Trądzik po 30_tce? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-16, 18:38   #121
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Hop! Hop! Odkurzam po latach, może ktoś tu zajrzy i powymienia się doświadczeniami .

Znalazłam kilka sposobów na szybkie gojenie zaognionego trądziku.

OCTINOSEPT, świetny preparat, łagodzi i ładnie goi.
Zwłaszcza po wyciskaniu (robię to przez waciki, więc nic chyba nie rozsiewam)
Na noc maść cynkowa lub Benzacne, olejek herbaciany w ciągu dnia punktowo.
Problem polega gł. na powstawaniu ciągle nowych zmian . Jedno się ładnie goi w ciągu kilku dni, a tu obok już coś pod skórą czeka.

Ja: 32 lata, cera: wrażliwa, mieszana, skłonna do przebarwien, zaskórników i wyprysków. Trądziku jednak nigdy nie miałam, nawet jako nastka. Teraz od pół roku masakra!!!

Broda, okolice ust - bolesne, ropne, ale i podskórne gule, bolesne
Czoło - zatkane pory, kaszka, nierówności skóry, nos - zaskórniki, ale od zawsze. Reszta twarzy wolna od tego badziewia.

Moje 2 podejrzenia:
1. reakcja na antybiotyki
(częste zapalenie migdałków, w ciągu tego pół roku był 2 razy Duomox, teraz jestem w trakcie Ospen'u.) Wcześniej Duomox stosowałam i nigdy nic nie było. Więc może ten Ospen?
Może też problem tkwi w samych migdałkach? Wybieram się wkrótce do laryngologa.

Czy ktoś miał taki polekowy trądzik, jak długo się z tym męczył??


2. zapchanie skóry wit. E (olejek) i/lub masłem kokosowym - używałam ich do masażu twarzy, pierwszy raz w życiu.

Czym można by było masować bezpiecznie buzię z trądzikiem?



Mam nadzieje, że nie będę tu jedyną 'mamuśką z trądzikiem'
__________________
WYMIANA

czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 06:43   #122
Magdalena43171
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Tabletki na trądzik - http://derminax.pl Potwierdzam skuteczność - już po kilku dniach pryszcze zaczęły robić się mniejsze, zbladły i w końcu - przepadły bez śladu.

Edytowane przez Magdalena43171
Czas edycji: 2015-02-02 o 09:46
Magdalena43171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 15:08   #123
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Czerwcowa... muszę też pokwiczeć, bo jestem w kropce - usyfiło mnie, a jestem tuż przed 30stką i nie wiem o co kaman: trądziku na twarzy nie miałam, wypryszczało mi plecy, brałam tabletki od dermatologa i pomogło, ale to było 10 lat temu. Cerę mam fajną, tłustą , lecz bez wągrów (robię demakijaż olejkiem dla dzieci Hipp), nie opalam się, ale w tym roku byłam we Włoszech - może to jest powodem mojego obecnego ,dramatu'?

Teraz,gdy jesień, z twarzą coś się niedobrego dzieje: na żuchwie i policzkach mam małe, ropne syfki, jakaś gula bolesna się od czasu do czasu pojawia. Smaruję je tonikiem antybakteryjnym z olejkiem z drzewa herbacianego i kremem antyseptycznym Himalaya Herbals. Wczoraj zasnęłam z praktycznie zagojoną twarzą, a dziś znowu jestem pryszczata, a na całej cerze kaszka, grrr! Co jest qrde?

Podejrzewam mleko. Bo słodycze już odstawiłam.

Chyba zrobię twarzy nieco przestudzoną parówkę z rumianku - kiedyś robilam je często, bo pomagały bardzo, ale mam teraz kilka pękniętych naczynek i unikam.

