Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-21, 10:50   #4861
marcia321
Zadomowienie
 
Avatar marcia321
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 375
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
zwiększono mi dawkę i za 3 miesiące kończę kurację
super a ja za ok miesiąc
marcia321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 17:36   #4862
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ile miesięcy trwały Wasze kuracje? Ja zdecydowałam się jednak podjąć izo. W przyszłym tygodniu mam wizytę, dowiem się jakie dokładnie badania zrobić i pod koniec października chciałabym zacząć.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 17:40   #4863
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Ile miesięcy trwały Wasze kuracje? Ja zdecydowałam się jednak podjąć izo. W przyszłym tygodniu mam wizytę, dowiem się jakie dokładnie badania zrobić i pod koniec października chciałabym zacząć.
7 miesięcy (na ten moment zostało mi 2,5 miesiąca), skrócone z planowanych 10
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 17:50   #4864
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
7 miesięcy (na ten moment zostało mi 2,5 miesiąca), skrócone z planowanych 10
Nie bałaś się zaczynać na wiosnę?
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 17:53   #4865
marcia321
Zadomowienie
 
Avatar marcia321
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 375
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Ile miesięcy trwały Wasze kuracje? Ja zdecydowałam się jednak podjąć izo. W przyszłym tygodniu mam wizytę, dowiem się jakie dokładnie badania zrobić i pod koniec października chciałabym zacząć.
moja trwa już rok czasu a zostało gdzieś niecały miesiąc u mnie kuracja axotretem.
marcia321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 17:55   #4866
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marcia321 Pokaż wiadomość
moja trwa już rok czasu a zostało gdzieś niecały miesiąc u mnie kuracja axotretem.
A ile ważysz i jaki masz wzrost jeśli można wiedzieć? A co z depilacją woskiem? Czy jeśli depiluję pachy woskiem to będę musiała przestać? Tak samo ciężko pogodzić mi się z przerwaniem depilacji twarzy,nie wiem jak sobie poradzę
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 18:52   #4867
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Nie bałaś się zaczynać na wiosnę?

poza tym kurację miałam rozpisaną na prawie rok, więc i tak nie ominęłaby ona lata i wiosny, ja przechodzę kurację bardzo dobrze
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-30, 19:12   #4868
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość

poza tym kurację miałam rozpisaną na prawie rok, więc i tak nie ominęłaby ona lata i wiosny, ja przechodzę kurację bardzo dobrze
Nie no, po prostu z tego co wyczytałam to największe łuszczenie występuje w pierwszych miesiącach,stąd moje pytanie
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 19:29   #4869
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Nie no, po prostu z tego co wyczytałam to największe łuszczenie występuje w pierwszych miesiącach,stąd moje pytanie
nie miałam łuszczenia w ogóle, zaczerwienionej czy piekącej skóry również nie
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 19:53   #4870
marcia321
Zadomowienie
 
Avatar marcia321
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 375
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
A ile ważysz i jaki masz wzrost jeśli można wiedzieć? A co z depilacją woskiem? Czy jeśli depiluję pachy woskiem to będę musiała przestać? Tak samo ciężko pogodzić mi się z przerwaniem depilacji twarzy,nie wiem jak sobie poradzę
waga 72 wzrost 179, póżniej lekarka rozpisała mi branie leków 2,1,2,1 czyli jednego dnia 2 następnego 1 i tak na przemian. Najpierw zobacz jak twoja skóra reaguje na taki zabieg, byłam raz na regulacji brwi o kosmetyczki i niestety musiałam przeczekać.
marcia321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 20:07   #4871
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marcia321 Pokaż wiadomość
waga 72 wzrost 179, póżniej lekarka rozpisała mi branie leków 2,1,2,1 czyli jednego dnia 2 następnego 1 i tak na przemian. Najpierw zobacz jak twoja skóra reaguje na taki zabieg, byłam raz na regulacji brwi o kosmetyczki i niestety musiałam przeczekać.
Wyrywanie penseta tez nie wchodzi w grę? Sama mam zamiar zaczac brac izo ale nie wyobrazam sobie nie usuwać przez ten czas wasiku i nie regulowac brwi

Dziewczyny pochwalcie się efektami kuracji
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.

