Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-06-04, 17:50   #1411
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Agnieszko, ja też nie wiem o co chodzi:confused : Poza tym podałam powód dla którego nie przyjęłam przesyłki. Moja mama wiele razy nie przyjmowala paczek i nic takiego nie było...
Wracam do was zwarta i gotowa
Shadi, szczerze mówiąc na Twoim miejscu olałąbym ich sikiem prostym - najwyżej niech Twoja mama (wiem, że to nie fair wobec nas, młodych, ale oni są bardziej ulegli wobez dorosłego głosu) postraszy ich federacją konsumenta lub podobną organizacją? jak będą się dalej czepiać? Trzeba pogrzebać na ich stronie, napewno będą przytoczone jakieś paragrafy odnośnie zakupów przez internet


maniu - supehr
L_V
monigo - wstręciucho, ochroniarza podrywać?

Cytat:
Napisane przez lolitka123
No naprawde Ci ochroniarze czasem potrafia niezle zdenerwowac.. nie lubie jak ktos non stop gapi mi sie na rece, az glupio powąchać sobie jakis perfum czy odkrecic probke błyszczyka jak za Tobą stoi taki ochroniarz, ale ja i tak sie tym nie przejmuje i własnie w sephorze zawsze jak przypląta sie taki ochroniarz to z kolezanka wyprobowujemy kazdy podkład, błyszczyk, puder, tusz itd, 2 godziny przegladajac sie w lusterku, a ochroniarz tylko stoi i gapi hehe :P

A ja dalej jestem uczulona ;( i wyczytałam na ulotce Akneroxidu5 : "W rzadkich wypadkach może wystąpić nadwrazliwośc na lek".
I w ulotce Aknemycinu : "W rzadkich przypadkach na poczatku leczenia moze wystepowac łagodny rumien (łagodny!! pff) i lekkie zuszczanie (lekkie !! pff 2). Objawy te ustępują w czasie dalszego leczenia. W pojedynczych przypadkach wymienione wyzej objawy mogą być wyrazem odczynu nadwrażliwości (alergiczny wyprys kontaktowy)"

czyli,ze chyba to jest to co ja mam (malutenkie krosteczki i okropne złuszczanie skóry i zaczerwienienie). Czyli mam dalej uzywac te leki i czkeac az przejdzie ("Objawy te ustępują w czasie dalszego leczenia") czy odstawic? Bo nie moge sie normalnie pomalowac i wyglądam jak..... ;(
Odstaw narazie leki, doprowadź skórę do porządku (jest gdzieś wątek o alergii właśnie) i później wprowadzaj stopniowo po jednym lekarstwie i obserwuj reakcję skóry - znajdziesz dziada.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 09:52   #1412
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez lolitka123
justyś mówisz zeby odstawic? .. Ale jak tam pisze, ze taka reakcja jest mozliwa to jak odstawie i potem znowu wprowadze to znow mnie wysypie.. A teraz moze jakbym dalej uzywała to by sie skora przyzwyczaiła i by zniknęło -"Objawy te ustępują w czasie dalszego leczenia", jak myslisz?
nie sądzę, żeby skóra się przyzwyczaiła, kiedy jest podrażniona. leczenie polega na odstawieniu substancji uczulającej mnie zdarza się uczulenie na jakiś kosmetyk, kiedy zaczynam go używać, oczywiście odstawiam, bo nie jestem masochistką, po ok. tygodniu podrażenie mija, wtedy stopniowo wprowadzam kosmetyk i - o dziwo - podrażnienie nie występuje ponownie. nie wiem, czemu tak się dzieje.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 10:06   #1413
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Słuchajcie, ja co prawda, dzięki Bogu, nie jestem alergikiem, ale wydaje mi się, że jest zasadnicza różnica pomiędzy alergią i podrażnieniem. Nie da się skóry "przyzwyczaić" do alergenu - za każdym razem, kiedy się go zaaplikuje, skóra będzie reagowała. Natomiast można przyzwyczaić skórę do substancji drażniących - np. retinoidów lub kwasów. Każd, kto zaczynał z kwasami czy retinoidami, mógł mieć początkowo objawy podrażnienia, co nie znaczy, że był "uczulony" na te substancje. Więc jeżeli na jakimś preparacie jest ostrzeżenie, iż moze ona powodowac podrażnienie, które powinno ustąpić, to jest szansa, iż faktycznie ono ustąpi. Sęk w tym, że jednocześnie jest możliwosć, że ktoś będzie uczulony akurat na tę substancję. Nie wiem wówczas, jak odróżnić przemijające podrażnienie od alergii. Ale objaw, który opisała justa79, polega własnie chyba na przyzwyczajeniu skóry. W przypadku alergii coś takiego wydaje mi się niemożliwe.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 10:14   #1414
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

