Pół-golf dla dziecka na szydełku - schematu poszukuję - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-05, 15:09   #1
pszczolkowa mama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25

Pół-golf dla dziecka na szydełku - schematu poszukuję


Przede wszystkim to chciałam się przywitać i przedstawić pokrótce.
Dawno dawno temu, jeszcze w czasach szkolnych, coś tam na szydełku i drutach dziergałam, nawet z powodzeniem. Niestety, jak to w wieku dojrzewania bywa, przyszedł czas na trochę inne zainteresowania :P zaś szydełko i druty poszły w odstawkę.
Obecnie mam 1,5 roczną córkę, no i zaczęło się... od konieczności zrobienia ubranek dla lalek Ambitnie zakupilam szydełko, przypomniałam sobie podstawy, ubrałam laleczki....a teraz chciałabym zrobić pierwszą "użyteczną" rzecz - taki półgolfik dla małej. Takie coś co udaje golf, ale kończy się na wysokości piersi. Widziałam gdzieś już dyskusje na ten temat, ale chodziło o druty, i o rozmiar dorosły.
Przeszukałam wątki zbiorcze, ale nie znalazłam. Gdyby ktoś mi pomógł, i jeśli nie schemat, to może chociaż jakieś podpowiedzi, jak to zrobić?
Z góry bardzo dziękuję, i na pewno będę częstym gościem na forum - mam w planie jeszcze parę rzeczy, zaś mąż jak zobaczył lalkowe produkcje, dopomina się teraz o sweterek dla niego
Pozdrawiam
pszczolkowa mama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 21:25   #2
leemonqa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 2 614
Dot.: Pół-golf dla dziecka na szydełku - schematu poszukuję

http://oczka.blox.pl/2009/01/Ani-szal-ani-golf-ale.html

udało mi się znaleźć coś takiego... moze ci pomoże ...

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

http://mr3.blox.pl/html/1310721,262146,20.html?13
i jeszcze cos takiego
leemonqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 23:08   #3
justka76
Przyczajenie
 
Avatar justka76
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Reda/pomorskie
Wiadomości: 25
Dot.: Pół-golf dla dziecka na szydełku - schematu poszukuję

ja robilam ostatnio taki prosty dla synka.Niestety roilam "na oko",bo wlaściwie to schematu nigdzie nie znalazlam,ale postaram się pomóc w miarę możliwości
Tak więc:zaczęlam od lańcuszka z tylu oczek żeby po zlączeniu przeszla glówka.Pierwszy rząd slupki,następne rzędy slupki reliefowe,zachaczane na zmianę- jeden z wierzchu,jeden od spodu.Wyjdzie taki ściągacz,dość elastyczny.Rzędów tyle co dlógość szyjki.Potem w jedno oczko przerabiać dwa slupki(to na ramionka)Następnie ze trzy ,cztery rzędy po jednym slupku w jedno oczko.Piąty rząd przerabiamy do polowy dlugości i zaczynamy ten język z przodu ,opuszczając przy każdym następnym rzędzie po dwa oczka z każdej strony,az zostanie 10-15 slupków.Zakańczamy
Mam nadzieję że nie namotalam tym tlumaczeniem i że choć troszkę pomoglam?
P.S wstawilabym zdjęcie ale aparat odmówil wspólpracy Jak się zregeneruje to wstawie fotkę
justka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.