Uwaga, polecam drogi olejek z granatem: John Masters Organics, dostępny w perfumeriach Marionneaut. Robię nim masaż twarzy, ale nie codziennie. Zauważyłam, że wysusza stare syfy, które następnego dnia są strupkami.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 21:42   #124
magie1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik po 30_tce?

trądzik po 30-tce to koszmar, zmagam z nim się od kilku lat i zadna siła nie chce go przegonić!
magie1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 10:08   #125
pukpuk01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość

Teraz,gdy jesień, z twarzą coś się niedobrego dzieje: na żuchwie i policzkach mam małe, ropne syfki, jakaś gula bolesna się od czasu do czasu pojawia. Smaruję je tonikiem antybakteryjnym z olejkiem z drzewa herbacianego i kremem antyseptycznym Himalaya Herbals. Wczoraj zasnęłam z praktycznie zagojoną twarzą, a dziś znowu jestem pryszczata, a na całej cerze kaszka, grrr! Co jest qrde?

.
Idź do lekarza po antybiotyk.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez magie1982 Pokaż wiadomość
trądzik po 30-tce to koszmar, zmagam z nim się od kilku lat i zadna siła nie chce go przegonić!
A jak się ma Twoja wątroba? USG.
pukpuk01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 06:33   #126
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Już mija. Dalej mi syfki wysakują, ale to nie jest wysyp jak przedtem. Teraz przebarwienia po nich trzeba zlikwidować - co na nie stosujecie?

A tak przy okazji: miesiąc temu miałam pod ustami dziwną opryszczkę: wiele malutkich, ropiejących pryszczków tuż obok siebie. Zlazło to po ponad tygodniu, ale czerwona plama dalej jest i blednie bardzo wolno.

Może to urok jesieni tak działa na cerę?
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 06:17   #127
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Nie miała problemów z cerą przez prawie rok, zaczęła się jesień i wysp. Załamać się można.

Też mam problemy z przebarwieniami - dobra jest mikrodermabrazja daje dobre efekty.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-01, 11:40   #128
SzukamInspiracji
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Najpierw wyeliminujcie nabiał i ogólenie białko. Zbyt duża ilość nabiału, białka działa negatywnie na stan naszej cery.

Poza tym jest jeszcze coś, co bardzo negatywnie wpływa na stan naszej cery ---> stres i zmęczenie. Z tym nie wiem jak walczyć. Poczytajcie o tym tutaj: http://www.tlustezycie.pl/2012/11/ja...a-tradzik.html

Też walczę z problemem pryszczy, po 30tce! Jako nastolatka miałam nieskazitelnie gładką buzie...
__________________
MAGIA JEDZENIA
http://magiajedzenia.blogspot.com
SzukamInspiracji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 16:20   #129
Strongmenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: austria
Wiadomości: 87
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Wiekszość problemow ze skóra ma przyczyne w złej przemianie materii, ja tez od zawsze zmagam sie z niedoskonałościami, dopiero niedawno wyszlo że mam zakwaszony organizm teraz pije mieszanki mineralne, które regulują gospodarke kwasowo-zasadową i jest duzo lepiej
Strongmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 21:26   #130
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Cytat:
Napisane przez SzukamInspiracji Pokaż wiadomość
Najpierw wyeliminujcie nabiał i ogólenie białko.
No jasne, a jak już potem dorobicie się anemii, zwróćcie się do SzukamInspiracji po odszkodowanie! Jak można ludziom wciskać taki kit. Osoby, które nie mają bladego pojęcia i które, jak same piszą, mają problem z trądzikiem (czyli, heloł, kuracja, którą proponują nie była skuteczna nawet w jednym, ich, przypadku...) uważają się za znawców.
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 06:55   #131
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Cytat:
Napisane przez Strongmenka Pokaż wiadomość
Wiekszość problemow ze skóra ma przyczyne w złej przemianie materii, ja tez od zawsze zmagam sie z niedoskonałościami, dopiero niedawno wyszlo że mam zakwaszony organizm teraz pije mieszanki mineralne, które regulują gospodarke kwasowo-zasadową i jest duzo lepiej
co konkretnie pijesz?

