Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-04, 21:41   #721
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Okropnie chemiczny skład, nie dla wrażliwej i alergicznej skóry.



Zależy do jakiej cery. Skład jest bardzo przyzwoity, opis sugeruje jednakże, że reguluje wydzielanie sebum i jest wskazany do cery tłustej. Może do tłustej się sprawdzi, do mieszanej i suchej tym bardziej, ale zdecydowanie nie do cery trądzikowej, skłonnej do powstawania wyprysków, no chyba że do stosowania raz na parę dni cieniutką warstwą.
dziekuje
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 00:45   #722
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Okropnie chemiczny skład, nie dla wrażliwej i alergicznej skóry.
To Rosacure Fast - żel krem do skóry z trądzikiem różowatym,który ma jej przynieść szybka,natychmastową ulge.Rzekomo po dwóch miesiącach stosowania,naczynka mają zniknąc lub widocznie się zmniejszyc.
Czyli produkt,niby do skóry wrażliwej,jaką jest ta z tradzikiem różowatym,a jednak nie do końca... dziekuje Ci Korah
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 09:58   #723
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
To Rosacure Fast - żel krem do skóry z trądzikiem różowatym,który ma jej przynieść szybka,natychmastową ulge.Rzekomo po dwóch miesiącach stosowania,naczynka mają zniknąc lub widocznie się zmniejszyc.
Czyli produkt,niby do skóry wrażliwej,jaką jest ta z tradzikiem różowatym,a jednak nie do końca... dziekuje Ci Korah
W ogóle ten skład jest bardzo dziwny, mało spotykane składniki, czy on nie jest przypadkiem jakimś wyrobem medycznym lub do zabiegów gabinetowych Można go od tak zwyczajnie kupić?
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 12:11   #724
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Tak,jest on dostępny normalnie w aptekach,widziałam go w dozie na przykład.Na allegro również jest,można tam też kupić jego próbki,co polecam zrobić,bo krem kosztuje chyba ok.60- 70złotych,a jak widać,nie każdemu pasuje.
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 13:57   #725
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

przerzucilam sie osttanio na olejki zamiast kremow, i niestety mam tak przesuszona, zmeczona cere osttanio ze br, wiec chyba jednak wracam do kremow.
Czy mozesz zerknac na ten:

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
Aqua, Hydrogenated Polyisobutene, Dimethicone, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter/ Shea Butter, Panthenol, Butylene Glycol, Aluminum Starch Octenyl Succinate, Propanediol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tristearin, Zinc Gluconate, Madecassoside, Manganese Gluconate, Magnesium Sulfate, Disodium EDTA, Copper Gluconate, Acetylated Glycol Stearate, Polyglyceryl-4 Isotearate, Sodium BEnzoate, Phenoxyethanol, Chlorhexidine Digluconate, CI 77891/ Titanium Dioxide.

dostalam go kiedys od dermatologa (mam azs...) i dzialal cudownie, ukoil i bardzo nawilzyl mi buzie, zastanawiam sie tylko czy jego sklad jest OK.. pewnie nie bo to la roche
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 21:23   #726
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny,
Od lat zbieram się do przerzucenia się na zdrowe szampony. Wreszcie zakupiłam swój pierwszy naturalny szampon. Użyłam go dzisiaj pierwszy raz i pomyślałam - będzie super. Z ciekawości przeanalizowałam skład i włos mi się zjeżył na głowie.

ECO SPA Baza szamponowa ekologiczna

Skład:

Sok z liści aloesu*, Glukozyd decylowy, Kwasy tłuszczowe betainy (Lauryl Betaine), Guma ksantanowa, Fenoksyetanol, Kwas cytrynowy, Kwas benzoesowy, Kwas dehydrooctowy

Chodzi mi o fenoksyetanol (cyt. z jednej ze stron internetowych: "W razie przedostania sie do płuc wywołuje uszkodzenie nabłonków, atak duszności, nieżyt i kichanie lub kaszel. Wchłania sie w skórę i przy przewlekłym stosowaniu działa mutagennie, gametotoksycznie (uszkadza komórki płciowe), neurotoksycznie, oftalmotoksycznie, teratogennie oraz embriotoksycznie") oraz kwas benzoesowy (cyt: "W nadmiernych ilościach kwas benzoesowy może powodować astmę, pokrzywkę oraz problemy behawioralne. W niektórych przypadkach wpływa również niekorzystnie na płuca, a także podrażnia oczy i skórę. Jest toksyczny dla układu nerwowego).

To ja już wolę chyba wszystkie te substancje typu SLS i parabeny, bo z tego co wiem nie są aż tak toksyczne.

Czy istotnie mam się czego bać, czy przesadzam, bo ilości tych substancji są tak znikome, że ten produkt jest zupełnie bezpieczny? Wydaje mi się, że ekologiczne produkty nie powinny zawierać tego typu substancji.
A może nie pasuje Wam w tym składzie jeszcze coś?

Przymierzam się też do zakupu żelu bazowego do mycia z tej samej firmy. Wydaje mi się że jest 100 % bezpieczny ale na wszelki wypadek zamieszczę jego skład.

ECO SPA Bazowy żel do mycia ekologiczny

Skład:
Aqua, Potassium Cocoate*, Potassium Oleate**, Kwasy tłuszczowe betainy (Lauryl Betain), Gliceryna***, Alkohol benzylowy, Sole kwasów tłuszczowych oleju palmowego (Potassium Palm Kernelate), Kwasy tłuszczowe oleju z nasion palmowych, Glukozyd decylowy, Cytrynian tripotasu

* Sole kwasów tłuszczowych ekologicznego oleju kokosowego
** Sole kwasów tłuszczowych ekologicznego oleju słonecznikowego
*** Ekologiczna

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie .

