Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-10, 17:27   #841
MegNavy
Raczkowanie
 
Avatar MegNavy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 85
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Moja cera mieszana jest skłonna do wyprysków na czole.

Proszę o analizę:
Ziaja,Nuno,krem antybakteryjny
Skład: Aqua, Aluminium Starch Odenlysuccinate, Isohexadecane, Butylene Glycol, PEG-60, Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Glycerin, Carbomer, Nordihydroguaiarelic Acid, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Salicylic Acid, Glyceryl Stearate, Cocamidopropyl Dimethylamine, Zea Mays Starch, Hydrolyzed Corn Starch, Hydrolyzed Corn Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Mathylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Linaool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Sodium Hydroxide

Ziaja,Tin Tin,Tonik antybakteryjny
Skład: Skład: Aqua (Water), Glycerin, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl, 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Eugenol, Citric Acid.

Ziaja,Nuno,Żel myjący antybakteryjny
Skład: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerin, PEG-40 Glyceryl Cocoate, Sodium Coceth Sulfate, Methyl Gluceth-20, Propylene Glycol, Salvia Officinalis Extract, Butylene Glycol, PEG-60 Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Carbomer, Nordihydroguaiaretic Acid, Oleanolic Acid, Panthenol, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citric Acid
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/pictures/106/18224.jpg -->krem
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/pictures/78/877.jpg -->tonik
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/pictures/15/18237.jpg -->żel
MegNavy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 21:51   #842
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuję ci ;**

proszę o analizę pod względem zapychania i matowienia

Essence, Pure Mineral Powder Make-Up (Puder sypki mineralny)
skład : mica [+/- Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77891]


Sensique , Trendy Compact , Puder prasowany
Skład: Talc, Titanium Dioxide, Magnesium Stearate, Mica, Petrolatum, Sorbitan Isostearate, Ethylhexyl Hydroxystearate, Ethylparaben, Parfum, [ /-] CI 45380, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 15850, CI 12085, CI 45410;2 Mica(and)Titanium Dioxide(and)Iron Oxides.
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 12:56   #843
Lena 85
Raczkowanie
 
Avatar Lena 85
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 57
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziekuje za analize
__________________
La paz de tus ojos ...
Lena 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 13:29   #844
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Serdecznie proszę o analizę składu KOMPAKTU

MAX FACTOR MIRACLE TOUCH Liquid Illusion Foundation

Skład: Cyclopentasiloxane, Water, Tridecyl Neopentanoate, Titanium Dioxide, Mica, Butylene Glycol, Niacinamide, Talc, Acetyl Glucosamine, Silica, Candelilla Wax, Ozokerite, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Sorbitan Isostearate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Camellia Sinensis, Glycerin, Allantoin, Dimethicone/ Methicone Copolymer, Zinc Oxide, Hydroxyapatite, Aluminum Hydroxide, Methicone, Disodium EDTA, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Benzyl Alcohol, Sodium Acetate, Propylparaben, Methylparaben.

Czy jest to dobry kompakt? Czy może coś tu zapychać/ wysuszać? Czy ma choć odrobinkę właściwości pielęgnujące?
Będę wdzięczna za odpowiedź i przepraszam jeśli pytam o rzeczy zbyt oczywiste, ale dopiero zaczynam interesować się biochemią (kobiecą alchemią ).
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 21:48   #845
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
dziękuję ci ;**

proszę o analizę pod względem zapychania i matowienia

Essence, Pure Mineral Powder Make-Up (Puder sypki mineralny)
skład : mica [+/- Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77891]


Sensique , Trendy Compact , Puder prasowany
Skład: Talc, Titanium Dioxide, Magnesium Stearate, Mica, Petrolatum, Sorbitan Isostearate, Ethylhexyl Hydroxystearate, Ethylparaben, Parfum, [ /-] CI 45380, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 15850, CI 12085, CI 45410;2 Mica(and)Titanium Dioxide(and)Iron Oxides.
Jesli chodzi o Sensique to Talc moze w polaczeniu z potem zapychac skore i tym samym prowadzic do powstawania krostek.
Titanium Dioxide, Mica, Iron Oxide, Magnesium Stearate to mineraly, sa glownymi skladnikami np mineralnych podkladow. Jednak Titanium Dioxide moze zapychac ale jedynie jesli w kosmetyku znajduje sie rowniez Olej parafinowy.
No i Ethylparaben - tak jak wszystkie parabeny powoduje
stany zapalne skory.