Edytowane przez Wenus21
Czas edycji: 2015-08-30 o 20:10
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-30, 20:11   #4872
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

mój lekarz mówi, że nie można, ale ja o ile nogi i pachy golę to brwi i bikini depiluję i nie mam żadnego problemu, ale tak jak pisałam ja naprawdę przechodzę kurację łagodnie, miałam kilka spadków formy, ale było to chwilowe
mam tylko nadzieję, że nie będzie nawrotu
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 22:33   #4873
marcia321
Zadomowienie
 
Avatar marcia321
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 375
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Wyrywanie penseta tez nie wchodzi w grę? Sama mam zamiar zaczac brac izo ale nie wyobrazam sobie nie usuwać przez ten czas wasiku i nie regulowac brwi

Dziewczyny pochwalcie się efektami kuracji
pęseta oczywiscie wchodzi w grę zobaczysz dasz radę ja już się cieszę że nareszcie to koncówka i oby efekt się utrzymał
marcia321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 22:53   #4874
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć dziewczyny, zauważyłam Wasz wątek przypadkiem i wpadłam tylko dodać otuchy
ja jestem już rok po terapii Axotretem (trwała również rok i była to spora dawka, byłam dość beznadziejnym przypadkiem...). Wszystko jest ok, zamiast ciężkich podkładów nie maluję się wcale, a jak wychodzę to krem BB lub lekki podkład i jest ok Czasaaami wyskoczy mi coś w okolicy okresu, ale to też nie co miesiąc. I nie są też takie zmiany jak kiedyś, ot, malutki pryszcz, który jak posmaruję czymś wysuszającym to znika przez dzień-dwa
Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
A ile ważysz i jaki masz wzrost jeśli można wiedzieć? A co z depilacją woskiem? Czy jeśli depiluję pachy woskiem to będę musiała przestać? Tak samo ciężko pogodzić mi się z przerwaniem depilacji twarzy,nie wiem jak sobie poradzę
U mnie paski nie wchodziły w grę - nigdy sobie nie zerwałam skóry w okolicy wąsika, ale podczas kuracji zrobiłam to raz i... masakra, nie róbcie tego. Zdarłam prawie do żywej skóry, na szczęście tylko kawałeczek, coś mnie podkusiło żeby najpierw sprawdzić na mniejszym fragmencie Polecam za to kremy do depilacji - można je stosować na twarz, mnie nic nie uczuliło, nie piekło. Używałam tych popularnych z Vanity, obojętnie jaki rodzaj, wszystkie są takie same
Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Wyrywanie penseta tez nie wchodzi w grę? Sama mam zamiar zaczac brac izo ale nie wyobrazam sobie nie usuwać przez ten czas wasiku i nie regulowac brwi

Dziewczyny pochwalcie się efektami kuracji
a do brwi, polecam takie małe nożyki, można je dostać w Hebe i Rossmannie: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...r-do-brwi.html
pęseta też jest ok
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 07:55   #4875
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
A ile ważysz i jaki masz wzrost jeśli można wiedzieć? A co z depilacją woskiem? Czy jeśli depiluję pachy woskiem to będę musiała przestać? Tak samo ciężko pogodzić mi się z przerwaniem depilacji twarzy,nie wiem jak sobie poradzę
Ja rozpoczynałam kurację w maju. Trwała bodajże 10 miesięcy. Tak jak Wankaw pisze, i tak zahaczysz o słoneczne dni. Używałam kremów 50+ i byłam nawet 2 tyg. na wakacjach pod koniec października, gdzie upały dochodziły do 40 st., i nic mi nie było (ale też nie leżałam plackiem na plaży).

A co do depilacji twarzy, ja stosowałam krem z Avonu i przy pierwszym razie podrażnienie było większe niż standardowo. Depilacja woskiem odpada (masz to w ulotce). Tyle ja też nie miałam ani łuszczenia, ani podrażnionej skóry.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
mój lekarz mówi, że nie można, ale ja o ile nogi i pachy golę to brwi i bikini depiluję i nie mam żadnego problemu, ale tak jak pisałam ja naprawdę przechodzę kurację łagodnie, miałam kilka spadków formy, ale było to chwilowe
mam tylko nadzieję, że nie będzie nawrotu


