Ocieplenie podłogi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-15, 08:01   #1
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025

Ocieplenie podłogi


Jak najlepiej ocieplić podłogę w mieszkaniu, w którym są panele?
Mieszkanie jest na parterze, w piwnicy lodowato, podłoga zimna. Ma ktoś jakieś rady?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 17:32   #2
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Ocieplenie podłogi

A jaki zakres prac wchodzi w grę?
Najszybszym i nie wymagającym remontu sposobem jest położenie grubego, ciepłego dywanu na podłogę.
Najskuteczniej jednak byłoby ocieplić podłogę od strony piwnicy, sprawdzić, czy nie ma tam jakiejś wilgoci, jeśli piwnica jest zimna i wilgotna.
Może demontaż paneli i położenie pod nie innej maty dałoby jakiś efekt. Te cieniutkie podkłady z folią kupowane na metry mają słabe parametry, więc nie izolują dobrze podłogi.
Ja u siebie całkowicie zrywałam podłogę, w dolnej kondygnacji, ale bez piwnicy. Po dokopaniu się do ziemi sprawdziliśmy fundamenty, ociepliliśmy je, ułożyliśmy nową izolację i wylewaliśmy podłogę na nowo docieplając ją styropianem. Dopiero to pozwoliło zmniejszyć ucieczkę ciepła poprzez podłogę. U ciebie jest o tyle łatwiej, że pod podłogą masz kondygnację.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 17:48   #3
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Ocieplenie podłogi

Od piwnicy nie mogę. Mam tam parking. Wielka przestrzeń, nieogrzewana. Dlatego pytam, co mogę w domu.W mieszkaniu, znaczy.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 21:57   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Ocieplenie podłogi

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Od piwnicy nie mogę. Mam tam parking. Wielka przestrzeń, nieogrzewana. Dlatego pytam, co mogę w domu.W mieszkaniu, znaczy.
Czyli jedna z opcji odpada, o ile problemem są faktycznie straty ciepła.
Pozostaje położyć dywan, albo zorientować się czy są jakieś podkłady pod panele o dobrych parametrach izolacji cieplnej. Wiem, że są takie, które nieźle wygłuszają, ale innymi się nie interesowałam, więc nie wiem co w tym zakresie oferuje rynek.
Mogłabyś też zmienić podłogę na drewno lub korek, które są zdecydowanie cieplejsze w dotyku, niż plastikowe panele, ale rozumiem, że to opcja ekstremalna i kosztowna bardzo. Niestety podłoga z paneli zawsze będzie zimniejsza i mało przyjemna w dotyku, a na najniższych kondygnacjach to uczucie będzie się nasilać.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 12:24   #5
M Studio Urody
Przyczajenie
 
Avatar M Studio Urody
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Ocieplenie podłogi

Problem leży zapewne po stronie wykonawcy, nie zabezpieczył on odpowiednio stropu od strony parkingu dlatego odczuwasz dyskomfort. Jeśli problem jest poważny raczej z deweloperem nie wygrasz powie Ci "wiedziała co brała:/" oszczędzają na każdym centymetrze. Gruby dywan zmniejszy odczuwanie zimna, niestety go nie zniweluje. Rozwiązaniem może być ogrzewanie podłogowe lecz w tym wypadku uważam, że koszty za prąd będą gigantyczne jeśli podłoże nie jest przygotowane. Dodatkowa warstwa styropianu to dobre rozwiązanie ale podniesie Ci się poziom podłogi:/ A wiesz jaki masz rodzaj stropu? jaki typ? może coś zaradzimy
M Studio Urody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 19:54   #6
mazi88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11
Dot.: Ocieplenie podłogi

jest możliwość ocieplenia wnętrz od środka. Poszukaj informacji na ten temat
mazi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 19:03   #7
lokiblond
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: Ocieplenie podłogi

to zalezy od tego jak masz urzadzone mieszkanie, gdy pokoj jest zimny, szczegolnie podloga (jak u ciebie) sprobuj dac dywan (jesli pasuje), na sciany jakis kilim, ciezsze zaslony (jesli tez pasuje i lubisz) - od razu bedzie przytulniej no i straty ciepla beda mniejsze.
lokiblond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 20:03:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.