Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-06, 21:08   #2851
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak myślicie mogę dodać do nafty kosmetycznej ecliptę i na włosy?

Poza tym co mogłabym sprezentować mamie na zmarszczki, bo ja raczej orientuję się bardziej w specyfikach na pryszcze/zaskórniki, a o zmarszczkach nic nie wiem jeszcze
....
dla Mamy: serum ROSE,serum RENEW,olej Arganowy+żel z kwasem hialuronowym....moja Mama bardzo lubi Krem Liponowy i Sojowy
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 22:01   #2852
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
jest potrzebny żeby rozpuścić kwas salicylowy
W Lemonie też jest kwas salicylowy, a alkoholu nie posiada w składzie. Rozpuszcza się w oleju. Dlatego zastanowiło mnie czy nie dałoby się czymś zastąpić alkoholu. Tonik chciałam używać po depilacji, ale mam naczynka na nogach więc spirytus odpada.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 22:41   #2853
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
W Lemonie też jest kwas salicylowy, a alkoholu nie posiada w składzie. Rozpuszcza się w oleju. Dlatego zastanowiło mnie czy nie dałoby się czymś zastąpić alkoholu. Tonik chciałam używać po depilacji, ale mam naczynka na nogach więc spirytus odpada.
.......Tonik zawiera naturalny alkohol, który był niezbędny, aby jego formuła była trwała i łatwa w wykonaniu oraz umożliwiała całkowite rozpuszczenie kwasu salicylowego, staraliśmy się jednak, aby ilość alkoholu była na tyle minimalna na ile to możliwe. Dla porównania ilość alkoholu w gotowych tonikach anty-trądzikowych z kwasem BHA wynosi zwykle od 25-45% alkoholu denaturowanego. Dzięki obecności składników nawilżających (gliceryna,glikol propylenowy, emulgator i ekstrakt z lukrecji) tonik nie wysusza skóry. Formuła produktu ma charakter samo-konserwujący.
.........
ale w toniku nie ma oleju,to w czym ma się rozpuscić
cytat z BU : "
ps.Gdzies tu w wątku było o tym,ze jedna z Wizażanek mieszkająca za granica nie miała dotępu do odpowiedniego alkoholu i pytała czy mozna go zastapić np wódką,wkleiła na wątku odpowiedz z BU wraz z szerokim uzasadnieniem,ze alk.jest jednak potrzebny do formulacji toniku.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2009-03-07 o 16:29
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 05:41   #2854
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

