cera atopowa - jak żyć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-02, 11:33   #1
Redhead23
Przyczajenie
 
Avatar Redhead23
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3

cera atopowa - jak żyć


Witajcie!
Długo się zastanawiałam nad tym gdzie mogę szukać rady i pomocy nawet i wsparcia odnośnie AZS, może tutaj znajdą się osoby, borykające się podobnym problemem co ja

Moje pytanie brzmii, jakich kosmetyków używacie, zarówno do mycia jak i pielęgnacji ciała ja żywie się na emolium P, lipobase i niezawodnym alantanie plus. Szczerze powiedziawszy rezultatów nie widzę, momentami jest lepiej czasem gorzej, stosuje tylko jedną maść Protopic, który jak doskonale wiecie kosztuje swoje i nie starczy na wiele..mieszkam w Krakowie a to niestety, nie pomaga zbytnio w walce z chorobą
Chodzicie na jakies zabiegi? lampy? kazda porada będzie balsamem dla mnie i mojej wymęczonej już skóry.
Redhead23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 11:39   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Moja rada:
- myj twarz żelem ziaja med fizjoderm
- na dzień twarz smaruj kremem mediderm
- na noc maść tranowa, maść linoeparol i maść alantan plus - na zmianę

Spożywaj codziennie łyżeczkę tranu i łyżeczkę oleju z wiesiołka lub 2 łyżki oleju lnianego. Do tego suplementuj wit. D3 (mimo, że tran ją zawiera) w dawce 1000-2000 j.m. (np. D-vitum). No i większe dawki witaminy C - około 500 mg/dzień, o ile nie masz przeciwwskazań. I jeszcze zażywaj probiotyki, zwłaszcza z gatunkiem Lactobacillus rhamnosus (np. Trilac, Lakcid, Prolactiv).

Też mam atopowe zapalenie skóry i taka ''terapia'' sprawia, że od prawie roku nie używam prawie wcale sterydów a objawy mam tylko na zgięciach łokci jak zjem coś na co mam alergię.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2015-01-02 o 11:43
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 11:44   #3
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Cytat:
Napisane przez Redhead23 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Długo się zastanawiałam nad tym gdzie mogę szukać rady i pomocy nawet i wsparcia odnośnie AZS, może tutaj znajdą się osoby, borykające się podobnym problemem co ja

Moje pytanie brzmii, jakich kosmetyków używacie, zarówno do mycia jak i pielęgnacji ciała ja żywie się na emolium P, lipobase i niezawodnym alantanie plus. Szczerze powiedziawszy rezultatów nie widzę, momentami jest lepiej czasem gorzej, stosuje tylko jedną maść Protopic, który jak doskonale wiecie kosztuje swoje i nie starczy na wiele..mieszkam w Krakowie a to niestety, nie pomaga zbytnio w walce z chorobą
Chodzicie na jakies zabiegi? lampy? kazda porada będzie balsamem dla mnie i mojej wymęczonej już skóry.
Hej
Na każdego działa co innego niestety Ja np. lecę na Emolium i Bepanthenie. Protopic nie robi mi najlepiej.
Jak będziesz miała czas to przeczytaj ten wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=222530
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 11:45   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Czytaj uważnie składy chemiczne tego, co jesz
Suplementacja witaminą D, 1000-1500 jednostek dziennie, niedobory (które w naszej strefie ma prawie każdy człowiek) paskudzą skórę. Recepta od lekarza na devikap, koszt jakieś 4zł.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 11:50   #5
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: cera atopowa - jak żyć

A, nie rzucaj się na różne szałowe kremy, maści i takie tam. Kiedyś takim szałem był Cetaphil. Na początku może i, potem skład się zmienił na gorsze. Ale tak czy inaczej tyłka to nie urywało, a wszyscy wysmarowywali się nim aż na biało. Teraz takim szałem jest coś tam innego. W każdym razie analizuj składy, wrzucaj je do netu, sprawdzaj co się kryje w kremie.
I zapamiętuj co zrobiło ci krzywdę.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 11:52   #6
MollynaX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 14
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Hej Nie wiem czy kiedykolwiek trafiłaś na forum o AZS, tam wielu ludzi boryka się z problemem atopowej skóry. https://www.atopowe.pl/forum/

To jakich kosmetyków używam zależy od nasilenia AZS. Standardowo do pielęgnacji mam balsam z Garniera, nie uczulają mnie nawet te zapachowe ;p a do twarzy Dermosan. Protopicu nie stosuję bo koszmarnie mnie po nim wszystko swędzi.

