SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-04, 19:54   #1111
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Hej


Ej, dziewczyny, a TEN filtr?
Właśnie dzisiaj go zrecenzowałam To szósty filtr jaki testuję (o ile czegoś nie pominęłam), i pierwszy który nie zachwiał moim postanowieniem zabezpieczania się przed słońcem. Polecam go bardzo.

Żeby nie było całkiem offtopic, dodam, ze wykończyłam dziś maskę do włosów drożdżową Babuszki Agafii, i na pewno jeszcze ją kupię, bardzo fajne mam po niej włosy

BTW, robiłam ostatnio zamówienie na ZSK i dostałam gratis witaminki all in one, myślicie że mogę je do wcierki do włosów dodawać?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 20:32   #1112
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Hej


Ej, dziewczyny, a TEN filtr?
A co to za wynalazek, bo link mi nie działa

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Kolejna prostowłosa wita
Cześć
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 20:39   #1113
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co to za wynalazek, bo link mi nie działa
trzeba wyciąć z linku drugie "http//"
prawidłowy: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...y-spf-50-.html
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 21:01   #1114
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
trzeba wyciąć z linku drugie "http//"
prawidłowy: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...y-spf-50-.html
Dzięki
O, najn On jest żółty tak samo jak i ten tegoroczny Sopot Spa, dla mnie każda ilość żółci w kosmetyku jest zabójcza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 21:30   #1115
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

A próbowałyście filtrów z Iwostinu? Karmazynka chyba go używa i była zadowolona
Ja najbardziej lubię Avene, ale tak naprawdę nie mam problematycznej cery, ciężko jest ją zapchać i myślę o przerzuceniu się na coś tańszego może
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 21:44   #1116
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
A próbowałyście filtrów z Iwostinu? Karmazynka chyba go używa i była zadowolona
Ja najbardziej lubię Avene, ale tak naprawdę nie mam problematycznej cery, ciężko jest ją zapchać i myślę o przerzuceniu się na coś tańszego może
Myślałam nad tym Iwostinem, ale czytam, że bieli, więc u mnie całkiem odpada. Muszę mieć filtr całkiem neutralny kolorystycznie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 22:02   #1117
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Racja przekonałam się, ale tak nie do końca, bo te myśli o rudościach nieraz jeszcze chodziły mi po głowie
No i zresztą tak jak piszesz w drugiej części, dla mnie te wszystkie typy ciepłe zimne, wiosna, lato itp to czarna magia
A przydałabym mi się jakaś taka specjalistyczna porada co jest dobre dla mojego typu urody, a czego lepiej unikać.
Do tej pory ubieram się i maluję tak jak się dobrze czuję, choć co tu gadać o malowaniu jedynie podkład ( róż i bronzer ) kreski i rzęsy wytuszowane, źle się czuję z cieniami do powiek. W ubiorze też nie szaleję z kolorami
No nie jest to wiedza niezbędna, ale dla mnie to jest fajne nareszcie wiedzieć co najbardziej mi pasuje do typu urody. Upewniłam się, że wyraziste kolory nie są dla mnie. Jakoś łatwiej mi teraz dobierać ubrania i nie mam uczucia, że ograniczam się w jakiś sposób

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
Mi w szkole (jestem w szkole charakteryzacji) powiedzieli że mam ciepły typ urody, że jestem jesienią, ale mnie piegami nie obdarzyło
Podobno najlepiej wyglądam w zgniłej zieleni, nienawidzę tego koloru, a moja szafa przepełniona jest czarnym i białym kolorem, gdzieś tam się przewinie ewentualnie jakaś szara bluzka Po prostu najlepiej się czuję w klasycznej czerni i bieli, która zawsze wygląda elegancko
Jesień niekoniecznie musi nosić tylko zgniłą zieleń... jest w czym wybierać, na blogu Ubieraj się klasycznie jest dużo postów o analizie kolorystycznej. Żadna reklama, ale bardzo polecam.


Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Ależ to coś jest nie tak! Porządnie dobrany stanik nie powinien w ogóle nigdzie uciskać, zostawiać śladów, być w ogóle wyczuwalny! Coś jest nie tak


Ja chyba wolę mariona jednak. Faktycznie, chi chyba pachnie lepiej, ale jakoś mam do niego uraz, bo mam do wszystkiego, co wtedy stosowałam i szukałam winnego moich rozdwojonych końców...
Niby tak, ale skoro stanik ma solidnie podtrzymywać - i to przede wszystkim w obwodzie - to wydaje mi się, że jednak jakoś odciskać się musi, bo gdzieś się musi oprzeć. Nawet na najszczuplejszej osobie. Mnie np przez parę pierwszych dni noszenia pierwszego "uświadomionego" stanika, bolały żebra. A odciskać nadal się odciska XD

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Kolejna prostowłosa wita
Cześć Pokażesz włosy?

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
BTW, robiłam ostatnio zamówienie na ZSK i dostałam gratis witaminki all in one, myślicie że mogę je do wcierki do włosów dodawać?
Można, widziałam gdzieś nawet przepis na wcierkę przyspieszającą porost, gdzie były wykorzystane te witaminki


Co do filtrów - ostatni offtop - ja się trzymam wiernie emulsji matującej Vichy Robiła mi ciasto na nosie, ale odkąd używam mineralnego podkładu, nie mam z tym już problemu.

A włosowo - kupiłam olej z orzecha włoskiego, rafinowany, co by go móc zużyć w kuchni w razie gdyby nie podpasował. Ale jest naprawdę super Przynajmniej po pierwszym użyciu.
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 22:29   #1118
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Cześć Pokażesz włosy?
Jestem za


Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Co do filtrów - ostatni offtop - ja się trzymam wiernie emulsji matującej Vichy Robiła mi ciasto na nosie, ale odkąd używam mineralnego podkładu, nie mam z tym już problemu.
Mnie zainteresowały Pharmacerisy z tych tańszych i wysępiłam dzisiaj próbki. Do tego dostałam odlewkę tego nowego Antheliosa, tylko nie zdążyłam już dziś przetestować.

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
A włosowo - kupiłam olej z orzecha włoskiego, rafinowany, co by go móc zużyć w kuchni w razie gdyby nie podpasował. Ale jest naprawdę super Przynajmniej po pierwszym użyciu.
Włosowo - monotonia. Skończyłam dzisiaj odżywkę Mrs Potters z arniką, której naprawdę nie lubiłam, więc mi ulżyło. Poza tym zaniedbałam robienie fryzur i jestem na siebie za to zła
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 23:00   #1119
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość




Cześć Pokażesz włosy?

.
Z przyjemnością. Jutro zrobię, bo na kompie mam same stare a sporo urosły A dzisiaj sobie je wypielęgnowałam. Olejek Dabur i green pharmacery z czerwoną papryką, rosyjski szampon i rosyjska drożdżowa maska. Pierwszy raz z rosyjskimi kosmetykami, włosy jeszcze schną, jutro je obfocę
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 23:26   #1120
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Myślałam nad tym Iwostinem, ale czytam, że bieli, więc u mnie całkiem odpada. Muszę mieć filtr całkiem neutralny kolorystycznie.
Ja miałam Pharmaceris 50 i z tego co pamiętam to był neutralny, ale głowy nie dam, bo to było parę lat temu
A jak u Was jest z opalaniem przy filtrach? Mówi się, że nawet SPF 50 nie przepuszcza w 98% czyli powinna jakaś opalenizna być, ale u mnie niestety nic nie widać, a bardzo szybko się opalam :/ i potem mam problem - jasna twarz, opalone ciało, dlatego mimo że powinnam latem używać wyższych filtrów niż zimą często robię na odwrót

A co do włosów to mi ostatnio bardzo podpasował olej macadamia Miałam go już 2 lata temu wypróbować i ostatnio wrzuciłam go do koszyka w Mydlarni Na ciało też u mnie super się sprawdza
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 23:35   #1121
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Witam Przygarniecie mnie?
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 00:15   #1122
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Myślałam nad tym Iwostinem, ale czytam, że bieli, więc u mnie całkiem odpada. Muszę mieć filtr całkiem neutralny kolorystycznie.
Od Iwostinu zaczynałam, właśnie od tego filtra co w linku. Dla mnie był tragiczny, tak jakbym wysmarowała sobie twarz Sudocremem, bielił, nie wchłaniał się, no i zapychał niestety.