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
przerzucilam sie osttanio na olejki zamiast kremow, i niestety mam tak przesuszona, zmeczona cere osttanio ze br, wiec chyba jednak wracam do kremow.
Oleje naturalne są super dla cery, ale musisz równolegle z nimi stosować naturalne produkty wodne. Wiem to po sobie. Przez jakieś 2 lata używałam wyłacznie olejów i skóra była piękna, ale przesuszona. Odkąd dodałam produkty rozpuszczalne w wodzie mój problem się skończył .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2015-07-22 o 21:25
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 12:35   #727
dusiaczek26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny proszę o analizę.
Mama zastanawia się nad zakupem, ale to nowy produkt do tego trochę kosztuje i nie wiem czy zaryzykować

SHEDOR Cellular anty aging creme +35
Skład: Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Shea Butter, D-Panthenol, Phenoxyethanol, Ethylhexyglicerine, Tocopherol, Sodium Phytate, Linolenic Acid, Linoleic Acid, Oleic Acid, Urea, Gossypium (Cotton) Seed Oil, Hyaluronic Acid, Ascorbyl Palmitate, Fragrance.

Cena: 129zł / 50ml

pragnę zaznaczyć, ze mama lubi nowości stąd chce postawić na t markę. ale wiadomo, że też nie chce zrobić sobie krzywdy..
dusiaczek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 13:22   #728
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Proszę o analizę filtra Bielenda Bikini 30+, ma coś zapychającego ? Nałożyłam go wczoraj w dość dużej ilości a rano miałam dwie gule podskórne....


Skład: Aqua, Caprilic/ Capric Triglyceride, Ethylexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Sorbitan Laurate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Dimethicone, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Ceasalpinia Spinosa Gum, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, DMDM Hydrantoin, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 13:25   #729
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Proszę o analizę filtra Bielenda Bikini 30+, ma coś zapychającego ? Nałożyłam go wczoraj w dość dużej ilości a rano miałam dwie gule podskórne....


Skład: Aqua, Caprilic/ Capric Triglyceride, Ethylexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Sorbitan Laurate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Dimethicone, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Ceasalpinia Spinosa Gum, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, DMDM Hydrantoin, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 11:29   #730
curly28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Jestem po kuracji Izotekiem, powiedzmy że wyleczyłam trądzik a przynajmniej na razie nic mi nie wyskakuje, nieliczne zaskórniki, rozszerzone pory nadal posiadam. Cera jest bardzo wrażliwa, często piecze, dokucza mi rumień, pojedyncze maleńkie rozszerzone naczynka (przed kuracją też tak było) staram się skomponować pielęgnację która nie podrażni skóry ale też utrzyma ją w ryzach, panicznie boje się nawrotu. Interesują mnie kosmetyki Aknicare ale przyznam że nigdy nie stosowałam całej serii przeznaczonej typowo dla cery trądzikowej a poza tym boje się alkoholu w składzie, tym bardziej że występuje on w obu kremach. Wpisuje tu składy preparatów które ewentualnie bym zakupiła, warto ryzykować i zdecydować się na te kosmetyki? Słyszałam że są bardzo dobre ale boje się że przesuszą i podrażnią. Próbowałam już uzyskać pewne wskazówki w osobnym wątku ale nic z tego. Proszę o analizę i może małą poradę, wiem że ciężko przewidzieć jak kosmetykach zachowa się na skórze.
General Topics, Synchroline, Aknicare Sun Protective Cream for Oily or Impure Skin SPF 30 PPD 20 (Krem z filtrem do cery tłustej - wysoka ochrona)

skład Aqua, Triethyl Citrate, Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate), Octocrylene, Diethylaminol Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat., Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Propylene Glycol, Glycol Palmitate, Arachidyl Alcohol, Dimethicone, Cetearyl Glucoside, Behenyl Alcohol, Cyclopetnasiloxane, Benzyl PCA, Xanthan Gum, Arachidyl Glucoside, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acrylodimethyltauratecopo lymer, Decyl Glucoside, Squalane, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polysorbate 60, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, BHT, Parfum (08.07.2009.)

Aknicare cream

skład: water, thrietyl citrate, alcohol denat, cetearyl alcohol, ethyl linoleate, polyacrylamide, zinc lactate, arachidyl alcohol, oligopeptide-10, salicylid acid, sodium hyaluronate, cetearyl glucoside, behenyl alcohol, bis-ethylhexyl hydroxydemetoxy benzylmalonate, arachidyl glucoside, butylene glycol, laureth-7, pentaerythrytyl tetra-Di-t-butyl hydroxyhydrocinamate, C13-14 isoparaffin, sodium hydroxide, parfum

Aknicare gentle cleansing gel

skład: water, thrietyl citrate, dimethyl sulfone, glycerin, peg-14 dimethicone, decyl glucoside, Peg-40 hydrogenated castor oil, olipeptide-10, propylene glycol, hydroxyethylcellulose, butylene glycol, benzyl PCA, disodium EDTA, phenoxyetanol, sodium hydroxide, parfum
curly28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 11:12   #731
olaolaolenka
Przyczajenie
 
Avatar olaolaolenka
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 13
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez dusiaczek26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o analizę.
Mama zastanawia się nad zakupem, ale to nowy produkt do tego trochę kosztuje i nie wiem czy zaryzykować

SHEDOR Cellular anty aging creme +35
Skład: Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Shea Butter, D-Panthenol, Phenoxyethanol, Ethylhexyglicerine, Tocopherol, Sodium Phytate, Linolenic Acid, Linoleic Acid, Oleic Acid, Urea, Gossypium (Cotton) Seed Oil, Hyaluronic Acid, Ascorbyl Palmitate, Fragrance.

