prosze o pomoc , bo jestem juz max załamany ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-11, 20:36   #1
largos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3

prosze o pomoc , bo jestem juz max załamany ;/


Witam !
Mam nadzieje że w dobrym dziale zamieściłem tego posta ... Wracając do tematu ....
.... Mój koszmar zaczął sie zaraz po 18-stce . otóż nabawiłem sie tej głu* choroby grzybicy , a dokładniej z tego co byłem u paru lekarzy tak zwanego języka geograficznego .... dla niewiedzących wychodzą białe plamy na języku , język szczypie , swędzi , ciężko to opisać , nie zycze nikomu tego świństwa . Obecnie mam 20 lat 2 lata męczarni , przez to mam kompleksy , bo nie wiem czy sie umówić z jakąś panna czy nie ( ale to juz inna bajka ) . Szperałem w necie znalazłem wiele artykułów , pisałem też niekiedy do jakiś doktorów , ale z negatywnym skutkiem bo nie dostałem odpowiedzi ( co mnie martwi ) . Byłem u pani doktor laryngolog to mi powiedziała że jak juz sie to załape to do końca życia będzie;/ ( poprostu tak mnie pocieszyła że szok ) ale ja sie nie poddaje i szukam dalej . Testowałem wiele środków , Tandum verde , Meridol , Nestatyna , ketokonazol ( chyba dobrze napisalem ) i nadal mi to wraca robią mi sie białe plamy na języku ;/ i to dziwnie boli . Poprostu już nie wiem gdzie sie udać , żeby tylko to wyleczyć . Szczególnie zwracam sie do Pana/Pani Doktor jeżeli to czyta o pomoc , będę wdzięczny , o nakierowanie itp. ewentualnie umówię się na spotkanie .
Proszę tylko o pomoc .

PS> Mój temat nie założyłem po to od tak niechcenia i zrobiłem sobie głupie żarty tak jak to często bywa , tylko po to aby ktoś kto to miał , albo ma pomógł mi i doradził co mam dalej robić .
Proszę o konkretne wypowiedzi . Pozdrawiam
largos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 22:11   #2
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Dot.: prosze o pomoc , bo jestem juz max załamany ;/

Hej
Nie wiem czy coś ci pomogę, bo nie dolega mi nic podobnego, a z książek wyczytałam, że język geograficzny ma niewyjaśnioną przyczynę i nie wymaga leczenia, niekiedy stan ten cofa się samoistnie. Ale może spróbuj skonsultować się z dentystą, który ma specjalizację z chorób błon śluzowych lub periodontologii. U mnie w mieście właśnie takie osoby zajmują się tego typu sprawami. Ewentualnie z dermatologiem, oni też się na śluzówkach znają.

Powodzenia
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 06:40   #3
largos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
Dot.: prosze o pomoc , bo jestem juz max załamany ;/

Heh, powiem ci tak . Byłem u Stomatologa to na jezyk mi dał maść Solcoseryl . I kazał smarować jezyk , ale to nic nie daje . Właśnie mysle nad zrobieniem sobie wszystkich badań na allergie .Z tego co wiem to sie pojawia na tle allergicznym. Poprostu juz nie wiem ... Załamałem sie strasznie . Jednego dnia mi sie jezyk goi , czasami mam 2 ,3 dni spokoju a czasami jak wywali to sie można wściec ;/ i jak sie tu z jakąś panna umówić , strasznie krępujace , porażka ;/ . Wyleczył to ktoś z Was ???? i jakim środkiem , Bede bardzo ale to bardzo wdzięczny za wszelkie informacje .

Edytowane przez largos
Czas edycji: 2006-04-12 o 13:22
largos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 14:10   #4
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Dot.: prosze o pomoc , bo jestem juz max załamany ;/

Podobno przyczyną mogą też być zaburzenia hormonalne, może więc przebadaj się też pod tym kątem. Nie wiem jak ci pomóc
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 14:19   #5
largos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
Dot.: prosze o pomoc , bo jestem juz max załamany ;/

Wiesz może na czym poelga to badanie , tzn. nigdy takiego czegoś nie mialem wiec dlatego sie pytam , jeżeli bedzie to konieczne napewno zrobie badania . Ogólnie to już jestem praktycznie na wszystko otwarty żeby mi tylko pomogło ..... Bo jak narazie to straciłem cheć do tak przy**** życia .
largos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 12:06   #6
Zegarkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119
Dot.: prosze o pomoc , bo jestem juz max załamany ;/

wiem co to za ból bo sama kiedyś miałam mapkę. Próbowałam wszystkiego i nic nie dawało a czułam chyba coraz większe skutki (swędzenie i jakby napęcznienie).
Po paru latach przeszło samo - chyba przez inne problemy zapomniałam że język był problemem.
Zegarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 14:08   #7
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Dot.: prosze o pomoc , bo jestem juz max załamany ;/