hoho.. złośliwiec nas czyta, ciekawe czemu
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 10:48   #1415
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Erato
Ale objaw, który opisała justa79, polega własnie chyba na przyzwyczajeniu skóry. W przypadku alergii coś takiego wydaje mi się niemożliwe.
zgodzę się, ja rzekomo alergii nie mam na nic, a te kosmetyki, które mi podrażniały skórę, to były właśnie z kwasami. ale jak np. ktoś jest uczulony na salicylany, to chyba nie da rady przyzwyczaić skóry do nich tylko jestem ciekawa, na czym polega odczulanie w przypadku alergii - myślałam, że na podawaniu niewielkich dawek alergenu
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 13:49   #1416
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Alergie to ja też mam, ale na to co się dzieje na dworze ahhh psikam, kicham, kaszlę, oczy mi łzawią masakra I już jestem załatwiona. W dodatku ta alergia mi sie na twarzy odbija, wszystko swędzi, najmniejsze dotknięcie twarzy objawia się wielką, czerwoną plamą. Do tego stres przed wystawieniem ocen - koleś z muzy chce mi 3 wystawić, wychodzi mi pełna 4, a kolezanka z takimi samymi ocenami ma 5. I na koniec coś mnie zapchało, bo na czole pojawiły mi sie takie mini krosteczki w kolorze skóry, a już było tak dobrze. - Ahhh co za maruda ze mnie

Cytat:
Napisane przez agnieska
hoho.. złośliwiec nas czyta, ciekawe czemu
Nooo, ciekawe, ciekawe

Ps. A tych z VV już olałam Na razie sie nie odzwywają, a nawet gdyby to i tak nic by nie dostali
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 14:20   #1417
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Shadi,łączę się w bólu - w sobotę siedziałam z TŻtem na jego warsztatach z nurkowania, mieli zajęcia w ogrodzie i po kilku godzinach myslałam że mi głowę rozsadzi (
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 14:42   #1418
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Dziewczyny a ja tak trochę z innej beczki :

W jaki sposób odmierzacie filtr? Szukałam w innych wątkach i znalazłam tylko sposób jednej Wizażanki -z użycem obciętej strzykawki ( ale szczerze mówiąc tonie wiem jak to miałoby wyglądać )

Ja odmierzam na oko a chciałabym bardziej precyzyjnie...
Przeglądałam miareczki w mazidłach ale tam są tylko poj 0,5 ml 1ml, 2 ml,. Więc jeżeli filtr będzie lecieć na twarz i szyję to chyba najlepsza będzie łyżeczka o poj. 2 ml?