Cena: 129zł / 50ml

pragnę zaznaczyć, ze mama lubi nowości stąd chce postawić na t markę. ale wiadomo, że też nie chce zrobić sobie krzywdy..
podbijam brzmi ciekawie
olaolaolenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-05, 11:28   #732
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez dusiaczek26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o analizę.
Mama zastanawia się nad zakupem, ale to nowy produkt do tego trochę kosztuje i nie wiem czy zaryzykować

SHEDOR Cellular anty aging creme +35
Skład: Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Shea Butter, D-Panthenol, Phenoxyethanol, Ethylhexyglicerine, Tocopherol, Sodium Phytate, Linolenic Acid, Linoleic Acid, Oleic Acid, Urea, Gossypium (Cotton) Seed Oil, Hyaluronic Acid, Ascorbyl Palmitate, Fragrance.

Cena: 129zł / 50ml

pragnę zaznaczyć, ze mama lubi nowości stąd chce postawić na t markę. ale wiadomo, że też nie chce zrobić sobie krzywdy..
Nie napisalaś pod jakim kątem zanalizować krem. Kremem nie da się zrobic sobie krzywdy - jesli mama zauważy przesuszenie skóry, podrażnienie, alergię to po odstawieniu kremu skóra powinna się zregenerować. Wtedy warto sięgnąć po prosty krem i wodę termalną. W przypadku silnej alergii zasięgnąć porady dermatologa.

Początek kosmetyku to głównie substancje nawilżające, okluzyjne, które nawilżą skórę i zapobiegną utracie wody z naskórka. Dalej mamy dwa oleje- ze słodkich migdałów i shea. następnie wit b5 i konserwant. Po konserwancie m. in. małe ilości wit e, mocznik, kwad ha, wit c.

Krem nawilży i odżywi skórę. Spokojnie mogą sięgnąć po niego młodsze osoby. Działanie przeciwzmarszczkowe (czyli opóźniające pojawienie się oznak starzenia) krem zapewni, ponieważ na dobrze nawilżonej skórze zmarszczki pojawiają sie później. Ale skuteczne nawilżenie mogą nam zapewnić też tańsze kosmetyki. Jeśli chodzi o redukcję zmarszczek to moje stanowisko jest takie, że żaden "przyjemny", pielęgnacyjny kosmetyk ich nie usunie. Jeśli problemem są zmarszczki nieutrwalone, powstałe z przesuszenia skóry- to tak tutaj odpowiednia pielęgnacja może je zminimalizować. W mojej ocenie to prosty, nawilżający krem. Warto wspomóc jego działanie antyoksydacyjnym serum. Ja bym go przetestowała.
Kosmetyk polecałabym raczej na noc (brak filtrów). Pod krem z spf może okazać się zbyt treściwy.

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
przerzucilam sie osttanio na olejki zamiast kremow, i niestety mam tak przesuszona, zmeczona cere osttanio ze br, wiec chyba jednak wracam do kremow.
Czy mozesz zerknac na ten:

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
Aqua, Hydrogenated Polyisobutene, Dimethicone, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter/ Shea Butter, Panthenol, Butylene Glycol, Aluminum Starch Octenyl Succinate, Propanediol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tristearin, Zinc Gluconate, Madecassoside, Manganese Gluconate, Magnesium Sulfate, Disodium EDTA, Copper Gluconate, Acetylated Glycol Stearate, Polyglyceryl-4 Isotearate, Sodium BEnzoate, Phenoxyethanol, Chlorhexidine Digluconate, CI 77891/ Titanium Dioxide.

dostalam go kiedys od dermatologa (mam azs...) i dzialal cudownie, ukoil i bardzo nawilzyl mi buzie, zastanawiam sie tylko czy jego sklad jest OK.. pewnie nie bo to la roche
korzystam z wolnego dnia i postanowiłam zajrzeć co na wątku o składach Nie uważam, że tylko kosmetyki eko i naturalne są dobre, cenię osiągnięcia nauki takie jak silikony dlatego proszę wziąć to pod uwagę
Początek kremu to substancje nawilżające, zapobiegające utracie wody, (jest tu takze silikon- mi one nie przeszkadzają ale zaznaczam że jest). W kremie obecny jest również glukonian cynku, który wykazuje działanie bakteriostatyczne, ściągające. Składnik ten ma regulować pracę gruczołów łojowych. Ogólnie skład wskazuje na to, że krem ma łagodzić skórę i przyspieszać gojenie. To co mnie zastanawia to obecność soli aluminium w kremie aptecznym. Krem apteczny powinien kojarzyć się ze 100% bezpieczeństwem dla skóry. Sole aluminium wzbudzają kontrowersje ponieważ mogą one podrażniać skórę, wysuszać ją, powodować silne alergie.

Napisałaś, że krem ma na Ciebie bdb działanie- dlatego ja bym stosowała go nadal ale zwróciła uwagę na skład pozostałych kosmetyków (tych, które stosujesz każdego dnia). Nie dajmy się zwariować jeden krem z Aluminum Starch Octenyl Succinate nie powinien zaszkodzić (nie podrażnia cię, nie powoduje alergii) ale już nad codziennym wcieraniem w siebie wielu kosmetyków z tym składnikiem bym sie zastanowiła. Sól aluminium występuje w większości antyperspirantów.

Podsumowując krem ma łagodzić, nawilżyć, przyspieszyć gojenie skóry- ale obserwujmy cerę podczas jego stosowania.
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2015-08-05 o 12:16
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 08:59   #733
7Marchewa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam,

proszę o analizę kremu do twarzy - chciałam się dowiedzieć, dlaczego był dla mnie taki dobry (czy to wpływ zielonej herbaty?)

