Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-01, 22:32   #2491
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

To może spróbuj jeść to z jogurtem? Może (nie próbowałam) zmieni smak?

Jestem po pierwszym użyciu amli. Efekty bardzo zachęcające, to znaczy miękkie, nawilżone włosy, nadmiernego błyszczenia nie odnotowałam, ale moje włosy błyszczą "z natury". Muszę natomiast popracować nad techniką Zrobiłam papkę z amli i zaczęłam nakładać na włosy - efekt był jakbym posmarowała je syropem!!! Nie dało się oddzielać pasmo po paśmie, tylko sterczały takie sztywne, natapirowane druty - więc odżywka na pewno nie dotarła wszędzie tam, gdzie miała dotrzeć. Może użyłam za zimnej wody? Doczytałam że należy to zalewać gorącą - ale bałam się że wszystkie "dobroci" amlowe zamorduję wrzątkiem...
Następnym razem spróbuję zrobić bardziej napar niż papkę, może zagęszczę miodem...

Dostałam też próbkę alginatu i cococinu. Przy obu produktach brak przepisów - z alginatu ukręcę może jakieś serum nadupne (skoro spala tłuszcz), na cococin nie mam pomysłu - pewnie pójdzie na włosy. Ale może jakieś sugestie?
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 06:52   #2492
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mi chodzilo raczej o zastoaowaniu zewnetrznym,sa jakies sposoby?
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 08:58   #2493
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Sa, oczywiście, ale nie wiem czy zdobędziesz składniki skoro zakupy w mazidłach odpadają...
Ten przepis jest bardzo fajny - zamiast hydrolatu możesz użyć wody destylowanej, HA pominąć, olej kupisz w sklepie ze zdrową żywnością (nie muszą to być te oleje podane w przepisie), pozostaje tylko zdobycie emulgatorów...
Zdaje się że dziewczyny rozpuszczały ekstrakty w hydrolatach i tym smarowały twarz, można spróbować.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 09:35   #2494
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Dostałam też próbkę alginatu i cococinu. Przy obu produktach brak przepisów - z alginatu ukręcę może jakieś serum nadupne (skoro spala tłuszcz), na cococin nie mam pomysłu - pewnie pójdzie na włosy. Ale może jakieś sugestie?
Ja też dostałam cococin Mam zamiar dodać go do kremu, który dziś - jutro ukręcę. Rozpuszcza się w wodzie, więc nie powinno być problemu.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 11:21   #2495
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja sobie zamowilam cococin, bo mam zamiar z niego i ekstraktu z kasztanowca sprobowac zrobic sobie jakies serum na dzien. Jakie dokladnie jeszcze nie wiem. Macie jakies sugestie?
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 11:54   #2496
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
przepraszam z gory,ze mieszam Wam w watku.
W lodowce mam 10gr pine bark od siostry.Powiedziala ,zebym szczypte nasypala do wody i pila.Ponoc cuda czyni,ale mi on nie smakuje.Macie pomysl jak mozna to inaczej zuzyc?
buczacza, pine bark lepiej (znośnie) smakuje wypijane z zieloną herbatą. dla bezpieczeństwa wrzucałam do ciepłego (nie gorącego) naparu. Po rozmieszaniu nadaje trochę cierpkości, ale całkiem miłej.

Alternatywa - czasem używam "cienkiego" roztworu pine bark w hydrolacie do twarzy (głównie dla szybszego gojenia się niespodzianek, na pewno działa też antyoksydacyjnie). jesli nie masz hydrolatu, woda destylowana też powinna być ok.

W hydrolacie z lodówki pine bark mi się pieni, a nie rozpuszcza więc może warto rozpuszczać go w cieczy o temp. pokojowej.

Ja sporządzam małe porcje (10ml), kilka kropel nakładam pod krem a resztę trzymam w lodówce.

Powodzenia!
mintle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 17:54   #2497
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