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Można, widziałam gdzieś nawet przepis na wcierkę przyspieszającą porost, gdzie były wykorzystane te witaminki


Co do filtrów - ostatni offtop - ja się trzymam wiernie emulsji matującej Vichy Robiła mi ciasto na nosie, ale odkąd używam mineralnego podkładu, nie mam z tym już problemu.
Dodam więc do wody brzozowej, dzięki

Ten filtr matujący Vichy był bardzo przyjemny w stosowaniu, ale niestety podrażniał mnie i chyba zaczynał zapychać - tak mi się wydawało, ale nie mogłam go stosować dlużej niż dwa, trzy dni z rzędu. Szkoda
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 11:04   #1123
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja miałam Pharmaceris 50 i z tego co pamiętam to był neutralny, ale głowy nie dam, bo to było parę lat temu
A jak u Was jest z opalaniem przy filtrach? Mówi się, że nawet SPF 50 nie przepuszcza w 98% czyli powinna jakaś opalenizna być, ale u mnie niestety nic nie widać, a bardzo szybko się opalam :/ i potem mam problem - jasna twarz, opalone ciało, dlatego mimo że powinnam latem używać wyższych filtrów niż zimą często robię na odwrót

A co do włosów to mi ostatnio bardzo podpasował olej macadamia Miałam go już 2 lata temu wypróbować i ostatnio wrzuciłam go do koszyka w Mydlarni Na ciało też u mnie super się sprawdza
ja właściwie wszystko oprócz nóg smaruje 50 (jak mam wystawić się na słońce) w efekcie jestem muśnięta słońcem, delikatnie ale coś tam jest
w dni kiedy jestem w pracy to właściwie ciała nie smaruje tylko przeciągam filtrem po szyji i dekolcie


wracając do włosowych kwestii to muszę pochwalić ten szampon o którym pisałam Loreal ShineBlonde, mam po nim bardzo fajne włosy nie dość że kolor jest faktycznie jakby rozświetlony to włosy mam gładkie i lśniące

Czekam na dostawę NV i chyba się rzucę na dwa opakowania bo to istny miód na moje włosy
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 12:16   #1124
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Hej hej wszystkim
Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Zapomnialam napisac... Majowa Rosa, jaka Ty masz talie! I tylek, i biodra, ach!
Haha, dziękuję, zrobiłaś mi dzień

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
oto moje "blondasy" w słoneczku, tak ostatni je nosze
Wow, wyglądasz tutaj jak gwiazda filmowa!

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
No i mialam raz zielone wlosy
Odważnie

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
O, tak wygladaja moje, nieczesane nawet jeszcze, wlosy po calonocnym(!) koczku:
Sexy kolor i sexy faktura

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Kolejna prostowłosa wita
Helloł, Majowa wita Listopadową

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46303244]Witam Przygarniecie mnie?[/QUOTE]
Dzień dobry

***
Nałożyłam ostatnio na łepetynę oliwę z oliwek solo i błysk po myciu mnie poraził. Faktycznie czasami mniej znaczy więcej
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 15:32   #1125
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Kolejna prostowłosa wita
Witaj!
Pokaz nam swoje proste wlosy

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Właśnie dzisiaj go zrecenzowałam To szósty filtr jaki testuję (o ile czegoś nie pominęłam), i pierwszy który nie zachwiał moim postanowieniem zabezpieczania się przed słońcem. Polecam go bardzo.
O, super
Tylko czy on nie jest czasem jakis foto-niestabilny czy cos? Myslisz, ze wystarczy na lato?

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46303244]Witam Przygarniecie mnie?[/QUOTE]
Witaj
Tak, tylko pokasz wlosy!

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Sexy kolor i sexy faktura
Faktura...?
Dzieki
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 16:50   #1126
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Dziewczyny obiecałam. Byłam niezadowolona z moich włosów, ale po wczorajszej masce są takie lekkie i ładne
Tylko się trochę elektryzują.
Pierwsze trzy zdjęcia z domu, następne na dworze w słońcu. Tu już trochę je wiatr rozwiał.
No i te ślady po gumce...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00011.jpg (69,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00012.jpg (60,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00013.jpg (55,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00023.jpg (63,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00024.jpg (43,1 KB, 11 załadowań)

Edytowane przez Listopadowaa
Czas edycji: 2014-05-05 o 16:51
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 17:00   #1127
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Włosowo - monotonia. Skończyłam dzisiaj odżywkę Mrs Potters z arniką, której naprawdę nie lubiłam, więc mi ulżyło. Poza tym zaniedbałam robienie fryzur i jestem na siebie za to zła
Też zaniedbałam fryzury, a tak bardzo nie chcę już nosić ciągle zwykłej kitki

