Styl klasyczny (drogi) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-15, 17:07   #1
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878

Styl klasyczny (drogi)


Hej,
co myślicie o bardzo klasycznie ubierających się młodych dziewczynach? Jestem początkującą prawniczką w kancelarii międzynarodowej i widzę sporo młodych dziewczyn ubierających się w klasyczne beże czy szarości, materiały - kaszmir, jedwab. Co sądzicie np o długim, futrze z norek, noszeniu toreb LV, pereł? dla 25 letniej kobiety? Czy nie wydaje się to wam pretensjonalne? Mi trochę kojarzy się z małymi dziewczynkami, któe bawią się rzeczami mamy, malują szminką i wykoślawiają szpilki
Być może chodzi o wyróżnienie się i podkreślenie wysokiego statusu? Prestiżowy zawód, miejsce pracy, a więc styl musi być taki? Ja osobiście czuję się za młoda na coś takiego, taki styl preferuje moja babcia - mama jako niespełna 50-latka ubiera się w miarę normalnie.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 17:26   #2
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Styl klasyczny (drogi)

Nie wydaje mi sie zeby noszenie futer bylo stylem klasycznym sama lubie rzeczy klasyczne ale dlugiego futra nie posiadam i kojarzy mi sie raczej z nowobogackimi albo celebrities niz z prawniczkami...
Co do innych elementow ktore wymieniasz - lubie minimalizm wiec beze, szarosci, proste fasony, dobre jakosciowo materaily sa jak najbardziej ok dla osoby ktora pracuje w kancelarii, wlasciwie w kazdym wieku bo sa dosc uniwersalne - dziwne zeby ktos tam przychodzil do pracy w jeansach i etno bluzce... Poza tym wiecej chyba zalezy od kroju i fasonu - jedwab moze wygladac bardzo niepowaznie, podobnie jak szary czy bezowy ciuszek... No i jakos nie wyobrazam sobie zeby w kancelarii obslugiwala mnie panna ubrana casualowo.

Perly uwielbiam i nosze i na wieczor, i na dzien, uwazam ze sa dosc uniwersalne wiec bym sie ich nie czepiala bo dawno starcily charakter eleganckiej bizuterii.

Zgadzam sie natomiast ze czesto dziewczyny sa ubrane zbyt powaznie, ale trzeba wziac jeszcze pod uwage miejsce w ktorym pracuja i wymagania szefa. Jesli praktykantka dziennikarstwa, ktora musi stac pod sala sejmowa przez 6 godzin, przychodzi ubrana w szpile i kostium to jest to smieszne i niepraktyczne. Podobnie jak studenci pierwszego roku prawa ktorzy przychodza na wyklad w garniturze i z teczka w reku Ja mlodych prawniczek (ktore chyba jednak maja wiecej niz 25 lat, zwazywszy na dlugosc trwania aplikacji, chyba ze mowimy o aplikantkach...) ubranych tak jak opisujesz nie wiedzialam, a spotykam ich sporo ze wzgledu na prace mojego meza...

No i jestem bardzo ciekawa jak Ty sie ubierasz skoro Tobie taki styl nie odpowiada a pracujesz w tym samym miejscu?
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 17:32   #3
paulunia1412
Raczkowanie
 
Avatar paulunia1412
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ;D
Wiadomości: 200
Dot.: Styl klasyczny (drogi)

moim zdaniem noszenie futer ( nawet tych najdroższych ) to nie kwintesencja stylu klasycznego.
a noszenie toreb LV i sznura pereł?
a co w tym złego?
ja widzę tak ubrane dziewczyny na codzień.
i nie uważam że ubierają się jak stare babcie.
są stylowe, obeznane z modą i .. wyglądają bardzo ładnie.
__________________
.fashionistka
.zakupoholiczka
.make-up' maniak

Mówiąc krótko? - Nałogowiec...