Ja ze swoim nawrotem na twarzy walczę na razie 10% serum z kwasu migdałowego i cera idzie ku lepszemu. Miałam teraz zrobić zabieg z większym stężeniem, ale znów te upały więc poczekam aż przejdą. No i standardowo..nie łuszczę się nic a nic. Nawet cera nie jest przesuszona a stosuję codziennie, gdzie zalecają co dwa dni ze względu na przesuszenie i podrażnienie. Ja mam jakiś pancerz na tej twarzy
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 08:25   #4876
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wiem,że twarzy nie można depilować, mam jednak nadzieję,że pachy będę mogła nadal. Maszynka u mnie odstawiona jest już od ponad 1,5 roku ze względów zdrowotnych, a pastą nie chce mi się babrać,ale jeśli trzeba będzie to wiadomo...
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 09:06   #4877
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Pamietaj, ze retinoidy dzialaja na cala skore a nie tylko skore twarzy. Ta pod pachami tez bedzie wrazliwa na wosk. Jak chcesz to probuj, ale ja bym sie bala, po tym co sobie zrobilam na twarzy wtedy. A tez nie zaczela mi sie wtedy luszczyc skora, nic nie zapowiadalo ze jest taka delikatna, dlatego tez sprobowalam.
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 09:15   #4878
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
Pamietaj, ze retinoidy dzialaja na cala skore a nie tylko skore twarzy. Ta pod pachami tez bedzie wrazliwa na wosk. Jak chcesz to probuj, ale ja bym sie bala, po tym co sobie zrobilam na twarzy wtedy. A tez nie zaczela mi sie wtedy luszczyc skora, nic nie zapowiadalo ze jest taka delikatna, dlatego tez sprobowalam.
Ja przez pierwsze dwa miesiące chodziłam cała podrapana. Skóra była bardzo delikatna, więc najpewniej zeszłaby cała skóra z woskiem. Dla mnie gra nie warta świeczki i bezpieczniej przerzucić się na kremy czy golarkę.

Ja przed wakacjami wydepilowałam się (depilator mechaniczny) i jak ślady zawsze schodziły mi po 12h (nocy), to tak wtedy utrzymywały się dwie, trzy doby A też jestem z tych co świetnie zniosły kurację. Tyle że w moim przypadku trucie średnio się opłaciło
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 10:41   #4879
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
Pamietaj, ze retinoidy dzialaja na cala skore a nie tylko skore twarzy. Ta pod pachami tez bedzie wrazliwa na wosk. Jak chcesz to probuj, ale ja bym sie bala, po tym co sobie zrobilam na twarzy wtedy. A tez nie zaczela mi sie wtedy luszczyc skora, nic nie zapowiadalo ze jest taka delikatna, dlatego tez sprobowalam.
Wiem,ale jednak twarz chyba najbardziej, dlatego moja nadzieja wciąż gdzieś tam jest :P Jestem świadoma tego jaka będzie skóra,dlatego też pytam na forum jak było u Was. Bo jednak pachy to nie twarz, mimo,że też wrażliwe,ale może nie aż tak. Ale skoro nikt nie próbował depilacji pach to ja będę w takim razie pierwsza
Golarki nie mogę używać, jak pisałam już wcześniej.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-31, 17:20   #4880
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Ja ze swoim nawrotem na twarzy walczę na razie 10% serum z kwasu migdałowego i cera idzie ku lepszemu. Miałam teraz zrobić zabieg z większym stężeniem, ale znów te upały więc poczekam aż przejdą. No i standardowo..nie łuszczę się nic a nic. Nawet cera nie jest przesuszona a stosuję codziennie, gdzie zalecają co dwa dni ze względu na przesuszenie i podrażnienie. Ja mam jakiś pancerz na tej twarzy
mi kwasy nigdy nie pomagały, więc jeśli będzie nawrót to pójdę się załamać
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 22:11   #4881
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
mi kwasy nigdy nie pomagały, więc jeśli będzie nawrót to pójdę się załamać
Wiem, że to niełatwe, ale na razie nie masz co się przejmować ewentualnym nawrotem. Trzymam też kciuki, żebyś w ogóle nie musiała.

Dzisiaj dokładnie moja pierwsza rocznica zakończenia kuracji.

A propos nawrotów to napiszę tylko, że u mnie około pół roku po zakończeniu kuracji, a nawet więcej, bo jakoś wiosną, nastąpiło małe pogorszenie, ale teraz jest dobrze (mam nadzieję, że nie zapeszę). Dobijają mnie tylko blizny i przebarwienia. No i wągry okropne. W każdym razie po zakończeniu kuracji może nastąpić tąpnięcie, ale nie ma co od razu panikować.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 07:30   #4882
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
mi kwasy nigdy nie pomagały, więc jeśli będzie nawrót to pójdę się załamać
Mi kiedyś też na trądzik nie pomógł, teraz jest na szczęście inaczej
Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Wiem, że to niełatwe, ale na razie nie masz co się przejmować ewentualnym nawrotem. Trzymam też kciuki, żebyś w ogóle nie musiała.

Dzisiaj dokładnie moja pierwsza rocznica zakończenia kuracji.