Ja bym ten puder odrzucila ze wzgledu na to ze talk juz nawet na 1 miejscu.
Jesli sie myle niech ktos mnie poprawi
itissunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 22:10   #846
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Itissunny a co powiesz na puder essence ?
dzięki Ci ;*
EDIT
czy ten krem może zapychać cere mieszaną/tłustą ? ma działanie nawilżające ?
Rossman , Babydream , Krem do twarzy i ciała
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus, Isopropyl Palmitale, Glycerin, Cetyl Alkohol, Glyceryl Stearate Citrate, Parfum, Cera Alba, Panthenol, Topopheryl Acetate, Chamomilla Recutita, Bisabobol, Xantan Gum, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Citrate

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-08-11 o 22:13
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 22:42   #847
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Essence, Pure Mineral Powder Make-Up (Puder sypki mineralny)
skład : mica [+/- Cl 77491 , Cl 77492, Cl 77499 to iron oxides
Cl 77891
to to titanium dioxide]

takze powinno byc ok

Rossman , Babydream , Krem do twarzy i ciała
co do tego najlepiej jak dam link: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...0-ml,t904.html

itissunny jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 22:48   #848
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kurczę ... kolejny niewypał ;/
a ja naczytałam sie tyle o nim że nie zapycha , a tu po jednej aplikacji zauważyłam że coś jest nie tak z nim
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 10:34   #849
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

BI-KOR Ziemia Egipska

Skład: Talc, Nylon-12, Paraffinum, Liquidum (mineral oil), Dimethicone, Polysorbate-20, C-12-15 Alkyl Benzoate, Magnesium Aluminum Silicate, Tocopheryl Acetate, Butyrospermum Parkii Butter (shea butter), Simmondsia Chinensis Oil (Jojoba Oil), Retinyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Arcylates Copolymer, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Parfum, Magnesium Carbonate, Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Propylene Glycol, Methylparaben, ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Arachis Hypogaea Oil (Peanut oil), Silica. MY CONTAIN:
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides.


Czy nadaję się do cery mieszanej, będzie zapchychać?
Widzę, że składniki mineralne na szarym końcu w main conatines

PS. Szukałam w 3 wątkach czy ktoś wcześniej nie dawał do analizy ale nic nie znalazłam. Mam nadzieje, że nie przeoczyłam

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bikor.jpg (19,4 KB, 0 załadowań)
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 10:47   #850
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
BI-KOR Ziemia Egipska

Skład: Talc, Nylon-12, Paraffinum, Liquidum (mineral oil), Dimethicone, Polysorbate-20, C-12-15 Alkyl Benzoate, Magnesium Aluminum Silicate, Tocopheryl Acetate, Butyrospermum Parkii Butter (shea butter), Simmondsia Chinensis Oil (Jojoba Oil), Retinyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Arcylates Copolymer, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Parfum, Magnesium Carbonate, Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Propylene Glycol, Methylparaben, ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Arachis Hypogaea Oil (Peanut oil), Silica. MY CONTAIN:
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides.


Czy nadaję się do cery mieszanej, będzie zapchychać?
Widzę, że składniki mineralne na szarym końcu w main conatines

PS. Szukałam w 3 wątkach czy ktoś wcześniej nie dawał do analizy ale nic nie znalazłam. Mam nadzieje, że nie przeoczyłam

Wyboldowalam potencjalne zapychacze jezeli masz sklonnosc do takowych
Kombinacja talku z nylonem tez nie jest zachecajaca ale wiadomo,ze kazda cera zareaguje inaczej.

Nad reszta pewnie siade w nocy lub jutro
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 16:19   #851
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

pytanko mam o odżywkę Ziaja, Plantica, Odżywka do włosów farbowanych 'Olej rycynowy': (wklejam jeszcze raz linki, bo przekierowanie z nazwy jakoś się psuje ) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29569
skład :
Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Aloe Barbadensis Extract, Butylene Glycol, Helianthus Annuus Seed Extract, Panthenol, Retinyl Palmitate, Ricinus Communis Oil, Tocopheryl Acetate, Trilaureth-4 Phosphate, BHA, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

i porównanie jej z poprzednią wersją
Ziaja, Plantica V, Odżywka Olej rycynowy (Włosy farbowane) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8421
skład:
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract, Retinyl Palmitate, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid

Czy ta pierwsza będzie przyjazna dla włosów cienkich i delikatnych? Zakładam spłukiwanie, żeby nie obciążać. Czy zmiana składu "wyszła" na dobre?
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl

Edytowane przez Kasza Manna
Czas edycji: 2009-08-17 o 18:09
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 20:11   #852
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę pod względem matowienia , zwalczania wyprysków i wągrów , zapychania , chronienia przed słońcem i nawilżenia