_________________________ ___



paulunia1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 17:39   #4
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Styl klasyczny (drogi)

Za futro z norek to ja bym im chetnie.... <cenzura>
Wiesz jak to opisujesz panieki kojarza mi sie z nowobogackimi. Można wygladac i elegancko i odpowiednio do swojego wieku, postarzanie sie strojem mnie rozbraja.
perły sa dla mnie zbyt modne w tej chwili, zeby nosic, beż jest niebezpieczny, chyba, ze laczymy go z innym kolorem, inaczej faktycznie wychodzi elegancka emerytka.


edit: o widze, ze kilka komentarzy mnnie uprzedzilo i sie powtorzylam
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 17:42   #5
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Styl klasyczny (drogi)

Jeśli je stać (zazdroszczę!) i dobrze się w tym czują, to czemu nie? Nie rozumiem, dlaczego noszenie markowych ciuchów i szlachetnych tkanin porównujesz do zabaw w przebieranki? 25 lat to kobieta "pełną gębą" - co innego gdyby to robiła nastolatka, chociaż właściwie lepiej, żeby się nosiła w jedwabiach i kaszmirach niż w plastikowych koszulkach "made in taiwan"
Nie mam nic do luksusu, gdybym miała odpowiednią pozycję społeczną chciałabym dać jej odpowiednią oprawę

Ps. Perły uwielbiam, nie mam jednak gdzie nosić a jakiś kaszmirowy sweterek na pewno znajdzie się w mojej szafie
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 17:54   #6
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Styl klasyczny (drogi)

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Jeśli je stać (zazdroszczę!) i dobrze się w tym czują, to czemu nie? Nie rozumiem, dlaczego noszenie markowych ciuchów i szlachetnych tkanin porównujesz do zabaw w przebieranki? 25 lat to kobieta "pełną gębą" - co innego gdyby to robiła nastolatka, chociaż właściwie lepiej, żeby się nosiła w jedwabiach i kaszmirach niż w plastikowych koszulkach "made in taiwan"
Nie mam nic do luksusu, gdybym miała odpowiednią pozycję społeczną chciałabym dać jej odpowiednią oprawę

Ps. Perły uwielbiam, nie mam jednak gdzie nosić a jakiś kaszmirowy sweterek na pewno znajdzie się w mojej szafie
Dokladnie - nie wiem co zlego jest w dobrych jakosciowo tkaninach... A jedwab ma tyle zalet ze swietnie rozumiem kazdego kto go wybiera

Jesli chodzi o perly - od kilku juz lat, odkad modelki nosily je do T-shirtow i jeansow, mozna je ubrac wlasciwie do wszystkiego - sa cudowne bo zmieniaja charakter w zaleznosci od kreacji. Pasuja i do malej czarnej na wieczor, i Pannie mlodej na wesele, i do koszulowej bluzki do pracy, i do sweterka na wieczorne wyjscie...
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 19:53   #7
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: Styl klasyczny (drogi)

Mi osobiście bardzo podoba się taki nowobogacki styl glam I wcale nie oznacza to konieczności ubierania się jak kobieta starsza bądź w srednim wieku. Nie jest on przecież ściśle określony a co z tym idzie daje sporo możliwości Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe, drogo wyglądające propozycje to bardzo proszę.
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-31, 12:20   #8
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Styl klasyczny (drogi)

Będzie wyglądać to elegancko pod warunkiem że nie będą Ci z każdego ciucha krzyczeć wielkie loga, typu LV Monogram. Dla mnie takie "styl" gdzie najważniejsze jest logo jest śmieszne. LV ma wiele kapitalnych toreb na których nie ma w ogóle mongramów i idąc ulicą ludzie nie wiedzą że masz torbę za kilka tysięcy złotych i to jest fajne.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 13:14   #9
Daymona
Raczkowanie
 
Avatar Daymona
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Góry.
Wiadomości: 357
GG do Daymona
Dot.: Styl klasyczny (drogi)

Mam nadzieję, że ja w wieku 25 lat nie będę ubierała się w futra (na dodatek z norek, biednie zwierzęta!) i perły
__________________
www.toz.pl- Kup opaskę pomóż zwierzakom
Daymona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 14:09   #10
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Styl klasyczny (drogi)

