Usuwanie pieprzyków i znamion - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-29, 20:16   #181
anCcik
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 729
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
Lepiej rany nie moczyć zreszta i tak najczesciej przez tydzien nosi sie plaster więc nie ma jak... AnCcik, byłaś w końcu u lekarza? Co Ci powiedział? Mój co do maści na blizny powiedział, że kazdy poleca co innego i najlepiej żebym sobie sama wybrała - dermatix, veraderm lub z wyciągiem z cebuli contractubex/cepan. Więc część blizn smaruję dermatixem a część contractubexem. Zobaczę co skuteczniejsze
To daj znać o efekcie.
Byłam na wizycie ale oczywiście usłyszałam to samo co poprzednio ... Że pieprzyk nie jest groźny i, że mozna go usunąć najwyzej ze względów kosmetycznych. A wszyscy patrzą na mnie jak na rozkapryszoną siedemnastolatkę ... Zaden lekarz nie traktuje mnie powaznie w tej sprawie, tylko gadanie "zostaw, zostaw, zostaw". A ja i tak jestem przy swoim, bo pieniądze na ten zabieg są.
Teoreycznie jestem umówiona na usuwanie na początek czerwca ... Bo tyle chętnych do tego chirurga. ;x / lecz może okazać się, że jakies miejsce się zwolni <oby>/

Cytat:
Napisane przez ghana Pokaż wiadomość
nie, na razie nie. dopiero jak pojde na sciagniecie szwow za 2 tygodnie, to wtedy pewnie powie.
Ok. Dzięki )


Pozdrawiam !
anCcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 09:35   #182
gamla
Przyczajenie
 
Avatar gamla
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 21
Thumbs up Dot.: Usuwanie pieprzyków

Czesc wszytkim!
Zglaszam sie ponownie - minal tydzien od sciagniecia szwow. Blizna wyglada ladnie - juz nie mam zadnego strupka tylko gladka blizne jedyne co to ma ona kolor jasno rozowy, nie zbladla jeszcze calkowicie. Ale lekarz uprzedzal, ze tak bedzie.. wiec narazie sie nie martwie niczym.. Stosuje masc Contractuex okolo 3x dziennie.

Czy ktos sie orientuje, jak dlugo mam stosowac ta masc?
gamla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 22:53   #183
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja mam pieprzyk na plecach, ponizej zapiecia stanika i czasem jak stanik zjezdza na dol to zahacza i nie jest to przyjemne co chwile wiec poprawiam stanik do gory. moja mama uzywala do pieprzykow takiego preparatu z apteki, ktory sie naklada na pieprzyk i on odpada, ale to trwa z 2 miesiace, a w tym czasie pieprzyk jest podrazniony i boli mama jest zadowolona z tego, zostalo jescze troche, ale nie wiem czy chcialabym tego uzywac, co sadzicie o takich preparatach? niedlugo wybieram sie do dermatologa ale w sprawie tradziku, wiec chyba przy okazji spytam o ten pieprzyk, a jesli mialabym miec znieczulenie na ten pieprzyk to zastrzyk na plecach bedzie?? gdzies w okolicach pieprzyka czy pod? a jakie jest uczucie przy wymrazaniu, czy do tego jest znieczulenie?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 11:46   #184
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez gamla Pokaż wiadomość
Czy ktos sie orientuje, jak dlugo mam stosowac ta masc?
Gamla, maść musisz stosować około ... 2 lata, naprawdę. Niestety skóra po takich ranach baaardzo wolno sie regeneruje (warto wspomnieć jak się ludzie męczą np. z bliznami potrądzikowymi), więc trzeba być baaaardzo cierpliwym i baaardzo konsekwentym.