schaetzchen,mintle-no wlasnie o to mi chodzilo.100 krotne dzieki.
Interesujacy watek macie.Z zazdroscia spogladam tu czasami.Mam nadzieje,ze bede miala kiedys mozliwosc na mazidlach lub BU cos kupic.
Bardzo Wam dziekuje
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-02, 18:09   #2498
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Właśnie zrobiłam sobie kremik z cococinem - dałam całą próbkę na 20 ml kremu. Wyszedł mi dużo gęstszy niż zwykle, więc wielbicielki gęstych kremów - uwaga!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 20:44   #2499
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Stosuje serum z Telocapilem od miesiaca codziennie lub gora co drugi dzien i nic (daje nawet 35 kropli od 2 tygodni). Zero wynikow. Szczerze mowiac serum nie jest dla mnie tez tanim wydatkiem, porcja szybko mi sie konczy (kilka dni), ale jednak chcialabym probowac dalej.
Czy jest jakas prostsza recepta smarowidla z Telocapilem??
Na laboratorium czytalam, ze niby mozna tez dodawac do zwyklych balsamow. (?)
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 20:59   #2500
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Stosuje serum z Telocapilem od miesiaca codziennie lub gora co drugi dzien i nic (daje nawet 35 kropli od 2 tygodni). Zero wynikow. Szczerze mowiac serum nie jest dla mnie tez tanim wydatkiem, porcja szybko mi sie konczy (kilka dni), ale jednak chcialabym probowac dalej.
Czy jest jakas prostsza recepta smarowidla z Telocapilem??
Na laboratorium czytalam, ze niby mozna tez dodawac do zwyklych balsamow. (?)
Ponoć ziołozel, ziololeku do wspaniale do tego nadaje Mysle ze wszystkie gotowe kremy, balsamy o prostym składzie tez sie beda nadawac

U mnie myricelina zadziałała i to konkretnie, ale po dluzszej przerwie wloski znowu zaczely odrastac. Moim najwiekszym problemem byly w zasadzie nie same odrastające włoski ( bo te i tak do konca zycia beda odrastac), ale wrastające włoski, na ktore telocapil, o dziwo, tez pomagał...
Lepszy jednak okazal sie byc stary, dobry folisan.. ten ale na wrastające włoski, nie jako hair inhibitor
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-05, 18:34   #2501
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Czas zużyc te 20 g centelli Stanie sie cos zlego, jesli zamast 2g/100ml, wrzuce 4 ?
I tak brudzi ciuchy, wiec juz mi nie zalezy...

Uzupelnilam lodowke o :

LECYTYNA SOJ0WA HLB 4
HYDROLAT RÓŻANY 300 ml
HYDROLAT LAWENDOWY 300 ml
OPTIPHEN PLUS
KWAS L-MLEKOWY 80% ..moj 1 raz
OLEJ KOKOSOWY 100 g
MASŁO KARITE 50 g
POLYSORBATE 80
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-05, 19:07   #2502
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziekuje za odpowiedz! Nie ma ktos jeszcze pomyslow do jakies prostej receptury z telocapilem?

I jeszcze jedno pytanie mam. Robie sobie olejek do mycia twarzy z glyceryl cocoate. Robilam z maceratem z kasztanowca i bylo super. Teraz chcialam wyprobowac cos tanszego (bo i tak olejek przeciez zaraz zmywam, wiec wystarczy zeby to bylo cos, co mnie nie wysusza) i zamowilam macerat marchwiowy.
Kurcze nie moglam tego domyc. Musialam gabeczka zmywac, co dla mojej wrazliwej naczynkowej skory nie jest najlepsze. I jak spryskalam sie po tym hydrolatem, wacik wciaz byl zolty. (Ciekawe czy jak robilam z maceratem z kasztanowca tez tak sie trzymal twarzy )
Wiec nie wiem czy rozcienczenie tego z jakims innym olejkiem ma jakis sens.
Czy moge z normalnego oleju slonecznikowego ze zwyklego sklepu zrobic sobie olejek czy nie bardzo?
Czy mozecie polecic mi cos innego?
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-05, 19:41   #2503
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Fruity - jak najbardziej możesz tylko najlepiej, żeby był to olej słonecznikowy zimnotłoczony Ja robię z oleju z pestek winogron, zwykłego ze sklepu, tylko zawsze staram się kupić najbardziej zielony:P Czasem go wzbogacam innymi olejami, ale sam też daje radę
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-05, 19:51   #2504
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Fruity, macerat marchwiowy rzeczywiście strasznie farbuje (ale nie jest to efekt "na zawsze"). Zrobiłam sobie mieszankę olejkową - w całości ok. 40 ml, w tym próbka maceratu - i miałam po posmarowaniu tym cudem pięknie żółtą twarz Inna sprawa, że mieszanina cudnie wygładzała i zmiękczała skórę.
W opisie na stronie mazideł max. stężenie maceratu to 5% - przypuszczam że właśnie ze względy na kolor.
Na Twoim miejscu rozrzedziłabym ten olejek, nic mu się nie stanie. Sama robię olejek myjący z oleju z pestek moreli (w ecospa można kupić półlitrowe butle) - tani i moja skóra go kocha.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 10:11   #2505
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam ja właśnie zamówiłam parę rzeczy z mazideł, m. in.Glyceryl Cocoate i chciałabym przygotować olejek do mycia na bazie oleju winogronowego, albo oleju z orzecha włoskiego. Według receptury na mazidłach powinno się do tego olejku dodać antyoksydant ( olejowy ekstrakt z rozmarynu ). Czy jest to konieczne? Czy olejek na bazie oleju jedynie z dodatkiem emulgatora będzie skuteczny w oczyszczaniu? Pytam bo jestem początkująca w tym temacie