To byłam ja.W końcu kupiłam spirytus 95% w angielskiej aptece Surgical spiryt (spirytus operacyjny).Kwas sie rozpuscił całkowicie ale nie wiem czy to to samo bo nie mam porównania.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:20   #2855
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Witajcie Możecie mi polecić z BU jakiś peeling i maseczke dla cery , którą zapycha nawet powietrze?Narazie myślę o zamówieniu żelu hialurowego albo kwasu( myślę ze mi krzywdy nie zrobią).Kiedyś miałam olejek do mycia twarzy i serum Flavo C , niestety miałam wysyp zaskórników.Nie mam siły już do mojej pielęgnaji dlatego chciałam ponownie poszperać na BU.moze wkońcu się uda aby cerze nie szkodzić.
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 12:16   #2856
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Polecam maseczkę morską. Raczej nie ma w niej nic zapychającego. Tylko algi i mleko w proszku. Rozjaśnia i wygładza.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 15:43   #2857
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Moje pierwsze wrażenia po stosowaniu serum Lemon na noc. Skóra ma ładniejszy kolor. Jest delikatnie natłuszczona i nawilżona. Bardziej "spójna"
Dziś rano miałam jednak niespodziankę Podchodzę do lusterka z niecnym zamiarem zaaplikowania na twarz grubej (2,5ml) warstwy filtra. Nakładam najpierw połowę wklepuje i odchodzę. Po 15 minutach wracam do lusterka zobaczyć jak ładnie wchłonęła mi się pierwsza warstwa, a tu...cała twarz biała...widać na niej suche skórki...
Wnioski...a już myślałam, że salicyl mi nie groźny i nie będę się łuszczyć
Jednak się przeliczyłam. Dobrze, że jutro niedziela. Poćwiczę nakładanie filtra tak aby te łuszczące miejsca były jak najmniej widoczne.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 16:22   #2858
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Moje pierwsze wrażenia po stosowaniu serum Lemon na noc. Skóra ma ładniejszy kolor. Jest delikatnie natłuszczona i nawilżona. Bardziej "spójna"
Dziś rano miałam jednak niespodziankę Podchodzę do lusterka z niecnym zamiarem zaaplikowania na twarz grubej (2,5ml) warstwy filtra. Nakładam najpierw połowę wklepuje i odchodzę. Po 15 minutach wracam do lusterka zobaczyć jak ładnie wchłonęła mi się pierwsza warstwa, a tu...cała twarz biała...widać na niej suche skórki...
Wnioski...a już myślałam, że salicyl mi nie groźny i nie będę się łuszczyć
Jednak się przeliczyłam. Dobrze, że jutro niedziela. Poćwiczę nakładanie filtra tak aby te łuszczące miejsca były jak najmniej widoczne.
może komuś pomoże, ja mam na poranne skórki taki patent - rano opłukuję twarz wodą, na suchą nakładam warstwę Humektanu, a po paru minutach używam peelingującej chusteczki z Rossmana - wszystkie skróki ładnie schodzą potem tylko przecieram hydrolatem, na to filtr i jest ok. próbowałam zamiast kremu oliwkę, ale jednak krem ładniej rozmiękcza
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 18:18   #2859
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
może komuś pomoże, ja mam na poranne skórki taki patent - rano opłukuję twarz wodą, na suchą nakładam warstwę Humektanu, a po paru minutach używam peelingującej chusteczki z Rossmana - wszystkie skróki ładnie schodzą potem tylko przecieram hydrolatem, na to filtr i jest ok. próbowałam zamiast kremu oliwkę, ale jednak krem ładniej rozmiękcza
Fajny pomysł Muszę wypróbować

Pokochałam olej z róży rdzawej dobrze się wchłania, a buzia po nim jest nawilżona gładka i wypoczęta uwielbiam ten efekt
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 19:39   #2860
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Moje pierwsze wrażenia po stosowaniu serum Lemon na noc. Skóra ma ładniejszy kolor. Jest delikatnie natłuszczona i nawilżona. Bardziej "spójna"
Dziś rano miałam jednak niespodziankę Podchodzę do lusterka z niecnym zamiarem zaaplikowania na twarz grubej (2,5ml) warstwy filtra. Nakładam najpierw połowę wklepuje i odchodzę. Po 15 minutach wracam do lusterka zobaczyć jak ładnie wchłonęła mi się pierwsza warstwa, a tu...cała twarz biała...widać na niej suche skórki...
Wnioski...a już myślałam, że salicyl mi nie groźny i nie będę się łuszczyć
Jednak się przeliczyłam. Dobrze, że jutro niedziela. Poćwiczę nakładanie filtra tak aby te łuszczące miejsca były jak najmniej widoczne.
ja mam inny patent : nakladam wieczorem Physiogel - malutka ilosc w polaczeniu z jakims olejem, czekam 10 min az sie wchlonie i pozniej Lemon w ilosci 1-2 kropelki i rano zero suchara, tylko drobne krosteczki wysychaja na plecy sie nie szczype i nakladam Lemon solo
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 09:28   #2861
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Witajcie
Właśnie robię zamówienie na BU i tak się zawahałam, co bardziej polecacie:
Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF czy Serum antyoksydacyjne Amla-C15E? Poradźcie, bo przyznam, że mam problem z decyzją
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 13:12   #2862
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

dziewczyny help!!!!
cos strasznego mi sie stalo
Od poczatku; juz ok 3 tygodnie uzywam toniku (10% migdalowego i 2% salicylowego ale rozcienczony pol na pol z hydrolatem) i seru HA plus jakis olejek. Bylo super, zadnego podraznienia, czasem delikatne zluszczanie ale z reguly nawet go nie bylo, cera coraz ladniejsza. Wczoraj po poludniu poszlam sobie umyc zabki , po umysicu patrze w lustro ...i tragedia!!