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja miałam Pharmaceris 50 i z tego co pamiętam to był neutralny, ale głowy nie dam, bo to było parę lat temu
A jak u Was jest z opalaniem przy filtrach? Mówi się, że nawet SPF 50 nie przepuszcza w 98% czyli powinna jakaś opalenizna być, ale u mnie niestety nic nie widać, a bardzo szybko się opalam :/ i potem mam problem - jasna twarz, opalone ciało, dlatego mimo że powinnam latem używać wyższych filtrów niż zimą często robię na odwrót

A co do włosów to mi ostatnio bardzo podpasował olej macadamia Miałam go już 2 lata temu wypróbować i ostatnio wrzuciłam go do koszyka w Mydlarni Na ciało też u mnie super się sprawdza
Ja się opalam bardzo wolno, więc na plaży zazwyczaj czekam 30 min zanim nałożę filtr, ostatnio SPF 30. No ale chyba nigdy nie byłam aż tak opalona, żeby przejmować się czy twarz nie będzie zbyt biała... Także nie pomogę Ale ja zamierzam zaopatrzyć się w bronzer i zainteresowały mnie też olejki brązujące do twarzy.

Oleju macadamia nigdy nie miałam, jestem bardzo ciekawa czy by mi podpasował. Maska Biovax oleje mi bardzo pasowała, więc może solo też by był dobry.

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46303244]Witam Przygarniecie mnie?[/QUOTE]

Witamy Fotki włosów poprosimy.

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny obiecałam. Byłam niezadowolona z moich włosów, ale po wczorajszej masce są takie lekkie i ładne
Tylko się trochę elektryzują.
Pierwsze trzy zdjęcia z domu, następne na dworze w słońcu. Tu już trochę je wiatr rozwiał.
No i te ślady po gumce...
Żadnych śladów po gumce nie widzę Piękne włosy i piękny kolor
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 17:09   #1128
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny obiecałam. Byłam niezadowolona z moich włosów, ale po wczorajszej masce są takie lekkie i ładne
Tylko się trochę elektryzują.
Pierwsze trzy zdjęcia z domu, następne na dworze w słońcu. Tu już trochę je wiatr rozwiał.
No i te ślady po gumce...
Sliczny kolor i w ogole wlosy!
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 18:46   #1129
freckledlittle
Rozeznanie
 
Avatar freckledlittle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów/Szczecin
Wiadomości: 905
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny obiecałam. Byłam niezadowolona z moich włosów, ale po wczorajszej masce są takie lekkie i ładne
Tylko się trochę elektryzują.
Pierwsze trzy zdjęcia z domu, następne na dworze w słońcu. Tu już trochę je wiatr rozwiał.
No i te ślady po gumce...
Jaki kolor!!! :O O jeny

Witajcie, nowe prostowłose, zapraszamy
__________________
"Na statek zaciągnąłem się,
gdym dzieckiem jeszcze był.
Żeglować chciałem pośród mórz
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."


55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 18:52   #1130
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Faktura...?
I owszem, potraktowałam temat z perspektywy malarskiej

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Byłam niezadowolona z moich włosów, ale po wczorajszej masce są takie lekkie i ładne
Niezadowolenie z tak pięknych włosów to grzech ciężki
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 20:09   #1131
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Ojej dziewczyny dzięki. Milo mi
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 20:15   #1132
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość

Wow, wyglądasz tutaj jak gwiazda filmowa!


Listopadowaa piękne !!!
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 21:40   #1133
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
I owszem, potraktowałam temat z perspektywy malarskiej
Zajmujesz sie malarstwem?
Z malarskiej perspektywy to moze i faktura fajna, ale z wlosomaniaczej to raczej przytyk
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 22:09   #1134
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Zajmujesz sie malarstwem?
Z malarskiej perspektywy to moze i faktura fajna, ale z wlosomaniaczej to raczej przytyk
Faktura obrazu, faktura materiału, faktura skóry - to nie przytyk, bo słowo to w żadnym wypadku nie niesie za sobą żadnego ładunku emocjonalnego. Dopiero słowo towarzyszące nadaje znaczenie całości. Tamto zdjęcie wywołało u mnie wrażenie dotyku, jest takie namacalne, że prawie można poczuć miękkość i aksamitność tych włosów. Tylko tyle i aż tyle miałam na myśli.