A propos nawrotów to napiszę tylko, że u mnie około pół roku po zakończeniu kuracji, a nawet więcej, bo jakoś wiosną, nastąpiło małe pogorszenie, ale teraz jest dobrze (mam nadzieję, że nie zapeszę). Dobijają mnie tylko blizny i przebarwienia. No i wągry okropne. W każdym razie po zakończeniu kuracji może nastąpić tąpnięcie, ale nie ma co od razu panikować.
Ja niestety miałam pogorszenie cery miesiąc po odstawieniu I do dzisiaj ma lepsze i gorsze dni, ale pogorszenie nigdy nie ustąpiło. Ale..to co nie zeszło w trakcie kuracji, czyli podskórne gule na policzkach (po 3-4 sztuki na jednym), zeszły z 3 miesiące po odstawieniu. Czoło obecnie to armagedon. I znów nie mam ropnych wykwitów, a kasze. No ale walczę, zmieniam kosmetyki, patrzę jak cera reaguje. I mimo takiego obrotu spraw nie żałuję..bo plecy, klata, ręce czyściutkie, policzki prawie też.
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 06:47   #4883
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

U mnie od razu po zakończeniu było już widać że trądzik jako taki ustąpił, ale zaskórniki nie. Minęło ok 1.5 roku a ja ciągle chodze po dermatologach żeby wyleczyć kasze. Jak narazie znowu weszłam w znienawidzone retinoidy ale pomijając cały dyskomfort przynajmniej na czole widze poprawe
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 06:11   #4884
Veba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć Dziewczyny, mam kilka pytań dotyczących kuracji retinoidami i będę bardzo wdzięczna jeśli któraś z Was mogłaby mi pomóc?
1. Czy któryś z dostępnych leków doustnych nie zawiera żelatyny?
Jestem wegetarianką - w zasadzie całe życie - czytając o preparacie aknenormin (nad którym mam się zastanowić) sprawdziłam skład niestety nie jest dla mnie - szukałam odpowiedników ale każdy tego typu preparat, o którym czytałam zawiera w składzie żelatynę. Czy jest wśród Was osoba, która jest weganką lub wegetarianką i może mi podsunąć odpowiedni, sprawdzony preparat?
2. Czy u którejś z Was pogorszył się stan psychiczny w związku z braniem preparatu? ( chodzi mi głównie o osoby z predyspozycjami do depresji, takie które w przeszłości były na nią leczone)
3. Czy stan skóry atopowej się nie pogorszy? (mam okropne przebarwienia i blizny głównie przez drapanie - na tle nerwowym i alergicznym)
Na kurację retinoidami sama trochę naciskam dermatologa ponieważ słyszałam, że potrafi zdziałać cuda - jestem leczona na trądzik przeczosowy - czyli z zadrapania w chwili obecnej zewnętrzne objawy mam raczej zaleczone ale skóra jest w okropnym stanie. Dermatolog powiedział, że kuracja podziała także na przebarwienia oraz blizny.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
Veba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 08:18   #4885
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Veba Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, mam kilka pytań dotyczących kuracji retinoidami i będę bardzo wdzięczna jeśli któraś z Was mogłaby mi pomóc?
1. Czy któryś z dostępnych leków doustnych nie zawiera żelatyny?
Jestem wegetarianką - w zasadzie całe życie - czytając o preparacie aknenormin (nad którym mam się zastanowić) sprawdziłam skład niestety nie jest dla mnie - szukałam odpowiedników ale każdy tego typu preparat, o którym czytałam zawiera w składzie żelatynę. Czy jest wśród Was osoba, która jest weganką lub wegetarianką i może mi podsunąć odpowiedni, sprawdzony preparat?
2. Czy u którejś z Was pogorszył się stan psychiczny w związku z braniem preparatu? ( chodzi mi głównie o osoby z predyspozycjami do depresji, takie które w przeszłości były na nią leczone)
3. Czy stan skóry atopowej się nie pogorszy? (mam okropne przebarwienia i blizny głównie przez drapanie - na tle nerwowym i alergicznym)
Na kurację retinoidami sama trochę naciskam dermatologa ponieważ słyszałam, że potrafi zdziałać cuda - jestem leczona na trądzik przeczosowy - czyli z zadrapania w chwili obecnej zewnętrzne objawy mam raczej zaleczone ale skóra jest w okropnym stanie. Dermatolog powiedział, że kuracja podziała także na przebarwienia oraz blizny.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
1. Nie jestem weganka, ale bralam axotret, moze on nie ma zelatyny? Zapytaj dermatologa najlepiej czy jest na rynki cos bez niej

