napiszesz coś o tym, co grasz, jak grasz i jak to się stało, że grasz?
www.myspace.com/kaylistic

moje mixy mozna sciagnac wchodzac w blog sa tam rowniez moje audycje radiowe z jungletrain.net radio oraz leetradio

gram drum and bass, a jak to sie stalo? kocham muzyke, skonczylam szkole muzyczna, studia akustyczne i nie moglam zaprzestac jedynie na sluchaniu, a ze mam w wiekszosci meskie zainteresowania lol, to bardzo mnie kusily gramofony, plyty i mixowanie, kupilam dwa reelopy, kilka plyt i tak sie zaczelo ;]
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 10:36   #10
nilla
Raczkowanie
 
Avatar nilla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: GW/ Wrocław
Wiadomości: 268
GG do nilla
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Mam ten sam problem - mnóstwo płyt i brak igły w adapterze;P Słyszałam, że można taką kupić na różnych targach, targach staroci itp. i nie wychodzi tak drogo, ale jeszcze nie sprawdzałam sama.
__________________
..Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać tylko wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka..


Mój wątek ciuszkowy :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=278563
nilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 12:31   #11
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Cytat:
Napisane przez nilla Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem - mnóstwo płyt i brak igły w adapterze;P Słyszałam, że można taką kupić na różnych targach, targach staroci itp. i nie wychodzi tak drogo, ale jeszcze nie sprawdzałam sama.
ja za igłe do mojego adaptera zapłaciłam 35 zł... kupiłam go w sklepie RTV, z tym że sprzedawca ją skąś ściągał.. czekałam 3 dni... teraz obchodzę sie z nią jak z jajkiem, bo mój adapter dość starej marki... i ciężko dokupić części... a igły z adapterów tych co są w wieżach (kiedyś taka seria wyszła) to nie pasuje...
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-09, 17:55   #12
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

nie ma ani gramofonu ani płyt, ale kilku z moich kolegów( w tym mój były) jest Dj'ami więc oni mają gramofony i płyty i czasem słucham
o widzę tu jedną Dj'kę Chloestic widze, że technicsy masz ojjjj z racji moich znajomości interesuję się co nie co sprzętem i muzyką. Mój kolega tez ma kolorowe vinyle: zielone, różowe i inne Właśnie fajnie wyglądają takie kolorowe. Chciałam się nauczyć grać, ale.. jakoś tak mi zeszło, że nie było kiedy

bardzo chętnie posłucham jakiegoś twojego seta Już wchodzę na myspace
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 11:56   #13
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
ja mam dwa technicsy 1200 mk5 oraz mixer, ale to z racji bycia dj-ka, plyt mam ponad 400, przyznac musze, ze oprocz mixowania czesto lubie sobie posluchac dobrego vinylka do tego ostatnio przyszla moda, iz wytwornie wydaja kolorowe vinyle, badz przezroczyste z jakims design, fajnie to wyglada, ale z graniem sprawa wyglada gorzej, ja mam w dobytku, plyty czerwone, zlote,biale,zielone,szare ,przezroczyste z grafika
dokladnie..ja jednak jestem za standardowymi czarnymi
kollektiv turmstrasse wydawal swego czasu zielone epki.. dziwnie to wyglądalo :P
moj facet gra choc gdy sama probowalam to powiem szczerrze ciezki orzech do zgryzienia..
przepięknie mi sie plytki rozjezdzaly
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 00:23   #14
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

no ja gram juz kilka lat, a bardzo mi zalezy, aby grac technicznie na wysokim poziomie

ostatnio samo granie przestalo mi wystarczac, po jakims czasie zgrywanie plyt to blahostka i chce sie czegos wiecej, obecnie mam okres efektorow, zakupilam korg kaoss pad 3 ;]

i wlasnie ide nagrywac nowego mixa przy browarku ;]

zapraszam w kazdy poniedzialek o 20:00 na www.jungletrain.net na audycje radiowa
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 13:32   #15
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
no ja gram juz kilka lat, a bardzo mi zalezy, aby grac technicznie na wysokim poziomie

ostatnio samo granie przestalo mi wystarczac, po jakims czasie zgrywanie plyt to blahostka i chce sie czegos wiecej, obecnie mam okres efektorow, zakupilam korg kaoss pad 3 ;]

i wlasnie ide nagrywac nowego mixa przy browarku ;]

zapraszam w kazdy poniedzialek o 20:00 na www.jungletrain.net na audycje radiowa
chloestic byłam raz na Twojej imprezie , gdzie Ciebie można szukać ?? na spejsie masz jakieś info ?? Jutro ponoć w bunkrach jest dobra impreza , kumpel mnie wyciąga a ja tu sesja
co do grania masz racje , widze po tżcie że nie wystarcza samo granie , od kilku lat częściej lub rzadziej próboje zrobić cos swojego .
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 13:44   #16
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

no wlasnie musze zrobic update na myspace, bo juz dawno zaniedbalam ta stronke :P

ostatnio gralam w Wawie, Zielonej Gorze, Łodzi no i Poznaniu

teraz powoli konczy sie sezon, takze z imprezami bedzie gorzej, ale mysle, ze o Poznan jeszcze zahacze

Twoj TZ jaka gra muzyke?
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 14:46   #17
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Mam winyle, mam adapter, ale niestety jest zepsuty i czeka kilkanaście miesięcy, aż wezmę go na naprawę.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 20:21   #18
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

on raczej minimale choc teraz jakoś zmierza bardziej w dubiwą strone , dub techy .
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 08:48   #19
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Witam.
Dziewczyny mam do was pytanie. Nie znam się na gramofonach, a miałam zamiar sobie takowy sprawić.