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
ja mam pieprzyk na plecach, ponizej zapiecia stanika i czasem jak stanik zjezdza na dol to zahacza i nie jest to przyjemne co chwile wiec poprawiam stanik do gory. moja mama uzywala do pieprzykow takiego preparatu z apteki, ktory sie naklada na pieprzyk i on odpada, ale to trwa z 2 miesiace, a w tym czasie pieprzyk jest podrazniony i boli mama jest zadowolona z tego, zostalo jescze troche, ale nie wiem czy chcialabym tego uzywac, co sadzicie o takich preparatach? niedlugo wybieram sie do dermatologa ale w sprawie tradziku, wiec chyba przy okazji spytam o ten pieprzyk, a jesli mialabym miec znieczulenie na ten pieprzyk to zastrzyk na plecach bedzie?? gdzies w okolicach pieprzyka czy pod? a jakie jest uczucie przy wymrazaniu, czy do tego jest znieczulenie?
Powinnaś usunąć pieprzyk chirurgicznie, żadnymi tam dziwnymi maściami. Jest on w takim miejscu, ze go cały czas podrażniasz i może Ci się to zezłośliwieć, więc nie ma żartów. jak idziesz z trądzikiem to od razu zapytaj o pieprzyk. O znieczuleniach i wymrażaniu pisaliśmy w wątku już wcześniej.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 15:35   #185
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Gamla, maść musisz stosować około ... 2 lata, naprawdę. Niestety skóra po takich ranach baaardzo wolno sie regeneruje (warto wspomnieć jak się ludzie męczą np. z bliznami potrądzikowymi), więc trzeba być baaaardzo cierpliwym i baaardzo konsekwentym.



Powinnaś usunąć pieprzyk chirurgicznie, żadnymi tam dziwnymi maściami. Jest on w takim miejscu, ze go cały czas podrażniasz i może Ci się to zezłośliwieć, więc nie ma żartów. jak idziesz z trądzikiem to od razu zapytaj o pieprzyk. O znieczuleniach i wymrażaniu pisaliśmy w wątku już wcześniej.
przeczytalam caly watek, ale chodzi mi glownie gdzie jest podawane znieczulenie, bo gdzies czytalam ze pod pieprzyka. to pytanie glownie do Ciebie szugarbejb, bo pisalas wczesniej ze mialas tak jak ja, pod zapieciem stanika, wiec w ktorym miejscu bylo podone znieczulenie, czy przed zastrzykiem moglabym uzyc masci emla??
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 17:31   #186
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
przeczytalam caly watek, ale chodzi mi glownie gdzie jest podawane znieczulenie, bo gdzies czytalam ze pod pieprzyka. to pytanie glownie do Ciebie szugarbejb, bo pisalas wczesniej ze mialas tak jak ja, pod zapieciem stanika, wiec w ktorym miejscu bylo podone znieczulenie, czy przed zastrzykiem moglabym uzyc masci emla??
ja miałam w podobnym miejscu, pieprzyk od drażnienia się zaczął rozrastać:/ skóra naokoło jest obstrzykiwana środkiem znieczulającym i to jest tak najprawde najgorsze i najboleśniejsze, potem już nic nie czujesz, wycinają zaszywają i ok. A po co ci maść... Jedyna bezpieczna metoda usunięcia pieprzyków to wycięcie, bo tkanka jest wtedy badana i wiemy czy było wszyskto ok czy zezłośliwiał.
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 17:47   #187
gamla
Przyczajenie
 
Avatar gamla
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 21
Dot.: Usuwanie pieprzyków

szugarbejb: Gamla, maść musisz stosować około ... 2 lata, naprawdę.

ojej! tego sie nie spodziewalam No nie jest to dla mnie zaden problem aczkolwiek ta masc ktora uzywam Contractubex jest troche klopotliwa w ciagu dnia... bo zastyga na taki "film" i odrywaja sie jego brzegi... chociaz moze ja poprostu powinnam to cieniej posmarowac, albo przynajmniej dobrze wmasowac... sama juz nie wiem...

moze ktos moglby polecic jakas sprawdzona masc?

