leczenie tradziku tabletkami antykoncepcyjnymi ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-14, 14:30   #1
Joooanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 118

leczenie tradziku tabletkami antykoncepcyjnymi ?


no wiec zaczne od początku zawsze mialam problem z trądzikiem i po paru latach męczarni wkoncu w miare mi przeszlo (pozozstaly jakies blade przebarwienia ..ktorych mialam naprawde duuzo, ale przedewszystkim niepojawialy sie nowe wypryski) wyleczyło mnie ok 5miesieczne stosowanie antybiotyku(niepamietam nazwy ale takie rozowe +robiony tonik ...ze spirytusem salic.)po ok 3 miesiacach po wakacjach (przez ten okres już niebralam zadnych lekow na tradzik)niewiadomo z kad pojawilo mis ie uczulenie (do tej pory zaden lekarz niewie od czego:/ po wyleczeniu moja skora nawet zrobila sie jescze ladniejsza ... miesiac pozniej znowu mnie to dopadlo i potem juz masakra ... tradzik powrocil i to bardzo silny ;(;(;( czerwone paskudne przebarwienia no i ciagle nowe pryszcze :/ ginekolog (w zwiazku z tym uczuleniem milam odwiedzic rowniez ginekologa)mi przepisal anty. na tradzik (diane-35) stosuje go ponad miesiac i niewidze wiekszej poprawy zdaje sobie spreawe ze to musi potrwac ok 3 miesiecy a nie pstrykne palcami wezme 2 tabletki i juz pieknie ALE ..i tu moj problem

dermatolog niebyl zachwycony ze juz biore te tabletki (mam 17 lat)i powiedziala mi ze po okresie ok 3 miesiecy moze mi sie juz ladnie zrobic ale po odstawieniu moje hormony zaczna szalec i moze mnie straasznie wysypac dlatego nawet jakbede juz miec pupcie niemowlecia :P to i tak musze sie leczyc na ten tradzik i chyba nawet tym antybiotykiem (bo stwierdzila ze niewarto zebym brala latami ten antykonc.)...w sumie nieiwedziala co zrobic czy mi ptrzepisac odrazu ten antybiotyk i zebym sie nim leczyla czy zobaczyc i poczekac te 3 miesiace i potem zadzialac antybiotykiem (stwierdzila ze 3 miesiace z calego zycia ... co to jest ,ale dla mnie to wiecznosc z taka twarza )

niewiem co robic ( jutro ide do dermatologa) powiedziac jej zeby mi przepisala antybiotyk i przestac z tymi antykoncepcyjnymi czy jednak zrobic tak ze brac je przez te 3 miesiace )?

dziewczyny czy mialyscie takie problemy ze po odstawieniu antykoncepcyjnych (jesli sie leczylyscie nim na tradzik) to pogarszalo wam sie bardzo czy musialyscie naprawde brac to latami ?

prosze o wszelkie informacje bo nieiwme co mam robic
__________________
''Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."


Joooanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 21:34   #2
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: leczenie tradziku tabletkami antykoncepcyjnymi ?

Cytat:
Napisane przez Joooanna Pokaż wiadomość
dziewczyny czy mialyscie takie problemy ze po odstawieniu antykoncepcyjnych (jesli sie leczylyscie nim na tradzik) to pogarszalo wam sie bardzo czy musialyscie naprawde brac to latami ?
Przeczytaj :
oraz bardzo przydatny: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy;
gdzie na oko 90% kobiet po odstawieniu zalicza wysypy, popsucie sie cery gwałtowne lub umiarkowane, zainfekowania nie tylko twarzy ale też pleców, dekoltu itd itp (po odstawieniu tablet robią się jeszcze inne CUDA, wszystko zalezy od organizmu) a nawet dziewczyny, które nie miały kłopotow z cera po odstawieniu dostawały trądziku mimo 23lat itd, poczytaj sobie i wyciagaj wnioski. Tobie nic nie musi sie złego stać, musisz przez to przejsc by wiedzieć. Pomyśl tylko czy w tak młodym wieku chcesz probować od tabletek anty (chyba ze potrzebujesz antykoncepcji masz wtedy 2w1). Ja chciałam sie przekonać czy to prawda z tym odstawieniem i sie przekonalam, dwa razy, dwa rózne składy tabs i dwa silne wysypy, jeden gorszy od drugiego. Poczytaj i zastanów się.

Ja przeczytałam wszystkie te tematy i wyszukałam jeszcze pare innych, bardzo mi wiedza z nich pomogła, myślę, że warto poświęcić troche czasu na lekturę, skoro odpowiedzi są dla Ciebie ważne

Odpowiem na własnym przykładzie: TAK, musiałabym brać całe życie tablety anty by mieć czystą cerę, ale nie mogę sobie na to pozwolić, ponieważ chcę mieć dzieci (czyli musiałabym jednak odstawiać). U mnie odstawienia kończyły się makabrą której przezywać już więcej nie chcę. Cerę miałam ładniejszą nim zaczęłam brać tabsy. Dodam tylko, że Diana podziałała u mnie nie tylko na cerę ale na wrastające włosy po depilacji, włoski wokół sutków i na brzuchu etc, czas brania Diany był dla mnie rajem, nigdy się nie czułam tak dobrze jak podczas leczenia nią, ale po 8miesiacach kazano mi odstawić ii.. nie chciej wiedzieć jak było, ani jak było po drugiej probie z tabsami i jak jest do teraz..

Myślę też, że tabletki anty nie leczą trądziku, one tylko w czasie brania regulują gospodarkę hormonalną i o ile miałaś robione badania hormonów i wiadomo jest, ze masz trądzik o podłożu hormonalnym, to tabletki pomogą, ale jesli probowałaś leczenia dermatologicznego i przynosił on rezultaty (u mnie nie przynosił) to moja rada - lecz buźkę tym co jej służy
A na drugie pytanie : NIE, nie wystarczy brać latami tabsy by trądzik zniknął na stałe. Gospodarki hormonalnej nie zmienisz tabletkami na stałe, tylko w czasie brania ona ulega zmianie/regulacji, pozniej odstawiasz i organizm przezywa burze hormonów, najczęsciej stan skóry sie pogarsza i trzeba czekać aż organizm wróci do swoich poziomów sprzed brania tabs, co jest niekiedy długą przeprawą

Jak już pisałam chcesz to sprawdź na sobie sama, może się okazać, że Twoje ciało i organizm są stworzone do tabs i kompletnie nie wywołają u Ciebie żadnego skutku ubocznego


pozdrawiam i zachęcam do lektury
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 20:02   #3
magda17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 22
Dot.: leczenie tradziku tabletkami antykoncepcyjnymi ?

Też miałam ten problem.Brałam tabletki anty na trądzik 4 miesiące i było super po odstawieniu twarz jak z horroru.Musialam sie leczyc antybiotykiem 4 miesiace az wreszcie jakos wygladam.Teraz stosuje kuracje poldanenem i troche pomaga jak widzeTo juz napewno lepsze niz hormony
magda17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.