Eveline Pure Control Specjalistyczny krem nawilżająco-matujący

Skład: Purified Water, Glycine Soja Oil, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Arctium Lappa, Calendula Officinalis, Citrus Limonum, Humulus Lupulus, Hypericum Perforatum, Salvia Officinalis, Saponaria Officinalis, Methyl Polymethacrylate, Cucumis Sativus Fruit, Sodium Polyacrylate, Isopropyl Alcohol, Zinc PCA, Triclosan, Allantoin, Panthenol, Silica, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-26, Lauramide DEA, Lactic Acid, Sulfur, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, EDTA, DMDM Hydantoin, Fragrance.

proszę o analizę pod względem zapychania i leczenia wyprysków

Aleksandra , Krem do cery trądzikowej z krzemem

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Propylen Glycol, Zinc Oxide, Sulfur Sublimate, Sylicic Acid Anhydride, Metylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-08-12 o 20:49
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 11:33   #853
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuje za analizę
Mam jeszcze prosbe o zanalizowanie kremu: L'Oreal Pure Zone Hydra Pure, Krem nawilżający przeciw przetłuszczaniu się skóry, czy może zapychac, lub przy długotrwałym stosowaniu wysuszać i czy bedzie zwężał pory ?

L'OREAL Pure Zone Hydra Pure - Krem nawilżający przeciw przetłuszczaniu się skóry

skład:
aqua/water, cyclohexasiloxane, glycerin, alcohol denat, kaolin, glyceryl stearate SE, arachidyl alcohol, ammonium polyacryloyldimethyltaura te, salicylic acid, behenyl alcohol, nylon - 12, arachidyl glucoside, xanthan gum, propylene glycol, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, capryloyl salicylic acid, tocopherol, laminiaria saccharina, imidazolidynyl urea, methylparaben, tetrasodium EDTA, CI 42090, CI 14700, butylphenyl methylpropional, hydroxycitronellal, inalool.
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 22:30   #854
Iluzytowa melancholiczka
Raczkowanie
 
Avatar Iluzytowa melancholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z zamku...
Wiadomości: 98
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Szukałam i nie znalazłam, tak więc uprzejmie proszę o analizę składu peelingu antybakteryjnego w żelu ziaja Tin Tin.

Skład: Aqua (Water), Hydrogenated Rapeseed Oil, Glycerin, Carbomer, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Triethanolamine.
__________________
'Taniec myśli uporczywych trwa'.
Iluzytowa melancholiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 10:24   #855
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam. Na liście przeanalizowanych kosmetyków znalazłam krem Ziaja Masło Kakaowe, nie dostrzegłam jednak analizy Ziaji Masło Kakaowe Lekka Formuła. Czy mogę prosić o analizę, głównie pod względem zapychania? Cerę mam mieszaną, Ziaji używam od dwóch dni, a już pojawiły się pryszcze.. tyle, że nie mam pewności, iż to z masła kakaowego. Jestem też ciekawa-czy ono faktycznie poprawia koloryt skóry? Nic takiego nie zauważyłam...

Skład: Aqua, Isopropyl Myristate, Caprylic/Capric Trigliceryde, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Hexyl Laureate, Hydrogenated Coco-Glycerydes, Cetearyl Alcohol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Glycine Soja (Soybean) Oil, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Juglans Regia (Walnut) Oil, Shell Extract, Theaobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, tocopheryl Acetate, Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragnance), Sodium Hydroxide.

Z góry bardzo dziękuję!
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 22:05   #856
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam serdecznie zwracam sie z ogromna prozba prosze o przeanalizowanie skladu nastepujacych kosmetykow, nadal szukam moich idealow bardzo zalezy mi na jak najbardziej naturalnych skladach ..obecnie stosuje taki zestaw jestem bardzo zadowolona ale chcialam sprawdzic czy to co obiecuja producenci nie mija sie z prawda bo juz nieraz sie zawiodlam ..

wybralam te firmy poniewaz ich kosmetyki sa CRUELTY FREE ( niestestowane na zwierzetach dla mnie jest to bardzo istotne ).



Jergens naturals Age Defying balsam z ekstraktem z zielonej herbaty(skora mlodsza w dwa tygodnie)


cena ok 3£ w promocji kupilam za 2,50£ , pojemnosc 200ml . Stosuje tydzien i efekt jest rewelacyjny nie uzyskalam do tej pory takiego efektu innymi balsamami .Producent zapewnia 95% skladnikow jest pochodzenia naturalnego .Widze ,ze w skladzie jest duzo skladnikow naturalnych aa to calosciowo jest jakies ale??





sklad :