Creme Bar visage parfait - krem do twarzy

Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, pentylene glycol, squalane, glycerin, butyrospermum parkii, sodium PCA, diglycerin, urea, hydrolyzed wheat protein, sorbitol, lysine, allantoin, lactic acid jojoba oil, sodium polyacrylate, hydrogenated lecithin + w osobnych ampułkach do zmieszania z kremem: vitamin E, green tea extract
__________________
Patriss
7Marchewa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 12:39   #734
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
przerzucilam sie osttanio na olejki zamiast kremow, i niestety mam tak przesuszona, zmeczona cere osttanio ze br, wiec chyba jednak wracam do kremow.
Czy mozesz zerknac na ten:

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
Aqua, Hydrogenated Polyisobutene, Dimethicone, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter/ Shea Butter, Panthenol, Butylene Glycol, Aluminum Starch Octenyl Succinate, Propanediol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tristearin, Zinc Gluconate, Madecassoside, Manganese Gluconate, Magnesium Sulfate, Disodium EDTA, Copper Gluconate, Acetylated Glycol Stearate, Polyglyceryl-4 Isotearate, Sodium BEnzoate, Phenoxyethanol, Chlorhexidine Digluconate, CI 77891/ Titanium Dioxide.

dostalam go kiedys od dermatologa (mam azs...) i dzialal cudownie, ukoil i bardzo nawilzyl mi buzie, zastanawiam sie tylko czy jego sklad jest OK.. pewnie nie bo to la roche
Dobry, bo nie zawiera groźnych alergenów. Nie jest to naturalny krem, ale skład odpowiedni do wrażliwej skóry. Skoro byłaś zadowolona to może warto do niego wrócić. Dużo osób go sobie chwali.

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Od lat zbieram się do przerzucenia się na zdrowe szampony. Wreszcie zakupiłam swój pierwszy naturalny szampon. Użyłam go dzisiaj pierwszy raz i pomyślałam - będzie super. Z ciekawości przeanalizowałam skład i włos mi się zjeżył na głowie.

ECO SPA Baza szamponowa ekologiczna

Skład:

Sok z liści aloesu*, Glukozyd decylowy, Kwasy tłuszczowe betainy (Lauryl Betaine), Guma ksantanowa, Fenoksyetanol, Kwas cytrynowy, Kwas benzoesowy, Kwas dehydrooctowy

Chodzi mi o fenoksyetanol (cyt. z jednej ze stron internetowych: "W razie przedostania sie do płuc wywołuje uszkodzenie nabłonków, atak duszności, nieżyt i kichanie lub kaszel. Wchłania sie w skórę i przy przewlekłym stosowaniu działa mutagennie, gametotoksycznie (uszkadza komórki płciowe), neurotoksycznie, oftalmotoksycznie, teratogennie oraz embriotoksycznie") oraz kwas benzoesowy (cyt: "W nadmiernych ilościach kwas benzoesowy może powodować astmę, pokrzywkę oraz problemy behawioralne. W niektórych przypadkach wpływa również niekorzystnie na płuca, a także podrażnia oczy i skórę. Jest toksyczny dla układu nerwowego).

To ja już wolę chyba wszystkie te substancje typu SLS i parabeny, bo z tego co wiem nie są aż tak toksyczne.

Czy istotnie mam się czego bać, czy przesadzam, bo ilości tych substancji są tak znikome, że ten produkt jest zupełnie bezpieczny? Wydaje mi się, że ekologiczne produkty nie powinny zawierać tego typu substancji.
A może nie pasuje Wam w tym składzie jeszcze coś?

Przymierzam się też do zakupu żelu bazowego do mycia z tej samej firmy. Wydaje mi się że jest 100 % bezpieczny ale na wszelki wypadek zamieszczę jego skład.

ECO SPA Bazowy żel do mycia ekologiczny

Skład:
Aqua, Potassium Cocoate*, Potassium Oleate**, Kwasy tłuszczowe betainy (Lauryl Betain), Gliceryna***, Alkohol benzylowy, Sole kwasów tłuszczowych oleju palmowego (Potassium Palm Kernelate), Kwasy tłuszczowe oleju z nasion palmowych, Glukozyd decylowy, Cytrynian tripotasu

* Sole kwasów tłuszczowych ekologicznego oleju kokosowego
** Sole kwasów tłuszczowych ekologicznego oleju słonecznikowego
*** Ekologiczna

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie ..
No nie demonizujmy może aż tak, efekty które opisujesz może i by się zdarzały, gdybyś fenoksyetanol przyjmowała doustnie, albo gdyby pakowano go w niebotycznych stężeniach do kosmetyków, co jest zabronione, z tego co kojarzę, dopuszczalna maksymalna zawartość tej substancji w kosmetykach to 1%. Poza tym jak w jednym kosmetyku będzie ta substancja, to nic nie poczyni złego, gorzej, jeśli używasz wielu kosmetyków i każdy by ją zawierał.

Ten bazowy żel wygląda spoko, jest na bazie mydła

Cytat:
Napisane przez dusiaczek26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o analizę.
Mama zastanawia się nad zakupem, ale to nowy produkt do tego trochę kosztuje i nie wiem czy zaryzykować

SHEDOR Cellular anty aging creme +35
Skład: Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Shea Butter, D-Panthenol, Phenoxyethanol, Ethylhexyglicerine, Tocopherol, Sodium Phytate, Linolenic Acid, Linoleic Acid, Oleic Acid, Urea, Gossypium (Cotton) Seed Oil, Hyaluronic Acid, Ascorbyl Palmitate, Fragrance.

Cena: 129zł / 50ml

pragnę zaznaczyć, ze mama lubi nowości stąd chce postawić na t markę. ale wiadomo, że też nie chce zrobić sobie krzywdy..
Wygląda w porządku, ale nie jest to jakiś odkrywczy skład.