A jakie są wasze patenty ? ? ?
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 14:58   #1419
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek
W jaki sposób odmierzacie filtr? Szukałam w innych wątkach i znalazłam tylko sposób jednej Wizażanki -z użycem obciętej strzykawki ( ale szczerze mówiąc tonie wiem jak to miałoby wyglądać )
Ja odmierzam strzykawką. Nie obciętą, w całości .
Wlewam filtr do strzykawki, wkładam tłoczek i dalej wiadomo...
Po kilku próbach już niemal zawsze udaje mi się wlać potrzebne 2,5 ml.
I nie muszę wygrzebywać jak ze zwykłej miarki.
Polecam!
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 15:18   #1420
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek
Dziewczyny a ja tak trochę z innej beczki :

W jaki sposób odmierzacie filtr? Szukałam w innych wątkach i znalazłam tylko sposób jednej Wizażanki -z użycem obciętej strzykawki ( ale szczerze mówiąc tonie wiem jak to miałoby wyglądać )

Ja odmierzam na oko a chciałabym bardziej precyzyjnie...
Przeglądałam miareczki w mazidłach ale tam są tylko poj 0,5 ml 1ml, 2 ml,. Więc jeżeli filtr będzie lecieć na twarz i szyję to chyba najlepsza będzie łyżeczka o poj. 2 ml?

A jakie są wasze patenty ? ? ?
W mazidłach są miareczki 2,5 ml - ja takową posiadam, zamówiłam sobie w zestawie, 0,5 ml, 1 ml, 2,5 ml i 5ml
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 15:27   #1421
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

No tak łyżeczka 2,5 ml będzie najlepsza,a co do strzykawki - to chyba się sprawdza przy mniej treściwych filtrach, bo jakoś tak nie wyobrażam sobie by paćkać Avenkę +50 , chociaż jeżeli dojdzie się do perfekcji....
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 15:43   #1422
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

przy niektórych syropach są miarki, zwykle 5 ml i mają w połowie zaznaczone 2,5 ml. ale zależy od kształtu łyżeczki i konsystencji filtra, bo np. bardzo gęstego filtra na płytkiej łyżeczce nie da się "rozpłaszczyć"
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 15:54   #1423
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

ja mam właśnie taki problem z Avenkami na płaskiej posyropowej łyżeczce - staram się go rozprowadzić później palcem i orietnacyjnie, choć wiem że to nie jest najlepsza metoda.. czas zaopatrzyć się w strzykawkę
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 15:58   #1424
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek
No tak łyżeczka 2,5 ml będzie najlepsza,a co do strzykawki - to chyba się sprawdza przy mniej treściwych filtrach, bo jakoś tak nie wyobrażam sobie by paćkać Avenkę +50 , chociaż jeżeli dojdzie się do perfekcji....
Ja mam Avene z dzieciaczkiem.
Ale czy gęstość filtra ma tu znaczenie? Przecież i tak przesuwam wszystko tłoczkiem do przodu strzykawki.
Ja tam jestem zadowolona .
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 15:59   #1425
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

A jakby tak "wciągać" strzykawką? da się? by równo odmierzyc odpowiednia ilość
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 16:05   #1426
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Myszi
Ja mam Avene z dzieciaczkiem.
Ale czy gęstość filtra ma tu znaczenie? Przecież i tak przesuwam wszystko tłoczkiem do przodu strzykawki.
Ja tam jestem zadowolona .
Aj Myszi chyba cie nie zrozumiałam - to napełniasz całą strzykawkę a potem sobie odmierzasz tak? czy za każdym razem nalewasz - i wyciskasz?
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 16:12   #1427
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek
Aj Myszi chyba cie nie zrozumiałam - to napełniasz całą strzykawkę a potem sobie odmierzasz tak? czy za każdym razem nalewasz - i wyciskasz?
Chyba ja namieszałam .

Jeszcze raz
Na początku próbowałam wessać do strzykawki filtr (radzę nie próbować ) co było głupim pomysłem.

A teraz:
  • otwieram strzykawkę (wyciągam tłoczek)
  • wyciskam do środka strzykawki trochę filtra
  • wkładam tłoczek
  • delikatnie pcham tłoczek, sprawdzając ile udało mi się odmierzyć
  • wyciskam na dłoń (wiedząc już ile tego mazidła mam)
I tak sobie codziennie na świeżo odmierzam, jak za mało to powtórka, jak za dużo to zostaje na następny dzień.

