Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-08, 09:59   #1081
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Eee, żadne tam cudo. Biorę woreczek ryżu brązowego Sonko lub Bosto , do tego siemię lniane, wrzucam do gara wszystkomielącego i po kilkunastu sekundach mam peeling elegancki, gotowy do użycia. Wystarczy zalać gorącą wodą, wymieszać (robi się piękna papka), można dodać trochę oliwki czy żelu do mycia. Skóra po tym mięciutka, nawilżona. Używam tego do ciała, więc mielę sobie dość grubo. O ryżu w produktach do kąpieli dobre rzeczy czytałam i rzeczywiście - pozbyłam się swędzącego wysypu poprysznicowego. Mam też taki profesjonalny drobniuteńki puder z zarodków ryżowych do peelingu twarzy lub do maseczek z Conservatorie (1 uncja = ok. 28 g). Jakby ktoś chciał przygarnąć całość, to służę. Zarodki ryżowe zawierają ponad 110 antyoksydantów (np. gamma oryzanol, kwas fitowy pomocny tez przy przebarwieniach), proteiny, wit. z grupy B, wit. E, beta-karoten, sole mineralne (potas, magnez, mangan, fosfor).
Lorii a to siemię lniane to jeszcze nie mielone dodajesz i mielisz razem z ryżem - dobrze zrozumiałam? A tak mniej więcej proporcje jakie 50/50? czy więcej ryżu?
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 21:02   #1082
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nowe liposomy:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?328,eks...ntyhistaminowy
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 21:54   #1083
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Lorii a to siemię lniane to jeszcze nie mielone dodajesz i mielisz razem z ryżem - dobrze zrozumiałam? A tak mniej więcej proporcje jakie 50/50? czy więcej ryżu?

Tak, sypię siemię z ryżem i dopiero mielę. Ryżu więcej, lnu poszło jakoś 100 g na 400 g ryżu (nie żałowałam sobie ). Mam też wersję do stóp z dodatkiem płatków owsianych.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 17:17   #1084
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny a do czego mam dodać ekstrakt antycellulitowy do zwykłego balsamu do ciała z drogerii ?? i jeśli mogę prosić o radę związaną z ilością jaką muszę dodać jestem totalnie zielona jeśli chodzi o biochemie a nakupowałam pełno rzeczy i teraz nie wiem jak to zużyć z góry dziękuję za pomoc
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 17:25   #1085
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
dziewczyny a do czego mam dodać ekstrakt antycellulitowy do zwykłego balsamu do ciała z drogerii ?? i jeśli mogę prosić o radę związaną z ilością jaką muszę dodać jestem totalnie zielona jeśli chodzi o biochemie a nakupowałam pełno rzeczy i teraz nie wiem jak to zużyć z góry dziękuję za pomoc

Cytat:
Ekstrakt antycellulitowy (podobnie jak i inne surowce liposomowe) można dodawać do gotowych produktów kosmetycznych. Ważne jest by były to emulsje O/W (nie tłuste tylko nawilżające, lekkie).
Na początku można stosować trochę większe stężenie surowca niż zalecane 7% (można 10 przez pierwsze dwa tygodnie), ale później wystarczy 7 albo i 5%.
Aby otrzymać 5% stężenie liposomów na 100 ml produktu należy dodać 5 ml liposomów (łyżeczkę od herbaty).
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 17:29   #1086
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ok bardzo dziękuję a skąd masz ten "przepis" może znajdę coś pożytecznego jeszcze i nie będę zaśmiecać forum pytaniami
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 17:33   #1087
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
ok bardzo dziękuję a skąd masz ten "przepis" może znajdę coś pożytecznego jeszcze i nie będę zaśmiecać forum pytaniami
napisałam maila do właścicielki ZSK
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 17:35   #1088
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
napisałam maila do właścicielki ZSK
aaa ok dziękuję bardzo
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 23:05   #1089
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kolejna nowość
http://www.zrobsobiekrem.pl/?329,eks...cniajacy-wlosy
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 08:26   #1090
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
uuuu widzę, że znowu fortunę wydam na ZSK
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 08:29   #1091
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Fajnie, że wreszcie coś do włosów
Już posłałem maila w jakich formulacjach to używać i poprosiłem o przepis na szampon/odżywkę

edit:
Ekstrakt przeciwłupieżowy
http://www.zrobsobiekrem.pl/?330,eks...zeciwlupiezowy