Dodam, ze moja blizna juz jest coraz lepsza..ale w dalszym ciagu bardziej widac slady po szwach niz po cieciu...
Pozdrawiam serdecznie
gamla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-08, 17:53   #188
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja przy poprzednim usuwaniu stosowałam cepan i efekt jest taki że mam ogromną bliznę. Możliwe, że było też nieumiejętnie wycięte. Drugi chirurg powiedział mi, że cepan nie bardoz pomaga i zdecydowanie powinnam stosowac contarctubex.
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 20:52   #189
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: Usuwanie pieprzyków

a ja we wtorek ide dopiero na umowienie terminu, jeej. jak to dlugo u mnie trwa. wierzycie, ze musialam umowic termin, zeby przyjsc i umowic nastepny termin, na wyciecie?
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 02:29   #190
KaraBeauty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Hej. Jestem dziś po usunięciu pieprzyka spod piersi - laserowo. Czy mógłby mi ktoś udzielić porad odnośnie pielęgnacji tego miejsca? Nie mam żadnego plastra. Czy na tak świeża ranę mogę już stosować np. Veraderm? Czym powinnam to przemywać? Spirytus? Mydło Protex? Z góry dzięki za pomoc.
KaraBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 08:21   #191
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Maść na blizny można zacząć stosować po całkowitym wygojeniu, czyli po ok. miesiącu... Ja przemywałam rany spirytusem przez kilka dni, ale najlepiej stosować się do tego, co powie lekarz
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-09, 10:12   #192
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez kukimonster Pokaż wiadomość
ja miałam w podobnym miejscu, pieprzyk od drażnienia się zaczął rozrastać:/ skóra naokoło jest obstrzykiwana środkiem znieczulającym i to jest tak najprawde najgorsze i najboleśniejsze, potem już nic nie czujesz, wycinają zaszywają i ok. A po co ci maść... Jedyna bezpieczna metoda usunięcia pieprzyków to wycięcie, bo tkanka jest wtedy badana i wiemy czy było wszyskto ok czy zezłośliwiał.
czyli mialas pare zastrzykow?? nie chce zadna mascia usuwac tego pieprzyka, chociaz i cos takiego mam w domu. masc emla to masc znieczulajaca, np. dla malych dzieci przed szczepieniem, a ze jestem bardzo wrazliwa, nawet przy pobieraniu krwi robi mi slabo, dlatego pytalam czy mozna znieczulic zeby zastrzyku nie czuc, bo bardz nie lubie jak ktos dotyka mi tego pieprzyka a co dopiero zastrzyk... to znieczulenie bylo dookola, czy pod?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 10:52   #193
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
to pytanie glownie do Ciebie szugarbejb, bo pisalas wczesniej ze mialas tak jak ja, pod zapieciem stanika, wiec w ktorym miejscu bylo podone znieczulenie, czy przed zastrzykiem moglabym uzyc masci emla??

Tak, ja też miałam właśnie pieprzyk pod zapięciem stanika i znieczulenie miałam wstrzykiwane pod pieprzyk. Czyli obrazowo igła płasko pod całą długość pieprzyka. Bolało dość mocno, ale tylko przez ok 10 sekund - czuć jakby ktoś Ci pompował pod skórą mały balonik, czuć takie rozpieranie. Potem - nic.

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
czyli mialas pare zastrzykow?? nie chce zadna mascia usuwac tego pieprzyka, chociaz i cos takiego mam w domu. masc emla to masc znieczulajaca, np. dla malych dzieci przed szczepieniem, a ze jestem bardzo wrazliwa, nawet przy pobieraniu krwi robi mi slabo, dlatego pytalam czy mozna znieczulic zeby zastrzyku nie czuc, bo bardz nie lubie jak ktos dotyka mi tego pieprzyka a co dopiero zastrzyk... to znieczulenie bylo dookola, czy pod?
Tak jak mówię, ja miałam pod, ale np. mój TŻ też miał wycinane znamię na brzuchu, i miał kilka zastrzyków dookoła znamienia. Więc to zależy, zapewne od wielkości pieprzyka, tudzież jego grubości, nie wiem. Rozumiem, że jesteś na ból wrażliwa, ja też, ale jeśli lekarz sam Ci nie posmaruje niczym, to powinnaś zdać się na niego, a nie samodzielnie się znieczulać.