Ludzie! Ale to opisałam... Pewnie jeszcze mniej wiadomo niz poprzednio .
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 16:16   #1428
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Ale patent jest dobry, czas go chyba wprowadzić w życie
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 16:21   #1429
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Teraz juz wiem !!! Dzieki Myszi
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 16:22   #1430
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez justyce
Ale patent jest dobry, czas go chyba wprowadzić w życie
Jaki tam znowu patent .
Pewnie wszyscy tak robią, tylko takie proste czynności najgorzej jest opisać, dlatego tak namotałam .

Ale ogólnie miarka to dobry pomysł, bo nim się zaopatrzyłam to nie miałam pojęcia ile to jest te 2,5 ml. Wcześniej pewnie 1 ml nakładałam .
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 18:53   #1431
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

szukam o właściwościach wodorotlenku sodu i znajduję kolejny przykład dlaczego nie warto wierzyć ulotkom

http://www.szupex.com.pl/index.php?t...czegoly&id=462
Cytat:
Skład: Sodium Tallowate, Aqua, Coconut Oil, Sodium Laureth Sulfate, Potassium Hydroxide, Sodium Hydroxide (tutaj mam dopiero podejrzenia, może któraś z was potwierdzi? , Enzymes, Salt of the Dead Sea, Laminaria Digitata, Fucus Vesicilosus, Sodium Chloride, Citric Acid, Olive Oil, Parfum, Ultramarines, Colour- C.I. 74260, Titanium Dioxide - C.I. 77891
Działanie: Produkowane z najwyższej jakości surowcow. Mydło zawiera: minerały Morza Martwego. wyciąg z Alg Laminaria Digitata i Fucus Vesiculosus, kompleks enzymatyczny, oliwę z oliwek i olej kokosowy. Dzięki specjalnie dobranym składnikom mydło jest niezwykle łagodne, posiada właściwości tonizujące, działa kojąco i zmiękczająco na skórę.
po prostu cud miód i orzeszki - sama łagodność
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 19:18   #1432
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Ja również odmierzam filterek strzykawką, ale robię troszkę inaczej niż Myszi Mam odciętą tą część, gdzie jest dziubek. Najpierw odmierzam tłoczkiem 2,5ml i potem wlewam do strzykawki filtr. Następnie naciskam na tłoczek (jak przy robieniu zastrzyku i gotowe
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 19:43   #1433
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez mckabi
Ja również odmierzam filterek strzykawką, ale robię troszkę inaczej niż Myszi Mam odciętą tą część, gdzie jest dziubek. Najpierw odmierzam tłoczkiem 2,5ml i potem wlewam do strzykawki filtr. Następnie naciskam na tłoczek (jak przy robieniu zastrzyku i gotowe

Oooooooo to mi się podoba
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 19:48   #1434
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

A aj mam taki jakby mini kubeczek do syropków. Tam nalewam filtr i jeśli jest taki treściwy to sobie tak go obkręcam i się ładnie rozkłada I nie wylewa się tka jak przy łyżeczce
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 21:46   #1435
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
A aj mam taki jakby mini kubeczek do syropków. Tam nalewam filtr i jeśli jest taki treściwy to sobie tak go obkręcam i się ładnie rozkłada I nie wylewa się tka jak przy łyżeczce
Ja tez zaczynałam od miarki do syropków, a ponieważ moja zaczyna się od 2,5m to nakłądałam nieco więcej niż sustawa przewiduje Teraz radzę sobie juz bez miarki, bo "na oko" wiem jaka to ilość. CIągle uzywam tego samego filtra, więc znam juz dobrze jego gęstość i konsystencję.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 22:17   #1436
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Słuchajcie, a ja mam do was pytanie z kategorii pytań.. no, może nie głupich, ale zadawanych przez osoby o małej wiedzy :P
Czytałam artykuły o filtrach, już wiem, jakie są stabilne, a jakie nie, ile trzeba nakładać i w ogóle.. i o ile człowiek jest przyzwyczajony do oznaczeń ochrony anty-UVB, że SPF 10 to mało, a 50 na lato w sam raz, to chciałabym zostać oświecona - jak się sprawa ma w przypadku wskaźników IPD i PPD? Jakie są progi dla ochrony niskiej, średniej (takiej wystarczającej) i wysokiej?
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 22:43   #1437
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez justyce
Słuchajcie, a ja mam do was pytanie z kategorii pytań.. no, może nie głupich, ale zadawanych przez osoby o małej wiedzy :P
Czytałam artykuły o filtrach, już wiem, jakie są stabilne, a jakie nie, ile trzeba nakładać i w ogóle.. i o ile człowiek jest przyzwyczajony do oznaczeń ochrony anty-UVB, że SPF 10 to mało, a 50 na lato w sam raz, to chciałabym zostać oświecona - jak się sprawa ma w przypadku wskaźników IPD i PPD? Jakie są progi dla ochrony niskiej, średniej (takiej wystarczającej) i wysokiej?
Justyce, podrzucam Ci link do artykułu, gdzie możesz poczytać o różnicy między PPD i IPD