Całe szczęście, że łupieżu nie mam - zaoszczędzę 8zł
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-05-10 o 11:43
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 13:16   #1092
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

witam
jestem nowa na watku, odstalam cynka ze jest(są) tu pewna maniaczka krecenia wszelakiej masci kosmetykow naturalnych dostalam przepis na serum na przebarwienia z zsk ale nie wiem jak go ukrecic gdyz nie ma podanych zadnych doatakowych danych typu ciezar, gestosc itp . Moze jakas dobra dusza pomoze aha jesli ktos posiada info albo ma jakies doswiadczenia z kwasem kojowym i arbutyna czy mozna stosowac wieksze stezenia niz podane
mam nadzieje ze pani Kasia z Zsk nie ma nic przeciwko upublicznaniu przepisu na serum
oto one:
30% kwas hialuronowy 1%
10% witaminy C – kwasu askorbinowego (nie nadaje się SAP do tego przepisu tylko zwykła forma tej witaminy)
2% arbutyna
4% kwas kojowy
Do 100 % wody

Przed dodaniem witaminy C do roztworu należy dodać środki chelatujące (do wyboru: kwas laktobionowy, glukonolakton, EDTA) – odrobinę.
Można także dodać trochę glikolu propylenowego (2%) lub D-pantenolu w glikolu propylenowym (4%).

Wszystkie składniki wymieszać, podnieść pH za pomocą wodorowęglan sodu do 3-4. Glikol z D-pantenolem proszę dodawć już po neutralizacji.
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 08:30   #1093
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

To ja tez pochwalę się swoim patentem na peeling
Może nie jest tak naturalny jak Lorii ,ale jest cudowny
Dokonałam odkrycia w czasie wczorajszej kąpieli.Do cukru dodaję odrobinę pachnącego żelu do kąpieli i... ..trochę pianki do golenia ( isana zwykła) peeling ma taka cudowną puszystą konsystencję , prawdziwie luksusową . Polecam
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 20:31   #1094
Koffee
Raczkowanie
 
Avatar Koffee
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 385
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Chciałam sobie spreparować balsamik do ciała - skóra wrażliwa, skłonna do przesuszeń, słabe naczynia krwionośne (dziedziczna skłonność do żylaków). Wymyśliłam taki:

faza a:
olej laskowy 65 ml
olej jojoba 30 ml
olej kokosowy rafinowany 40 ml
lanolina 40 g
alk. cetylowy 15 g

faza b:
d-pantenol 50% 30 ml
woda 50 ml
FEOG (konserwant) 60 kropli/2,4 g

faza c:
olej z pachnotki 30 ml
liposomy na naczynka 15 ml

Cenowo wychodzi ok. 65 zł (razem z wysyłką). Wyjdzie mi z tego ok. 300 g kremu, tak?
Czy to co wymyśliłam, w ogóle ma szansę stać się kremem? Nigdy jeszcze nic takiego nie robiłam, więc wolę się upewnić, że nie zapomniałam o czymś szalenie ważnym... Może dodać jeszcze z 30-50 ml wody?
__________________
Kjært barn har mange navn.
Koffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 22:26   #1095
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Muszę pochwalić znowu ZySKowe liposomy. Testuję nawilżające i stwierdzam, że są autentycznie i ekspresowo nawilżające. Dwa dni używania toniku i lekki przesusz po kwasie migdałowym jest już tylko wspomnieniem .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 23:09   #1096
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Muszę pochwalić znowu ZySKowe liposomy. Testuję nawilżające i stwierdzam, że są autentycznie i ekspresowo nawilżające. Dwa dni używania toniku i lekki przesusz po kwasie migdałowym jest już tylko wspomnieniem .

