praca jako doradca finansowo-kredytowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-09, 23:48   #1
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083

praca jako doradca finansowo-kredytowy


Witam!
Dziś byłam na rozmowie kwalifikacyjnej, spodziewałąm sie pracy w banku, ale zaproponowano mi pracę doradcy finansowo-kredytowego.
Przedstawiono mi ja oczywiście w jak najlepszym świetle: pomoc, duże zarobki...

Praca ta ma polegać na jeżdżeniu do klientów i namawianiu ich na różne instrumenty finansowe (emerytury, pożyczki itd...). Wymaga ona założenia własnej firmy (1 osobowej) i pensja zalezy tylko od ilości podpisanych umów. Co o tym myślicie? Znacie może jakiegoś doradcę, albo pracujecie w tym fachu?

Ja mam czas do wtorku na podjęcie decyzji, czy mi to odpowiada, więc będę wdzięczna za każda podpowiedz
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 07:44   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: praca jako doradca finansowo-kredytowy

Polega to na szukaniu klientów (wątpię, aby dano Cilistę chętnych, pewnie sama będziesz musiała ją zdobyć), wydzwanianiu do ludzi i wciskaniu im usług. Jesli nie uzyskasz pewnego pulapu, to możesz liczyć na grosze. Założenie własnej działaności ypo nic innego jak praca samodzielna, czyli Ty zakładasz działalnośc, której kosztów być może nie będziesz w stanie pokryć - co, jesli nie zdobędziesz w danym miesiącu ani jednego klienta?

Szczerze odradzam.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 09:35   #3
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: praca jako doradca finansowo-kredytowy

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Witam!
Dziś byłam na rozmowie kwalifikacyjnej, spodziewałąm sie pracy w banku, ale zaproponowano mi pracę doradcy finansowo-kredytowego.
Przedstawiono mi ja oczywiście w jak najlepszym świetle: pomoc, duże zarobki...

Praca ta ma polegać na jeżdżeniu do klientów i namawianiu ich na różne instrumenty finansowe (emerytury, pożyczki itd...). Wymaga ona założenia własnej firmy (1 osobowej) i pensja zalezy tylko od ilości podpisanych umów. Co o tym myślicie? Znacie może jakiegoś doradcę, albo pracujecie w tym fachu?

Ja mam czas do wtorku na podjęcie decyzji, czy mi to odpowiada, więc będę wdzięczna za każda podpowiedz
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Polega to na szukaniu klientów (wątpię, aby dano Cilistę chętnych, pewnie sama będziesz musiała ją zdobyć), wydzwanianiu do ludzi i wciskaniu im usług. Jesli nie uzyskasz pewnego pulapu, to możesz liczyć na grosze. Założenie własnej działaności ypo nic innego jak praca samodzielna, czyli Ty zakładasz działalnośc, której kosztów być może nie będziesz w stanie pokryć - co, jesli nie zdobędziesz w danym miesiącu ani jednego klienta?

Szczerze odradzam.
Zgadzam się z Aggie.
Według mnie to nic innego jak akwizycja, z tą różnicą, że zamiast garnków sprzedaje się kredyty.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 23:01   #4
gola29
Przyczajenie
 
Avatar gola29
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7
Dot.: praca jako doradca finansowo-kredytowy

Witaj Kasiao83,
czytam posty i jedyne co mogę Ci poradzić to sprawdzenie kosztów jakie będziesz musiała ponosić w zwiazku z firmą,a przede wszystkim opłaty ZUS-owskie.
Gdybyś była 2 zawodowcem(TAK JAK JA)
to składkę ZUS płaciłby za Ciebie pracodawca a Ty miałabys do opłąty tylko składkę zdrowotną i podatek.

Osobiscie polecam Ci bycie doradcą,ale DORADCA FINANSOWYM.
Na rynku jest wiele firm ,które swoich pracowników nazywaja doradcami,ale aby godnie nosić ten tytuł to należy ukończyć specjalne egzaminy,zdobyć certyfikatyy i ukończyć studia podyplomowe.
Doradca to opiekun Rodziny na lata ,a nie tylko dobry sprzedawca produktów.
Polacy sa coraz bardziej świadomi swoich potrzeb i koniecznosci ochrony i dlatego ta praca z pewnością przyniosłaby Ci wiele satysfakcji!!!
Najważniejsze by lubić ludzi i otworzyć się na potrzeby innych.


Powodzenia

gola29
gola29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 08:42   #5
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: praca jako doradca finansowo-kredytowy

jesli chodzi o zus to przez pierwsze dwa lata prowadzenia dzialalnosci masz znizke skladki i placisz ok 250 zl wiec nie jest to zbyt duzy koszt.
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 19:26   #6
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: praca jako doradca finansowo-kredytowy

beznadziejne warunki ci zaproponowali... sama prowizja? a co jeśli nie podpiszesz żadnej umowy? jeśli miałabyś jakąś podstawe plus prowizje to by się opłacało. a tak to szczerze nie polecam...
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 22:53   #7
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: praca jako doradca finansowo-kredytowy

Na początku byłam zachwycona tą ofertą, bo szef przedstawił mi same plusy...
Do tego widziałam tam koleżankę ze studiów, która nigdy nie dawała sobie lecieć w kulki
Ale kto wie jakie jej warunki zaproponowali...
Ja jak sobie wszystko przemyślałam, to zadzwoniłąm tam i podziękowałąm za współpracę.
Oferowali mi same koszty któe musiałąbym ponieść: materiały szkoleniowe, opłaty za założenie własnej firmy, koszt rozmów telefonicznych, bo musiałąbym wydzwaniać po ludziach itd...
Żadnych świadczeń, żadnych praw, nic. A jakby mi się udało co kolwiek zarobić, to jeszcze szef by sobie potrącił prowizję od tego, bo byłby moim managerem

Dzieki dziewczyny za wszystkie wypowiedzi
Przy mojej drugiej rozmowie o pracę będę już dużo trzeźwiej patrzyć na sytuację
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.