2. Nie

3. Nie dotyczy
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 11:34   #4886
Veba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witaj Ciemna163 dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłam skład leku w internecie - powłoka z żelatyną. Chyba nie ma nic dla wegan - bo widzę, że wszystkie preparaty są w kapsułkach - więc chyba nie muszę się już martwić o kurację...bo zwyczajnie jej nie przejdę ps. lekarze zwykle "nie mają czasu" żeby sprawdzać składy, raz w życiu dermatolog gdy do niego wróciłam następnego dnia po zmianę recepty na jakiś antybiotyk - powiedział, że to moja decyzja i on leku nie zmieni Poprostu jestem już przyzwyczajona, że w takich przypadkach rezygnuję z lekarstw. Jedynie moja internistka podchodzi do tego normalnie i zawsze sprawdza co mi wypisuje. Ale bardzo Ci dziękuję za pomoc!
Veba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 11:51   #4887
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Veba Pokaż wiadomość
Witaj Ciemna163 dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłam skład leku w internecie - powłoka z żelatyną. Chyba nie ma nic dla wegan - bo widzę, że wszystkie preparaty są w kapsułkach - więc chyba nie muszę się już martwić o kurację...bo zwyczajnie jej nie przejdę ps. lekarze zwykle "nie mają czasu" żeby sprawdzać składy, raz w życiu dermatolog gdy do niego wróciłam następnego dnia po zmianę recepty na jakiś antybiotyk - powiedział, że to moja decyzja i on leku nie zmieni Poprostu jestem już przyzwyczajona, że w takich przypadkach rezygnuję z lekarstw. Jedynie moja internistka podchodzi do tego normalnie i zawsze sprawdza co mi wypisuje. Ale bardzo Ci dziękuję za pomoc!
A moze popros tylko o liste wszystkich mozliwych zamiennikow i sobie posprawdzasz? Nie wiem jak powazny masz problem z cera, ale szkoda byloby rezygnowac z tak skutecznego leku. Moze jest cos w stylu syntetycznej zelatyny?
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 17:10   #4888
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witajcie ponownie
Mi do końca zostało (mam nadzieję) 1,5 miesiąca regularnego brania leków, z czym - dawkę podstawową mam za sobą. Piszę, bo nie wiem czy to ma związek z moim problemem, a mianowicie wypadaniem włosów.
Od około 2 miesięcy strasznie lecą mi włosy, są słabe. Mi co roku wypadają włosy w okresie lato-jesień, ale teraz ten dramat nie ma końca i dopiero po pewnym czasie sobie uświadomiłam, że to może być wina Aknenorminu Włosy lecą mi z cebulkami (które swoją drogą są ledwo zauważalne, gdy czasem włos wypadł właśnie z nią to było widać ją wyraźnie) łamią się z połowie, są bez życia. Ogólnie dbam o włosy, więc oleje, maseczki i tego typu rzeczy są dla mnie na porządku dziennym, teraz nie przynosi to większych efektów. Od dermatologa dostałam wcierkę Alpicort E, od około 1.5 miesiąca biorę Vitapil. Miałybyście jakieś rady? Nigdy nie miałam takiego problemu, nie wiem za bardzo jak postępować


Veba zadała pytanie 3. Czy stan skóry atopowej się nie pogorszy? (mam okropne przebarwienia i blizny głównie przez drapanie - na tle nerwowym i alergicznym) - ja trafiłam do swojego dermatologa właśnie poprzez atak azs, niedługi czas później rozpoczęłam kurację
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 17:18   #4889
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jak ja się boję tego możliwego wypadania włosów

Ile z Was brało tabletki anty w czasie kuracji? Bo wiem, że nie każdy bierze...
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 18:13   #4890
Veba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny dziękuję za odpowiedź
Ciemna163 - masz rację, poproszę swojego dermatologa o pełną listę dostępnych preparatów - może jest jakiś odpowiednik - na razie przeszukuję internet ale bez rezultatu - więc lepiej poczekam. Są na rynku kapsułki specjalnie dla wegan- ale niestety jest to wciąż ogromna rzadkość wśród producentów leków by w składzie kapsułek nie było żelatyny Stanu skóry nie umiem ocenić obiektywnie - według mnie jest tragicznie
martuunia - dziękuję za informację, obawiałam się, że witamina A może zbyt wysuszyć skórę ( choć w sumie dermatolog by mi zwrócił uwagę, że przy azs nie powinnam tego brać)
Veba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.