Aqua, Glycerin ,Glyceryl Stearate ,Myristyl Myristate, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides ,Glycine Soja (Soybean) Oil ,Cetearyl Alcohol ,Cylcopentasiloxane ,Aloe Barbadensis Leaf Extract (Aloe Vera Extract) ,Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Water ,Camellia Sinensis Leaf Extract (Green Tea Extract) , Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Jojoba Esters (Jojoba Oil) , Hydrolyzed Jojoba Esters (Jojoba Oil) , Melissa Officinalis Water , Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Water ,Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract , Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract , Calendula Officinalis Flower Extract, Tocopheryl Acetate (Vitamin E Acetate) , PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Menthol ,Ceteareth-20 , Polyglycerin-10 ,PEG-100 Stearate ,Trideceth-9 ,Propylene Glycol ,Caprylyl Glycol , 1, 2-Hexanediol ,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer ,Hydrogenated Cottonseed Oil, Hydrogenated Palm Glycerides ,Sodium Hydroxide ,Parfum ,DMDM Hydantoin ,Phenoxyethanol , Ethylhexylglycerin ,Limonene , linalool, hexy cinnamal , citronellol , hydroxyisohexyl 3-cyclohexene Carboxaldehye , Citral , Geraniol



[B]JERGENS NATURALS SKIN FIRMING 96%skladnikow naturalnych [/B]pomaga w walce z cellulitem


cena okolo 3£ pojemnosc 200ml


sklad :

Aqua

Glycerin

Glyceryl Stearate

Myristyl Myristate

Hydrogenated Palm Kernel Glycerides

Glycine Soja (Soybean) Oil

Cetearyl Alcohol

Jojoba Esters (Jojoba Oil)

Cylcopentasiloxane

Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil

Vaccinium Angustifolia (Blueberry) Fruit Extract

Punica Granatum Extract (Pomegranate Extract)

Helianthus Annuus Seed Oil

Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil

Hydrolyzed Jojoba Esters

Camellia Sinensis Leaf Extract

Aloe Barbadensis Leaf Extract

Chelidonium Majus Extract (Celandine Extract)

Rosa Canina Fruit Extract (Rosehips Extract)

Ascorbic Acid (Vitamin C)

Retinyl Palmitate (Vitamin A)

Polyglycerin-10

PEG-100 Stearate

Ceteareth-20

Carbomer

Hydrogenated Cottonseed Oil

Propylene Glycol

Hydrogenated Palm Glycerides

Parfum

Sodium Hydroxide

DMDM Hydantoin

Phenoxyethanol & Ethylhexylglycerin

Caramel



Jergens, Natural Glow Daily Moisturizer (Balsam brązująco-nawilżający)


Medium Skin Tones cena ok 6 £

sklad:
WATER, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, CETEARETH-20, MINERAL OIL, PETROLATUM, DIHYDROXYACETONE, ETHYLHEXYL ISONONANOATE, TOCOPHEROL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, OCTYLDODECYL MYRISTATE, STEARIC ACID, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DIMETHICONE, BHT, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, DMDM HYDANTOIN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, FRAGRANCE, ERYTHRULOSE, CARAMEL, TITANIUM DIOXIDE, MICA ,

z gory dziekuje za pomoc
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI



Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 13:47   #857
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy możecie rozszyfrować, co to za składnik(oprócz enzymu z papai) sprawia, że to mydło jest rozjaśniające?

Original Likas Papaya Skin Whitening Herbal Soap

skład:sodium cocyl isethionate, stearic acid, sodium tallowate, water, sodium isethionate, coconut acid, cocamidopryl betaine and/or sodium laureth, sulfate and/or sodium dodecylbenzenesulfate, sodium stearate, sodium cocate or sodium palm kemelate, fragrance, sodium chloride, titanium dioxide, trisodium edta, papaya enzyme.


skład podała na wątku https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=325

Liluu
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 14:22   #858
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
czy możecie rozszyfrować, co to za składnik(oprócz enzymu z papai) sprawia, że to mydło jest rozjaśniające?

Original Likas Papaya Skin Whitening Herbal Soap

skład:sodium cocyl isethionate, stearic acid, sodium tallowate, water, sodium isethionate, coconut acid, cocamidopryl betaine and/or sodium laureth, sulfate and/or sodium dodecylbenzenesulfate, sodium stearate, sodium cocate or sodium palm kemelate, fragrance, sodium chloride, titanium dioxide, trisodium edta, papaya enzyme.


skład podała na wątku https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=325

Liluu
Z tego co widze,to za bardzo niczego wiecej dopatrzec sie nie moge ale mydlo samo w sobie wyglada dosc ciekawie

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Aaliyah1981 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie zwracam sie z ogromna prozba prosze o przeanalizowanie skladu nastepujacych kosmetykow, nadal szukam moich idealow bardzo zalezy mi na jak najbardziej naturalnych skladach ..obecnie stosuje taki zestaw jestem bardzo zadowolona ale chcialam sprawdzic czy to co obiecuja producenci nie mija sie z prawda bo juz nieraz sie zawiodlam ..

wybralam te firmy poniewaz ich kosmetyki sa CRUELTY FREE ( niestestowane na zwierzetach dla mnie jest to bardzo istotne ).