Cytat:
Napisane przez largos
Wiesz może na czym poelga to badanie , tzn. nigdy takiego czegoś nie mialem wiec dlatego sie pytam , jeżeli bedzie to konieczne napewno zrobie badania.
Nie wiem, ale myśle że jak pójdziesz do endokrynologa i powiesz o co ci chodzi, to on powinien już wiedzieć co dokładnie i jak przebadać.
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-23, 12:52   #8
wiolus15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: prosze o pomoc , bo jestem juz max załamany ;/

mam taki sam problem ;(( i też już sobie z tym nie radze .. ale wiesz co, ja zauwazyłam ze te białe plamki sie nasilają kiedy np..Pije duzo mleka, jogurtów itd wszystko to w czym jest duzo mleka ... mi sie wydaje ze juz zamiast tego białka to lepiej jesc duzo owoców i warzyw ... powodzenia
wiolus15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 18:43   #9
THOMY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: prosze o pomoc , bo jestem juz max załamany ;/

Witam mam ten sam problem od wielu lat. Rzucając palenie cały czas żułem gumę i od tego momentu jak sięgam pamięciom mam problem z językiem geograficznym. Też myślałem, że jest to związane z grzybicą ale zrobiłem wymazy z gardła i języka i nic nie wyszło - wiec to nie to.
Byłem u specjalistki od błon śluzowych i powiedziała mi, że część osób ma taką przypadłość co mnie wcale nie pocieszyło bo nadal czułem to dziwne uczucie gdy "to" sie pojawia. Różne specyfiki sprawdzałem nawet byłem u Braci Bonifratów po specjalne zioła i nic. Pewnego razu gdy miałem czerwone plamy z białą granicą na języku kupiłem sobie płyn do płukania ust aquafresh zrobiłem płukankę i tu nagle CUD zniknęło, ale niestety tylko raz sie tak udało. Dziś zakupiłem nowy płyn Colgate taki różowy i zobaczę co z tego będzie <musi sie udać>
Od 6 lat sie zastanawiam i eksperymentuje jak doprowadzić ten język do równowagi.
Teoria, którą wysnułem głosi, iż jest to wina emulgatorów (m.in.E476 o ile dobrze pamiętam, ale głowy nie dam) Emulgatory występują w różnych produktach żywnościowych.Skąd ten wniosek? Otóż pewnego pięknego dnia gdy miałem fazę lux świeżego języczka, postanowiłem zakupić wafelek "Grzesiek" okazało sie to błędem.Na drugi dzień język był w stanie katastroficznym. Warto dodać dla nie wtajemniczonych w to dziadostwo, że w momencie kiedy sie pojawia mały biały punkcik, który sie powiększy w czerwoną plamkę następuje mega wku.......
Produkty żywnościowe są teraz chrzczone różnymi dziwactwami, żeby lepiej wyglądały i dłużej były świeże np. wędlina.
Badania na alergie też robiłem coś tam wyszło, ale w małym stopniu. Moim zdaniem część osób jest bardziej wrażliwa niż inni i takie są objawy.
Largos możesz sie śmiało umawiać z dziewczynami to na szczęście nie jest zaraźliwe;-)

P.S. Jak jest to możliwe zmień tytuł wątku, na np. Język geograficzny po jakimś czasie będzie on sie lepiej pozycjonował w google i więcej osób dotrze do tego forum i może sie pojawić więcej informacji, które pomogą wszystkim zainteresowanym. Pozdrawiam & walczymy z tym dziadostwem !
THOMY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 15:09   #10
dianusia:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 5
Dot.: prosze o pomoc , bo jestem juz max załamany ;/

Zpraszam na forum http://www.jezykgeograficzny.pun.pl/forums.php
POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!
dianusia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 21:40   #11
Nela1_5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 11
Dot.: prosze o pomoc , bo jestem juz max załamany ;/

Mam ten sam problem, tyle że u mnie jest to od urodzenie. Odkąd pamiętam przy jedzeniu kiwi itp. o ananasie nie wspominając strasznie boli mnie język ;/ próbowałam się tego pozbyć ale nic nie skutkuje, nie życzę czegoś takiego nikomu to jest straszne ;( Mam z tego powodu różne kompleksy, więc jak ktoś to kiedyś wyleczył to błagam napiszcie czym!
Nela1_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.