Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-17, 21:29   #991
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Do mnie dotarla soja, hialuron, pha i hydrolaty.
ukrecilam tonik pha i mam nadzieje, ze bede sie nim zachwycac
soja jest smieszna (tj kolor konsystencja itd), ale jeszcze sie nia nie smarowalam.
kusicielki jedne ;p
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 09:53   #992
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
W tonikach mieszam hydrolaty z gotowcami Body Shopu albo SN. Do bromelainy dodaje gotowego peelingu. I tak jest najlepiej.
Czy przygotowujesz mieszankę na np. tydzień? Czy mieszasz tonik z hydrolatem na jedno użycie?
Czy tonik z drzewa herbacianego z TBS nadawałby się do takiej mieszanki?
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 13:12   #993
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Zamowilam frakcje sojowa! kusicielki....
.......
Mam tez wrazenie, ze czasem nie nawilza tak skutecznie, jak wymaga tego skora (probowalam roznych nawilzaczy - NMF, cukrowy, skwalan..). Dlatego moim - podkreslam, ze do indywidualna ocena, dostosowana do moich wlasnych potrzeb - KWC jest pielegnacja naturalna w polaczeniu z odpowiednimi chemicznymi specyfikami. Uzywam regularnie retinoidow i mieszanek HA z kremami typu Dermalogica. W tonikach mieszam hydrolaty z gotowcami Body Shopu albo SN. Do bromelainy dodaje gotowego peelingu. I tak jest najlepiej.
och, wreszcie opinia o naturalnej pielęgnacji zgodna z moją własną
ponad dwa lata mi zajęło dojście do takich samych wniosków paru załamań skóry się dorobiłam przez ten czas
kluczową sprawą w każdym wieku jest właśnie nawilżanie - zgadzam się, że tylko i wyłącznie naturalna pielęgnacja może powodować wielki niedosyt w tej kwestii, na sobie to przećwiczyłam

u mnie natura raczej jako pielęgnacja dodatkowa acz niezbędna: koncentraty witaminowe oraz peptydowe (potrzebuję pod i po rolce, a zawsze to taniej niż Environ), frakcja sojowa w roli ratunkowej (u mnie działa niemal jak steryd, a nie ma negatywnych konsekwencji), kwas liponowy w roli antyoksydanta i domykacza porów, kwasy PHA (toniki i kremy) i migdał oraz parę innych wydumek..
do tego najzwyczajniejsze nawilżacze z apteki i jest git
i pomyśleć, że jakiś czas temu miałam ambicje na pielęgnację tylko własnoręcznie wykonaną no cóż, najmłodsza nie jestem, trochę mnie to kosztowało (skórnie) - mam nadzieję, że straty są do odrobienia

edit: upał rzuca mi się na mózg - alfa liponowy kwas, nie ferulowy..