Jergens naturals Age Defying balsam z ekstraktem z zielonej herbaty(skora mlodsza w dwa tygodnie)


cena ok 3£ w promocji kupilam za 2,50£ , pojemnosc 200ml . Stosuje tydzien i efekt jest rewelacyjny nie uzyskalam do tej pory takiego efektu innymi balsamami .Producent zapewnia 95% skladnikow jest pochodzenia naturalnego .Widze ,ze w skladzie jest duzo skladnikow naturalnych aa to calosciowo jest jakies ale??





sklad :


Aqua, Glycerin ,Glyceryl Stearate ,Myristyl Myristate, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides ,Glycine Soja (Soybean) Oil ,Cetearyl Alcohol ,Cylcopentasiloxane ,Aloe Barbadensis Leaf Extract (Aloe Vera Extract) ,Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Water ,Camellia Sinensis Leaf Extract (Green Tea Extract) , Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Jojoba Esters (Jojoba Oil) , Hydrolyzed Jojoba Esters (Jojoba Oil) , Melissa Officinalis Water , Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Water ,Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract , Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract , Calendula Officinalis Flower Extract, Tocopheryl Acetate (Vitamin E Acetate) , PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Menthol ,Ceteareth-20 , Polyglycerin-10 ,PEG-100 Stearate ,Trideceth-9 ,Propylene Glycol ,Caprylyl Glycol , 1, 2-Hexanediol ,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer ,Hydrogenated Cottonseed Oil, Hydrogenated Palm Glycerides ,Sodium Hydroxide ,Parfum ,DMDM Hydantoin ,Phenoxyethanol , Ethylhexylglycerin ,Limonene , linalool, hexy cinnamal , citronellol , hydroxyisohexyl 3-cyclohexene Carboxaldehye , Citral , Geraniol


Ciekawy skladowo balsam poniewaz ma sporo wyciagow roslinnych(na zielono)-trudno ocenic ilosc bo ta zna tylko producent i jak na naturalny balsam zbyt wiele konserwantow i syntetycznych skladnikow zapachowych ale patrzac ogolnie nie jest zle.
Balsam pewnie przyjemnie chlodzi bo widze mentol w skladzie,poza tym uzyto polimerow oraz ich pochodnych wiec bedzie przyjemnie aplikowal i szybko wchlanial.



[B]JERGENS NATURALS SKIN FIRMING 96%skladnikow naturalnych [/B]pomaga w walce z cellulitem


cena okolo 3£ pojemnosc 200ml


sklad :

Aqua

Glycerin

Glyceryl Stearate

Myristyl Myristate

Hydrogenated Palm Kernel Glycerides

Glycine Soja (Soybean) Oil

Cetearyl Alcohol

Jojoba Esters (Jojoba Oil)

Cylcopentasiloxane

Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil

Vaccinium Angustifolia (Blueberry) Fruit Extract

Punica Granatum Extract (Pomegranate Extract)

Helianthus Annuus Seed Oil

Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil

Hydrolyzed Jojoba Esters

Camellia Sinensis Leaf Extract

Aloe Barbadensis Leaf Extract

Chelidonium Majus Extract (Celandine Extract)

Rosa Canina Fruit Extract (Rosehips Extract)

Ascorbic Acid (Vitamin C)

Retinyl Palmitate (Vitamin A)

Polyglycerin-10

PEG-100 Stearate

Ceteareth-20

Carbomer

Hydrogenated Cottonseed Oil

Propylene Glycol

Hydrogenated Palm Glycerides

Parfum

Sodium Hydroxide

DMDM Hydantoin

Phenoxyethanol & Ethylhexylglycerin

Caramel


Podobnie jak w/w balsamie.


Jergens, Natural Glow Daily Moisturizer (Balsam brązująco-nawilżający)


Medium Skin Tones cena ok 6 £

sklad:
WATER, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, CETEARETH-20, MINERAL OIL, PETROLATUM, DIHYDROXYACETONE, ETHYLHEXYL ISONONANOATE, TOCOPHEROL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, OCTYLDODECYL MYRISTATE, STEARIC ACID, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DIMETHICONE, BHT, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, DMDM HYDANTOIN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, FRAGRANCE, ERYTHRULOSE, CARAMEL, TITANIUM DIOXIDE, MICA ,

z gory dziekuje za pomoc

Wysoko w skladzie skladnik odpowiedzilany za efekt brazowienia,tresciwe emolienty + wyciagi roslinne,w skladzie jest tez mika wiec balsam zostawia tez ladny efekt glow na skorze.

