olej z korzenia łopianu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-16, 10:29   #1
karlanowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6

olej z korzenia łopianu


Czy stosowałyście może olej z korzenia łopianu do wypadających włosów? W zeszłym roku strasznie wypadały mi włosy. Stosowałam różne środki, ale tak na prawdę dopiero pomógł mi Radical w sprayu. Teraz niestety skóra mi się chyba do niego przyzwyczaiła i włosy znowu zaczęły wypadać, ale nie tak bardzo jak wcześniej. Zaczęłam więc stosować olej z korzenia łopianu, a po nim włosy zaczęły wychodzić mi garściami. Wiem, że przy stosowaniu niektórych środków jest właśnie taki efekt, że na początku nasila się wypadanie, a później jest poprawa. Jednak stosuję już go ponad 2 tygodnie i ciągle wychodzi mi dużo włosów, gdy wcieram go w skórę. Nie wiem czy przestać go stosować, czy jeszcze poczekać? Może miałyście podobny problem?
karlanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 12:03   #2
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: olej z korzenia łopianu

moja droga w jakich ilosciach stosujesz ten olej?
pamietaj ze czasami chcac dobrze wychodzi nam zupelnie inaczej. w przypadku olejow sprawa wyglada jasno. olejujesz skalp pewnie dosc spora porcja oleju, ktory byc moze okazal sie byc dla ciebie za ciezki co sprawia iz zapchalas sobie mieszki wlosowe a co za tym idzie cebulki nie maja jak oddychac i dlatego wlosy wypadaja.

czy robilas juz badania krwi? morfologia + hormony t3, t4?
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 13:19   #3
karlanowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: olej z korzenia łopianu

To prawda nakładam bardzo dużo oleju... Wydawało mi się, że nie dociera do skóry głowy. Badania krwi robiłam rok temu i było ok. Teraz muszę się jeszcze raz wybrać, choć ciężko mi się zebrać (wiem to idiotycznie, ale boję się igły). Natomiast badan hormonalnych nie robiłam
Przestanę chyba stosować ten olejek w takim układzie, bo całkiem ołysieje, a znając siebie nie uda mi się go mniej nakładać.

Dziękuje za cenne rady
karlanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 16:41   #4
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: olej z korzenia łopianu

nie rezygnuj z tego oleju tylko zmniejsz jego ilosc. olej z korzenia lopianu na prawde potrafi pomoc przy wypadaniu. ja na wlosy do pasa stosuje max 2 lyzki oleju wiec duzo nie trzeba.

zeby dobrze zmyc olej ze skory glowy znajdz dobry szampon z sls (o ile twoja skora nie jest uczulona na ten detergent) albo polecam kosmetyki z mydlnica lekarska - tworzy bardzo duza piane a to naturalny srodek. fitomed ma w swoim asortymencie szampony na jej bazie
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 17:13   #5
ewun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: olej z korzenia łopianu

Stosuję olej z korzenia łopianu na skórę głowy od 2 miesięcy, średnio 1-2 razy w tygodniu.
Za każdym razem zużywam dosłownie kilka kropli, tylko na samą skórę głowy i na końcówki włosów. Przy wmasowywaniu w skórę, mimo, iż robię to delikatnie, włosy lecą garściami, zbieram potem wielką kulę z włosów z umywalki. Co gorsze, nie zmniejsza to ilości włosów wypadających poza olejowaniem i myciem, tyle samo znajduję na swoich ubraniach, szczotce i grzebieniu, na podłodze przy sprzątaniu, wszędzie.
Nie widzę poprawy kondycji moich włosów, chociaż od 2 miesięcy stosuję wielopoziomową terapię - biorę calcium pantothenicum, witaminy, a po myciu używam zamiennie mgiełki Radical i Jantar, unikam suszarki.

Czy ktos ma jakieś efekty po stosowaniu tego oleju?
ewun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 14:08   #6
nataliak1993
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Koniec Świata
Wiadomości: 56
Dot.: olej z korzenia łopianu

hej, czy któraś po stosowaniu tego olejku miała suchą skóre? Bo ja po umyciu włosów mam tak suchą skórę że masakra
nataliak1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.