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-07-19 o 05:39
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 15:38   #994
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
[LIST][*]olejek myjący waniliowy z BU- uwielbiam za piękny zapach oraz wszestronność-wreszcie mogę szybko zmyć cały makijaż, także z oczu, jednym produktem. Nie podrażnia, nie zapycha, nie wysusza, mam wrażenie, że wręcz nawilża i pielęgnuje moją skórę.Odkąd zaczęłam go stosować nie mam już notorycznie przesuszonego naskórka i niemiłego ściągnięcia skory twarzy po myciu. Używam rano i wieczorem do demakijażu. Poza tym nie wyobrażam sobie mycia bez wody
[*]Revitalising Peel-Off mask z NP - profesjonalny zabieg kosmetyczny w domu, skóra pięknie nawilżona, wygładzona, pory niewidoczne, buzia jasna i gładka, podrażnienia złagodzone.Dziś usnęłam z nią na twarzy i zamiast 20 min. trzymałam 45-skóra jak alabaster
Bardzo mnie zainteresowały te produkty wpisałam na własną listę "do kupienia"
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 20:20   #995
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Maja, wszystko mieszam na dloni, bezposrednio przed uzyciem. Toniki na waciku - wylewam ciut tego i tego i juz. Ostatnio juz w ogole zdrady dokonalam i mieszam se mineraly z meteorytami
Na pewno tonik z TBS sie nada do mieszanek, choc po tym z tea tree nie mam najlepszych wspomnien. Ale Tobie moze sluzyc, nigdy nie wiadomo. Ja mam aloesowy bo mial najprostszy sklad.
KKZJ, jak ja sie ciesze, ze Ty doszlas do tych samych wnioskow A powiedz z ciekawosci, jak uzywasz frakcji (ja zamierzam z nawilzaczami z SN i HA), ferulowego (pewnie w toniku ale dasz recepte?) i rolujesz sie rolka jak zrozumialam? napiszesz cos wiecej plis?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 20:22   #996
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ja również poproszę więcej info i jeśli można z odnośnikami dla laików..
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 20:31   #997
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Na Wizażu szczerze mówiąc nie spotkałem się z informacjami na temat rolki, ale polecam LU:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...orka,t925.html
Kilkanaście (a dokładniej kilkadziesiąt) stron o igłach
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-07-18 o 20:34
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-18, 20:48   #998
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja sie spotkalam wielokrotnie, ale nie bylam zainteresowana wiec niedokladnie czytalam
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 22:18   #999
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Do mojej listy świetnych składników dorzucam:
  • glinkę białą-maseczka z dodatkiem ekstraktu z zielonej herbaty (w proszku),hydrolatu z zielonej herbaty+kilka kropli oleju z zielonej herbaty-świetnie i delikatnie oczyszcza,wygładza,ściąga pory i odświeża.
  • masło shea nierafinowane-goi,koi,nawilża,natłuszcz a, zmiękcza,idealne do całego ciała,lek na całe zło
  • shea frakcja płynna-j.w. ale leciutki olej, nadaję się nawet pod makijaż
  • serum z: algi bioferment+jedwab morski+olej shea albo z zielonej herbaty - świetnie nawilża i odświeża,ściąga pory,goi wypryski, algi bioferment to teraz silny konkurent żelu HA
  • mydło Dudu-Osun-myje dokładnie a nie wysusza,wspaniale odświeża,tanie i wydajne,tylko wygląd obrzydliwy,moja mama nie wiedziała co to jest-może zaschnięta kupa
Mam nadzieję,że kogoś zainspiruję
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 06:11   #1000
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
KKZJ, jak ja sie ciesze, ze Ty doszlas do tych samych wnioskow A powiedz z ciekawosci, jak uzywasz frakcji (ja zamierzam z nawilzaczami z SN i HA), ferulowego (pewnie w toniku ale dasz recepte?) i rolujesz sie rolka jak zrozumialam? napiszesz cos wiecej plis?
Cytat:
Napisane przez mamaNiny Pokaż wiadomość
ja również poproszę więcej info i jeśli można z odnośnikami dla laików..
Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Ja sie spotkalam wielokrotnie, ale nie bylam zainteresowana wiec niedokladnie czytalam
aaa, to zainteresuj się bo warto czas biegnie nieubłaganie..

frakcji z niczym nie mieszam; doszłam do wniosku, że chyba utrudnia przenikanie subst. aktywnych; wykorzystuję więc jej właściwości okluzyjne i stosuję albo solo na gołą paszczę po umyciu, albo jako ostatnią warstwę po kompletnym wchłonięciu się mieszanek aktywnych

źle napisałam - już się poprawiłam wyżej - chodziło o kwas alfa-liponowy
używam w stężeniu 5-7% w serum olejowym z wit. ACE (w najwyższych stężeniach albo i większych )

co do rolki, to jak napisał Mosutatsu, kopalnia wiedzy na ten temat jest TU wiem wiem, że dużo, ale naprawdę cenne informacje, zwłaszcza jeśli się dopiero zaczyna
o wałeczkach również tutaj:
o roll-cicie
płytki roll-cit
głęboki roll-cit
dr roller

codziennie używam krótkich igieł (obecnie 0.5mm) żeby pielęgnacja miała szansę wniknąć ciut głębiej, a raz na jakiś czas - w zależności od nastroju co kilka, kilkanaście dni - katuję się mocniejszą sesją z dłuższymi igłami (1.0 lub 1.5mm) w celach p.zmarszczkowych / -p.obwisowych - tu przydają się własnoręczne mazidła (co by nie wprowadzać w skórę konserwantów i innych zbędnych substancji); u mnie to witamina C w formie kwasu askorbinowego (polecam naturalisową bo idealnie się rozpuszcza) rozpuszczana w wodzie z małocząsteczkowym HA, wodne serum peptydowe di- i tripeptyd też z małym HA, oraz olejowe serum wit. ACE + kwas liponowy