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 10:28   #2506
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Fruity - jak najbardziej możesz tylko najlepiej, żeby był to olej słonecznikowy zimnotłoczony Ja robię z oleju z pestek winogron, zwykłego ze sklepu, tylko zawsze staram się kupić najbardziej zielony:P Czasem go wzbogacam innymi olejami, ale sam też daje radę
To super! Dziekuje za odpowiedz!

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Fruity, macerat marchwiowy rzeczywiście strasznie farbuje (ale nie jest to efekt "na zawsze"). Zrobiłam sobie mieszankę olejkową - w całości ok. 40 ml, w tym próbka maceratu - i miałam po posmarowaniu tym cudem pięknie żółtą twarz Inna sprawa, że mieszanina cudnie wygładzała i zmiękczała skórę.
W opisie na stronie mazideł max. stężenie maceratu to 5% - przypuszczam że właśnie ze względy na kolor.
Na Twoim miejscu rozrzedziłabym ten olejek, nic mu się nie stanie. Sama robię olejek myjący z oleju z pestek moreli (w ecospa można kupić półlitrowe butle) - tani i moja skóra go kocha.
Wiec moze rozrzedze go do 5%. Zobaczymy jak wtedy bedzie sie sprawowal. Dziekuje bardzo!


Edit: Chcialam sie z Wami jeszcze podzielic moja opinia na temat pewnego serum. Wyprobowalam wczoraj serum keratynowe do wlosow (dzisiaj uzylam 2 raz) i jestem w 100% oszalomiona. Dziala rewelacyjnie, moje wlosy nie byly takie mile w dotyku nawet po biosilku i do tego serum wcale nie tlusci. A przy bobie to nielatwa sprawa nie psikac sobie po glowie. Naprawde polecam.

Edytowane przez fruity
Czas edycji: 2008-07-06 o 12:59
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 13:12   #2507
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Witam ja właśnie zamówiłam parę rzeczy z mazideł, m. in.Glyceryl Cocoate i chciałabym przygotować olejek do mycia na bazie oleju winogronowego, albo oleju z orzecha włoskiego. Według receptury na mazidłach powinno się do tego olejku dodać antyoksydant ( olejowy ekstrakt z rozmarynu ). Czy jest to konieczne? Czy olejek na bazie oleju jedynie z dodatkiem emulgatora będzie skuteczny w oczyszczaniu? Pytam bo jestem początkująca w tym temacie


Ja dodaję witaminę E. Albo tę z mazideł albo apteczny tokovit
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 13:15   #2508
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja dodałam do balsamu do ciała 2% i byłam zafarbowana na żółto Teraz dodałam 1% i o wiele lepiej- skóra ma ładny kolor, ale nie trzeba dokładnie wcierać by nie było żółto-pomarańczowych plam na ciele.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 13:17   #2509
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

confused_girl dziękuję za odpowiedź, a czy ta wit. E jest niezbędna?bez niej olejek nie będzie dobrze oczyszczał??
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 13:33   #2510
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
confused_girl dziękuję za odpowiedź, a czy ta wit. E jest niezbędna?bez niej olejek nie będzie dobrze oczyszczał??
Witamina E ma cenne właściwości - zerknij do mazideł na jej stronę: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Ale też witamina E (a raczej olej, w jakim jest rozpuszczona) może zapychać - to kwestia indywidualna.

W olejkach myjących, które zwykle stoją 2 miesiące i to niekoniecznie w lodówce, rola witaminy E lub olejowego ekstraktu z rozmarynu jest przede wszystkim taka:
Cytat:
jako antyoksydant opóźniający proces jełczenia fazy tłuszczowej kosmetyku.
Czyli olejek bez antyoksydanta będzie tak samo oczyszczał, natomiast może krócej postać.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 13:51   #2511
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziękuję Adora Belle, w takim razie póki co zostanę przy uproszczonej wersji olejku, przygotuję po prostu mniejszą porcję,żeby się nie zepsuł, dopiero następnym razem mam zamiar zamówić na mazidłach kilka dodatkowych składników.
Na razie mam mgliste pojęcie o przygotowywaniu samodzielnie kosmetyków, zwłaszcza na podstawie tych bardziej skomplikowanych receptur, dlatego upraszczam je jak mogę; ale lista półproduktów, które chętnie bym wypróbowała cały czas się "wydłuża"...
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 14:10   #2512
malinowa0
Raczkowanie
 