Wokol ust i na brodzie dostalam jakiejs ekspresowej totlanej wysypki, wygladajacej jak czerwona mikrokaszka lub mikrobąbelki . Nie wiem skad?? Tonikiem maznelam sie poprzedniego wieczora a tego dnia nie uzylam seru ani zadnego kosmetyku na twarz. PAsta do zebow chyba by tego nie sprawila, ta sama co zawsze.
Nalozylam serum i jakos ta wysypka przyblakla. Jednak dzis rano pojawila sie znowu jeszcze wieksza Wygladam strasznie, blada cera i mega czerwony okrag wokol ust i na brodzie.

Naprawd nie wiem skąd sie to wzielo, na razie czekam , ale moze macie jaka teorie? Prosze poratujcie!
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 13:19   #2863
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

dziewczyny, czy mogę zmniejszyć ilość alkoholu w serum flavoC ?
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 14:44   #2864
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
dziewczyny help!!!!
cos strasznego mi sie stalo
Od poczatku; juz ok 3 tygodnie uzywam toniku (10% migdalowego i 2% salicylowego ale rozcienczony pol na pol z hydrolatem) i seru HA plus jakis olejek. Bylo super, zadnego podraznienia, czasem delikatne zluszczanie ale z reguly nawet go nie bylo, cera coraz ladniejsza. Wczoraj po poludniu poszlam sobie umyc zabki , po umysicu patrze w lustro ...i tragedia!!

Wokol ust i na brodzie dostalam jakiejs ekspresowej totlanej wysypki, wygladajacej jak czerwona mikrokaszka lub mikrobąbelki . Nie wiem skad?? Tonikiem maznelam sie poprzedniego wieczora a tego dnia nie uzylam seru ani zadnego kosmetyku na twarz. PAsta do zebow chyba by tego nie sprawila, ta sama co zawsze.
Nalozylam serum i jakos ta wysypka przyblakla. Jednak dzis rano pojawila sie znowu jeszcze wieksza Wygladam strasznie, blada cera i mega czerwony okrag wokol ust i na brodzie.

Naprawd nie wiem skąd sie to wzielo, na razie czekam , ale moze macie jaka teorie? Prosze poratujcie!
ja miałam wysyp mikro-kaszki po serum Lemon
mikro-kaszka tylko, że bez zaczerwienienia
początkowo myslałam, że to Humektan ale niestety na bank jest to Serum Lemon
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 14:51   #2865
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
ja miałam wysyp mikro-kaszki po serum Lemon
mikro-kaszka tylko, że bez zaczerwienienia
początkowo myslałam, że to Humektan ale niestety na bank jest to Serum Lemon
ale mialas od razu? tak to rozumiem, przypuszczalnie to jakas reakcja alergiczna albo zapychanie. Ale ja mam po 3 tygodniach .Bez sensu
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 14:53   #2866
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Witajcie
Właśnie robię zamówienie na BU i tak się zawahałam, co bardziej polecacie:
Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF czy Serum antyoksydacyjne Amla-C15E? Poradźcie, bo przyznam, że mam problem z decyzją
Ciężka sprawa z wyborem, ja miałam oba i wolę serum z Almą,na moją mieszaną skórę lepiej działa - takie mam wrazenie

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
dziewczyny help!!!!
cos strasznego mi sie stalo
Od poczatku; juz ok 3 tygodnie uzywam toniku (10% migdalowego i 2% salicylowego ale rozcienczony pol na pol z hydrolatem) i seru HA plus jakis olejek. Bylo super, zadnego podraznienia, czasem delikatne zluszczanie ale z reguly nawet go nie bylo, cera coraz ladniejsza. Wczoraj po poludniu poszlam sobie umyc zabki , po umysicu patrze w lustro ...i tragedia!!