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-07-19 o 06:23
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 10:22   #1001
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Maja, wszystko mieszam na dloni, bezposrednio przed uzyciem. Toniki na waciku - wylewam ciut tego i tego i juz. Ostatnio juz w ogole zdrady dokonalam i mieszam se mineraly z meteorytami
Na pewno tonik z TBS sie nada do mieszanek, choc po tym z tea tree nie mam najlepszych wspomnien. Ale Tobie moze sluzyc, nigdy nie wiadomo. Ja mam aloesowy bo mial najprostszy sklad.
Dziękuję za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Do mojej listy świetnych składników dorzucam:
[LIST][*]glinkę białą-maseczka z dodatkiem ekstraktu z zielonej herbaty (w proszku),hydrolatu z zielonej herbaty+kilka kropli oleju z zielonej herbaty-świetnie i delikatnie oczyszcza,wygładza,ściąga pory i odświeża.
Też bardzo lubię
Bardziej niż zieloną, bo zielona jednak za mocno mnie wysusza (choć od czasu do czasu nakładam na buzię), biała ma wg mnie działanie lekko kojące.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 11:14   #1002
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Zapomniałam dodać olej kokosowy na włosy-booski zapach a włoski są potem nieziemsko mięciutkie i gładkie. Ale olej kokos z NP i Mazideł z kopry orzecha jest inny niż ten z EcoSpa ze świeżego miąższu. Z kopry słabiej pachnie,zapach jest taki jak wiórek kokosowych, a ten ze świeżego miąższu ma bardzo intensywny,świeży zapach kokosa albo jak mleczko kokosowe.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 12:54   #1003
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Na Wizażu szczerze mówiąc nie spotkałem się z informacjami na temat rolki, ale polecam LU:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...orka,t925.html
Kilkanaście (a dokładniej kilkadziesiąt) stron o igłach
dziękuję zaraz poczytam


Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
aaa, to zainteresuj się bo warto czas biegnie nieubłaganie..

frakcji z niczym nie mieszam; doszłam do wniosku, że chyba utrudnia przenikanie subst. aktywnych; wykorzystuję więc jej właściwości okluzyjne i stosuję albo solo na gołą paszczę po umyciu, albo jako ostatnią warstwę po kompletnym wchłonięciu się mieszanek aktywnych

źle napisałam - już się poprawiłam wyżej - chodziło o kwas alfa-liponowy
używam w stężeniu 5-7% w serum olejowym z wit. ACE (w najwyższych stężeniach albo i większych )

co do rolki, to jak napisał Mosutatsu, kopalnia wiedzy na ten temat jest TU wiem wiem, że dużo, ale naprawdę cenne informacje, zwłaszcza jeśli się dopiero zaczyna
o wałeczkach również tutaj:
o roll-cicie
płytki roll-cit
głęboki roll-cit
dr roller

codziennie używam krótkich igieł (obecnie 0.5mm) żeby pielęgnacja miała szansę wniknąć ciut głębiej, a raz na jakiś czas - w zależności od nastroju co kilka, kilkanaście dni - katuję się mocniejszą sesją z dłuższymi igłami (1.0 lub 1.5mm) w celach p.zmarszczkowych / -p.obwisowych - tu przydają się własnoręczne mazidła (co by nie wprowadzać w skórę konserwantów i innych zbędnych substancji); u mnie to witamina C w formie kwasu askorbinowego (polecam naturalisową bo idealnie się rozpuszcza) rozpuszczana w wodzie z małocząsteczkowym HA, wodne serum peptydowe di- i tripeptyd też z małym HA, oraz olejowe serum wit. ACE + kwas liponowy
trochę przerażające z tymi igłami lecę poczytać więcej
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 16:17   #1004
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Oglaszam, ze po zaledwie 2 dniach stosowania na noc na pysk toniku PHA+frakcja sojowa z HA z naturalisa (raz z olejem, raz bez) moje czolo wyglada niesamowicie
Myslalam, ze juz tego niczym nie zwalcze (BHA/AHA mi nie pomagaly a za o podraznialy plus balam sie przebarwien, apteczne mazidla tez nie, antybiotyki od lekarza). Zwlaszcza, ze nie wiem skad sie wzielo, a tutaj taki szok.