Ale jeśli Cię uraziłam, to przepraszam, absolutnie nie miałam pojęcia, że może to zostać odebrane inaczej, niż wskazuje dołączona do tamtej wypowiedzi emotka. Ja nie jestem "włosomaniaczką", nie znam obowiązującej nomenklatury i piszę prosto z serca

PS. Tak, interesuję się malarstwem, taki na przykład William McGregor Paxton świetnie malował włosy nomen omen i doskonale oddawał ich fakturę, teksturę, połysk i inne dobra
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2014-05-05 o 22:26
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 22:26   #1135
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny obiecałam. Byłam niezadowolona z moich włosów, ale po wczorajszej masce są takie lekkie i ładne
Tylko się trochę elektryzują.
Pierwsze trzy zdjęcia z domu, następne na dworze w słońcu. Tu już trochę je wiatr rozwiał.
No i te ślady po gumce...
Jesteś prawdziwie listopadowa Już widzę Cię z tymi ślicznymi włosami pod jakimś drzewkiem w jesiennych barwach
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 22:31   #1136
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Faktura obrazu, faktura materiału, faktura skóry - to nie przytyk, bo słowo to w żadnym wypadku nie niesie za sobą żadnego ładunku emocjonalnego. Dopiero słowo towarzyszące nadaje znaczenie całości. Tamto zdjęcie wywołało u mnie wrażenie dotyku, jest takie namacalne, że prawie można poczuć miękkość i aksamitność tych włosów. Tylko tyle i aż tyle miałam na myśli.

Ale jeśli Cię uraziłam, to przepraszam, absolutnie nie miałam pojęcia, że może to zostać odebrane inaczej, niż wskazuje dołączona do tamtej wypowiedzi emotka. Ja nie jestem "włosomaniaczką", nie znam obowiązującej nomenklatury i piszę prosto z serca

PS. Tak, interesuję się malarstwem, taki na przykład William McGregor Paxton świetnie malował włosy nomen omen i doskonale oddawał ich fakturę, teksturę, połysk i inne dobra
Jejku, nie, nie urazilas mnie Ale faktura sie czesto tak potocznie kojarzy z czyms szorstkim czy chropowatym, a mi sie wydaje, ze moja konce na tym zdjeciu tak wlasnie wygladaja

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Ktora sie zna na analizie kolorystycznej?
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 22:47   #1137
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja miałam Pharmaceris 50 i z tego co pamiętam to był neutralny, ale głowy nie dam, bo to było parę lat temu
A jak u Was jest z opalaniem przy filtrach? Mówi się, że nawet SPF 50 nie przepuszcza w 98% czyli powinna jakaś opalenizna być, ale u mnie niestety nic nie widać, a bardzo szybko się opalam :/ i potem mam problem - jasna twarz, opalone ciało, dlatego mimo że powinnam latem używać wyższych filtrów niż zimą często robię na odwrót
Może lepiej zejść do SPF30, skoro jednak trochę tej opalenizny by Ci się przydało?
Ja mam odwrotnie, opalenizny na ciele też unikam, bo zaraz mnie trzaska na prosiaka i robią się swędzące krostki, więc całe lato chodzę w sukienkach z dłuższymi rękawami, ale z cienkich, przewiewnych materiałów. Zresztą jeśli już kiedykolwiek miałabym się opalać, to chyba musiałabym iść na plażę dla nudystów, bo typowa opalenizna ze śladami od stanika, majtek, koszulki bardzo mi się nie podoba. A już zwłaszcza facet opalony "na budowlańca" czyli hebanowa klata i biała

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46303244]Witam Przygarniecie mnie?[/QUOTE]

Futrzaka zawsze

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
[/COLOR]Ktora sie zna na analizie kolorystycznej?
Że się znam, to bym nie powiedziała, ale lubię posty Arsenic na ten temat
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 22:50   #1138
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Już wrzucam
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 00:01   #1139
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jesteś prawdziwie listopadowa Już widzę Cię z tymi ślicznymi włosami pod jakimś drzewkiem w jesiennych barwach
pomysł na sesję
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 15:39   #1140
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46319176]Już wrzucam [/QUOTE]
No, no, no