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę filtra Bielenda Bikini 30+, ma coś zapychającego ? Nałożyłam go wczoraj w dość dużej ilości a rano miałam dwie gule podskórne....


Skład: Aqua, Caprilic/ Capric Triglyceride, Ethylexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Sorbitan Laurate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Dimethicone, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Ceasalpinia Spinosa Gum, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, DMDM Hydrantoin, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool
Trójglicerydy, cet alko i gliceryl.

Cytat:
Napisane przez curly28 Pokaż wiadomość
Jestem po kuracji Izotekiem, powiedzmy że wyleczyłam trądzik a przynajmniej na razie nic mi nie wyskakuje, nieliczne zaskórniki, rozszerzone pory nadal posiadam. Cera jest bardzo wrażliwa, często piecze, dokucza mi rumień, pojedyncze maleńkie rozszerzone naczynka (przed kuracją też tak było) staram się skomponować pielęgnację która nie podrażni skóry ale też utrzyma ją w ryzach, panicznie boje się nawrotu. Interesują mnie kosmetyki Aknicare ale przyznam że nigdy nie stosowałam całej serii przeznaczonej typowo dla cery trądzikowej a poza tym boje się alkoholu w składzie, tym bardziej że występuje on w obu kremach. Wpisuje tu składy preparatów które ewentualnie bym zakupiła, warto ryzykować i zdecydować się na te kosmetyki? Słyszałam że są bardzo dobre ale boje się że przesuszą i podrażnią. Próbowałam już uzyskać pewne wskazówki w osobnym wątku ale nic z tego. Proszę o analizę i może małą poradę, wiem że ciężko przewidzieć jak kosmetykach zachowa się na skórze.
General Topics, Synchroline, Aknicare Sun Protective Cream for Oily or Impure Skin SPF 30 PPD 20 (Krem z filtrem do cery tłustej - wysoka ochrona)

skład Aqua, Triethyl Citrate, Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate), Octocrylene, Diethylaminol Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat., Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Propylene Glycol, Glycol Palmitate, Arachidyl Alcohol, Dimethicone, Cetearyl Glucoside, Behenyl Alcohol, Cyclopetnasiloxane, Benzyl PCA, Xanthan Gum, Arachidyl Glucoside, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acrylodimethyltauratecopo lymer, Decyl Glucoside, Squalane, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polysorbate 60, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, BHT, Parfum (08.07.2009.)

Aknicare cream

skład: water, thrietyl citrate, alcohol denat, cetearyl alcohol, ethyl linoleate, polyacrylamide, zinc lactate, arachidyl alcohol, oligopeptide-10, salicylid acid, sodium hyaluronate, cetearyl glucoside, behenyl alcohol, bis-ethylhexyl hydroxydemetoxy benzylmalonate, arachidyl glucoside, butylene glycol, laureth-7, pentaerythrytyl tetra-Di-t-butyl hydroxyhydrocinamate, C13-14 isoparaffin, sodium hydroxide, parfum

Aknicare gentle cleansing gel

skład: water, thrietyl citrate, dimethyl sulfone, glycerin, peg-14 dimethicone, decyl glucoside, Peg-40 hydrogenated castor oil, olipeptide-10, propylene glycol, hydroxyethylcellulose, butylene glycol, benzyl PCA, disodium EDTA, phenoxyetanol, sodium hydroxide, parfum

Stawiam, że nie będziesz zadowolona z tych kosmetyków, składy są kiepskie i tak jak piszesz, niedelikatne, nie tylko ze względu na alkohol denat. Mnóstwo chemii. Nie zainwestowałabym w to nawet złotówki. Poszukaj czegoś do cer wrażliwych, hipoalergicznego.

Cytat:
Napisane przez 7Marchewa7 Pokaż wiadomość
Witam,

proszę o analizę kremu do twarzy - chciałam się dowiedzieć, dlaczego był dla mnie taki dobry (czy to wpływ zielonej herbaty?)

Creme Bar visage parfait - krem do twarzy

Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, pentylene glycol, squalane, glycerin, butyrospermum parkii, sodium PCA, diglycerin, urea, hydrolyzed wheat protein, sorbitol, lysine, allantoin, lactic acid jojoba oil, sodium polyacrylate, hydrogenated lecithin + w osobnych ampułkach do zmieszania z kremem: vitamin E, green tea extract
Dobry, bo skład krótki i bez zzbędnej chemii. Dobry dla alergicznej i delikatnej skóry.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 13:50   #735
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No nie demonizujmy może aż tak, efekty które opisujesz może i by się zdarzały, gdybyś fenoksyetanol przyjmowała doustnie, albo gdyby pakowano go w niebotycznych stężeniach do kosmetyków, co jest zabronione, z tego co kojarzę, dopuszczalna maksymalna zawartość tej substancji w kosmetykach to 1%. Poza tym jak w jednym kosmetyku będzie ta substancja, to nic nie poczyni złego, gorzej, jeśli używasz wielu kosmetyków i każdy by ją zawierał.

Ten bazowy żel wygląda spoko, jest na bazie mydła
Super . Dziękuję za odpowiedź . Ale mimo wszystko trochę się zraziłam do tego szamponu. Będę szukać najwyżej czegoś innego .
Pozdrawiam
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 14:33   #736
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dobry, bo nie zawiera groźnych alergenów. Nie jest to naturalny krem, ale skład odpowiedni do wrażliwej skóry. Skoro byłaś zadowolona to może warto do niego wrócić. Dużo osób go sobie chwali.