Przez was sie bede za +/-10 lat smyrac iglami po twarzy, bo chyba we wszysko wam uwierze
Ja mam dwa pytania- czy jest opcja ze to pomoze na blizny? Takie po szwach, niewielkich skaleczeniach itp? mam kilka takich i je bym mogla nawet iglami potraktowac
I drugie, jak przegladam ebaya to nie wiem po czym poznac dobra rolke? na przyszlosc byloby warto wiedziec
__________________
It always seems impossible... until it's done

Edytowane przez cotka
Czas edycji: 2009-07-19 o 16:23
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 16:23   #1005
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

tez nie zaciekawiło to nakłuwanie gdzie można kupić taka rolke? jak piałyście to chyba ominęłam albo ślepa jestem.

znalazlam coś na all, 170 zł - drogo
http://allegro.pl/search.php?string=...&change_view=1
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-07-19 o 16:48
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 16:30   #1006
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

No nie, dobijacie mnie tym tonikiem PHA. Mialam go kupic dopiero na jesien ale ciagle ktos go zachwala, az sie wierzyc nie chce, ze to takie cudo, zwlaszcza, ze wiele wizazowych "KWC" po pewnym czasie okazuje sie niewypalami, niestety. Jest na forum chociaz jedna osoba, ktora mnie zniecheci do zakupu
Zacofana jestem, pierwszy raz o tych iglach slysze
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 16:46   #1007
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja nie wiem czy to PHA czy frakcja sojowa wiec moze nie ryzykuj
Moze to i bedzie niewypał, ale na teraz to wyglądam dobrze za cenę zdecydowanie przystępną, więc nie śmiem narzekać
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 17:08   #1008
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
Oglaszam, ze po zaledwie 2 dniach stosowania na noc na pysk toniku PHA+frakcja sojowa z HA z naturalisa (raz z olejem, raz bez) moje czolo wyglada niesamowicie
Myslalam, ze juz tego niczym nie zwalcze (BHA/AHA mi nie pomagaly a za o podraznialy plus balam sie przebarwien, apteczne mazidla tez nie, antybiotyki od lekarza). Zwlaszcza, ze nie wiem skad sie wzielo, a tutaj taki szok.

Przez was sie bede za +/-10 lat smyrac iglami po twarzy, bo chyba we wszysko wam uwierze
Ja mam dwa pytania- czy jest opcja ze to pomoze na blizny? Takie po szwach, niewielkich skaleczeniach itp? mam kilka takich i je bym mogla nawet iglami potraktowac
I drugie, jak przegladam ebaya to nie wiem po czym poznac dobra rolke? na przyszlosc byloby warto wiedziec
a dlaczego dopiero za 10 na blizny i rozstępy jak najbardziej
Cytat:
Napisane przez mamaNiny Pokaż wiadomość
dziękuję zaraz poczytam
trochę przerażające z tymi igłami lecę poczytać więcej
nie taki diabeł straszny, można przywyknąć, a nawet zatęsknić
Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
tez nie zaciekawiło to nakłuwanie gdzie można kupić taka rolke? jak piałyście to chyba ominęłam albo ślepa jestem.
znalazlam coś na all, 170 zł - drogo
http://allegro.pl/search.php?string=...&change_view=1
żółta? takie mam właśnie; to już i tak jest dobra cena, było drożej, że o najlepszej moim zdaniem rolce Environa nie wspomnę..
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 17:26   #1009
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

przeprosiłam się z frakcją
z HA i ceramidami dziala cuda - zero przesuszu wreszcie
pal licho piaseczek
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 17:53   #1010
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Vril, to ja Cie zniechece. Malo co mnie uczula, ale po PHA mialam ewidentnie czerwona paszcze. Potem jeszcze ukrecilam slynny kremik-mus z PHA z ZSK - szkoda gadac, tragedia. Wiec PHA nie dla mnie! moze i nie dla Ciebie?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 18:21   #1011
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