http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/UV1.htm
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 23:00   #1438
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez mckabi
Justyce, podrzucam Ci link do artykułu, gdzie możesz poczytać o różnicy między PPD i IPD

http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/UV1.htm
Dzięki już rozumiem dokładnie, o co biega
W ogóle znalazłąm tam coś ciekawego - o określaniu ochrony UVA:

"Boots Star Rating System - ta metoda stosowana jest na przykład w Anglii. Na produktach ochronnych oprócz faktora SPF istnieje jeszcze oznaczenie gwiazdkowe, ilość gwiazdek wskazuje na stopień ochrony przed UVA, im więcej gwiazdek tym skutecznijsza ochrona."

Ciekawe, ciekawe, bo mam właśnie mleczko dwufazowe z filtrem SPF 15 firmy Boots - i tam jest oznaczenie gwiazdkowe dla UVA - w tym konkretnym przypadku jest 5 gwiazdek i podpis "UVA ULTRA".

A jaki jest skład:
1) mleczko - aqua, C12-15 alkyl benzoate, Butylene glycol, Butyl methoxydibenzoylmethane, Isotridecyl salicylate, Octocrylene, Aluminum starch octenylsuccinate, C18-36 acid glycol ester, Etylhexyl salicylate, Plyglyceryl-3 methylglucose distearate, Dimethicone, Polysorbate 20, Phenoxynetanol, Dietylhexyl butamidotriazone, Titanium dioxide, PVP/dimethiconylacrylate/polycarbamyl/polyglycoester, Tocopheryl acetate, Acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, Dimethyl oxazodiline, Potassium hydroxide, Tetrasodium EDTA, DMDM hydantoin, Aminomethyl Propanol.

2)Top coat (jest w sprayu, spryskuje się uprzednio wysmarowane mleczkiem ciało, ale nie rozciera się, tylko ma po prostu samo wyschnąć): Alcohol denat., Acrylates/octylacrylamide copolymer, Triethanolamine, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Aqua.

Chyba nie bardzo mi to wygląda na ULTRA ochronę przed UVA...
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 10:24   #1439
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

justyce, to przede wszystkim nie bardzo wygląda na stabilny filtr - jest w tym tylko parsol i octocrylen, parsol jest dobrym filtrem UVA, ale niestabilnym. Niby octocrylene wpływa stabilizująco, ale lepiej, jeżeli jest w kremie Tinosorb albo Mexoryl. "Wysoka" ochrona UVA to PPD na poziomie co najmniej 20.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 12:13   #1440
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

No właśnie, dlatego się zastanawiam, skąd te pięć gwiazdek, a w dodatku jest to produkt Bootsa - niby ich klasyfikacja ochrony UVA jest uważana za jedną z oficjalnych.. jakaś parszywa ściema.. bo też nie uważam, żeby samym parsolem (niby stabilizowanym przez octocrylene) można było osiągnąć wysoką ochronę.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.