Wokol ust i na brodzie dostalam jakiejs ekspresowej totlanej wysypki, wygladajacej jak czerwona mikrokaszka lub mikrobąbelki . Nie wiem skad?? Tonikiem maznelam sie poprzedniego wieczora a tego dnia nie uzylam seru ani zadnego kosmetyku na twarz. PAsta do zebow chyba by tego nie sprawila, ta sama co zawsze.
Nalozylam serum i jakos ta wysypka przyblakla. Jednak dzis rano pojawila sie znowu jeszcze wieksza Wygladam strasznie, blada cera i mega czerwony okrag wokol ust i na brodzie.

Naprawd nie wiem skąd sie to wzielo, na razie czekam , ale moze macie jaka teorie? Prosze poratujcie!
A mi się wydaje, że może to być jakieś zapalenie okołoustne z tego co piszesz i na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się, tylko już dziś umówiłabym się na wizytę u dermatologa, i nic sama bym z tym nie kombinowała Wysyp po kwasach to to raczej nie jest, bo napewno nie byłby tylko w okolicach ust i nie od razu w takim natężeniu jak piszesz
Nie kombinuj nic sama bo mżesz tylko pogorszyć, gnaj do dermatologa, możliwe że nie obejdzie się bez antybiotyku.
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 14:59   #2867
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
ale mialas od razu? tak to rozumiem, przypuszczalnie to jakas reakcja alergiczna albo zapychanie. Ale ja mam po 3 tygodniach .Bez sensu

no fakt
po jakich 2 użyciach

tu szukałam pomocy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...183599&page=41

może Tobie też pomoże
__________________
* i teraz serduszka mam 3!


Edytowane przez oleniolek
Czas edycji: 2009-03-09 o 15:00
oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 15:06   #2868
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
C


A mi się wydaje, że może to być jakieś zapalenie okołoustne z tego co piszesz i na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się, tylko już dziś umówiłabym się na wizytę u dermatologa, i nic sama bym z tym nie kombinowała Wysyp po kwasach to to raczej nie jest, bo napewno nie byłby tylko w okolicach ust i nie od razu w takim natężeniu jak piszesz
Nie kombinuj nic sama bo mżesz tylko pogorszyć, gnaj do dermatologa, możliwe że nie obejdzie się bez antybiotyku.

o godd Ale skad to sie moglo wziac? Nie kombinowałam nic a nic przy twarzy....Myslisz ze to najbardziej prawdoopodobna opcja??

Niestety bedac absolwentka z kurczacym sie budzetem , szukajaca 2 miesiac pracy i bez ubezpiecznia o pojsciu do dermatologa moge pomarzyc...powaznie

edit:poczytalam troche o tym w necie i jestem przerazona Podobno czesto jest to problem posterydowy a ja takowych nie bralam w ogole...
Chyba zaczne zbierac pieniazki na dermatologa
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.



Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2009-03-09 o 16:13
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 15:21   #2869
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Paczuszka przyszła godzinkę temu

Tonik BHA 2% już ukręcony. Dziś pierwsza aplikacja.
Hydrolat oczarowy super zapach, kocanka - okropny, duszący słodki, ale zobaczymy jakie będzie miał działanie
Natomiast peeling enzymatyczny na razie leży i czeka na chwile wolnego czasu

Pozdrawiam.
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 15:56   #2870
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
o godd Ale skad to sie moglo wziac? Nie kombinowałam nic a nic przy twarzy....Myslisz ze to najbardziej prawdoopodobna opcja??


