Problem z 'przyklapniętymi' włosami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-03, 19:54   #1
Paranoidalna
Przyczajenie
 
Avatar Paranoidalna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19

Problem z 'przyklapniętymi' włosami


Witam.
Od pewnego czasu mam dość denerwujący problem, mianowicie jakiego szamponu nie użyję, to włosy wydają się być po nim takie śliskie, bez objętości, jakby zlepione. Mam wrażenie, że każdy włosek jest oddzielony od drugiego, zero mocnych, lśniących włosów. Do tego strasznie się elektryzują, i to wcale nie jest wina źle zmytego szamponu, bo męczę się ze spłukiwaniem dobre dziesięć minut.
Wczoraj podcinałam końcówki, miałam nadzieję, że chociaż to rozwiąże problem, no ale... nie. : C Prosiłabym o doradzenie mi jakichś dobrych szamponów bez silikonów i innych szkodliwych składników. No i żeby włosy były miękkie i puszyste, a nie, takie przyklapusy cholerne. Z góry dziękuję.

PS: No i jeszcze wypadają mi strasznie!

Edytowane przez Paranoidalna
Czas edycji: 2011-10-03 o 19:55
Paranoidalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 20:20   #2
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Problem z 'przyklapniętymi' włosami

Ja ładnie odbite od nasady mam po Joanna Rzepa, a przy tym on przeciwdziała wypadaniu Jeżeli stosujesz odżywki, to z dala od skalpu, lepiej rozprowadzać od uszu
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 20:32   #3
Paranoidalna
Przyczajenie
 
Avatar Paranoidalna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: Problem z 'przyklapniętymi' włosami

A nie elektryzują się czasem?
Paranoidalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 04:09   #4
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problem z 'przyklapniętymi' włosami

Cytat:
Napisane przez Paranoidalna Pokaż wiadomość
Prosiłabym o doradzenie mi jakichś dobrych szamponów bez silikonów i innych szkodliwych składników
Po pierwsze - silikony nie są szkodliwe, często wręcz pomocne.
Po drugie - proszę bardzo : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235025
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 08:30   #5
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Problem z 'przyklapniętymi' włosami

Mnie się nigdy włosy nie elektryzują, więc nie wiem
co do silikonów-popieram post wyżej na początku chciałam zrezygnować z nich, naczytawszy się jakie to są be, ale wróciłam z podkulonym ogonem, bo przy samej kuracji bezsilikonowej łamały mi się niemiłosiernie wystarczy je zmywać co jakiś czas szamponem ziołowym co by ich nie nadbudować, bo inaczej włosy oklapną i będą obciążone, przetłuszczone
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 11:37   #6
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: Problem z 'przyklapniętymi' włosami

Cytat:
Napisane przez Paranoidalna Pokaż wiadomość
Witam.
Od pewnego czasu mam dość denerwujący problem, mianowicie jakiego szamponu nie użyję, to włosy wydają się być po nim takie śliskie, bez objętości, jakby zlepione. Mam wrażenie, że każdy włosek jest oddzielony od drugiego, zero mocnych, lśniących włosów. Do tego strasznie się elektryzują, i to wcale nie jest wina źle zmytego szamponu, bo męczę się ze spłukiwaniem dobre dziesięć minut.
Wczoraj podcinałam końcówki, miałam nadzieję, że chociaż to rozwiąże problem, no ale... nie. : C Prosiłabym o doradzenie mi jakichś dobrych szamponów bez silikonów i innych szkodliwych składników. No i żeby włosy były miękkie i puszyste, a nie, takie przyklapusy cholerne. Z góry dziękuję.