Dolaczam sie do zachwytow bo uzywam toniku wg Twojego przepisu jest to dla mnie najwygodniejsze i tak przy okazji sie zastanawiam czy nie zrobic sobie podobnego toniku ale z ekstraktem wzacniajacym wlosy i traktowac to jak "wcierke" Lorri,co o tym sadzisz?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 00:17   #1097
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Dolaczam sie do zachwytow bo uzywam toniku wg Twojego przepisu jest to dla mnie najwygodniejsze i tak przy okazji sie zastanawiam czy nie zrobic sobie podobnego toniku ale z ekstraktem wzacniajacym wlosy i traktowac to jak "wcierke" Lorri,co o tym sadzisz?
A pewnie . Też mam zamiar zrobić takie serum ekspresowe. Używam aktualnie z keratyną, pantenolem i All-in-one, ale po keratynie w maksymalnym stężeniu za bardzo mi się włosy plączą. Może liposomy będą dawać lepszy poślizg.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 02:40   #1098
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Muszę pochwalić znowu ZySKowe liposomy. Testuję nawilżające i stwierdzam, że są autentycznie i ekspresowo nawilżające. Dwa dni używania toniku i lekki przesusz po kwasie migdałowym jest już tylko wspomnieniem .
Nawilżające są super , teraz stosuje już drugi tydzień liposomy na naczynka , ale efektów jeszcze nie ma , za to nawilżenie jest nadal
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 12:55   #1099
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Nawilżające są super , teraz stosuje już drugi tydzień liposomy na naczynka , ale efektów jeszcze nie ma , za to nawilżenie jest nadal
Ja również nie widzę efektów po liposomach na naczynka, stosuję dopiero tydzień w stężeniu 8%, ale zamierzam być cierpliwa
Mama tez używa toniku liposomowego, tyle że "odmładzającego" i jak na razie spektakularnych efektów nie ma
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-15, 14:15   #1100
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Ja również nie widzę efektów po liposomach na naczynka, stosuję dopiero tydzień w stężeniu 8%, ale zamierzam być cierpliwa
Mama tez używa toniku liposomowego, tyle że "odmładzającego" i jak na razie spektakularnych efektów nie ma
No przy takich problemach jak naczynka, zmarszczki czy trądzik, to chyba nie ma co oczekiwać natychmiastowych efektów. Cudów nie ma .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 21:59   #1101
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
No przy takich problemach jak naczynka, zmarszczki czy trądzik, to chyba nie ma co oczekiwać natychmiastowych efektów. Cudów nie ma .
Lorri , to nie tak , że się liczy na cud , po prostu wymieniamy się doświadczeniami .
Dla mnie cudem jest to , że mam ochote miziać się hydrolatem , do tej pory toniki omijałam szerokim łukiem
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 11:01   #1102
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

chcialam sie tylko przypomniec czy moze jakas dobra dusza pomoze z serum na przebarwienia
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 11:28   #1103
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
chcialam sie tylko przypomniec czy moze jakas dobra dusza pomoze z serum na przebarwienia
Wykorzystaj kalkulator (ten na którym liczycie na wątku peelingowym).
A to ciężary nasypowe:
HA - 1.1
Kwas askorbinowy - 1.1
kwas kojowy - 0.58
arbutyna - 0.47
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 12:05   #1104
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1232544 1]Wykorzystaj kalkulator (ten na którym liczycie na wątku peelingowym).
A to ciężary nasypowe:
HA - 1.1
Kwas askorbinowy - 1.1
kwas kojowy - 0.58
arbutyna - 0.47[/quote]