edit:poczytalam troche o tym w necie i jestem przerazona Podobno czesto jest to problem posterydowy a ja takowych nie bralam w ogole...
Chyba zaczne zbierac pieniazki na dermatologa
Myślę, że to prawdopodobna opcja. Z tego co piszesz wygląda, że nie jest to jakieś drobne podrażnienie.
moja znajoma miała kiedyś takie zapalenie i czytając Twój opis odrazu mi się to zwizualizowało.
Na Twoim miejscu odstawiłabym tonik z kwasem i inne mazidła, zostawiłabym tylko delikatny nawilżacz i umówiła się na wizytę.
Nie musisz iść przecież prywatnie, można państwowo zawsze lepiej jak to lekarz zobaczy.
Równie dobrze może to być alergia jakaś silna lub coś w ten deseń, ale lekceważyć nie powinnaś. A tymczasem moze wapno wypij jak masz, napewno nie zaszkodzi a może troche złagodzi objawy jeśli to jednak alergia.
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 15:57   #2871
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
o godd Ale skad to sie moglo wziac? Nie kombinowałam nic a nic przy twarzy....Myslisz ze to najbardziej prawdoopodobna opcja??

Niestety bedac absolwentka z kurczacym sie budzetem , szukajaca 2 miesiac pracy i bez ubezpiecznia o pojsciu do dermatologa moge pomarzyc...powaznie

edit:poczytalam troche o tym w necie i jestem przerazona Podobno czesto jest to problem posterydowy a ja takowych nie bralam w ogole...
Chyba zaczne zbierac pieniazki na dermatologa
Ja jestem straszną alergiczką i jak dostaję na jakiś składnik w kosmetykach uczulenia to wygląda to dokładnie tak, jak opisujesz. Przede wszystkim weź doustnie jakiegoś antyalergena (allertec, zyrtek, cokolwiek) i pij wapno. Jeżeli chodzi o wsmarowywacze to mnie pomaga jedynie hydrokortizon.
No i oczywiście odstaw tonik.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 16:20   #2872
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Myślę, że to prawdopodobna opcja. Z tego co piszesz wygląda, że nie jest to jakieś drobne podrażnienie.
moja znajoma miała kiedyś takie zapalenie i czytając Twój opis odrazu mi się to zwizualizowało.
Na Twoim miejscu odstawiłabym tonik z kwasem i inne mazidła, zostawiłabym tylko delikatny nawilżacz i umówiła się na wizytę.
Nie musisz iść przecież prywatnie, można państwowo zawsze lepiej jak to lekarz zobaczy.
Równie dobrze może to być alergia jakaś silna lub coś w ten deseń, ale lekceważyć nie powinnaś. A tymczasem moze wapno wypij jak masz, napewno nie zaszkodzi a może troche złagodzi objawy jeśli to jednak alergia.
dziekuje anastazjo za pomoc)) co do lekarza to wlasnie nie mam ubezpieczenia wiec niestey państwowo nie pojde Poodstawialam wszystko i poczekam moze ze 2 dni a potem lekarz I wapno pije.

Szczezrze mowiac poczytalam na szybko w necie co nieco o tym i tak naprawde nie wiem dalej skad to sie mogloby wziac, ludzie pisza o tym zapaleniu jako rekacji na sterydy a ja nie mialam z nimi do czynienia Podobno moze byc winna pasty z fluorem, zaraz lece do apteki kupic jakas bezfluorowa I oby to nie bylo to powazne zapalenie....
Lekarze mnie przerazaja troche, szukalam swojego czasu dobrego sermatologa dla siostry i ufff ciezko jest
Z koleij widzialam wiele opini o tym zapaleniu wlasnie , ze lekarze starali sie je leczyc specyfikami ze sterydami co spowodowalo pogorszenie...
oby to nie bylo to
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 17:08   #2873
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