No nie demonizujmy może aż tak, efekty które opisujesz może i by się zdarzały, gdybyś fenoksyetanol przyjmowała doustnie, albo gdyby pakowano go w niebotycznych stężeniach do kosmetyków, co jest zabronione, z tego co kojarzę, dopuszczalna maksymalna zawartość tej substancji w kosmetykach to 1%. Poza tym jak w jednym kosmetyku będzie ta substancja, to nic nie poczyni złego, gorzej, jeśli używasz wielu kosmetyków i każdy by ją zawierał.

Ten bazowy żel wygląda spoko, jest na bazie mydła



Wygląda w porządku, ale nie jest to jakiś odkrywczy skład.



Trójglicerydy, cet alko i gliceryl.




Stawiam, że nie będziesz zadowolona z tych kosmetyków, składy są kiepskie i tak jak piszesz, niedelikatne, nie tylko ze względu na alkohol denat. Mnóstwo chemii. Nie zainwestowałabym w to nawet złotówki. Poszukaj czegoś do cer wrażliwych, hipoalergicznego.



Dobry, bo skład krótki i bez zzbędnej chemii. Dobry dla alergicznej i delikatnej skóry.
Dziękuję to chyba przez gliceryl.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 15:25   #737
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Jak oceniacie skład:
Loreal Revitalift laser 3x ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (69,1 KB, 9 załadowań)
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 15:44   #738
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

I jeszcze
Yves Rocher Anti-Age global krem na dzien?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (62,0 KB, 13 załadowań)
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 15:45   #739
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

I na koniec:

InSight Antioxidant odżywka do wlosow ?


Ps. Przepraszam, ze w 3 postach. Z tabletu moge dodać tylko jedno zdjecie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (83,6 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez pikdaria
Czas edycji: 2015-08-09 o 15:47
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-09, 17:16   #740
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Pikdaria

1. Do d..y
2. Wygląda obiecująco.
3. Też nieźle.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 18:36   #741
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pikdaria

1. Do d..y
2. Wygląda obiecująco.
3. Też nieźle.
hehe, szybko i konkretnie. To lubię, dziękuję
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 13:47   #742
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cześć, mogłabym prosić o opinię na temat szamponu?

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Polyguatemium-7, PEG-7, Glyceryl Cocoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Hydrolyzed Keratin, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Oil, Parfum, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 20:18   #743
123sylwiawy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam Was dziewczyny! Błagam, pomóżcie mi
Czytam i czytam o tych wszystkich składach kosmetyków i już chyba zwariowałam
Moja cera jest odwodniona, z (póki co) małą ilością naczynek i widocznymi już dość mocno zmarszczkami mimicznymi
Sama już nie wiem jakich kremów używać
Do tej pory stosowałam na noc La Roche-Posay Hydreane Riche, zamieniłam go teraz na krem firmy ACO Face Night, Nourishing Night Cream. Extra rich, intensive care for a soft skin- skład:
Aqua, Glycerin, Canola Oil, Myristyl Myristate, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate Citrate, Niacinamide, Diisopropyl Sebacate, Urea, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Glyceryl Stearate, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Sodium Citrate, Citric Acid, Phenoxyethanol.
Co sądzicie o jego składzie, czy to była dobra decyzja?

Chciałabym jeszcze zacząć stosować z tej firmy krem na dzień przeciwzmarszczkowy
ACO Protecting Day Cream 25+ Anti Age, skład :
Aqua, Ethylhexyl Salicylate, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylhexyl Carbonate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Propylene Glycol, Niacinamide, Dimethicone, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Ubiquinone, Tocopheryl Acetate, Biosaccharide Gum-4, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Ascorbyl Glucoside, Butyrospermum Parkii Butter, Propanediol, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Sucrose Stearate, PEG-100 Stearate, Dehydroxanthan Gum, Algin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Citric Acid, Methylparaben, Ethylparaben, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol (SCCP26), Parfum, Citronellol (SCCP26), Limonene (SCCP26), Linalool (SCCP26).
Tylko zastanawiam się czy warto?!
:conf used:
Błagam pomóżcie mi i doradźcie jakie kremy powinnam stosować?
Co do tych moich naczynek to używam obecnie Krem Avene Antirougeurs Jour spf20 for dry to very dry sensitive skin, tylko wydaje mi się że on nie bardzo mi pomaga...zresztą nie do końca wiem jakie ma być jego działanie, bo naczynka chyba jak miałam tak mam...
Nie wiem na czym się skupić?! Na noc wiem, że na nawilżeniu a w dzień - zmarszczki czy naczynka? Jakiego kremu używać??? Błagam pomocy!!!:p rosi:
Może odstawić kremy i przestawić się na olej kokosowy? Podobno czyni cuda...
Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi :jup i:
123sylwiawy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 20:35   #744
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez avciaxt Pokaż wiadomość
Cześć, mogłabym prosić o opinię na temat szamponu?

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Polyguatemium-7, PEG-7, Glyceryl Cocoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Hydrolyzed Keratin, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Oil, Parfum, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.
Niezły, dość prosty skład, powinien ładnie ujarzmiać włosy, nie plątać ich oraz ze względu na skuteczne detergenty minimum poprawnie oczyszczać.

Cytat:
Napisane przez 123sylwiawy Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny! Błagam, pomóżcie mi
Czytam i czytam o tych wszystkich składach kosmetyków i już chyba zwariowałam
Moja cera jest odwodniona, z (póki co) małą ilością naczynek i widocznymi już dość mocno zmarszczkami mimicznymi
Sama już nie wiem jakich kremów używać
Do tej pory stosowałam na noc La Roche-Posay Hydreane Riche, zamieniłam go teraz na krem firmy ACO Face Night, Nourishing Night Cream. Extra rich, intensive care for a soft skin- skład:
Aqua, Glycerin, Canola Oil, Myristyl Myristate, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate Citrate, Niacinamide, Diisopropyl Sebacate, Urea, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Glyceryl Stearate, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Sodium Citrate, Citric Acid, Phenoxyethanol.
Co sądzicie o jego składzie, czy to była dobra decyzja?