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Witam. Na liście przeanalizowanych kosmetyków znalazłam krem Ziaja Masło Kakaowe, nie dostrzegłam jednak analizy Ziaji Masło Kakaowe Lekka Formuła. Czy mogę prosić o analizę, głównie pod względem zapychania? Cerę mam mieszaną, Ziaji używam od dwóch dni, a już pojawiły się pryszcze.. tyle, że nie mam pewności, iż to z masła kakaowego. Jestem też ciekawa-czy ono faktycznie poprawia koloryt skóry? Nic takiego nie zauważyłam...

Skład: Aqua, Isopropyl Myristate, Caprylic/Capric Trigliceryde, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Hexyl Laureate, Hydrogenated Coco-Glycerydes, Cetearyl Alcohol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Glycine Soja (Soybean) Oil, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Juglans Regia (Walnut) Oil, Shell Extract, Theaobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, tocopheryl Acetate, Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragnance), Sodium Hydroxide.

Z góry bardzo dziękuję!

Wystepuja tutaj popularne potencjalne zapychacze-wyboldowalam
wysoko w skladzie poliakrylamid
Ma skladniki ktore wplywaja na koloryt skory ale bardzo mozliwe,ze krem mogl Cie pozapychac-i to nie tylko kwestia jednego skladnika ale uzytej kombinacji.
Poza tym jest tez uzyty drazniacy konserwant,ktory nie kazda cera dobrze przymuje(na granatowo)

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Iluzytowa melancholiczka Pokaż wiadomość
Szukałam i nie znalazłam, tak więc uprzejmie proszę o analizę składu peelingu antybakteryjnego w żelu ziaja Tin Tin.

Skład: Aqua (Water), Hydrogenated Rapeseed Oil, Glycerin, Carbomer, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Triethanolamine.

Nie jest zle chyba,ze masz cere bardzo wrazliwa to uwazalabym na drazniacy konserwant(na czerwono) poza tym fajna kombinacja wyciagow roslinnych-lukrecja,tymianek.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 17:09   #859
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------
Ciekawy skladowo balsam poniewaz ma sporo wyciagow roslinnych(na zielono)-trudno ocenic ilosc bo ta zna tylko producent i jak na naturalny balsam zbyt wiele konserwantow i syntetycznych skladnikow zapachowych ale patrzac ogolnie nie jest zle.
Balsam pewnie przyjemnie chlodzi bo widze mentol w skladzie,poza tym uzyto polimerow oraz ich pochodnych wiec bedzie przyjemnie aplikowal i szybko wchlanial.





Wysoko w skladzie skladnik odpowiedzilany za efekt brazowienia,tresciwe emolienty + wyciagi roslinne,w skladzie jest tez mika wiec balsam zostawia tez ladny efekt glow na skorze.

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------






.

slicznie dziekuje za szybka odpowiedz no tak tam sie domyslalam ,ze chyba nie uda sie kuic takiego 100% naturalnego kosmetyku w niskiej cenie ale z tego co widze nie jest najgorszy ten balsam narazie nic lepszego nie udalo mi sie znalezc . Fakt jest tak jak piszesz balsamik bardzo ladnie sie wchlania i bardzo chlodzi skore co teraz w ualy jest bardzo rzyjemne bo niesamowicie ''zdejmuje'' z ciala zmeczenie.
Czyli te 95% naturalnych skladnikow to chwyt marketingowy bo taka ieczatka jest na opakowaniu i oni sie tym szczyca ale jak wytluscilas te skladniki to juz tak ten sklad ladnie nie wyglada i cos mi sie wydaje ,ze tej chemi to jest duzoo wiuecej niz tylko 5 % ehhhhhhhh
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI




Edytowane przez Aaliyah1981
Czas edycji: 2009-08-15 o 17:12
Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 19:47   #860
Iluzytowa melancholiczka
Raczkowanie
 
Avatar Iluzytowa melancholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z zamku...
Wiadomości: 98
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Nie jest zle chyba,ze masz cere bardzo wrazliwa to uwazalabym na drazniacy konserwant(na czerwono) poza tym fajna kombinacja wyciagow roslinnych-lukrecja,tymianek.
Dziękuję Ci bardzo za taką szybką odpowiedź, na biochemi jestem od niedawna, ale bardzo się cieszę, że to odkryłam. Podziwiam ile czasu poświęcasz Hexxana na to wszystko i kłaniam się nisko
__________________
'Taniec myśli uporczywych trwa'.
Iluzytowa melancholiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 20:56   #861
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexxana ja również dziękuję z całego serca! Wstyd mi, ale czy mogę Cię zamęczyć jeszcze jednym pytaniem? Chodzi o to, czy na pewno mam rezygnować z używanai tego masła kakaowego? Opinie ma dobre. Czy koniecznie musi WSZYSTKICH zapychać? Mam cerę suchą, która wysypu dostaje dopiero przed okresem, więc może...warto próbować? Z gory dziękuję za odpowiedź
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 14:46   #862
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Zona sensitive