Cytat:
Napisane przez gamla Pokaż wiadomość
szugarbejb: Gamla, maść musisz stosować około ... 2 lata, naprawdę.

ojej! tego sie nie spodziewalam No nie jest to dla mnie zaden problem aczkolwiek ta masc ktora uzywam Contractubex jest troche klopotliwa w ciagu dnia... bo zastyga na taki "film" i odrywaja sie jego brzegi... chociaz moze ja poprostu powinnam to cieniej posmarowac, albo przynajmniej dobrze wmasowac... sama juz nie wiem...

moze ktos moglby polecic jakas sprawdzona masc?
Contratubex to najbardziej sprawdzona maść na rynku, jest naprawdę skuteczna, ale tak jak mówię, trzeba ją długo używać i przede wszystkim dokładnie, mocno i głęboko wmasowywać w bliznę. Wtedy maść pomaga tej nowej skórce (bliźnie) uelastycznić się , zgrubieć i stać się "normalną" skórą. Czyli tak 5 minut masażu przy każdej aplikacji to minimum, i wtedy też nie będziesz mieć problemu z tym, że ona tworzy powłoczkę i się odrywa
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 20:01   #194
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja juz mam zdjete szwy.
hahaha lekarz mnie nawet pamietał, bo od razu jak weszlam zapytal czemu nie placze xDD
ja nie bede stosowac zadnej masci na blizny, po co jakis klopot
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 11:03   #195
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Tak jak mówię, ja miałam pod, ale np. mój TŻ też miał wycinane znamię na brzuchu, i miał kilka zastrzyków dookoła znamienia. Więc to zależy, zapewne od wielkości pieprzyka, tudzież jego grubości, nie wiem. Rozumiem, że jesteś na ból wrażliwa, ja też, ale jeśli lekarz sam Ci nie posmaruje niczym, to powinnaś zdać się na niego, a nie samodzielnie się znieczulać.
oczywisice spytalabym sie lekarza czy mozna, teraz pytam tylko tak wstepnie jak to jest.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 16:19   #196
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Witajcie. Ja mam dużo takich pieprzyków, które chciałabym usunąć, już nawet wstępnie umówiłam sie do dermatologa. Najbardziej przeszkadza mi na brodzie, jest widoczny ma 0,5 cm i jest brązowy, wydaje mi się, że urósł ostatnio. Mam pytanie czy skoro od podrażnień pieprzyk rozrasta się to lepiej go usunąć? Jakie w ogóle są przeciwwskazania? bo wolałabym się go pozbyć, bardzo chcę. Czy o usunięciu pieprzyka wstępnie decyduje dermatolog? nie jest za duży na usunięcie?
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 17:19   #197
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez truzkawka Pokaż wiadomość
witam
mam pieprzyka na brodzie, takiego brązowego z wloskami. mam go od zawsze. nie wystaje on za bardzo, a srednice ma ok. 0,5 cm. Czy takie coś też nadaje się na usunięcie? Pomimo tego, że sie do niego przyzwyczaiłam to go nie lubie
