plamy na tułowiu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-16, 13:46   #1
nisa
Raczkowanie
 
Avatar nisa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warmia :)
Wiadomości: 58
GG do nisa
Unhappy

plamy na tułowiu


Witam
Mam od kilku tygodni pewien problem, dostałam dziwne uczulenie na tułowiu. Jakies 2-3 tygodnie temu na lewym boku znalazłam owalną plamę (szeroka na 1 cm, długa na 2) blada w środku, a obwódka ciemniejsza różowa. Tydzień temu oprócz tej plamy pojawiło się nagle kilka malutkich krostek-plamek, takich czerwonych, też na lewym boku i kilka na brzuchu.
Posmarowałam to kilka razy maścią ELOCOM. Plamki nie zniknęły, ale ta większa dużo zbladła. Nie swędzi, nie piecze zero objawów. Gdybym nie zobaczyła tej większej to nie wiedziałabym, że to mam.
Plamki są lekko szorstkie, z kilku bardzo delikatnie schodzi skóra. Wczoraj zobaczyłam, że te małe plamki się powiększyły i jest ich znacznie więcej niż tydzień temu. Głównie lewy bok, brzuch i zachodzi na biodro. Plecy, ręce nogi czyste. A i dziś zobaczyłam 2 plamki na szyi.
Nie mam pojęcia skąd to może być. Jestem teraz u rodziny i nie mam możliwości iść do dermatologa. Załączam zdjęcia. Proszę o pomoc, jeżeli ktoś wie co to może być.
Z góry dziękuję

*pierwsze zdjęcie to ta plama sprzed tygodnia, a kolejne 2 z dzisiaj
__________________
" Tyle się podłości i głupoty
koło mnie wlokło jak psów,
czepiało się moich rąk,
czepiało się moich nóg;
z tylum już zawracał dróg
dla mgieł, dla nocy, dla ciemności! "- Wyspiański

nisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 17:37   #2
kaska198787
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: plamy na tułowiu

moja droga, nie jestem dermatologiem ale wydaje mi się że masz łupież pstry. Ja miałam coś takiego i mi pomagał nizoral. Tak to jest szampon na łupież głowy ale na takie coś też pomaga, wystarczy jak podczas kąpieli posmarujesz się nizoralem, spienisz go i pozostawisz na 2-3 min. Potem to normalnie spłucz ciepłą wodą. Jeśli po tygodniu Ci nie przejdzie to kup sobie w aptece krem " clotrimazolum hasco", nie jest drogi, max będzie kosztować ok 10 zł. I nie przestrasz się bo jest to krem a grzybicę ale też na łupież pstry. A jeśli to ci nie pomoże to już wtedy radzę iść do dermatologa.
kaska198787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 17:58   #3
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: plamy na tułowiu

Moim zdaniem może to być Łupież różowy Gilberta. Ne bój się To schodzi,ale po kilku tygodniach...
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.