cold feet - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-25, 14:17   #1
katarzyna007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Unhappy

cold feet


Kochane! Mam problem. Nie wiem właściwie czy szukam porady, czy zwyczajnie potwierdzenia tego, co sama już wiem? W każdym razie, na kilka miesięcy przed ślubem upewniłam się, że nadal kocham byłego chłopaka a on mnie i nie wiem czy w tej sytuacji mogę wyjść za mąż.
Sprawę komplikuje fakt, że mój były chłopak jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Poznaliśmy się 7 lat temu i byliśmy ze sobą 2 lata. To był pierwszy mężczyzna, z którym się kochałam, moja pierwsza wielka miłość. On już wówczas był żonaty, ale ja o tym nie wiedziałam. Poznaliśmy się w Londynie. Jego rodzina była wtedy w Polsce więc nic nie wzbudzało moich podejrzeń. Ale pewnego dnia on postanowił, że nie powinniśmy się więcej spotykać, twierdząc, że nasz związek nie ma przyszłości. Nie powiedział dlaczego, dopiero po pięciu latach od rozstania spotkałam go ponownie przez przypadek. Zaczęliśmy rozmawiać. Już przy pierwszej rozmowie wyjawił mi sekret, który przede mną ukrywał - żona i dzieci w Polsce. Ale powiedział też, że cały czas myśli o mnie. Zaczęliśmy się spotykać. Nie doszło do żadnego zbliżenia, ale ja czuję, że cały czas go kochałam a on nadal kocha mnie. Wiem, że z nim nie będę po tym, jak przyznał się do tych wszystkich kłamstw z przeszłości, ale czy w tej sytuacji powinnam wychodzić za mąż? Skoro mam teraz wątpliwości, to czy po ślubie nie będą one jeszcze większe?
katarzyna007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 16:08   #2
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: cold feet

Nie nazwalabym miloscią uczucia ktore sie pojawilo po 5 latach. Mysle ze nie zaslugujesz na swojego przyszlego meza wiec dla jego szczescia powinnas zrezygnować. Bo to jemu zrobisz krzywde.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 16:38   #3
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: cold feet

brak słów...
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 16:53   #4
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: cold feet

najbardziej w tym wszystkim współczuję Twojemu przyszłemu mężowi...po co Ty w ogóle przyjęłaś jego oświadczyny skoro nagle spotykając innego faceta po 5 latach nie jesteś pewna czy wychodzić za mąż...?
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 19:50   #5
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: cold feet

Nie wychodź za mąż. Nie będę Cię oceniać, nie skomentuję relacji z żonatym mężczyzną, pomińmy to. Nie wychodź za mąż po prostu dlatego, że nie ma sensu pakować się w małżeństwo z kimś, kogo nie kochasz.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 20:37   #6
kaczuszka69
potworkowa
 
Avatar kaczuszka69
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: u Jego boku :)
Wiadomości: 13 222
Dot.: cold feet

powiem Ci z własnego doświadczenia - parę lat byłam w związku z facetem, a moje myśli były zupełnie gdzie indziej, przy wielkiej milości z bardzo młodzieńczych lat, pomimo że on nie dawał żadnych znaków, że coś między nami mogło być. oświadczyny przyjęłam, zaczęły się przygotowania do ślubu. wtedy poznałam mojego męża, wszelkie miłości, miłostki przeszły jak ręką odjął, liczył i liczy się tylko on. więc jeśli masz takie wątpliwości, zostaw narzeczonego, bo zasługuje na kobietę, która będzie go naprawdę kochać.
__________________
już nie zgaśnie ogień w nas,
tak się kocha tylko raz...


Mysza

-15kg


kaczuszka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 08:22   #7
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: cold feet

Ale autorka piszę, że nie wiedziała o żonie i dzieciach, które były w Polsce a oni w Londynie. Z resztą to nie jest ważne. Ciężka sprawa. Jeżeli są wątpliwości to najlepiej będzie chyba odwołać ślub albo chociaż go przesunąć o rok, 1,5. Może twoje uczucia się ustabilizują. Nie wiem czy te wątpliwości są spowodowane sentymentem czy poczułaś rzeczywiście wielką miłość do byłego i uczucia do obecnego partnera poszły w zapomnienie. Ciężko coś doradzić. Jeżeli rzeczywiście miłość wyparowała to odpuść i nie zawracaj głowy ani sobie ani twojemu (jeszcze) narzeczonemu.
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-26, 09:56   #8
katarzyna007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: cold feet

Dla ścisłości - nie mam zamiaru wracać do byłego. Brzydzę się jego zachowaniem. Chcę mieć z nim kontakt ze względu na sentyment, ale na pewno nie chcę z nim związku. Martwi mnie tylko, że przypadkowe spotkanie sprawiło, że narzeczony poszedł w odstawkę. A może to tylko chwilowe, b o przypomniał mi się dawny związek nie chcę krzywdzić narzeczonego, bo jest wspaniałym człowiekiem.
katarzyna007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 10:12   #9
PannaCzesia
Zadomowienie
 
Avatar PannaCzesia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kosmos :)
Wiadomości: 1 279
Dot.: cold feet

a może mylisz miłe wspomnienia z uczuciem? Czasem sentyment zostaje...