Avatar malinowa0
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 472
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, już się cała w tym zamieszałam, tego jest mnóstwo ostatnio zaczęłam maziać się olejkiem pichtowym + nafta kosmetyczna= tonik na wągry, jednak po nim mam wielkie podrażnienia {ale bardzo pomaga na te wągry !)
1. Jaki olejek bądź inne mazidło pomogłoby mi
-pozbyć się czerwonych plam {jestem 'wrażlwcem')
-jakiś specyfik na podkrążone oczy
2. Jaka jest różnica pomiędzy hydrolatem różanym a olejem różanym ? Z czym można to pomieszać, by stworzyć coś bardziej nawilżającego niż solo? ;>
__________________


- Dlaczego nosisz to głupie ubranko królika?
- Dlaczego nosisz to głupie ubranko człowieka?





Edytowane przez malinowa0
Czas edycji: 2008-07-06 o 16:30 Powód: zmiana pytania
malinowa0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 19:32   #2513
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczny witam - właśnie zrobiłam swoje pierwsze (i nie ostatnie) zamówienie na mazidłach. Oto jego skład:
Olej konopny - próbka
Olej z komosy - próbka
Olej z nasion bawełny - próbka
Macerat z kasztanowca - próbka
Hydrolat z zielonej herbaty
Płynna lecytyna (4) - próbka
Polysorbate 80 - próbka
Glyceryl cocoate
Butelka na olejek i tonik z hydrolatu i niacymide
Cylinder miarowy
Mała biała łyżeczka miarowa
Niacymid
Kwas hialuronowy
Kwas mlekowy
Papierki lakmusowe
Łyżeczka 2,5 ml do filtra

A więc przyłączam się do grupy "mazidłowych wizażanek" - wyszło mnie to sporo taniej niż gdybym kupowała normalne kosmetyki - normalnie ponad 100 (jak nie więcej), a teraz koło 70 + koszty wpłaty na poczcie.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 20:20   #2514
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witaj ja tez jestem początkująca, póki co złożyłam mniejsze zamówienie...o te próbki to poprosiłaś w uwagach do zamówienia??
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 20:56   #2515
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Tak, w uwagach. Jestem alergikiem, więc muszę testować.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 20:59   #2516
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez malinowa0 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, już się cała w tym zamieszałam, tego jest mnóstwo ostatnio zaczęłam maziać się olejkiem pichtowym + nafta kosmetyczna= tonik na wągry, jednak po nim mam wielkie podrażnienia {ale bardzo pomaga na te wągry !)
1. Jaki olejek bądź inne mazidło pomogłoby mi
-pozbyć się czerwonych plam {jestem 'wrażlwcem')
-jakiś specyfik na podkrążone oczy
2. Jaka jest różnica pomiędzy hydrolatem różanym a olejem różanym ? Z czym można to pomieszać, by stworzyć coś bardziej nawilżającego niż solo? ;>
Malinowa, co masz na myśli pisząc o olejku pichtowym? Jeśli to olejek eteryczny, to w jakim stężeniu go używasz? Ile tej nafty? Nie jest to przypadkiem zapychacz? Podrażnienie może wynikać z drażniącego działania olejku eterycznego (jeśli to tego używasz) - tych olejków używa się w małych stężeniach, mogą poparzyć!
Na wągry najlepszym imho sposobem są kwasy BHA (salicylowy -> aspiryna) i LHA (effaclar k). Nie wiem jak stoisz z filtrami - ale jeśli się filtrujesz, to nawet latem maseczka aspirynowa (jest na ten temat wątek) lub effaclar (La Roche Posay, do kupienia w aptece bez recepty) nie zrobią Ci krzywdy. Można też kręcić olejki z kwasem salicylowym samemu.

Aby pozbyć się czerwonych plam (domyślam się że piszesz o tych podrażnieniach po nafcie i olejku pichtowym?) polecam coś z pantenolem, alantoiną, lanoliną, colostrum... nie podam Ci konkretnych kosmetyków, bo sama je sobie mieszam i nie jestem biegła w gotowcach... Możesz spróbować panthenolu tego na poparzenia, albo któregoś z kremów dziecinnych "do pupy" - tylko że one mogą zapychać pory. Konkretnego oleju Ci nie podpowiem - to tak indywidualna sprawa - może spróbuj z pestek moreli, czarnuszki albo ryżowego; masło karite też może pomóc.