Chciałabym jeszcze zacząć stosować z tej firmy krem na dzień przeciwzmarszczkowy
ACO Protecting Day Cream 25+ Anti Age, skład :
Aqua, Ethylhexyl Salicylate, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylhexyl Carbonate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Propylene Glycol, Niacinamide, Dimethicone, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Ubiquinone, Tocopheryl Acetate, Biosaccharide Gum-4, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Ascorbyl Glucoside, Butyrospermum Parkii Butter, Propanediol, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Sucrose Stearate, PEG-100 Stearate, Dehydroxanthan Gum, Algin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Citric Acid, Methylparaben, Ethylparaben, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol (SCCP26), Parfum, Citronellol (SCCP26), Limonene (SCCP26), Linalool (SCCP26).
Tylko zastanawiam się czy warto?!
:conf used:
Błagam pomóżcie mi i doradźcie jakie kremy powinnam stosować?
Co do tych moich naczynek to używam obecnie Krem Avene Antirougeurs Jour spf20 for dry to very dry sensitive skin, tylko wydaje mi się że on nie bardzo mi pomaga...zresztą nie do końca wiem jakie ma być jego działanie, bo naczynka chyba jak miałam tak mam...
Nie wiem na czym się skupić?! Na noc wiem, że na nawilżeniu a w dzień - zmarszczki czy naczynka? Jakiego kremu używać??? Błagam pomocy!!!:p rosi:
Może odstawić kremy i przestawić się na olej kokosowy? Podobno czyni cuda...
Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi :jup i:
Te kremy wyglądają w miarę przyzwoicie, jeżeli pasuje Ci ten nocny, to ten dzienny, czemu nie, ale raczej nie będzie bardziej treściwy, niż ten nocny.

Oleje nie nawilżają, skoro masz odwodnioną skórę, postaw na nawilżanie, nie natłuszczanie, z resztą w kremach zawarte są też oleje, a czy kokos to taki znowu cud Nie sądzę, a na pewno nie rozprawi się z odwodnieniem i naczynkami, a może jeszcze bardziej wysuszyć. Z resztą olej ten nie jest drogi i łatwy do nabycia, no i wielofunkcyjny, bo jeśli Ci się nie sprawdzi, to zawsze możesz zużyć do smażenia naleśników, kąpieli, ciała, włosów.

Co do naczynek, moim zdaniem należy je chronić filtrami i wzmacniać także od wewnątrz, może pomyśl o suplementacji wit C i rutynie i o jakimś serum z wit.C? Rzuć okiem też na opinie o tym kremie: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ethrokrem.html
skład co prawda nie jest jakiś wyszukany, ale oceny ma póki co świetne.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 13:27   #745
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

rzuci ktos okiem na sklad?

Skład: Hydrogenated Coconut Oil (Emollient/Hair Conditioner), Caprylic/Capric Triglyceride (Emollient), PEG-8 Beeswax (Emulsifier), Hydrogenated Vegetable Oil (Emollient/Hair Conditioner), Lanolin (Emollient), Carnauba (Copernica Cerifera (Carnauba) Wax) (Stabiliser/Viscosity Modifier), Octyldodecanol (Emollient), Parfum (Fragrance), Mica (Opacifier), Propylparaben (Preservative), Helianthus annuus (Sunflower Seed Oil) (Emollient), Methylparaben (Preservative), Tocopherol (Antioxidant), Isopropyl Myristate (Emollient), Daucus carota (Carrot Extract) (Natural Additive), Beta-Carotene (Colorant), Limonene (Fragrance Ingredient), Geraniol (Fragrance Ingredient), Linalool (Fragrance Ingredient), CI 77891 (Colour), CI 77492 (Colour).


to jest do wlosow, na suche, puszace sie koncowki. Body Shopa
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 08:44   #746
ancymonowa
Przyczajenie
 
Avatar ancymonowa
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: łódka
Wiadomości: 18
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cześć, właśnie dostałam i ładnie proszę o analizę składu.

Krem na dzień lavera ujędrniający

Water (Aqua), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Alcohol*, Glycerin, Squalane, Sodium Lactate, Pongamia Glabra Seed Oil, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Rhus Verniciflua Peel Wax, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Camellia Sinensis Leaf Extract**, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Ubiquinone, Sodium Hyaluronate, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Cichorium Intybus (Chicory) Root Extract, Maltose, Algae Extract, Magnesium Gluconate, Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Maltodextrin, Silica, Hydrogenated Lecithin, Hydrogenated Palm Glycerides, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Xanthan Gum, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum)***, Limonene***, Linalool***, Benzyl Salicylate***, Geraniol***, Citronellol***, Citral***, Benzyl Benzoate***, Coumarin***, Farnesol****

patrzę na krem na noc z tej samej serii ale widzę że krem ma właściwie ten sam skład, hmmm......

aha zależy mi w zasadzie żeby ładnie nawilżał i działał chociaż odrobinę przeciwzmarszkowo tj prewencyjnie bo tego co mam już raczej nie cofnie :/
ancymonowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 09:13   #747
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
rzuci ktos okiem na sklad?