Powiedzcie mi czy warto kupić gramofon poniżej 100 złotych czy musi to już być inwestycja kwestii 300-500 zł. Jeżeli tak, to jaka jest różnica między tańszym a droższym gramofonem?
Do tego chciałam się dowiedzieć czy trudno jest dostać winyle zespołów teraźniejszych?
__________________

"jeśli chcesz mieć ciało jak kocica, najpierw musisz się spocić jak świnia".
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 13:24   #20
gasei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

witam Drogie Panie
jeśli którejś z Was płyty winylowe zalegają to chętnie przyjmę w dobre ręce (tworze muzykę). Zapłacę za przesyłkę jeśli będzie taka potrzeba.
GG : 7102062 e mail - gasei@o2.pl
Pozdrawiam .
gasei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 16:54   #21
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

O, szukałam takiego wątku
Dwa dni temu mój brat dostał w prezencie (zbiorowym) gramofon (można kupić na allegro, razem z przesyłką wyszło nas ok. 100zł - nie jest to jakieś mega cudo, ale działa i na razie wystarczy ) + kilka płyt winylowych (w tym koncertowy podwójny album i singiel jego ulubionych Pink Floyd! Do tego Dire Straits, Niemen i inne klasyki zabrane ze strychu jego narzeczonej).
Świetna rzecz
Zastanawiam się czy ktoś ma może jakieś winyle na wymianę?

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez marrellic Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi czy warto kupić gramofon poniżej 100 złotych czy musi to już być inwestycja kwestii 300-500 zł. Jeżeli tak, to jaka jest różnica między tańszym a droższym gramofonem?
Do tego chciałam się dowiedzieć czy trudno jest dostać winyle zespołów teraźniejszych?
Jak pisałam, gramofon za ok. 70-100zł tez jest dobry i działający. Podobno ważne, żeby miał prędkości 33-45-78 (czy jakoś coś k. tego).
Raczej nie jest trudno kupić wykonawców teraźniejszych, dużo zespołów wraca do wydań na płytach winylowych, lepsza jakość i często dużo tańsze. Mój chłopak kupił za 30 zł Rise Againts, cieszył się, bo myślał, ze to cd (a najtańsze to k. 50zł), a okazało się, ze nie przeczytał informacji o aukcji i przysłali mu winyla
Wpisz w allegro to, czego szukasz.
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 00:39   #22
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

tańsze winyle? eh, fajnie by było niestety cd cały czas dominują (nie wspominając już o mp3) - są dużo tańsze i łatwiej dostępne.
póki co odziedziczyłam po tacie sporą kolekcję i mam nadzieję, że ją rozbuduję uwielbiam dźwięk muzyki zawartej na winylach.
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:00   #23
zielona_zaslonka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Ja mam jakieś stare płyty winylowe, niedawno znalazłam w czeluściach domu :P i szukając sobie po necie jakiegoś sprzętu elektronicznego trafiłam na sklep, w którym przypadkiem zauważyłam, że mają tam świetne gramofony Przynajmniej wyglądają cudnie, uwielbiam klimat starych lat! na electro.pl zerknijcie sobie http://www.electro.pl/Gramofony,634,605.html W sumie cenowo chyba tez nie takie strasznie drogie jak na taki oldschoolowy sprzęcior
zielona_zaslonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 11:24   #24
l4lena
Rozeznanie
 
Avatar l4lena
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 598
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Ja niedawno zakupiłam sobie prawie nowy gramofon na allegro (Technics - podobno jeden z najlepszych producentów) za 300 zł. Sprawuje się bardzo dobrze.
Jestem właśnie w trakcie tworzenia winylowej biblioteczki. Póki co mam ok. 30 płyt, ale będę stopniowo powiększać.

A, i jakby ktoś miał ochotę sprzedać winyle - jestem jak najbardziej chętna.

Edytowane przez l4lena
Czas edycji: 2011-07-15 o 11:26
l4lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 10:49   #25
Naysha
Raczkowanie
 
Avatar Naysha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

ja też aktualnie poszukuje gramofonu mam kilka płyt i nie chciałabym żeby się kurzyły :P
Naysha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 17:32   #26
kamila_la
Raczkowanie
 
Avatar kamila_la
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 171
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

ja mam sporo starych płyt
i 2 gramofony ale chyba zepsute i nie opłaca się ich naprawiać
kamila_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 12:15   #27
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Gramofon, płyty winylowe itp.

Odświeżam

Uwielbiam rocka, zwłaszcza z lat 60, 70 i 80, marzę o gramofonie i winylach... Poradźcie laikowi - jaki kupić? Gdzie szukać winyli? Czy opłaca się kupować na allegro, czy mogą być zbyt "zajechane"?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.