błyszcząca ale bardzo sucha cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-05, 14:15   #1
tyska_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Unhappy

błyszcząca ale bardzo sucha cera


Witam,

bardzo prosilabym o pomoc, mam bardzo sucha cere ale zarazem bardzo blyszczaca. jakbym byla nasmarowana bezbarwnym lakierem ale znowu miejscami z schodzi mi skora z wysuszenia. staram sie robic regularnie maseczki i peelingi zeby sie tak nie blyszczala ale znowu ja wysuszam a po nalozeniu kremu piecze. nawilzam ja ale nie moge znalezc odpowiedniego kremu bo po kilku dniach uzycia cala twarz mnie piecze nawet po kremach dla niemowlat. nie wiem jakich kosmetykow uzywac bo albo sa dla cery blyszczacej tlustej albo dla suchej i nie wiem co uzywac zeby nie zaszkodzic bardziej. jak za dluga ja nawilzam to od razu wyskakuja mi pryszcze. dodam ze od urodzenia jestem alergiczka i mam bardzo bardzo sucha i wrazliwa skore. pomozcie prosze
pozdrawiam
tyska_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 10:09   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: błyszcząca ale bardzo sucha cera

dermatolog
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 10:16   #3
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: błyszcząca ale bardzo sucha cera

Cytat:
Napisane przez tyska_88 Pokaż wiadomość
Witam,

bardzo prosilabym o pomoc, mam bardzo sucha cere ale zarazem bardzo blyszczaca. jakbym byla nasmarowana bezbarwnym lakierem ale znowu miejscami z schodzi mi skora z wysuszenia. staram sie robic regularnie maseczki i peelingi zeby sie tak nie blyszczala ale znowu ja wysuszam a po nalozeniu kremu piecze. nawilzam ja ale nie moge znalezc odpowiedniego kremu bo po kilku dniach uzycia cala twarz mnie piecze nawet po kremach dla niemowlat. nie wiem jakich kosmetykow uzywac bo albo sa dla cery blyszczacej tlustej albo dla suchej i nie wiem co uzywac zeby nie zaszkodzic bardziej. jak za dluga ja nawilzam to od razu wyskakuja mi pryszcze. dodam ze od urodzenia jestem alergiczka i mam bardzo bardzo sucha i wrazliwa skore. pomozcie prosze
pozdrawiam
Nie jestem jakimś ekspertem, ale ze swojej strony polecam Humektan- to lekki krem nawilżający, może być stosowany nawet przy skórze atopowej, więc nie podrażni Cie na 99% Jeśli peeling to tylko enzymatyczny.

Mogłabyś napisać jakich kosmetyków używasz?
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 16:48   #4
tyska_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: błyszcząca ale bardzo sucha cera

uzywalam kremow z serii AA nawilzajacych ale po jakim czasie mialam na twarzy miejsca gdzie skora schodzila to zaczelam uzywac kremu bambino do nawilzania i do mycia mydlo tez dla dzieci.
peeling i tonik z garniera. podklad uzywalam matujacy rimmel na blyszczenie ale zaczal mi wysuszac bardzo cere a do demakijazu ziola polskie eva. ogolnie staram sie nie uzywac podkladow i w ogole kosmetykow. tylko podklad (jak musze) i tusz do rzes.
a ten krem Humektan to tylko w aptece dostane?
tyska_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 19:54   #5
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: błyszcząca ale bardzo sucha cera

Cytat:
Napisane przez tyska_88 Pokaż wiadomość
uzywalam kremow z serii AA nawilzajacych ale po jakim czasie mialam na twarzy miejsca gdzie skora schodzila to zaczelam uzywac kremu bambino do nawilzania i do mycia mydlo tez dla dzieci.
peeling i tonik z garniera. podklad uzywalam matujacy rimmel na blyszczenie ale zaczal mi wysuszac bardzo cere a do demakijazu ziola polskie eva. ogolnie staram sie nie uzywac podkladow i w ogole kosmetykow. tylko podklad (jak musze) i tusz do rzes.
a ten krem Humektan to tylko w aptece dostane?

moim zdaniem bron boze garnier! on ma tyle zlego w skladzie, tonik jedynie moge polecic ten rozany z garniera. peelingi, wszelkie zele to zlo ktore tylko uwrazliwia skore ktora garnier doszczetnie pozbawia naturalnego pH, wystarczy spojrzec na sklad.

Chyba mamy podobny rodzaj cer: sucha pozornie tłusta. im wiecej ją wysuszasz tym wiecej ona się blyszczy i tez jest sucha. polecam odstawienie na jakis czas wszelkich peelingow, mleczek.
ze swojej strony sugeruje do mycia twarzy zel lirene skora normalna i mieszana taki niebieski. i do tego tonik z tej samej serii. na razie zrezygnowalabym z kremow poniewaz skora sama sie zregeneruje. daj jej odpoczac od wszelkiej chemi. taka moja sugestia.

btw: mam rozumiec że codziennie makijaz zmywasz za pomocą peelingu??
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 21:52   #6
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: błyszcząca ale bardzo sucha cera