W przypływie desperacji kupiłam fasolę mung i piję z niej wywar, będę robić też maseczkę ,mungową'. Pożyjemy zobaczymy.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 11:07   #132
moniamaus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Mam ten sam problem od kiedy skończyłam trzydziestkę. Wcześniej cera była normalna. Później było już tylko gorzej. Chodziłam do dermatologa, stosowałam maści (brewoxyl, acne derm, normaclin, hylosept, davercin, metronidazol ) pomogło na chwilę. Musiałam zaprzestać stosowania bo zaszłam w ciąże. Przez pierwsze 3 miesiące ciąży nie wyskoczył mi żaden pryszcz (za to były okropne mdłości) Tak więc wydaje mi się że to głównie hormony są odpowiedzialne za ten trądzik i może lepiej wybrać się najpierw do endokrynń!ologa zamiast płacić tyłe kasy na leki, które nie pomogą.
moniamaus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:39   #133
lalutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 56
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Endokrynolog sie klania i hormonalne zawirowania po 30 stce. Niestety. Kobieta w kazdym wieku cos ma. Taki juz nasz los. Jak pomysle o przekwitaniu i hormonalnych jazdach to robi minsie slabo!!
lalutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 18:58   #134
noomi_z_bullerbyn
Przyczajenie
 
Avatar noomi_z_bullerbyn
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik po 30_tce?

Cytat:
Napisane przez lalutka Pokaż wiadomość

Niestety. Kobieta w kazdym wieku cos ma.
Odświeżam. Sama bowiem nie zdążyłam nawet odsapnąć po okresie trądziku młodzieńczego, ponieważ szybko okazało się, że mam przewlekłą już chorobę jelita grubego, w związku z którą problemy z cerą będą dotyczyć mnie już zawsze.

No ale radzę sobie jak mogę. Przez lata bardzo pomocne okazały się zwłaszcza: tradycyjne (ręczne) oczyszczanie skóry twarzy w gabinecie kosmetycznym, mikrodermabrazja i naświetlanie lampą Bioptron.

Od jakiegoś czasu zdana jestem jednak na pielęgnację jedynie we własnym, domowym zakresie. Mam własną lampę Bioptron, a kosmetyki zmieniam w poszukiwaniu jak najbardziej efektywnych. Z przetestowanych dotychczas najbardziej skuteczne okazały się:
- seria Proactiv Solution (zrezygnowałam, ponieważ odbarwiają ubranie i pościel),
- produkty z serii Hada Labo z kwasem hialuronowym i retinolem (wymagające stosowania wysokich filtrów przeciwsłonecznych),
- mydła aleppo (używam zamiast HL, jeśli wiem, że danego dnia szczególnie długo będę przebywać na świeżym powietrzu).

Dzięki w/w udaje mi się zachować dobry wygląd cery, no ale chciałabym jeszcze lepszy. W związku z czym mam kilka pytań, może ktoś będzie w stanie rozwiać moje wątpliwości.

1 - Stosowanie kosmetyków z retinolem wyklucza depilowanie twarzy gorącym woskiem. Czy to samo dotyczy pasty cukrowej? (Zanim zdecydowałam się na HL używałam pasty cukrowej rozpuszczanej w kąpieli wodnej, nakładałam ciepłą.)

2 - Lampa Bioptron emituje światło bez promieniowania UV. Ale czy na pewno można się nią naświetlać już po nałożeniu na twarz kosmetyków z retinolem?

3 - Jak połączyć stosowanie produktów z serii HL oraz maseczki z fasoli mung?

Będę wdzięczna za fachowe odpowiedzi. Pozdrawiam.
noomi_z_bullerbyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 07:35   #135
nikitatka
Raczkowanie
 
Avatar nikitatka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 128
Dot.: Trądzik po 30_tce?

No właśnie ja też robiłam parówki bo znajoma mi poleciła a potem wyczytałam, że nie wolno ich robić, jeśli ma się skórę naczynkową. Koniec końców moja skóra wyglądała jeszcze gorzej. Używałam maści z apteki i trochę dawała radę, ale na chwilę. Jedna zmiana wyleczona, to zaraz druga sie pojawiała i tak w kółko. Koleżanka poleciła mi używanie soli z Morza Martwego i Błota, sama kupiła w Blue Nature i mówiła, że jej pomogło. Trochę ciężko mi było uwierzyć, że zwykła sól z minerałami da radę, ale jest bez porównania lepiej. Także, polecam Ci kąpiele w soli z Morza Martwego.
nikitatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-28 08:35:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.