Nadmiar skóry na brzuchu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-04, 12:13   #1
gusia27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 21

obwisła skóra na brzuchu


Co zrobić, by podczas odchudzania nie zostało obwisłej skóry na brzuchu. Czy oprócz ćwiczeń na siłowni i diety są jakieś pomocne środki typu żele, kermy itp zapobiegające obiwsłej skórze?
gusia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 12:25   #2
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

są specjalne ujedrniające żele/kremy.balsamy, różne pod względem ceny i skuteczności. W aptekach i drogeriach znajdziesz ich całe mnóstwo.

Polecam Ci naprzemienne prysznice zimną i ciepłą wodą, zawsze zakończone zimną. No a poza tym ćwiczenia
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 10:25   #3
zea
Raczkowanie
 
Avatar zea
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: srodek Polski
Wiadomości: 129
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

A ile schudłas? ja mam ten sam problem, dotyczy on zresztą nie tylko brzucha. Stosuj foliowanie (balsam + olejki np cynamonowy 2 krople, lawendowy 5 kropli i rozmarynowy 5 kropli - natepsnie trzeba sie wysmarowac i owinąć folią na jakąś godzinkę), prysznice, szczypanie skóry, masaże i oczywiście kremy na brzuszek dwa razy dziennie.
zea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 08:25   #4
kasssia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 260
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

i co?????pomaga to foliowanie?????????????
kasssia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 08:40   #5
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

folia taka zwykla przeźroczysta spożywcza ??
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 08:46   #6
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

Podobno pomaga.
Mnie też sporo skóry zostało i wkurza mnie to koszmarnie. No cóż, 30 kilo zrobiło swoje

Piszę - podobno, bo od siebie radzę zrobić najpierw próbę uczuleniową na miksturkąę z olejkami eterycznymi. Ja nie zrobiłam. Ajć. Uczulenie leczyłam dwa miesiące, przez pół roku nie mogłam wystawić brzucha na slońce, żeby nie zostały przebarwienia Jak mnie zobaczyła dermatolog, to aż wstała o rzekła w te słowa: o rany, czegoś takiego to, ja jeszcze w życiu nie widziałam. A pewnie - wokół mnie szeroki pas wysypki, która na dodatek spuchła efektownie, zlała się w jedno i piekła jak diabli, a drapać nie wolno.
Tak więc, zanim wysmarujesz się olejkami zmieszanymi z balsamem i owiniesz folią (tak, zwykłą spożywczą), sprawdź na zgięciu dłoni, czy przypadkiem nie będziesz miała jakichś wątpliwych atrakcji.
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 08:54   #7
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

dzieki za ostrzezenie ...
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 16:27   #8
Bob Budowniczy
Przyczajenie
 
Avatar Bob Budowniczy
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 22
GG do Bob Budowniczy
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

A to uczulenie to moglo byc dlatego, ze nie wszytskie olejki nadaja sie do kontaktu z cialkiem, niektore sluza tylko do kominkow!
Bob Budowniczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 16:55   #9
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

Olejki eteryczne ogólnie mają właściwości uczulające i dlatego zawsze warto sprawdzić

Kupiłam sobie grzecznie porządne olejki poinformowawszy uprzednio panią w sklepie zielarskim, do czego mają mi służyć.
I jeszcze jedna uwaga - uczulenia nie nabawiłam się przy pierwszym użyciu, to był czwarty, czy piąty raz.
Nie wiem, może to kwestia niekompatybilności olejków z danym mazidłem?
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 21:50   #10
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
za duzo skóry na brzuchu??

otóż mam problem.. jestem szczupła nigdy nie miałam problemu z waga ale od jakiegos czasu "rośnie mi brzuch" nie tak dosłownie ale tak jak by wiecej tłuszczu a tak dokładnie zbiera mi sie tam skóra i niewiem czy cwiczenia cos dadzą czy moge jakos sie pozbyc tej "skóry" ujędrnic? jakies brzuszki ? ogólnie jak narazie nie widze zadnych rezultatów po robieniu brzuszków help!!
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 21:58   #11
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: za duzo skóry na brzuchu??