Truzkawka mam pytanie i jak z Twoim pieprzykiem bo ja mam dokładnie takiego jak Ty, wytną Ci go? u kogo będziesz wycinać u chirurga zwykłego czy chirurga plastyka? Ja wiem, ze można wyciąć na NFZ, ja jeżeli będę mogła to u zwykłego chirurga i zastanawiam się. Moja znajoma miała wycinanego na nosie między oczami u tego właśnie chirurga i ma malutka bliznę, prawie niewidoczną. A jak tam u Ciebie?
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 17:28   #198
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez anetta9991 Pokaż wiadomość
Truzkawka mam pytanie i jak z Twoim pieprzykiem bo ja mam dokładnie takiego jak Ty, wytną Ci go? u kogo będziesz wycinać u chirurga zwykłego czy chirurga plastyka? Ja wiem, ze można wyciąć na NFZ, ja jeżeli będę mogła to u zwykłego chirurga i zastanawiam się. Moja znajoma miała wycinanego na nosie między oczami u tego właśnie chirurga i ma malutka bliznę, prawie niewidoczną. A jak tam u Ciebie?
Witam
na tego pieprzyka dostałam skierowanie do chirurga dziecięcego na NFZ U mnie lekarka stwierdziła, że to się nadaje do wycięcia bo rzeczywiscie jest w nietypowym miejscu, a wykorzystałam okazje, że zaraz obok zrobił mi się pryszcz. Z usunięciem takiego pieprzyka, chyba nie będzie problemu. We wtorek idę do tego chirurga na umówienie terminu, więc może wwtedy będe cos wiecej wiedziala jak to moja lekarka powiedziała "wszystko można usunąć"
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 17:35   #199
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez truzkawka Pokaż wiadomość
Witam
na tego pieprzyka dostałam skierowanie do chirurga dziecięcego na NFZ U mnie lekarka stwierdziła, że to się nadaje do wycięcia bo rzeczywiscie jest w nietypowym miejscu, a wykorzystałam okazje, że zaraz obok zrobił mi się pryszcz. Z usunięciem takiego pieprzyka, chyba nie będzie problemu. We wtorek idę do tego chirurga na umówienie terminu, więc może wwtedy będe cos wiecej wiedziala jak to moja lekarka powiedziała "wszystko można usunąć"
Truzkawka a u jakiego chirurga masz to wycinać? ja na wizytę u dermatologa poczekam jeszcze ponad tydzień, potem sie okaże. I jeśli mogę wiedzieć to ile masz lat, bo do dziecięcego chirurga Cie skierowano? co w ogóle powiedziała ta dermatolog, tzn. radziła to wyciąć?
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-10, 17:46   #200
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja bylam u zwyklej pani doktor, w przychodni. poszlam z zamiarem, zeby napisala mi skierowanie, wiec tutaj ja wyszlam z inicjatywa. oczywiscie sie zgodzila. powiedziala tylko, ze rzeczywiscie lepiej to wyciąc. a do chirurga ide chyba normalnego. nie jest nigdzie napisane ze do plastycznego. a chirurg dzieciecy, dlatego ze mam 15 lat i jeszcze nie jestem pelnoletnia
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 17:47   #201
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