bez paaniiiki.. na ustach też coś masz? takie małe pęcherzyki?
Odstaw wszystko co tylko możesz. Nie nawilżaj też za często skóry. Niech Ci dadzą coś w aptece na uczulenie. Ja polecić mogę Bactroban, przepisano mi go gdy miałam wielka alergię na brzuchu od spodni (guziki z niklem). Maść gości u mnie już wiele lat i przydaje sie na wszystkie alergie (w tym na twarzy, miałam coś podobnego do Ciebie).
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 17:20   #2874
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
bez paaniiiki.. na ustach też coś masz? takie małe pęcherzyki?
Odstaw wszystko co tylko możesz. Nie nawilżaj też za często skóry. Niech Ci dadzą coś w aptece na uczulenie. Ja polecić mogę Bactroban, przepisano mi go gdy miałam wielka alergię na brzuchu od spodni (guziki z niklem). Maść gości u mnie już wiele lat i przydaje sie na wszystkie alergie (w tym na twarzy, miałam coś podobnego do Ciebie).
Wlasnie na ustach nie, tylko taka obręcz wokół ust i na podbródku sa to bardzoooo drobne pecherzyki, przykryte pudrem nie sa nawet bardzo widoczne ale jest ich duuzo Tez bym sie cieszyla gdyby to byla alergia Ale czy to mozliwe jezeli uzywalam tych samych produktow co zawsze i nic nowego ani nie zjadlam ani nie posmarowalam sie niczym nowym?
Najdziwniejsze bylo to ze wyskoczyly mi on doslownie w ciagu kilku sekund Mam cicha nadzieje ze to moze jednak pasta do zebow( choc ki czort?)

Co do dermatozy to ona wlasnie jest w tych okolicach i przy oczodołach...hmm a ja mam jeszcze te pęcherzyki pomiędzy brwiami. Moze to dobry znak?
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.



Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2009-03-09 o 17:23
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 21:30   #2875
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Raaany! Jak też dłuuugo się czeka na wysyłkę paczuszki . Peeling mi się skończył, maski mi się skończyły... a tu cisza...
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 21:32   #2876
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

czy ktos zauważyl że nakladając krem plus serum lub jakis olej tragicznie to wsiąka w twarz?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 11:19   #2877
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Ja jestem straszną alergiczką i jak dostaję na jakiś składnik w kosmetykach uczulenia to wygląda to dokładnie tak, jak opisujesz. Przede wszystkim weź doustnie jakiegoś antyalergena (allertec, zyrtek, cokolwiek) i pij wapno. Jeżeli chodzi o wsmarowywacze to mnie pomaga jedynie hydrokortizon.
No i oczywiście odstaw tonik.
rawita a jak to wlasciwie jest z taka alergia "z niczego" ( tzn. po czyms co juz sie jakis czas uzywalo?) czy musze ten skladnik wyeliminowac czy tez nie?

Co do tej wysypki, to czekajac na wizyte u dermatologa( tydzien) lykalam leki na alergie i pilam wapno plus odstawilam paste z fluore...Zmiana nastapila i to spora, ufffff. Wiec to chyba nie dermatoza.
W takiej sytuacji nie wiem czy jest sens konsultowania sie z dermatologiem, bo tak naprawde co mi powie jak nie bedzie juz objawu?( oby Jak myslicie dziewczyny?

Na dzien dzisiejszy zastanawiam sie tez, czy moge znowu zaczac uzywac jakichkolwiek kosmetykow( co z moimi kwasami i olejkami??) Boje sie pogorszenia a jednoczesnie moja skora jest sucha i czegos potrzebuje.
Czy kiedykolwiek bede mogla znowu sie zakwaszac?

Co o tym myslicie?

__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 11:41   #2878
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
rawita a jak to wlasciwie jest z taka alergia "z niczego" ( tzn. po czyms co juz sie jakis czas uzywalo?) czy musze ten skladnik wyeliminowac czy tez nie?