Skład: Hydrogenated Coconut Oil (Emollient/Hair Conditioner), Caprylic/Capric Triglyceride (Emollient), PEG-8 Beeswax (Emulsifier), Hydrogenated Vegetable Oil (Emollient/Hair Conditioner), Lanolin (Emollient), Carnauba (Copernica Cerifera (Carnauba) Wax) (Stabiliser/Viscosity Modifier), Octyldodecanol (Emollient), Parfum (Fragrance), Mica (Opacifier), Propylparaben (Preservative), Helianthus annuus (Sunflower Seed Oil) (Emollient), Methylparaben (Preservative), Tocopherol (Antioxidant), Isopropyl Myristate (Emollient), Daucus carota (Carrot Extract) (Natural Additive), Beta-Carotene (Colorant), Limonene (Fragrance Ingredient), Geraniol (Fragrance Ingredient), Linalool (Fragrance Ingredient), CI 77891 (Colour), CI 77492 (Colour).


to jest do wlosow, na suche, puszace sie koncowki. Body Shopa
Całkiem przyzwoity, moim zdaniem będzie działać

Cytat:
Napisane przez ancymonowa Pokaż wiadomość
Cześć, właśnie dostałam i ładnie proszę o analizę składu.

Krem na dzień lavera ujędrniający

Water (Aqua), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Alcohol*, Glycerin, Squalane, Sodium Lactate, Pongamia Glabra Seed Oil, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Rhus Verniciflua Peel Wax, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Camellia Sinensis Leaf Extract**, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Ubiquinone, Sodium Hyaluronate, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Cichorium Intybus (Chicory) Root Extract, Maltose, Algae Extract, Magnesium Gluconate, Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Maltodextrin, Silica, Hydrogenated Lecithin, Hydrogenated Palm Glycerides, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Xanthan Gum, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum)***, Limonene***, Linalool***, Benzyl Salicylate***, Geraniol***, Citronellol***, Citral***, Benzyl Benzoate***, Coumarin***, Farnesol****

patrzę na krem na noc z tej samej serii ale widzę że krem ma właściwie ten sam skład, hmmm......

aha zależy mi w zasadzie żeby ładnie nawilżał i działał chociaż odrobinę przeciwzmarszkowo tj prewencyjnie bo tego co mam już raczej nie cofnie :/
Wszystko zależy od typu cery. Skład jest bardzo bogaty i dobroczynny (ten na noc pewnie różni się lekko stężeniami składników), zawiera substancje o różnym spectrum działania, moim zdaniem kosmetyk kompletny, jednakże jeżeli cera jest wrażliwa, alergiczna, to należy z nim uważać, bo zawiera alkohol denat i olejki eteryczne.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 10:07   #748
ancymonowa
Przyczajenie
 
Avatar ancymonowa
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: łódka
Wiadomości: 18
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

bardzo dziękuję za opinię . Przetestuję i sprawdzę co z tego wyjdzie, trochę wrażliwa jestem ale nie jakoś strasznie więc liczę że na mnie zadziała.
zaczynam jak tylko skończę mój p&r ( swoją drogą bez oh i achów).

To może jeszcze się uśmiechnę o analizę maski pod oczy z serii ziaja pro. Kupiłam po recenzji maxineczki podobno bardzo ładnie radzi sobie ze zmarszczkami w tych problematycznych rejonach.
Na wizażu opinie też optymistyczne więc chyba jest ok?
nie bardzo znam się na analizie składu ale widzę parabeny, parafinę i mam wątpliwości, chociaż w działaniu wydaje się po pierwszych testach być ok

Aqua, Paraffinum Liquidum, Hydrogenated Polydecene, Cera Microcristallina, Paraffin, Glycerin, Steareth-21, Theobroma Cacao Sead Butter, Steareth-2, Cetearyl Alcohol, CETEARYL OLIVATE, SORBITAN OLIVATE, panthenol, ceramide 3, ceramide 6 II, ceramide 1, phytosphingosine, cholesterol, sodium lauroyl lactylate, carbomer, xanthan gum, tocopheryl acetate, lecithin, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, sodium hyaluronate, sodium polyacrylate, dmdm hydantoin, methylparaben, ethylparaben
ancymonowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 10:21   #749
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez ancymonowa Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję za opinię . Przetestuję i sprawdzę co z tego wyjdzie, trochę wrażliwa jestem ale nie jakoś strasznie więc liczę że na mnie zadziała.
zaczynam jak tylko skończę mój p&r ( swoją drogą bez oh i achów).

To może jeszcze się uśmiechnę o analizę maski pod oczy z serii ziaja pro. Kupiłam po recenzji maxineczki podobno bardzo ładnie radzi sobie ze zmarszczkami w tych problematycznych rejonach.
Na wizażu opinie też optymistyczne więc chyba jest ok?
nie bardzo znam się na analizie składu ale widzę parabeny, parafinę i mam wątpliwości, chociaż w działaniu wydaje się po pierwszych testach być ok

Aqua, Paraffinum Liquidum, Hydrogenated Polydecene, Cera Microcristallina, Paraffin, Glycerin, Steareth-21, Theobroma Cacao Sead Butter, Steareth-2, Cetearyl Alcohol, CETEARYL OLIVATE, SORBITAN OLIVATE, panthenol, ceramide 3, ceramide 6 II, ceramide 1, phytosphingosine, cholesterol, sodium lauroyl lactylate, carbomer, xanthan gum, tocopheryl acetate, lecithin, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, sodium hyaluronate, sodium polyacrylate, dmdm hydantoin, methylparaben, ethylparaben
No nic specjalnego szczerze mówiąc, rzeczywiście zawiera składniki przeciwzmarszczkowe, ale na pustej parafinowej bazie. Można spróbować, bo Ziaja to nie jest jakiś kosmiczny wydatek, no i nie jest to produkt do codziennego stosowania, więc w połączeniu z jakimś lepszym składowo kremem pielęgnacyjnym może się sprawdzić.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 12:27   #750
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Korah dziekuje


prosze o analize
L`Oreal Paris, Casting Sunkiss Jelly
to jest zel rozjasniajacy wlosy

mam zdjecie produktu, wiadomo ze na pewno jest szkodliwy ale czy bardzo mocno?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1477.jpg (101,4 KB, 3 załadowań)
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.