Mimo wszystko ze względu na wątpliwości- zastanów się czy powinnas wychodzić za mąż bo krzywdzisz bardzo obecnego narzeczonego... nia da się tak zbudować dobrego związku
__________________
...ja ocean niespokojny, w mojej głowie gwiezdne wojny...
26.07.2012 -> 21.09.2013 ->
-------
zadrutowana:
27.01.2012- góra
22.08.2012- dół
----------------------
62 --> 59 --> 57

Edytowane przez PannaCzesia
Czas edycji: 2013-07-26 o 11:32
PannaCzesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 14:39   #10
katarzyna007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: cold feet

@PannaCzesia, chyba masz rację. Zastanawiam się czy nie porozmawiać szczerze z narzeczonym o tym, że spotkałam byłego, bo on nic nie wie. Nie chcę go oszukiwać, a z drugiej strony jeśli PannaCzesia ma rację, to ten chwilowy stan szybko minie a ja zapomnę o byłym i będę szczęśliwa z przyszłym mężem. Sama nie wiem :/
katarzyna007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 15:49   #11
PannaCzesia
Zadomowienie
 
Avatar PannaCzesia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kosmos :)
Wiadomości: 1 279
Dot.: cold feet

Cytat:
Napisane przez katarzyna007 Pokaż wiadomość
@PannaCzesia, chyba masz rację. Zastanawiam się czy nie porozmawiać szczerze z narzeczonym o tym, że spotkałam byłego, bo on nic nie wie. Nie chcę go oszukiwać, a z drugiej strony jeśli PannaCzesia ma rację, to ten chwilowy stan szybko minie a ja zapomnę o byłym i będę szczęśliwa z przyszłym mężem. Sama nie wiem :/
Musisz się zastanowić głęboko nad tym. Jesli nie jestes pewna co do uczuć to nie widzę sensu wychodzenia za mąż.
Inna sprawa- jesli rzeczywiście mylisz wspomnienia z uczuciem- ale tu tez sama odpowiedz sobie na pytanie czy tak jest.
__________________
...ja ocean niespokojny, w mojej głowie gwiezdne wojny...
26.07.2012 -> 21.09.2013 ->
-------
zadrutowana:
27.01.2012- góra
22.08.2012- dół
----------------------
62 --> 59 --> 57
PannaCzesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-26, 19:02   #12
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: cold feet

Cytat:
Napisane przez katarzyna007 Pokaż wiadomość
Dla ścisłości - nie mam zamiaru wracać do byłego. Brzydzę się jego zachowaniem. Chcę mieć z nim kontakt ze względu na sentyment, ale na pewno nie chcę z nim związku. Martwi mnie tylko, że przypadkowe spotkanie sprawiło, że narzeczony poszedł w odstawkę. A może to tylko chwilowe, b o przypomniał mi się dawny związek nie chcę krzywdzić narzeczonego, bo jest wspaniałym człowiekiem.
Myślę, że jeśli masz wątpliwości to daj spokój narzeczonemu. Jeśli weźmiesz z nim ślub to dopiero wtedy go skrzywdzisz.... Szczerość przede wszystkim...
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 17:15   #13
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: cold feet

__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 13:47   #14
egiptia
Przyczajenie
 
Avatar egiptia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: cold feet

Zastanów się, czy to nie tylko jakaś chęć zmiany, długo jesteś w związku i korci Cię coś nowego, innego. A dobre wspomnienia przewracają w głowie. Przypomnij sobie jak się czułaś ze swoim narzeczonym na początku związku. Pomyśl ( ale tak dosadnie, dobrze sobie zwizualizuj, wejdź w sytuację która naprawdę ma miejsce ) jak się będziesz czuła, gdy tego nażeczonego zabraknie. Powiesz mu prawdę, a on może nie od razu ale po czasie się od Ciebie odwróci i urwie kontakt. To da Ci najlepszy ogląd sytuacji.
A Twoje słowa, że napewno nie będziecie razem i ble ble ble. Ze tylko chcesz utrzymywać z nim kontakt. Nie wierze w to, sory. Jeśli naprawdę go kochasz i on Ciebie to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że rozwalicie jego małżeństwo. I naprawdę nie chce tu czarnowidzić.
egiptia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.