PS: No i jeszcze wypadają mi strasznie!
Szampon z czarnej rzepy, polecam na wypadajace wlosy, a nie nakladasz za duzo odzywek na wlosy i dlatego sa takie? A moze pocieniowanie pomoze Ci ze nie beda takie przyklapniete? Pozdrawiam
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 13:17   #7
iskierkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z 'przyklapniętymi' włosami

Wiecie, bardzo wiele też zależy od twardości wody czyli tego ile i jakie są w niej zawarte sole oraz metale. Czytałam w pewnej książce o tym, myślę,że jest to prawdą. Podobno fryzjerzy stosuja boraks do zmiękczania wody.
iskierkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-04, 15:32   #8
Paranoidalna
Przyczajenie
 
Avatar Paranoidalna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: Problem z 'przyklapniętymi' włosami

Cytat:
Napisane przez KiniaaxD Pokaż wiadomość
(...) a nie nakladasz za duzo odzywek na wlosy i dlatego sa takie?
Nie nakładam odżywek w ogóle, choć planuję to zmienić. No nic, kupię ten szampon ziołowy, może będzie lepiej Dziękuję.
Paranoidalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 03:52   #9
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problem z 'przyklapniętymi' włosami

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;29776782] wystarczy je zmywać co jakiś czas szamponem ziołowym co by ich nie nadbudować [/QUOTE]
Nie "ziołowym" , ale takim z mocniejszym detergentem .
Szampony ziołowe nie każdemu służą. Mnie np. makabrycznie kołtunią i wysuszają włosy.


Cytat:
Napisane przez iskierkax
Wiecie, bardzo wiele też zależy od twardości wody czyli tego ile i jakie są w niej zawarte sole oraz metale. Czytałam w pewnej książce o tym, myślę,że jest to prawdą.
Jest to najprawdziwsza prawda !
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 12:29   #10
defuckto
Raczkowanie
 
Avatar defuckto
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Problem z 'przyklapniętymi' włosami

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Po pierwsze - silikony nie są szkodliwe, często wręcz pomocne.
Racja, ale ja jestem zdania, że silikony w odżywce są pomocne, natomiast w szamponie są zbędne. Skoro autorka wątku nie używa odżywek to podejrzewam, że jej szampon jest naszpikowany silikonami. Najłatwiej dostępnym szamponem bez silikonów i szkodliwych substancji, które mogą obciążać włosy jest rossmanowski babydream (ale trzeba umieć go używać) albo któryś z serii Alterra (również Rossman). Czarna Rzepa, którą ktoś tu polecał też jest ok, tylko ja akurat nie znoszę jej zapachu
__________________

21.06.2011 - aparatka (góra)
11.10.2011 - dół

Zapuszczam i dbam o włosy

jaki piękny jest ten świat.. tylko czarne, białe..
defuckto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 13:15   #11
patrycja131991
Przyczajenie
 
Avatar patrycja131991
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z 'przyklapniętymi' włosami

ja miałam puszyste włosy po szamponie z pokrzywy ale za to bardzo skołtunione Z 7 lat temu babcia mi kupiła taka jakby suszarke która podnosi włoski u nasady i jest super
patrycja131991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-12, 20:35   #12
Paranoidalna
Przyczajenie
 
Avatar Paranoidalna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: Problem z 'przyklapniętymi' włosami

Ostatnio używam szamponu firmy AA i jestem jako tako zadowolona : )
Paranoidalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 08:23   #13
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Problem z 'przyklapniętymi' włosami

Cytat:
Napisane przez iskierkax Pokaż wiadomość
Wiecie, bardzo wiele też zależy od twardości wody czyli tego ile i jakie są w niej zawarte sole oraz metale. Czytałam w pewnej książce o tym, myślę,że jest to prawdą. Podobno fryzjerzy stosuja boraks do zmiękczania wody.
Dokładnie. Ja nigdy nie miałam problemów z włosami. Od czasu jak się przeprowadziłam i myje włosy w wodzie bardziej wapienniej = twardej, to co się z nimi dzieje to koszmar. Miałam piękne włosy do połowy pleców, lekko kręcone a po zniszczeniu ich przez tą okropną wodę musiałam ściąć na krótko. Nie moge sobie z nimi dać rady. Są suche, matowe, oklapnięte i nie chcą się układać. Filtry do wody nie pomagają. Staram się dbać o włosy, olejuje je i używam błota, nawet szampony zmieniłam z SLS i parabenów na BD i barwa ziołowa ale chyba powróce do zwykłych bo efektów poprawy nie widać.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.