Chciałabym poprosić,abyście coś napisały o tym kremie (żeby było możliwie jak najbardziej szczegółowe) co w nim dobrego, co złego i jak ogólnie oceniacie. Z góry dzięki za odpowiedź

Skład: aqua, canola oil, Methylsilanol Hydroxyproline Aspartate, Propylene Glycol, Oleyl Erucate, ecyl Oleate, Glyceryl Stearate, Adeps Lanae, Sodium Ceraty Sulfate, Panthenol, Collagen, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Zonase, Olea europea, Tocopheryl Acetate, Butyrospermum Parkii, Carragenan, Retinyl Palmitate, Gluconolactone,Sodium Benzoate,TEA

Przepraszam, nie doczytałam że mam robić to w innym wątku. Znajdę ten wątek i tam przeniosę swoje pytanie, przepraszam jeśli sprawiło Ci to problem


@jakbym mogła prosić to czy mógłby ktoś napisać nazwę tego wątku? Bo nijak nie mogę go znaleć

Edytowane przez thefit
Czas edycji: 2009-08-17 o 22:16
thefit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 14:52   #863
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Pomoc w rozszyfrowaniu kremu

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Chciałabym poprosić,abyście coś napisały o tym kremie (żeby było możliwie jak najbardziej szczegółowe) co w nim dobrego, co złego i jak ogólnie oceniacie. Z góry dzięki za odpowiedź

Skład: aqua, canola oil, Methylsilanol Hydroxyproline Aspartate, Propylene Glycol, Oleyl Erucate, ecyl Oleate, Glyceryl Stearate, Adeps Lanae, Sodium Ceraty Sulfate, Panthenol, Collagen, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Zonase, Olea europea, Tocopheryl Acetate, Butyrospermum Parkii, Carragenan, Retinyl Palmitate, Gluconolactone,Sodium Benzoate,TEA
W poprzednim wątku, założonym przez Ciebie, marchewkowe pole podała Ci info, że składy kosmetyków są analizowane w konkretnym wątku - a Ty dla każdego swojego kosmetyku zakładasz osobny wątek Nawet nie podajesz, co to za krem...
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 15:55   #864
marta_md
Rozeznanie
 
Avatar marta_md
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 537
GG do marta_md
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

poproszę o analizę składu
Emulsja dla kobiet w ciąży Babydream für Mama


Sposób zastosowania: emulsje wcierać od pierwszego miesiąca ciąży w skórę brzucha, piersi, ud i pośladków. Używać 2-3 razy dziennie, do trzech miesięcy po porodzie.


Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, Heliantus annuus (sunflower) seed oil/unsaponifiables, sorbitol, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, dicaprylyl ether, myristyl alcohol, perfum, tocopheryl acetate, lanolin, Chlorella vulgaris extract, potassium palmitoyl hydrolyzed wheat protein, Prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, glyceryl caprylate, xanthan gum, polyglyceryl-10 lauryte, polyglyceryl-2 lauryte, glyceryl caprate, tocopherol, sodium hydroxide


czy warto stosować? czy nie zaszkodzi?


z góry dziękuję
__________________
Od 18 marca 2011 r. Adaś układa nam świat na nowo
marta_md jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 16:52   #865
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość

Napisane przez nynka87
witam
proszę o analizę maseczki do twarzy

Optimals Oxygen Boost™ Face Mask Maseczka dotleniająco-nawilżająca Optimals Oxygen Boost™
Idealny zabieg rewitalizujący dla skóry narażonej na zanieczyszczenia i stres. Przyspiesza usuwanie toksyn, poprawia oddychanie na poziomie komórkowym. Nałóż obficie na oczyszczoną twarz, omijając okolice oczu, po 10 minutach zetrzyj nadmiar wacikiem kosmetycznym.

AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, POLYACRYLATE-13, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL,TOCOPHERYL ACETATE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, POLYISOBUTENE,PARFUM, METHYLPARABEN, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE,PROPYLPARABEN , ETHYLPARABEN, LAMINARIA DIGITATA, SILICA, SODIUM PCA, UREA, TREHALOSE,POLYQUATERNIUM-51, SODIUM HYALURONATE, CHLORPHENESIN, CI 42090, CI 17200

Po nałożeniu jej na twarz przez jakieś 2 minuty strasznie piecze a twarz staje się czerwona, później to wszystko mija. Po starciu nadmiaru moja mieszana cera się błyszczy ale jest gładka i nawilżona, gładkość pewnie za sprawą silikonów... Chcę wiedzieć jak z tym dotlenieniem czy jest jakaś szansa na to?? oraz ogólnie czy skład maseczki jest czegoś warty... z góry dziękuję za odpowiedź
jak na mój gust, to skład jest beznadziejny to, co Cię podrażnia, to pewnie algi, mocznik i polimer albo ten składnik(miałam maseczkę z Avonu z czymś podobnym-piekła jak nie wiem co
poza tym, to same silikony, polimery i zapychacze

zdecydowanie do odnowy komórkowej i na toksyny najlepsze są maseczki z glinką-z apteki, np. Argiletz czy Dermaglin takie z białej glinki(jak masz skórę wrażliwą/suchą) albo z zielonej(jak masz mieszaną/tłustą).
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 17:19   #866
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Pomoc w rozszyfrowaniu kremu

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
jakbym mogła prosić to czy mógłby ktoś napisać nazwę tego wątku? Bo nijak nie mogę go znaleć
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 17:43   #867
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pomoc w rozszyfrowaniu kremu

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Przepraszam, nie doczytałam że mam robić to w innym wątku. Znajdę ten wątek i tam przeniosę swoje pytanie, przepraszam jeśli sprawiło Ci to problem


@jakbym mogła prosić to czy mógłby ktoś napisać nazwę tego wątku? Bo nijak nie mogę go znaleć

Watek caly czas "wisi" na pierwszej stronie Łącze
Prosze zapoznac sie z zasadami,ktore umieszczone sa w pierwszym poscie
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...89&postcount=1

skorzystaj z opcji Edytuj i uzupelnij brakujace informacje

Absurdalna89 w takim razie nie mozna mowic o zapychaniu i krem nie jest winowajca a przedokresowe szalenstwa to wina hormonow
Warto rozroznic zapychanie od pojawiania sie niespodzianek/uczulenia itd.
Bardzo czesto jest to takze mylone po jednorazowym uzyciu,badz uczepienie sie jednego skladnika,ze to na pewno on.Bledny tok patrzenia na dzialanie kosmetyku-trzeba sprawdzic rozne wersje zanim wystawimy opinie.
W tym watku w duzej mierze dziala to na zasadzie teoretycznej bo wiadomo,ze same znamy lub poznajemy swoja cere najlepiej

Pozdrawiam i w miare mozliwosci bede zajmowac sie pozostalymi postami.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-08-17 o 17:53
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 18:35   #868
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
jak na mój gust, to skład jest beznadziejny to, co Cię podrażnia, to pewnie algi, mocznik i polimer albo ten składnik(miałam maseczkę z Avonu z czymś podobnym-piekła jak nie wiem co
poza tym, to same silikony, polimery i zapychacze

zdecydowanie do odnowy komórkowej i na toksyny najlepsze są maseczki z glinką-z apteki, np. Argiletz czy Dermaglin takie z białej glinki(jak masz skórę wrażliwą/suchą) albo z zielonej(jak masz mieszaną/tłustą).
dziękuję ślicznie algi raczej mnie nie podrażniają ponieważ używam serum z algami i jest ok, więc pewnie to musi być coś innego tylko które z tych ile kosztują te glinki z apteki??
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 19:36   #869
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
dziękuję ślicznie algi raczej mnie nie podrażniają ponieważ używam serum z algami i jest ok, więc pewnie to musi być coś innego tylko które z tych ile kosztują te glinki z apteki??
stawiam na polimery i konserwanty-parabeny glinki są po 4-5 zł za saszetki po 20 g ale wiem, że są też w tubie po 20 zł za 75 ml->https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...i-w-tubce.html ma świetne recenzje i możesz sobie wybrać którąś(bardzo dokładny opis produktu). nie używałam akurat tej ale wiem, że glinka ma zbawienne działanie na cerę, bo używam glinkowej maseczki od lat
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 22:13   #870
suspense
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 078
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

prosiłabym o analizę składu regenerującej maski do włosów.

Maschera riparatrice capelli danneggati all'olio di Limnanthes Alba e Amminoacidi della Seta, PRO


water
cetearyl alcohol
hydrolyzed wheat protein
limnanthes alba(meadowfoam) seed oil
cetrimonium chloride
myristyl alcohol
divinyldimethicone/dimethicone copolymer
dimethicone
parfum
pheonoxyethanol
citric acid
limonene
c12-13 pareth-3,
c12-13 pareth-23
methylparaben
benzyl benzoate
hydrolyzed sericin
hexyl cinnamal
butylparaben
ethylparaben
benzyl alcohol
propylparaben
isobutylparaben

z góry dziękuje
suspense jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.