a ile czasu robisz te brzuszki? moze za krótko żeby było widac efekty? a cwiczenia na pewno nie zaszkodzą na pewno ujedrnia skórę a do tego proponuje masaż, balsamik ujedrniajacy, prysznice naprzemienne i moze spróbuj sobie jeden dzien zrobic taka diete oczyszczającą
a ćwiczenia umiejetnie wykonywane jeszcze nikomu nie zaskzodizły
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-20, 13:49   #12
aniya
Raczkowanie
 
Avatar aniya
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: sercem w Polsce, ciałem w Kanadzie
Wiadomości: 31
Dot.: za duzo skóry na brzuchu??

Ja mialam podobny problem. Schudlam 10 kilo z 65 i na poczatku przerazalo mnie to, ze na brzuchu zostalo mi za duzo zbednej skory. Po trzech miesiacach cwiczen (codziennie ok 30 min w tym okolo 10 min robienia samych "brzuszkow") i wspomnianych przez Demetrie masazy pod prysznicem, ujedrniania balsamami i masazem specjalna rekawica musze przyznac, ze ta czesc ciala robi mi sie coraz atrakcyjniejsza. Jestem pewna, ze juz na wiosne bede miala sie czym pochwalic, ale to wszystko jest efektem mojego samozaparcia.
__________________
Vote for Pedro.
aniya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 15:09   #13
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
Dot.: za duzo skóry na brzuchu??

dzięki za opowiedzi napewno sie zastosuje do tego jezeli będą jakies efekty bo jak narazie brzuszki nic nie dają ale bede sie starac dzięki
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 10:50   #14
Natix
Zadomowienie
 
Avatar Natix
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 208
Nadmiar skóry na brzuchu

Dziewczyny, pomocy!

W ciągu ostatnich miesięcy zrzuciłam sporo kg. Patrząc na wagę to ok 12kg. Nie pytajcie, jak to się stało. Gdy zorientowałam się, że spadły pierwsze 6, po prostu jadłam mniejsze porcje + żadnego posiłku na 3h przed snem. Chociaż nie zawsze tego przestrzegałam...
Nie ukrywam, że obecna waga bardzo mi odpowiada.
Niestety, zostały mi pewne wspomnienia po poprzedniej wadze w postaci fałdek skóry na brzuchu. Pomimo stosunkowo niskiej wagi, mój brzuch wygląda nadal mało reprezentacyjne
Moje pytanie brzmi: Jak się pozbyć tego nadmiaru skóry? Nie jest to jakaś przerażająco duża ilość, ale jednak jest to zbędny balast
Czekać aż się "wchłonie"? (o ile to możliwe...) Balsamy, ćwiczenia?
Dodam, że reszta ciała wygląda dobrze, żadnego zbędnego "wisielca"

Dziękuję Wam z góry za pomoc
Natix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 11:09   #15
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Nadmiar skóry na brzuchu

Masaże, peelingi, kremy, ćwiczenia Zdecydowanie lepsza opcja niż po prostu czekanie
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 11:24   #16
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Nadmiar skóry na brzuchu

to niestety efekt zlej diety

bo dieta powinna być rownolegle polaczona z cwiczeniami,inaczej stajemy sie flaczkami

no i grozi Ci jojo, dlatego zabieraj sie szybko do roboty-plywanie,bieganie, nie wiem co lubisz
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 11:28   #17
Natix
Zadomowienie
 
Avatar Natix
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 208
Dot.: Nadmiar skóry na brzuchu

Dieta nie była jakoś specjalnie układana. Jem wszystko, tylko trochę mniej. Tyle, ile potrzebuję Myślę, że stres miał większy wpływ na skurczenie żołądka...

