zajście w ciążę, a suplementacja w sporcie .. zagrożenie dla płodu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-02, 15:49   #1
ola2490
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8

zajście w ciążę, a suplementacja w sporcie .. zagrożenie dla płodu?


Witam serdecznie

Mam 25 lat. Brak okresu, dziwne (od czasu do czasu) "skurcze" w kobiecych miejscach, powiększenie biustu skłoniło mnie do wykonania testu ciążowego. Właśnie odczytałam wynik i jest POZYTYWNY!!! jestem szczęśliwa, a zarazem zaniepokojona. Zastanawiam się czy stosując suplementy w sporcie takie jak: odżywka białkowa do picia przed snem, thermo fat burner i drenafast może mieć zły wpływ na rozwój płodu, bądź jakieś skutki uboczne dla Maleństwa? Nie starałam się o ciążę, dlatego też boję się, że gdy stosowałam te rzeczy chodząc na siłownię mogłam narazić płód na niebezpieczeństwo. Odczytując wynik testu jako POZYTYWNY odstawiam suplementację daleko w kąt! ale proszę mi wytłumaczyć czy mam się czego obawiać?? zdaje sobie sprawę, że odczytując wynik powinnam się udać do Lekarza Ginekologii. Tak też zrobię na jutro jestem zapisana na usg (przypadek, bo wygrałam wizytę na loterii.) czy takie usg coś wykaże? czy udać się na normalną wizytę u Ginekologa? trochę pytań mam ALE proszę udzielić na to najbardziej niepokojące mnie pytanie odnośnie ciąży i suplementacji. dziękuję i pozdrawiam!
ola2490 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 16:47   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: zajście w ciążę, a suplementacja w sporcie .. zagrożenie dla płodu?

A orientujesz się, w którym tygodiu jesteś? USG wykaże koło 5 tygodnia że coś jest, ale np. bijące serducho to 6, czasem 7 tydzień, zależy od sprzętu i lekarza

Nie wydaje mi się (zakładam, że to odżywki niesterydowe żadne? ) by teraz był czas na martwienie się, to trochę tak jakbyś martwiła się wcześniej pitym % czy papierosami.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 16:50   #3
FigGa05
Zadomowienie
 
Avatar FigGa05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1 698
GG do FigGa05
Dot.: zajście w ciążę, a suplementacja w sporcie .. zagrożenie dla płodu?

Chyba najlepiej będzie jak zapytasz o to lekarza. on fachowo ci odpowie, bo ja np. nie mam o tych produktach zielonego pojęcia.
FigGa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 17:48   #4
ola2490
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: zajście w ciążę, a suplementacja w sporcie .. zagrożenie dla płodu?

myślę, że może to być 3-4 tydzień. Nie są to sterydowe używki uff Jutro rano robię kolejny test i wybieram się do lekarza. Jest sens z tym usg? czy iść na zwykłą wizytę do Ginekologa? pytam, bo są to u mnie 2 różne miejsca :/ a jeżeli chodzi o alkohol czy papierosy to w sumie racja jestem kobietą i dlatego się martwię. Suplementy odstawiłam już w kąt zdrowo się odżywiam, z siłowni od dzisiaj zrezygnowałam i zobaczę co powie lekarz. Dziękuję za odpowiedzi!! trzymajcie kciuki!
ola2490 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 21:11   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: zajście w ciążę, a suplementacja w sporcie .. zagrożenie dla płodu?

Inaczej - poczekaj z wizytą 2 tygodnie, to już raczej zobaczysz serduszko.
A teraz kup kwas foliowy + witaminy ciążowe (ja np. mam prenatal, ale tego mnóstwo jest w aptekach), wcinaj owoce i warzywa bo sezon i się nie stresuj

A, ew. zrób jutro test z krwi beta hcg (u mnie koszt 17zł), po dwóch dniach czyli w czwartek powtórz, na tym etapie powinien być przyrost ok. 2x, no i wynik powie ci orientacyjnie, w którym tygodniu jesteś

Bo gin i tak ci teraz nic nie powie, ja byłam w 6 tygodniu a 2 lekarzy po badaniu palpacyjnym ciąży nie stwierdziło fakt, to akurat partacze byli, ale kto wie na kogo trafisz
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 14:51   #6
ola2490
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: zajście w ciążę, a suplementacja w sporcie .. zagrożenie dla płodu?