Oj chyba zazdrość przez niektóre z was przemawia

Ja uważam,że generalnie klasyczne ubrania są drogie,ale pewnei dlatego, że takei ponadczasowe i można je nosić kilka lat

Lubię perły i futra,ale na kimś,bo ja mimo tych 25 lat właśnie wyglądałabym komicznie
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 14:22   #11
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Styl klasyczny (drogi)

Dziwne...co ma posada w kancelarii do noszenia futer i LV? Chyba tylko tyle zeby wlasnie pokazac,ze jest sie Pania Prawnik

Moim zdaniem na pewno nalezy wygladac elegancko (taka praca),ale jakos moje kolezanki-prawniczki pomimo duzych zarobkow (a pracuja w kancelarii w Dublinie- takze zarobki o niebo wieksze niz w PL) nie nosza torebek LV i futer..naprawde dziwne podejscie..tzn wtedy,ze Pani Jadzia ze spozywczaka nie moze nosic lv bo jest tylko Pania Jadzia,a nie Pania z kancelarii?

Zazdrosc tu nie ma nic wspolnego..jak juz mam inne podejcie do takich spraw-pokazywania na sile swojej pozycji w spoleczenstwie. Tyle.
__________________
15.10.2010-
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-09, 16:06   #12
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Styl klasyczny (drogi)

Cytat:
Napisane przez foxy123 Pokaż wiadomość
Dziwne...co ma posada w kancelarii do noszenia futer i LV? Chyba tylko tyle zeby wlasnie pokazac,ze jest sie Pania Prawnik

Moim zdaniem na pewno nalezy wygladac elegancko (taka praca),ale jakos moje kolezanki-prawniczki pomimo duzych zarobkow (a pracuja w kancelarii w Dublinie- takze zarobki o niebo wieksze niz w PL) nie nosza torebek LV i futer..naprawde dziwne podejscie..tzn wtedy,ze Pani Jadzia ze spozywczaka nie moze nosic lv bo jest tylko Pania Jadzia,a nie Pania z kancelarii?

Zazdrosc tu nie ma nic wspolnego..jak juz mam inne podejcie do takich spraw-pokazywania na sile swojej pozycji w spoleczenstwie. Tyle.
popieram Pania Jadzie jej tez sie nalezy torebka LV jesli ja stac

ja osobiscie nie mam wysokiego stanowiska < pracuje w tv lokalnej> ale mam wiele rzeczy klasycznych nie lubie perel ani futre ale ubranka firmowe gucci Lv versace czy prada lubie sa w moim stylu i jesli tylko mnie na cos stac to sobie sprawuje choc wiekszosc mam po siostrze ona zalozy raz czy dawa i laduje u mnie
tak naprawde to nie wazne gdzie pracujemy ubieramy sie tak by pasowalo nie koniecznie ukazujac nasz status zawodowy nie wywyzszajmy sie nad innych
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 18:45   #13
joleczka1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 87
Dot.: Styl klasyczny (drogi)

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Hej,
co myślicie o bardzo klasycznie ubierających się młodych dziewczynach? Jestem początkującą prawniczką w kancelarii międzynarodowej i widzę sporo młodych dziewczyn ubierających się w klasyczne beże czy szarości, materiały - kaszmir, jedwab. Co sądzicie np o długim, futrze z norek, noszeniu toreb LV, pereł? dla 25 letniej kobiety? Czy nie wydaje się to wam pretensjonalne? Mi trochę kojarzy się z małymi dziewczynkami, któe bawią się rzeczami mamy, malują szminką i wykoślawiają szpilki
Być może chodzi o wyróżnienie się i podkreślenie wysokiego statusu? Prestiżowy zawód, miejsce pracy, a więc styl musi być taki? Ja osobiście czuję się za młoda na coś takiego, taki styl preferuje moja babcia - mama jako niespełna 50-latka ubiera się w miarę normalnie.
to co zaznaczone
Jak wogóle można o tym myśleć
joleczka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.