A czy pływanie i bieganie nie spowodują, że waga dalej będzie spadać?
Natix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 11:59   #18
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Nadmiar skóry na brzuchu

skoro mowisz,ze stres- to powinnas tym bardziej uważać na efekt jojo

natomiast co do utraty wagi,to wszystko zależy jakie trening sobie wybierzesz, czy jesteś nastawiona wyłącznie na brzuch?
poczytaj wątki podwieszone na tym forum szczególnie o mitach itp

tam na pewno znajdziesz wiele cennych informacji


ja z nadmiarem skory borykam się od czasów porodu- osobiście polecam masaże gąbką syrenka, krem ujędrniające- no i ćwiczę zarówno siłowo jak i aerobowo
wiadomo,ze ćwicząc palisz tłuszczyk ale też stajesz się jędrna i wysportowana
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 09:42   #19
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Nadmiar skóry na brzuchu

ja tez mam problem doslownie z wiszacym brzuchem i szczerze watpie ze kiedykolwiek uda mi sie pozbycie go, po cesarce w okolicy dawnego rozciecia mam nieczuly brzuch tzn ze nerwy zostaly uszkodzone wiec to jest naprawde ciezki orzech do zgryzienia, o ile wogole do zgryzienia ;/
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-14, 11:22   #20
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nadmiar skóry na brzuchu

Cytat:
Napisane przez Natix Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomocy!

W ciągu ostatnich miesięcy zrzuciłam sporo kg. Patrząc na wagę to ok 12kg. Nie pytajcie, jak to się stało. Gdy zorientowałam się, że spadły pierwsze 6, po prostu jadłam mniejsze porcje + żadnego posiłku na 3h przed snem. Chociaż nie zawsze tego przestrzegałam...
Nie ukrywam, że obecna waga bardzo mi odpowiada.
Niestety, zostały mi pewne wspomnienia po poprzedniej wadze w postaci fałdek skóry na brzuchu. Pomimo stosunkowo niskiej wagi, mój brzuch wygląda nadal mało reprezentacyjne
Moje pytanie brzmi: Jak się pozbyć tego nadmiaru skóry? Nie jest to jakaś przerażająco duża ilość, ale jednak jest to zbędny balast
Czekać aż się "wchłonie"? (o ile to możliwe...) Balsamy, ćwiczenia?
Dodam, że reszta ciała wygląda dobrze, żadnego zbędnego "wisielca"

Dziękuję Wam z góry za pomoc
Hej
Ja mam podobny problem tylko że ze skórą nad kolanami. Schudłam 7 kg, ćwiczę ok godziny dziennie 4 razy w tygodniu. Używałam od początku zrzucania wago pilingów, balsamów, gąbką syrena też się tarłam a nadmiar skóry został.
Jestem aktywna i jem zdrowo a to nie znika.
Podłączam się do pytania jak można i proszę o skuteczne i sprawdzone przez Was sposoby na wisielce
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 11:44   #21
Natix
Zadomowienie
 
Avatar Natix
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 208
Dot.: Nadmiar skóry na brzuchu

Dziewczyny, gąbki Syrenki używam codziennie, jednak tą mniej ostrą stroną. Ta ostrzejsza u mnie nadaje się jedynie na pupę i uda. Czekam na kolejne podpowiedzi
Natix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 18:59   #22
1nd1anerka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10
Zniszczona skóra na brzuchu po ciążach - co robić?

Jestem wysoka i ogólnie szczupła ale po dwóch ciążach (jedna po drugiej) nie mogę się pozbyć fałd na brzuchu. Rozstępy zniszczyły skórę i ogólnie mam bezkształtną masę zamiast brzucha - od 9 lat nie ubrałam żadnej spódnicy ani sukienki - codziennie jeżdżę rowerem a gdy pada chodzę nawet po 30km dziennie (pracę mam przy biurku), brzuszki nie pomagają, dieta owszem, trochę pomogła ale skóra zrobiła się bardziej galaretowata (wcześniej była zbita), do tego mam wrażenie, że ciągle mam wzdęcia (nie stosuję konkretnej diety, poprostu jem mniejsze ilości jedzenia w mniejszych odstępach czasu i nie jadam wieczorami). Na masaże, aerobiki nie mam czasu - dzieci, praca, szkoła, dom - nie wyrabiam czasowo. Czuję się fatalnie. Może na mój problem znajdzie się rada??? Może ktoś z Was ma jakis patent? Raz w życiu się odchudzałam tabletkami i organizm nie wytrzymał, same problemy kobiece mi z tego wyszły, efekt jojo i ogólnie porażka.
__________________
Bądź na poziomie i trzymaj się w pionie

Edytowane przez 1nd1anerka
Czas edycji: 2010-05-24 o 19:03
1nd1anerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 21:09   #23
chomiG
Rozeznanie
 
Avatar chomiG
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 705
Dot.: Zniszczona skóra na brzuchu po ciążach - co robić?

