Nagle zaczęła mi się przetłuszczać strefa T - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-10, 21:40   #1
kams96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2

Nagle zaczęła mi się przetłuszczać strefa T


Witam! Czytałam już wiele na temat cery mieszanej jednak nie wiem dlaczego moja cera NAGLE przybrała cechy cery mieszanej, zawsze była raczej sucha, w każdym razie nigdy się nie błyszczałam, ani trochę. Używam teraz Garnier Czysta Skóra 3w1 żelu do mycia twarzy, toniku Nivea Stay Clear i tylko podkładu trochę na co dzień i korektora na przebarwienia. Pod makijaż nakład Garnier Czysta Skóra krem matujący i mimo to zaczynam się świecić już za około godzinę/dwie. Staram się nawilżać dobrze skórę, stosuję maść z wit A, jednak to nie pomaga. Wydaje mi się, że problem zaczął się odkąd zaczęłam używać tego żelu do mycia twarzy z Garniera. Często myję też twarz, żeby zapobiec trądzikowi, jednak teraz raczej rzadko mi coś wyskakuje, nie mam z tym problemu. Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem? Byłabym bardzo wdzięczna!
kams96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 14:52   #2
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Nagle zaczęła mi się przetłuszczać strefa T

Cytat:
Napisane przez kams96 Pokaż wiadomość
Używam teraz Garnier Czysta Skóra 3w1 żelu do mycia twarzy, toniku Nivea Stay Clear i tylko podkładu trochę na co dzień i korektora na przebarwienia. Pod makijaż nakład Garnier Czysta Skóra krem matujący i mimo to zaczynam się świecić już za około godzinę/dwie.
Jeśli myślisz że stosując tyle na kosmetyków na raz pozbędziesz się błyszczącej cery to jesteś w wielkim błędzie. Pozatym kosmetyki typu garnier czy nivea nie należą do zbyt skutecznych produktów zwłaszcza przy cerze problematycznej.

Na tłustą/mieszaną cerę nie ma złotego srodka który sprawiłby że cera przestanie się przetłuszczać. Można to jedynie trochę zminimalizować przy odpowiedniej pielęgnacji. Polecam raczej kosmetyki z ziaji są dużo bardziej skuteczne i delikatniejsze niż garnier czy nivea.

Ile masz lat? Gdy miałam 14 lat moja cera zmieniła się z suchej/normalnej w tłustą minęło 6 lat a ja nadal niestety borykam się z problemem błyszczącej cery i jestem świadoma że tak już zostanie na zawsze.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 21:44   #3
kams96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Nagle zaczęła mi się przetłuszczać strefa T

Używam garniera i toniku bo wyskakiwaly mi ciagle jakies niedskonalosci wczesniej, a dzieki tym kosmetykom jest faktycznie lepiej, z tym nie mam juz problemu za to pojawila sie przetluszczajaca cera...
Własnie problem w tym, że mam 18 lat więc nie wiem z czego wzięła się ta nagła zmiana, do końca wakacji miałam idealnie matową cerę, a nagle od września zaczęła się strasznie przetłuszczać w strefie T... Może wynika to z nieodpowiedniej pielęgnacji? Za bardzo ją przesuszam tymi kosmetykami?
kams96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 14:42   #4
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Nagle zaczęła mi się przetłuszczać strefa T

[QUOTE=kams96;44121376]Używam garniera i toniku bo wyskakiwaly mi ciagle jakies niedskonalosci wczesniej, a dzieki tym kosmetykom jest faktycznie lepiej, z tym nie mam juz problemu za to pojawila sie przetluszczajaca cera...

Tak jest gdy nadmiernie wysuszamy skórę, ona zaczyna się bronić i gdy nasza bariera lipidowa na naskórku jest zachwiana to organizm zaczyna produkować więcej sebum, aby ochraniać naskórek przed zewnętrznymi czynnikami. Często bywa, że latem mamy idealną skórę a jesienią zaczynają się kłopoty. A to dlatego, że słońce uspokaja pracę gruczołów łojowych a kiedy zaczyna go brakować, nasz organizm dostaje sygnał, że tyle gruczoły nie pracowały to teraz trzeba to nadrobić i zaczyna produkować sebum ze zdwojoną siłą. Nie używaj preparatów do tłustej, trądzikowej skóry bo nadmiernie ją wysuszają a zacznij nawilżających. Polecam Kremy apteczne nawilżające.

Edytowane przez akusia1
Czas edycji: 2013-12-12 o 14:44
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.