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Że się znam, to bym nie powiedziała, ale lubię posty Arsenic na ten temat
Ach, tak kiedys juz na nia wpadlam i jeszcze bardziej namieszala mi w glowie...
Ja juz sie scharaktyryzowalam do wszystkich typow, poza zima.
Lato - no, jako dziecko bylam blondynka, pozniej wlosy zaczely ciemniec - nie wiem, jaki mialabym teraz kolor nigdy nie farbujac, bo pierwszy raz farbnelam sie w wieku 13 lat, ale odrost ma kolor tzw. mysi. No, i wiekszosc kobiet w Polsce to lata.
Wiosna - pare razy slyszalam, ze jestem taka "wiosenna", ot, takie luzne opinie. Niby mi aldnie w pstrokatych kolorach, ale nie do konca, przytlaczaja mnie mam wrazenie, choc nie zawsze i nie wszystkie.
Jesien - w sumie najbardziej zawsze w jej strone sie przychylalam, ale tez dlatego, ze jesienie mi sie po prostu najbardziej podobaja (zwlaszcza takie typowe) i jest to moja ulubiona pora roku Ostatnimi laty farbowlam sie henna, odcienie wychodzily rozne i chyba nie wszystkie barduzo mi pasowaly, choc generalnie bylo spoko i zawsze mnostwo komplementow dostawalam jako rudowlosa. Ubieralam sie tez w jesienne kolory i bylo dobrze, choc wiele kolor mozna by tez spokojnie przypisac do wiosennej czy nawet letniej palety. A, no i ciezko sie opalam. Tzn. wcale sie nie opalam - robie sie czerwona po dniu na plazy (wypieki mam, no), a nastepnego dnia budze sie taka, jaka bylym. Gdzies tam potem robi mi sie delikatna opalenizna, ale ciezko. Teraz uzywam filtrow, ale wczesniej lazilam po sloncu bez zadnego zabezpieczenia i tez nic

Sama nie wiem. Chyba jestem jednak cieplym typem, chociaz moze jestem jakims poznym latem czy cos. Spotakalm sie nie raz z opinia, ze jestem ciepla czy ze cieplo bije ode mnie, a to podobno typowe dla jesieni. Cale zycie wygladam mlodo, tzn. nie na swoj wiek, a to jest niby typowe dla wiosen. Mam podobne oczy, jak Arszenikowa, ale bardziej zielone, no i cieple - choc jej oczy moim zdaniem tez sa cieple. A, no i ona pisala, ze zimy czesto maja ciemniejsza obwodke dookola teczowki, no i ja mam obwodke, prawie czarna. A, no i pasuje mi czern - czesto ludzie mi to mowia, jak ubiore czarna koszulke jakas, a i sama widze. Ale juz biel mi nie pasuje w ogole. A, no i czarne wlosy tez mi nie pasuja. Na pewno pasuje mi tez petrol, reszta - zalezy. Zyly mam, w zaleznosci od swiatla, zielonkawe albo niebieskie bardziej. Temperatury cery czy skory tzn. nie potrafie tego z cala pewnoscia okreslic, bo roznie wyglada, zazwyczaj mysle, ze mam ciepla karnacje (ale tak m i pasuje, bo wolalabym, by sie okazalo, ze jestem cieplym typem). Jako dzieko bylym jasniutka blondynka o ciemnych, niemal czarnych oczach, dopiero w czasie dojrzewania zaczely zieleniec, no teraz sa zielono-brazowe, lubie mowic, ze burszytnowe. Od zawsze mam tez raczej ciemna oprawe oczu. Na zdjeciach oczy czesto wydaja sie ciemniejsze niz sa w rzeczywistosci - Arszenik pisala, ze u wiosen sie to nie zdarza, za to jest typowe dla jesieni. Piegow nie mam, delikatne mi sie robia latem na nosie i pod oczami (ale trzeba sie przyjrzec) i na brzuchu mam ich troche oraz na zebrach z ejdnej strony, mam za to mnostwo brazowych pieprzykow. Ze zdjec tez niewiele da sie wywnioskowac, bo w zaleznosci od swiatla roznie wszystko wyglada. Nie wiem, czy jakakolwiek kolorystka bylyby mi w stanie pomoc, nie widzac mnie na zywo

Uf, ale sie rozpisalam No, ale na zywo nie mam komu o tym truc
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-01 11:25:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:26.