Hej
Mało wiem, ale wydaje mi się, że właśnie różnorodne intensywne ćwiczenia (aerobik) najszybciej przyniosłyby efekt, więc chociaż raz w tygodniu dobrze byłoby znaleźć godzinę (+przygotowanie, dojazd = 2 godziny ).
Bo chodzi o to, że aby spalić tłuszczyk z brzucha nie wystarczy tylko ćwiczyć "brzuszki" (czyli tkanka tłuszczowa na brzuchu nie jest materiałem zapasowym akurat dla tych mięśni, tylko ogólnie dla organizmu). Zresztą pewnie to wszystko wiesz, nic nowego nie napisałam. Tak tylko chciałam pomóc

Te ćwiczenia na pewno ujędrnią też skórę, ale warto kupić jakiś dobry kosmetyk, ja używam Soraya i powiem szczerze, że podoba mi się jego działanie. Tylko że należy jednak do tych tańszych (tak tak, studencka kieszeń ;D), więc może rozejrzyj się za czymś sensowniejszym.

Powodzenia
I gratuluję brzdąców, bądź co bądź, ale na pewno dwójka maluchów warta była poświęcenia brzucha

Edytowane przez chomiG
Czas edycji: 2010-05-24 o 21:11
chomiG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 21:27   #24
zabunia3001
Raczkowanie
 
Avatar zabunia3001
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 134
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

Witam. Olejki eteryczne powinno się stosować na nośniku, zabronione jest stosowanie nie rozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę!! Np. do masażu olejki eteryczne rozpuszcza się w nośniku 15-30 kropli mieszaniny olejków na 50ml

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

najlepszym nośnikiem są bezzapachowe oliwki dostępne również w aptece a uczulenie mogło wystąpić od nałożenia olejków z niewłaściwym nośnikiem bezpośrednio na skórę... Pracowałam na olejkach, więc tylko doradzam
__________________
Dbam o pazurki...
Włosomaniaczka... kłaczki-biedaczki rośnijcie - odstawiam prostownice

zabunia3001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 06:57   #25
michasia14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Nadmiar skóry na brzuchu

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
ja tez mam problem doslownie z wiszacym brzuchem i szczerze watpie ze kiedykolwiek uda mi sie pozbycie go, po cesarce w okolicy dawnego rozciecia mam nieczuly brzuch tzn ze nerwy zostaly uszkodzone wiec to jest naprawde ciezki orzech do zgryzienia, o ile wogole do zgryzienia ;/

Jestem pewna, że czucie wróci w koło blizny. Miałam ten sam problem po pierwszej cesarce nie czułam okolicy blizny przez prawie 1,5 roku i moim błędem było to, że w ogóle się tam nie dotykałam i nie masowała. Po trzeciej cesarce jak tylko trochę blizna się zagoiła zaczęłam ćwiczyć. w 3 tyg po cesarce zaczęłam jeździć rowerem, po 3 miesiącu zaczęłam chodzić na areobic i wtedy doszły masarze w okolicy rozciągniętego brzucha i blizny silikonową szorstką rękawicą. Bliznę trzeba stymulować żeby wróciło unerwienie. Bez żadnej diety schudłam 23 kg w pół roku no i brzuch nie jest taki kiepski, owszem mam nadmiar skóry ale mój mąż twierdzi że po 3 ciążach i po 3 cesarkach to jestem laska chociaż ważę 75kg i mam zamiar jeszcze zgubić 10kg.
michasia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.