dziekuje bardzo
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 17:33   #1105
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A pewnie . Też mam zamiar zrobić takie serum ekspresowe. Używam aktualnie z keratyną, pantenolem i All-in-one, ale po keratynie w maksymalnym stężeniu za bardzo mi się włosy plączą. Może liposomy będą dawać lepszy poślizg.
Wiesz,mnie jeszcze korci by zrobic tonik na bazie mleczka migdalowego przy okazji jednoczesnie wykorzystalabym to do wlosow mam na mysli akurat wersje z ekstraktem nawilzajacym-tez chyba bedzie dobrze nie?czy moze lepiej mleczko migdalowe wymieszac z hydrolatem?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 17:47   #1106
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wiesz,mnie jeszcze korci by zrobic tonik na bazie mleczka migdalowego przy okazji jednoczesnie wykorzystalabym to do wlosow mam na mysli akurat wersje z ekstraktem nawilzajacym-tez chyba bedzie dobrze nie?czy moze lepiej mleczko migdalowe wymieszac z hydrolatem?
Mleczko migdałowe jest nierozpuszczalne w wodzie, więc nie ma sensu go mieszać z hydrolatem (no chyba że chciałabyś taki tonik dwufazowy, do wstrząsania przed użyciem, albo dodałabyś jakieś emulgatory). O to, czy liposomy można dodać do mleczka zapytaj w którymś ze sklepów, bo wprawdzie mleczko jest emulsją, ale chyba nie o/w, skoro nie rozpuszcza się w wodzie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-16 o 17:57
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 20:19   #1107
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mleczko migdałowe jest nierozpuszczalne w wodzie, więc nie ma sensu go mieszać z hydrolatem (no chyba że chciałabyś taki tonik dwufazowy, do wstrząsania przed użyciem, albo dodałabyś jakieś emulgatory). O to, czy liposomy można dodać do mleczka zapytaj w którymś ze sklepów, bo wprawdzie mleczko jest emulsją, ale chyba nie o/w, skoro nie rozpuszcza się w wodzie.

Dziekuje napisze i zobaczymy czego sie dowiem,wlasnie tak myslalam o czyms ala dwufazowym-jestem na etapie kombinacji odnosnie wlosow bo okazalo sie,ze w koncu odzyskuje swoj naturalny skret wlosa i nabieraja objetosci-do tej pory zaden kosmetyk do pielegnacji czy stylingu nie mogl mi tego zapewnic.Owszem, efekt byl ale na chwile i tyle a teraz widze,ze moje wlosy zachowuja sie zupelnie inaczej.Na plus
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 09:49   #1108
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Możesz dodać do podkładu mineralnego lub/i pudru sypkiego (1-2%; "na oko" to jest taka maleńka szczypta na gram ). Ja po zmyciu takiego podkładu z alantoiną mam pięknie ukojoną i rozjaśnioną skórę, wyglądam ładniej niż przed zrobieniem makijażu.
Ja alantoninę dodałam do podkładu mineralnego i mam wrażenie mniej ściągniętej skóry po nałożeniu takiej mieszanki, ale po trzech dniach stosowania czuję, że coś zaczyna (próbuje) wywalić na twarzy i nie wiem czy może to wina alantoniny (czy po prostu takie okresowe dziwactwa się czepiają).
Postosuję jeszcze kilka dni, jak zacznie się coś więcej dziać na buzi to będzie znaczyło, że ta alantoninka nie za dobrze podziałała (ale mam nadzieję, że nie, bo fajnie się czuję z takim podkładem, w ogóle go nie czuję na buzi, jakiś taki lżejszy się wydaje).
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 10:26   #1109
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

oj dziewczyny, ale wy fajne eksperymenty robicie Ja tak myślę coś na blizny przebarwienia malutkie ale jednak olej tamanu i hydrolat kocanki hmm może coś dodać jeszcze ? można to mieszać? co byście mi poleciły ?? ja się poświęciłem i przetestowałem wysokie % LHA to liczę tez na wsparcie tutaj
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 10:29   #1110
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

mam takie pytanie czy kupuje sprzet na ZSK labolatoryjny? jest on dobrej jakosci?
chodzi mi o spieniacz do kawy, zlewki itp.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.