prezent dla niemowlaka - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-20, 11:15   #121
bezkitu17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 10
Odwiedziny niemowlaka.

Witam. W tym tygodniu wybieram się w odwiedziny do mojej niespełna 2 tygodniowej kuzynki. Mam wiele pytań:
1# Co w prezencie? Aby się nie powielać i żeby się przydało i mamie i dziecku?
2# Jak mogę im pomóc, zostaję u nich przez kilka dni, nie wiem jak wyglądają pierwsze tygodnie dziecka i jak mogę się "wtrącać" żeby ich odciążyć. Czy np iść z małą na spacer żeby rodzice odpoczeli bo nikt na razie im nie pomaga, czy ugotowac obiad? Czy moze przywieźć im jakies zakupy?
Proszę o pomoc, chciałam nie przeszkadzać tą wizytą a pomóc im i dać wypocząć.
Z góry dziękuje.
Dominika
__________________
mikaaa
bezkitu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 11:37   #122
agatkav
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 98
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Powiem z własnego doświadczenia (jako mama kilkumiesięcznego malca):
1. Na pewno przydadzą się chusteczki nawilżane, pieluchy jednorazowe, ubranka. Na zabawki jeszcze taki dzidziuś jest troszkę za malutki. Najlepiej zapytać mamę co jej najbardziej potrzebne w danej chwili.
2. Zrobienie zakupów, obiadu czy posprzątanie to ogromna pomoc. Za pozwoleniem mamy możesz też zając się dzieckiem żeby mamusia mogła odpocząć chwilę. Warto też pamiętać o tym aby w miarę cicho się zachowywać (zwłaszcza gdy dziecko niedawno usnęło).
__________________
http://boagatta.blogspot.com/ zajrzyj
agatkav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 11:42   #123
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

a ja powiem, że wpisując w wyszukiwarkę: prezent dla niemowlaka znalazłam, aż 3 wątki dotyczące prezentu dla dziecka.
Tam również mogłabyś zadać drugie pytanie, jak pomóc rodzicom...
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ent+niemowlaka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ent+niemowlaka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ent+niemowlaka
Czasem wystarczy TYLKO poszukać, a nie powielać po raz kolejny temat...
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 11:43   #124
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Cytat:
Napisane przez bezkitu17 Pokaż wiadomość
Witam. W tym tygodniu wybieram się w odwiedziny do mojej niespełna 2 tygodniowej kuzynki. Mam wiele pytań:
1# Co w prezencie? Aby się nie powielać i żeby się przydało i mamie i dziecku?
2# Jak mogę im pomóc, zostaję u nich przez kilka dni, nie wiem jak wyglądają pierwsze tygodnie dziecka i jak mogę się "wtrącać" żeby ich odciążyć. Czy np iść z małą na spacer żeby rodzice odpoczeli bo nikt na razie im nie pomaga, czy ugotowac obiad? Czy moze przywieźć im jakies zakupy?
Proszę o pomoc, chciałam nie przeszkadzać tą wizytą a pomóc im i dać wypocząć.
Z góry dziękuje.
Dominika
1. Jesli jestes przygotowana finansowo mozesz kupic dziecku kilka praktycznych rzeczy: pileuchy, chusteczki. Nie zapomnij o mamie. Kup jej moze jakis fajny balsam do ciała?
2. Wszystko za pozwoleniem rodziców.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 13:05   #125
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Też myślę,że na tym etapie fajny byłby jakiś praktyczny prezent. Chusteczki nawilżane czy oliwka.
A co do pomocy to stawiałabym na gotowanie, zakupi i sprzątanie. Mamusia po porodzie może nie mieć sił. A maleństwo jest tak malutkie,że pewnie wolałaby się nim sama zajmować.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 13:37   #126
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

chusteczek, oliwki ani pampersów nie kupuj, bo nie wiesz jakie mama chce, czy używa pieluch jednorazowych czy wielo itp. Najlepiej popytać.

Z drugą częscią pytania jest łatwiej, bo każdemu w domu przyda się pomoc, a szczególnie młodym rodzicom Tylko popytaj. Myślę, że wtedy lepiej się wszystkiego dowiesz
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 13:40   #127
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

A ja się wyłamię odnośnie pieluch. Znajomi moi chyba się naczytali porad na necie i znosili mi stosy pieluch, z których nie skorzystałam... moje dziecko miało jeden określony, ulubiony rodzaj i w innych zaraz miała zaczerwienioną skórę. Dlatego najlepiej zapytać jakie pieluchy, jeśli koniecznie ktoś chce je kupić, bo ja potem rozdawałam te wielkie paki po różnych ludziach...