Na sińce pod oczami polecany jest macerat z kasztanowca - tutaj jest przepis na świetne serum.

Hydrolaty to "produkt uboczny" pozostający po destylacji roślin aby uzyskać olejki eteryczne - to co się skrapla po oddzieleniu olejku od reszty. Zawiera śladowe ilości wartościowych substancji z roślin, ponadto niektóre hydrolaty pięknie pachną (niektóre są bezzapachowe). Można ich używać jako toników.
Olej różany to albo olej tłoczony z nasion róży (tłuszcz, jak oliwa z oliwek) albo olejek eteryczny - substancja wonna wydobyta różnymi metodami z rośliny. Czytałaś "Pachnidło"?

Mam nadzieję że pomogłam
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 21:11   #2517
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Tak, w uwagach. Jestem alergikiem, więc muszę testować.

Ja niestety nie poprosiłam o żadne próbki, a chętnie bym wypróbowała kila olei, bo nie wiem , które mogą mnie pozapychać, zamówiłam olej z orzecha włoskiego i macerat(olej) z kasztanowca., a w planach mam olej z czarnuszki, jojobę i z róży piżmowej...

a co "planujesz" z tym niacynamidem ? bo ja chciałabym nim wzbogacić hydrolat
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 08:07   #2518
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Ja niestety nie poprosiłam o żadne próbki, a chętnie bym wypróbowała kila olei, bo nie wiem , które mogą mnie pozapychać, zamówiłam olej z orzecha włoskiego i macerat(olej) z kasztanowca., a w planach mam olej z czarnuszki, jojobę i z róży piżmowej...

a co "planujesz" z tym niacynamidem ? bo ja chciałabym nim wzbogacić hydrolat
Limaria zazwyczaj dodaje próbki z własnej inicjatywy, więc się nie martw, na pewno coś dostaniesz Może napisz jeszcze maila, podaj numer zamówienia i charakterystykę cery.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 11:14   #2519
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dzięki Ilona, myślałam,że te próbki są dołączane tylko do dużych zamówień, albo gdy się o nie poprosi przy zam.. W takim razie chyba napiszę tego maila
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 15:26   #2520
malinowa0
Raczkowanie
 
Avatar malinowa0
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 472
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Malinowa, co masz na myśli pisząc o olejku pichtowym? Jeśli to olejek eteryczny, to w jakim stężeniu go używasz? Ile tej nafty? Nie jest to przypadkiem zapychacz? Podrażnienie może wynikać z drażniącego działania olejku eterycznego (jeśli to tego używasz) - tych olejków używa się w małych stężeniach, mogą poparzyć!
Na wągry najlepszym imho sposobem są kwasy BHA (salicylowy -> aspiryna) i LHA (effaclar k). Nie wiem jak stoisz z filtrami - ale jeśli się filtrujesz, to nawet latem maseczka aspirynowa (jest na ten temat wątek) lub effaclar (La Roche Posay, do kupienia w aptece bez recepty) nie zrobią Ci krzywdy. Można też kręcić olejki z kwasem salicylowym samemu.

Aby pozbyć się czerwonych plam (domyślam się że piszesz o tych podrażnieniach po nafcie i olejku pichtowym?) polecam coś z pantenolem, alantoiną, lanoliną, colostrum... nie podam Ci konkretnych kosmetyków, bo sama je sobie mieszam i nie jestem biegła w gotowcach... Możesz spróbować panthenolu tego na poparzenia, albo któregoś z kremów dziecinnych "do pupy" - tylko że one mogą zapychać pory. Konkretnego oleju Ci nie podpowiem - to tak indywidualna sprawa - może spróbuj z pestek moreli, czarnuszki albo ryżowego; masło karite też może pomóc.

Na sińce pod oczami polecany jest macerat z kasztanowca - tutaj jest przepis na świetne serum.

Hydrolaty to "produkt uboczny" pozostający po destylacji roślin aby uzyskać olejki eteryczne - to co się skrapla po oddzieleniu olejku od reszty. Zawiera śladowe ilości wartościowych substancji z roślin, ponadto niektóre hydrolaty pięknie pachną (niektóre są bezzapachowe). Można ich używać jako toników.
Olej różany to albo olej tłoczony z nasion róży (tłuszcz, jak oliwa z oliwek) albo olejek eteryczny - substancja wonna wydobyta różnymi metodami z rośliny. Czytałaś "Pachnidło"?

Mam nadzieję że pomogłam
Bardzo pomogłaś Serdecznie dziękuję za pomoc
__________________


- Dlaczego nosisz to głupie ubranko królika?
- Dlaczego nosisz to głupie ubranko człowieka?




malinowa0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.