Co do tej wysypki, to czekajac na wizyte u dermatologa( tydzien) lykalam leki na alergie i pilam wapno plus odstawilam paste z fluore...Zmiana nastapila i to spora, ufffff. Wiec to chyba nie dermatoza.
W takiej sytuacji nie wiem czy jest sens konsultowania sie z dermatologiem, bo tak naprawde co mi powie jak nie bedzie juz objawu?( oby Jak myslicie dziewczyny?

Na dzien dzisiejszy zastanawiam sie tez, czy moge znowu zaczac uzywac jakichkolwiek kosmetykow( co z moimi kwasami i olejkami??) Boje sie pogorszenia a jednoczesnie moja skora jest sucha i czegos potrzebuje.
Czy kiedykolwiek bede mogla znowu sie zakwaszac?

Co o tym myslicie?

Cieszę się, że z buzią już lepiej

Myślę, że powinnaś jednak odstawić wszystko czego do tej pory używałaś, i ewentualnie wprowadzać od początku, pojedyńczo i w dużych odstępach czasu, ale to dopiero jak już śladu nie będzie po wysypce i dokładnie obserwować skórę.
Nawilżać możesz się chyba spokojnie Humektanem ( chyba dobrze napisałam i nic nie pokręciłam ) I odstaw kwasy na dłużej.
A co do dermatologa, to chyba jednak powinnaś się wybrać, nawet jak już nie będzie objawów, poprostu je opiszesz jak wyglądały. I testy na alergię by nie zaszkodziły, a napewno pomogły
A z alergią, to jest tak, że całe życie możesz mieć kontakt z jakimś alergenem i będzie w porządku, a dopiero po jakimś czasie może sie okazać że Cię zaczął uczulać.
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 12:41   #2879
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Cieszę się, że z buzią już lepiej

Myślę, że powinnaś jednak odstawić wszystko czego do tej pory używałaś, i ewentualnie wprowadzać od początku, pojedyńczo i w dużych odstępach czasu, ale to dopiero jak już śladu nie będzie po wysypce i dokładnie obserwować skórę.
Nawilżać możesz się chyba spokojnie Humektanem ( chyba dobrze napisałam i nic nie pokręciłam ) I odstaw kwasy na dłużej.
A co do dermatologa, to chyba jednak powinnaś się wybrać, nawet jak już nie będzie objawów, poprostu je opiszesz jak wyglądały. I testy na alergię by nie zaszkodziły, a napewno pomogły
A z alergią, to jest tak, że całe życie możesz mieć kontakt z jakimś alergenem i będzie w porządku, a dopiero po jakimś czasie może sie okazać że Cię zaczął uczulać.
anastazjaa tak własnie zrobie)

genaralnie chyba w jakims tam stopniu alergiczka jestem, gdyz odkąd biore te tableteczki ...zniknął mi katar ( wieczny katarek) Dzis rano po raz pierwszy od lat moglam oddychac obiema dziurami w nosie

Mam nadzieje ze dermatolog bedzie z tych sensowniejszych i wpadnie na to co trzeba.
Dziekuje wszystkim za porady ))
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 12:45   #2880
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
anastazjaa tak własnie zrobie)

genaralnie chyba w jakims tam stopniu alergiczka jestem, gdyz odkąd biore te tableteczki ...zniknął mi katar ( wieczny katarek) Dzis rano po raz pierwszy od lat moglam oddychac obiema dziurami w nosie

Mam nadzieje ze dermatolog bedzie z tych sensowniejszych i wpadnie na to co trzeba.
Dziekuje wszystkim za porady ))
Życze sensowengo dermatologa, a nie takiego, który każde do oporu smarowac się sterydami

Ja jestem straszna alergiczka i na silne reakcje (mam plamy zwykle o średnicy 5-10cm...) pomaga mi kwas hiarulonowy, a na to alantan plus. Łagodzi pieczenie i swędzenie oraz usuwa wyprysk alergiczny bez efektów ubocznych jakie powoduja wszelkiego rodzaju Locoidy masowo przepisywane przez dermatologów na każdą reakcję alergiczną
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.