No pieknie. Do wszystkich specyfikow z kwasami czy witaminami podchodze jak do jeza, we wszystkich przypadkach jak dotad zaliczylam sajgon (nie wierze w tlumaczenia kuracji typu "przecierpisz 3 miesiace, skora sie oczysci i bedzie git", dziekuje za takie atrakcje), do tego mam nadreaktywna skore, to co sie bede wyglupiac. Od paru miesiecy mam spokoj nareszcie (zasluga kocanki i kremu Bielendy) i boje sie eksperymentow, a z drugiej strony zachwyty na forum kusza, bo a nuz bedzie jeszcze lepiej i ooo... Nic to, podumam jeszcze. Pranie dzieki za opinie
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 18:26   #1012
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja PHA lubię bardzo, chociaż na początku wydawało mi się że słabo działa, a teraz czasem zdarza się że mnie podrażni. Ale działa Frakcja czeka w kolejce
O rolkach kiedyś czytałam, ale właśnie o tych Environa, ale cena prawie 500 zł mnie zniechęciła. 170,- to już brzmi inaczej jednak więc może za jakiś czas się skuszę.
A dzisiaj mój mąż mnie olśnił, bo powiedział, że neem śmierdzi zgniłą cebulą i to się zgadza idealnie
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 18:30   #1013
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja PHA lubię bardzo, chociaż na początku wydawało mi się że słabo działa, a teraz czasem zdarza się że mnie podrażni. Ale działa Frakcja czeka w kolejce
O rolkach kiedyś czytałam, ale właśnie o tych Environa, ale cena prawie 500 zł mnie zniechęciła. 170,- to już brzmi inaczej jednak więc może za jakiś czas się skuszę.
A dzisiaj mój mąż mnie olśnił, bo powiedział, że neem śmierdzi zgniłą cebulą i to się zgadza idealnie
zawsze to "przyjemniejsza" alternatywa od "padliny"
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 18:30   #1014
kamilanna
Zadomowienie
 
Avatar kamilanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: USA/CT
Wiadomości: 1 441
GG do kamilanna
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
A dzisiaj mój mąż mnie olśnił, bo powiedział, że neem śmierdzi zgniłą cebulą i to się zgadza idealnie
Gorszego smierdziucha to ja w zyciu nie wachalam
wg mnie ta zgnila cebula jest pomieszana z zawartoscia popielniczki
kamilanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 18:34   #1015
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Tu mnie jeszcze nie było i niepotrzebnie wchodziłam, bo przez te wszystkie zachwyty skusiłam się na frakcję


Za to z Neem jeszcze nie miałam przyjemności


Muszę za to pochwalić olej brokułowy, a może to ceramidyW każdym bądź razie od co najmniej pół roku robię sobie takie serum do włosów z mazideł, tylko wzbogaciłam je ostatnio o olej brokułowy i ceramidy i efekt jest świetny. Włosy miękkie, błyszczące, takie lekko śliskie jak po silikonach, nawilżone i wyraźnie poprawiła się ich kondycja, oraz bardzo łatwo się układają. A poza tym jest banalnie proste i szybkie do wykonania. Dodam tylko, że nie używam szamponów i odżywek z silikonami.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 18:49   #1016
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kamilanna Pokaż wiadomość
Gorszego smierdziucha to ja w zyciu nie wachalam
wg mnie ta zgnila cebula jest pomieszana z zawartoscia popielniczki
no ja właśnie też popielniczkową nutę wyczuwam ale dobrze działa skubaństwo

Hanneke, a możesz jakieś ilości podać. Moja sis ma słabe włosy i szukam czegos dla niej. W ogóle tak stopniowo i systematycznie przemycam do jej pielęgnacji naturalne produkty. Niektórych trzeba podstepem
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 19:05   #1017
kamilanna
Zadomowienie
 
Avatar kamilanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: USA/CT
Wiadomości: 1 441
GG do kamilanna
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dominkab
Musze przyznac ,ze rzeczywiscie dobrze dziala.
Stosuje go na wyskakujace, bolace gole na noc i na drugi dzien nie sa juz tak wyczuwalne.
Co do wlosow polecam ocet ziolowy i hydrolat rozmarynowy-nadaja wlosom polysk