chodzi mi o to, czy to jest chirurg plastyk? dermatolog u której byłaś skierowała Cię, ale chyba najpierw pobierają próbkę czy można to wyciąć a potem dzwonią, że można zabieg wykonać, przynajmniej tak miała ta moja znajoma. A Ty Truzkawka masz się od razu na termin zabiegu umówić? dzięki, że odpisałaś
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 17:52   #202
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

No cóż ja jestem pełnoletnia, więc pewnie dlatego Ciebie skierowano do dzieciecego
Napisz co tam powie Ci ten doktor

Edytowane przez anetta9991
Czas edycji: 2008-05-10 o 18:12
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 16:35   #203
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez anetta9991 Pokaż wiadomość
No cóż ja jestem pełnoletnia, więc pewnie dlatego Ciebie skierowano do dzieciecego
Napisz co tam powie Ci ten doktor
dzisiaj bylam u doktora. tylko spojrzal z daleka, nie za bardzo sie przygladał napisal mi skierowanie na oddzial i .. poszlam. umówiłam sie na termin, 09.06.2008rna wycinanie dwoch pieprzykow, jeszcze na ramieniu stweirdzil ze trzeba wyciac, bo moze szybko zmienic sie w złośliwego. i bede w szpitalu pół dnia, mam wziac piżdżame i klapki jakies czyli prawdziwa chirurgia .. i chcialam powiedziec, ze pieprzyki z ktorymi sie urodzilismy, szybko dojrzewaja i moga stac sie zlosliwe, wiec najlepiej isc z nimi do lekarza. bo z takim czyms nie ma zartow i lepiej wyciac to mi dzisiaj jeszcze powiedzial lekarz
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 18:16   #204
anCcik
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 729
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez truzkawka Pokaż wiadomość
tylko spojrzal z daleka, nie za bardzo sie przygladał
jak to mozliwe.
jak ja poszłam do dermatologa prywatnego zrobil dokladne badanie. nie powinno się tego typu robic "na oko" .
mój zbadał czy pieprzyk jest zagrozeniem czy nie. okazało się, że nie, lecz ja i tak uparłam się i chyba 7 czy wlasnie 9 mam usuniecie.
tylko zeby mama znowu nie prostestowala..
anCcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 18:53   #205
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Truzkawka fajnie, że już wiesz na czym stoisz, no i w końcu pozbędziesz sie tych niechcianych pieprzyków. Ja jeszcze muszę trochę poczekać. Nie masz sie czego bać bo to raczej niebolesny zbieg. Pozdrawiam
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 18:56   #206
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez anCcik Pokaż wiadomość
jak to mozliwe.
jak ja poszłam do dermatologa prywatnego zrobil dokladne badanie. nie powinno się tego typu robic "na oko" .
mój zbadał czy pieprzyk jest zagrozeniem czy nie. okazało się, że nie, lecz ja i tak uparłam się i chyba 7 czy wlasnie 9 mam usuniecie.
tylko zeby mama znowu nie prostestowala..
anCcik mam pytanie, skoro uznali, ze Twój pieprzyk nie stanowi zagrożenia to jednak zgodzili sie na jego usuniecie? bardzo musiałaś nalegać na ten zabieg, czy po prostu przystali na Twoja prośbę?
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 10:39   #207
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

aCcik na czym polegało to dokładne badanie i jak długo trwało?
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 08:53   #208
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

dziewczyny gdzie sie podziewacie? jak już tu zaglądniecie mam jeszcze pytanie do osób, które miały wycinane laserowo pieprzyki, czy przed takim wycięciem jest możliwość dokładnego zbadania pieprzyka? i jak to jest, dermatolog, czy chirurg też przed decyzją o wycięciu nie wiedzą dokładnie jak to jest z tym pieprzykiem, dopiero po tym badaniu jak już go wytną, mylę się czy nie?

anCcik odpisz jak możesz, jak to badanie wygląda
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 09:29   #209
anCcik
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 729
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez anetta9991 Pokaż wiadomość
anCcik mam pytanie, skoro uznali, ze Twój pieprzyk nie stanowi zagrożenia to jednak zgodzili sie na jego usuniecie? bardzo musiałaś nalegać na ten zabieg, czy po prostu przystali na Twoja prośbę?
wiesz.. jak wszedzie uznali to za jakis moj kaprys. dermatolog ciagle powtarzał ze lepiej miec pieprzyk niz blizne, ale ja uznalam ze tą blizne mozna ukryc i w jakims sotpniu zlikwidowac, a z pieprzykiem nic nie zrobie :/

Cytat:
Napisane przez anetta9991 Pokaż wiadomość
aCcik na czym polegało to dokładne badanie i jak długo trwało?
przylozyl taka jakby rurke do tego miejsca, cyknał w tym zdjecie (bardzo uze zblizenie było) na tyle, ze na ekranie pojawil sie wygląda pieprzyka z dokladnoscia do jego koloru, wielkosci itp. pozniej wszystko tłumaczył.
trwało to jakies 2-3 min
anCcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 10:43   #210
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

anCcik ja też wolę jednak płaską bliznę, którą można zapudrować niż wystający pieprzyk i również będę do tego dążyć żeby się go pozbyć.
dzięki za odpowiedź POZDRAWIAM!!!
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-13 11:00:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.