hej

Wróciłam właśnie z pracy zapisana jestem do lekarza na 25 lipca. Wcześniej nie dało rady :/ wracając z pracy wstąpiłam do apteki po kwas foliowy plus witaminy ... pani poleciła mi Pharmaton Matruelle. Nie sądziłam, że taki "drogi" 50zł ale kupiłam Maleństwo najważniejsze!! przy okazji kupiłam test ciążowy inny niż te 2 wcześniejsze. Chciałam sprawdzić jaki będzie wynik na tym teście. Oczywiście wyszedł POZYTYWNY teraz pozostaje mi czekać na wizytę u lekarza. Dzienna dawka tego leku to 1 tabletka zastanawiałam się czy ta tabletka pokrywa dzienne zapotrzebowanie kwasu foliowego? Mam wrażenie, że tak, bo inaczej aptekarka by mnie uświadomiła i poleciła osobno kwas foliowy. Teraz siłownio żegnaj witajcie "kilogramy" owoców i warzyw
ola2490 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 18:59   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: zajście w ciążę, a suplementacja w sporcie .. zagrożenie dla płodu?

Wiesz co, spokojnie możesz kupić tańsze witaminy one wszystkie to samo mają, a w aptece często droższe polecą

Sprawdź na opakowaniu, jaki % zapotrzebowania pokrywa zawarty tam kwas foliowy

Od siebie polecę vitaminer prenatal lub prenatal, koszt ok. 30zł za 100 tabletek oba rodzaje witamin (nie pamiętam producentów) normalnie dostępne i zawierają potrzebną dawkę kwasu.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 07:30   #8
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: zajście w ciążę, a suplementacja w sporcie .. zagrożenie dla płodu?

Sama jestem w świeżutkiej ciąży, wydaje mi się że 7 tydzień i miałam obawy związane z pitym alkoholem ale doczytałam na jakiejś "ciążowej' stronie że przez pierwsze dwa tygodnie od zapłodnienia zardoek jest bezpieczny jeśli chodzi o róże odżywki bo jest tylko zlepkiem komórek igdy jedne obumrą na ich miejsce powstaja następne, po dwóch tygodniach jednak już jest inaczej bo zaczynają się wykształcać organy czy coś w tym stylu i już wtedy jest ryzyko. W piątek ide do gina i mam nadziję że już coś zobacze na usg.
Powodzenia
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 10:18   #9
alli78
Raczkowanie
 
Avatar alli78
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 100lica/PTB/Cz-wa
Wiadomości: 182
Dot.: zajście w ciążę, a suplementacja w sporcie .. zagrożenie dla płodu?

Cytat:
Napisane przez ola2490 Pokaż wiadomość
hej

Wróciłam właśnie z pracy zapisana jestem do lekarza na 25 lipca. Wcześniej nie dało rady :/ wracając z pracy wstąpiłam do apteki po kwas foliowy plus witaminy ... pani poleciła mi Pharmaton Matruelle. Nie sądziłam, że taki "drogi" 50zł ale kupiłam Maleństwo najważniejsze!! przy okazji kupiłam test ciążowy inny niż te 2 wcześniejsze. Chciałam sprawdzić jaki będzie wynik na tym teście. Oczywiście wyszedł POZYTYWNY teraz pozostaje mi czekać na wizytę u lekarza. Dzienna dawka tego leku to 1 tabletka zastanawiałam się czy ta tabletka pokrywa dzienne zapotrzebowanie kwasu foliowego? Mam wrażenie, że tak, bo inaczej aptekarka by mnie uświadomiła i poleciła osobno kwas foliowy. Teraz siłownio żegnaj witajcie "kilogramy" owoców i warzyw
50 zł to nie wiele. Ja łykam femibion natal 2 bo to już połowo drugiego trymestru ale na I trymestr jest femibion natal 1 i generalnie on jest droższy od twoich tabletek. Zaspokaja wszelkie witaminy ale niestety żelazo trzeba łykać osobno bo tam nie ma. Generalnie najważniejszy u mnie w I trymestrze był kwas foliowy, nic innego lekarz nie kazał brać nie potrzebnie jeśli nic się tam nie działo.Dopiero od II zalecił witaminy.Co do usg do lepiej idz teraz gdzieś prywatnie i zrób usg dopochwowe bo inne Ci nie wykaże tak wczesnej ciąży, po prostu bobik jest za mały
alli78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.