Ja mam podobnie. Po prostu kosmetyki przeznaczone do cery tłustej i/lub trądzikowej strasznie wysuszają, działają antybakteryjnie ale w ogóle nie dbają o naszą skórę (zero nawilżenia, tylko dodatkowe wysuszenie substancjami antybakteryjnymi).
Też miałam z tym problem, ale od kilku lat po używam tylko i wyłącznie kosmetyków do cery normalnej lub normalniej i mieszanej, np polecam żel do mycia twarzy L'Oreal (ale bron Boże ten Pure Zone, tylko zwyczajny Triple Active przeznaczony do cery normalnej i mieszanej). Oczyszcza jak trzeba i przy tym nie wysusza. Również Kuracja Matująca Sorayi jest nienajgorsza. Tonik też powinien być z tych odświeżająco-nawilżających do cery normalnej, L'Oreal lub np Nivea, AA też jest niezły.
ŻADNYCH śmieci do cery tłustej - to świecenie się skóry jest często reakcją na nadmierne przesuszenie - skóra przesuszona broni się wydzielając dwa razy więcej sebum (łoju). Wszystkie kosmetyki powinny mieć na opakowaniu napis nawilżający oraz zero alkoholu. Oczywiście nie należy używać kosmetyków do cery suchej czy tych natłuszczających, bo to też nie jest dobre wyjście, tylko coś neutralnego.
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 23:24   #7
wildfox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: błyszcząca ale bardzo sucha cera

a nawilzajace do cery tlustej? tez nie?
wildfox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 13:08   #8
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: błyszcząca ale bardzo sucha cera

Możesz spróbować z nawilżającymi do cery tłustej, ale ja po użyciu kilku z nich zauważyłam, że chociaż nie wysuszają, to raczej też nie nawilżają. Informacje na opakowaniu obiecują, że jest super lekki i nie zatyka porów, i to się zgadza, ale przy tym często jest też tak, że w ogóle nie nawilża
Ale możesz spróbować, byle nie był to krem antybakteryjny czy coś w tym rodzaju.
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 13:39   #9
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: błyszcząca ale bardzo sucha cera

Polecam krem nawilzający IWOSTIN ( zielona seria) - cudo
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 13:57   #10
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: błyszcząca ale bardzo sucha cera

Cytat:
Napisane przez tyska_88 Pokaż wiadomość
uzywalam kremow z serii AA nawilzajacych ale po jakim czasie mialam na twarzy miejsca gdzie skora schodzila to zaczelam uzywac kremu bambino do nawilzania i do mycia mydlo tez dla dzieci.
peeling i tonik z garniera. podklad uzywalam matujacy rimmel na blyszczenie ale zaczal mi wysuszac bardzo cere a do demakijazu ziola polskie eva. ogolnie staram sie nie uzywac podkladow i w ogole kosmetykow. tylko podklad (jak musze) i tusz do rzes.
a ten krem Humektan to tylko w aptece dostane?
Humektan widziałam na allegro w dobrej cenie (tam też kupiłam swój), nie wiem czy w aptece będzie. Jest tańszy niż proponowany Iwostin, a działa rewelacyjnie. Generalnie proponuję się przerzucić na apteczne kosmetyki do cery bardzo wrażliwej, żeby się skóra uspokoiła trochę po tych wszystkich garnierach. Szczególnie peeling mnie przeraża, koniecznie kup enzymatyczny, taki zwykły tylko pogarsza sprawę.
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 23:42   #11
Lisq33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 165
Dot.: błyszcząca ale bardzo sucha cera

enzymatyczny podobno nie działa..


ech, ja mam problem z cerą tłustą, z trądzikiem, z rumieniem, jest bardzo wrazliwa.

no i nie wiem jakich kosmetyków mam używać!
czy do skóry: tłustej, normalnej, mieszanej, trądzikowej, wrażliwej czy nawilżające, czy na rozszerzone naczynka krwionośne, czy ogólne kosmetyki z serii dla mężczyzn?

a może żadnych nie używać, i używać tylko tego, co dał dermatolog? na rumień nawet mydła nie można używać, bo źle działa.. a mogę mieć alergię na mydło, chemię, na wodę nawet... to czego mam używać!?
Lisq33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 08:14   #12
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: błyszcząca ale bardzo sucha cera

Na noc polecam krem vichy aqwalia thermal
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 14:39   #13
szymonek43210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: błyszcząca ale bardzo sucha cera

Witam też mam takie problemy i też próbowałem wielu kremów że masakra szkoda czasu na tych dermatologów od dzieciństwa mam takie problemy, wczoraj chciałem kupić Olimp Hialumax Duo Kwas hialuronowy niby pomaga wiązać wodę no ale nic nie było go w aptece ale pani poleciła mi właśnie Krem Specjalny Emolium pierwsze wrażenie za tłusty ale jako tako się wchłonoł używam go raz dziennie i na noc bo się po tym błyszcze myśle że to dobry traf ;P inne kremy to tylko zostawiały śluź na mojej twarzy , a np krem cetaphil to super sie wchłania ale nic po za tym słabo nawilża a stosowałem go 2 miesiące nie ma własciwości leczniczych, łykam też tran od tygodnia ,magnez także zobaczymy co czas pokaże.
szymonek43210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.