Edytowane przez kamilanna
Czas edycji: 2009-07-19 o 19:06
kamilanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 19:30   #1018
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
No pieknie. Do wszystkich specyfikow z kwasami czy witaminami podchodze jak do jeza, we wszystkich przypadkach jak dotad zaliczylam sajgon (nie wierze w tlumaczenia kuracji typu "przecierpisz 3 miesiace, skora sie oczysci i bedzie git", dziekuje za takie atrakcje), do tego mam nadreaktywna skore, to co sie bede wyglupiac. Od paru miesiecy mam spokoj nareszcie (zasluga kocanki i kremu Bielendy) i boje sie eksperymentow, a z drugiej strony zachwyty na forum kusza, bo a nuz bedzie jeszcze lepiej i ooo... Nic to, podumam jeszcze. Pranie dzieki za opinie

mi też PHA nie zrobiło dobrze - miałam po nim totalnego buraka, a później wysyp. i też dałam sobie spokój z "poczekaniem" i "oczyszczaniem" - odstawiłam i skóra się uspokoiła.
przyznaję się bez bicia, że właśnie dzisiaj rano postanowiłam dać mu drugą szansę (bo akurat mam buźkę na szóstkę z plusem ), ale zaraz po przetarciu twarzy zrobiłam lekki kompres z wyciągu z jęczmienia, a później nałożyłam tamanu, i .... zobaczymy (jakaś gulka i ze trzy górki z przezroczystym płynem już się pojawiły, ale jakoś nieśmiało, no więc czekam co dalej .... ).
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 20:10   #1019
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Hanneke, a możesz jakieś ilości podać. Moja sis ma słabe włosy i szukam czegos dla niej. W ogóle tak stopniowo i systematycznie przemycam do jej pielęgnacji naturalne produkty. Niektórych trzeba podstepem
Robię porcję z konserwantem, ok 30 ml. Składniki mniej więcej zgodnie z przepisem Daję parę kropel więcej keratyny, oleju brokułowego ok. 20 kropel, a ceramidów też trochę na oko bo to gęsta maziaja, tak mniej więcej nieco pond łyżeczkę 0,15 ml.

Mi bardzo pomogło odstawienie drogeryjnych szamponów i odżywek, szampony używam o bardzo krótkim, prostym składzie a odżywki bez silikonów+odżywki olejowe z jojobą i kokosem, czasem żółtko z oliwą i naftą, no i farbuję indygo z henną i amlą. Kiedyś miałam fantastyczne włosy, ale miałam przejścia po operacji na wyrostek i mi leciały na potęgę (ŁZS też się przyczyniło). Teraz powoli je odbudowuję.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 21:16   #1020
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kamilanna Pokaż wiadomość
Dominkab
Musze przyznac ,ze rzeczywiscie dobrze dziala.
Stosuje go na wyskakujace, bolace gole na noc i na drugi dzien nie sa juz tak wyczuwalne.
Co do wlosow polecam ocet ziolowy i hydrolat rozmarynowy-nadaja wlosom polysk
Dziękuję , też myślałam o rozmarynowym
Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Robię porcję z konserwantem, ok 30 ml. Składniki mniej więcej zgodnie z przepisem Daję parę kropel więcej keratyny, oleju brokułowego ok. 20 kropel, a ceramidów też trochę na oko bo to gęsta maziaja, tak mniej więcej nieco pond łyżeczkę 0,15 ml.

Mi bardzo pomogło odstawienie drogeryjnych szamponów i odżywek, szampony używam o bardzo krótkim, prostym składzie a odżywki bez silikonów+odżywki olejowe z jojobą i kokosem, czasem żółtko z oliwą i naftą, no i farbuję indygo z henną i amlą. Kiedyś miałam fantastyczne włosy, ale miałam przejścia po operacji na wyrostek i mi leciały na potęgę (ŁZS też się przyczyniło). Teraz powoli je odbudowuję.
Dziękuję Hanneke A jeszcze taki mały ocik - powiedz jakie szampony i odżywki najbardziej Ci pasują? Przygotuję jej całą listę pielęgnacyjną od razu
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.