Kiedyś w ramach eksperymentów po myciu "smarowałam się" krochmalem, albo np oliwą. Generalnie długo mogłabym pisać co już stosowałam i próbowałam, bo choruję od urodzenia.
MollynaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 11:55   #7
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Kremy i maści to doraźna sprawa, najważniejsze jest odżywianie i suplementacja wyżej wymienionych olejów, witamin i probiotyków.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-02, 11:59   #8
Redhead23
Przyczajenie
 
Avatar Redhead23
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Dziekuje już na tak liczne odpowiedzi, własnie dużo słyszałam o tym, żeby brać witamine D.
Co do protopicu oj tak, swedzi i piecze ale łagodzi, na drugi dzien moje 'placki' juz nie sa 'plackami' ale 'placuszkami'
moje atopowe opanowało całe ciało, a ze jest zima to staram sie już działać w kierunku lata kosmetyki zawsze testuje, ale niestety przeraza mnie momentami cena, która nie pomaga w walce
dzisiaj będę wszystko analizować i ustalać strategie działania!
Redhead23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 13:16   #9
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: cera atopowa - jak żyć

na mnie tylko alantan krem a na syna seria z pharmacerisu obecnie działa a kąpiel tylko i wyłącznie w szarym jeleniu...
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 14:31   #10
Redhead23
Przyczajenie
 
Avatar Redhead23
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Moja rada:
- myj twarz żelem ziaja med fizjoderm
- na dzień twarz smaruj kremem mediderm
- na noc maść tranowa, maść linoeparol i maść alantan plus - na zmianę

Spożywaj codziennie łyżeczkę tranu i łyżeczkę oleju z wiesiołka lub 2 łyżki oleju lnianego. Do tego suplementuj wit. D3 (mimo, że tran ją zawiera) w dawce 1000-2000 j.m. (np. D-vitum). No i większe dawki witaminy C - około 500 mg/dzień, o ile nie masz przeciwwskazań. I jeszcze zażywaj probiotyki, zwłaszcza z gatunkiem Lactobacillus rhamnosus (np. Trilac, Lakcid, Prolactiv).
zaciekawiłaś mnie tą kuracją, a jak długo to stosujesz? z przerwami?
Redhead23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 14:57   #11
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Cytat:
Napisane przez Redhead23 Pokaż wiadomość
jak długo to stosujesz? z przerwami?
Z przerwami, zwykle jak wykończy mi się opakowanie/butelka to z miesiąc przerwy i potem biorę dalej. Teraz już nawet co do kremów mogę używać zwykłe mydło i krem Nivea i nic więcej, bez tych maści itp.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-02, 15:00   #12
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Ja polecam maści i kremu z mocznikiem. Maść kosztuje niecałą dychę (z wazeliną), alantan na niektórych może źle działać mi pogarsza sprawę. Do porządków domowych rękawiczki (nitryl polecam około 30 zł za 100 sztuk). A generalnie polecam forum jakie u góry ktoś polecił. Mi bardzo pomogło przetrwać pierwsze miesiące i nauczyłam się jak dbać o skórę. Bez tego bym zginęła, albo wydała fortunę na kosmetyki od dermatologa (kiedyś polecił mi płyn do mycia za 60 zł).

Lampy mi pogorszyły sprawę (aż do szpitala poleciałam), ale większości pomaga.

I nie denerwuj się. Nerwy pogarszają stan skóry Jakaś muzyka relaksująca, joga
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 15:08   #13
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Ja polecam maści i kremu z mocznikiem. Maść kosztuje niecałą dychę (z wazeliną), alantan na niektórych może źle działać mi pogarsza sprawę. Do porządków domowych rękawiczki (nitryl polecam około 30 zł za 100 sztuk). A generalnie polecam forum jakie u góry ktoś polecił. Mi bardzo pomogło przetrwać pierwsze miesiące i nauczyłam się jak dbać o skórę. Bez tego bym zginęła, albo wydała fortunę na kosmetyki od dermatologa (kiedyś polecił mi płyn do mycia za 60 zł).

Lampy mi pogorszyły sprawę (aż do szpitala poleciałam), ale większości pomaga.

I nie denerwuj się. Nerwy pogarszają stan skóry Jakaś muzyka relaksująca, joga
Alantan dla mnie jest ok, za to po moczniku skóra mnie równocześnie piecze, swędzi i robi się czerwona. Okropieństwo.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 15:11   #14
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Mi mocznik pomaga, nawet jeśli poszczypie to parę sekund po nałożeniu.

Ja na bardzo kiepskie fragmenty nakładam to https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-mlekowym.html. Nawet na twarz na noc (bo tłuste to to).
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 20:12   #15
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Alantan dla mnie jest ok, za to po moczniku skóra mnie równocześnie piecze, swędzi i robi się czerwona. Okropieństwo.
To jest całkiem normalne. Popiecze, ale za drugim czy trzecim razem się skóra przyzwyczaja. Czasem jak mam dłuższą przerwę to zdrowa skóra piecze, ale jak się przyzwyczai to jak miód na ranę
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 21:08   #16
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: cera atopowa - jak żyć

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
To jest całkiem normalne. Popiecze, ale za drugim czy trzecim razem się skóra przyzwyczaja. Czasem jak mam dłuższą przerwę to zdrowa skóra piecze, ale jak się przyzwyczai to jak miód na ranę
Moja się nie przyzwyczaja, a zaczerwienie długo się utrzymuje. Robiłam kilka podejść, aż mi dermatolog zakazała.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-02 22:08:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.