Mnie jako mamie wielką radość sprawiały wszelkie mazidła na cellulit i balsamy ujędrniające

Dla dziecka można kupić wiele rzeczy od smoczków do butelek (trzeba zapytać jakie) po gryzaczki, grzechotki, kosmetyki dziecięce. Najlepiej zapytać o to rodziców, albo przypatrzeć się czego używają.

Jak pomóc - najlepiej wyręczyć w pracach domowych, w gotowaniu, praniu, prasowaniu, zakupach - tego najbardziej potrzeba świeżo upieczonej mamie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 16:47   #128
nataliawrzos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

1) z pieluchami to super pomysł, bo one szybko się kończą (jesli stosuje się te jednorazowe) oczywiście w rodzaju używanym przez malucha.. Gryzaki i grzechotki to popularny prezent, więc napewno się zduplikują, lepiej kupić coś innego.. Wszystko zależy od tego jakim dysponujesz budżetem - fajne są maty edukacyjne, karuzele nad łóżeczko, kosze na zużyte pieluchy pochłaniające zapachy, albo przytulana z bijącym serduszkiem - kupisz je wszystkie na allegro poniżej 100pln.

2) z pewnością spacery są najlepszym rozwiązaniem, żeby dać rodzicom chwilkę dla siebie, dla mamy, żeby sie wyspała troszkę i odpoczęła, albo ogarnęła zaległości z obowiązkami domowymi, czy pielęgnacji samej siebie... przez pierwsze tygodnie ciężko mi było np. wygospodarować czas, aby móc ogolić sobie nogi hehe, prozaiczne, ale prawdziwe!
Obiad także z pewnością sie przyda Ja zakupy zawsze robiłam na spacerze, więc można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, spacerek, plus zakupy i szybki dietetyczny dla karmiącej mamy obiad na parze hehe Jak dobrze, że jest lato i bogactwo świeżych warzyw
__________________
szczęśliwa mama 10 miesięczniaczka
nataliawrzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 17:40   #129
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

1. najbardziej bylam zadowolona z chusteczek nawilzanych, nie spodziewalam sie,ze tak szybko sie koncza (jednak dostalam pare innych firm niz ja uzywam i z nich nie bylam zadowolona). Bardzo cieszylam sie tez z 2 kocykow, ktore dostalam (choc na poczatku pomyslalam - kurcze mam juz 3 , po co mi kolejne 2, jednak jak Mała zaczela rosnac, jesc coraz wiecej i ulewac, baaaardzo sie przydaly). Jednak najbardziej ucieszylam sie jak od przyjaciolki dostalam pieluszki tetrowe (cienkie! z ladnym nadrukiem w kwiatuszki). Ja kupiłam grube, cale biale i myslalam,ze mam ich az za duzo. Jednak te cienkie okazaly sie duzo lepsze. Poza tym tych pieluch to dziennie brudzi sie mnostwo, a nie uzywam ich do pupy.
Jesli chcesz kupic ciuszki to proponuje wiekszy rozmiar - bo dla maluszka nowonarodzonego kazdy rodzic i najblizsza rodzina kupuje jeszcze przed narodzinami.

2. Mi pomagala na poczatku Mama. Najbardziej cieszylam sie, gdy zajmowala sie domem - sprzatanie, gotowanie (tego na co mam ochote i co moge jesc -karmilam piersia małą alergiczkę), pranie małej rzeczy i pilnowanie jej gdy spi. Mialam wtedy czas na kapiel, umycie wlosow i spanie. Moja Mama brała dziecko śpiace do wozeczka i mowila, ze jak sie obudzi to natychmiast mi ją przyniesie. Nie budziły mnie wtedy córki westchnienia, mruczenia, itp, a przez pierwszy miesiac zrywalam się z łóżka do kazdego odgłosu.

3. z prezentow dla mnie najbardziej ucieszyla mnie koszula do karmienia na ramiaczkach, dopasowana, z wcieciem w talii i odpinanymi od ramiaczek "trojkatami przyslaniajacymi piersi". W kkoncu poczulam sie w niej pieknie po ciazy, bo ja kupilam z krotkim rekawem duze rozmiary, a jednak podczas karmienia koszule dosc czesto trzeba zmieniac, bo tu kapnie mleko, tam malenstwo wypluje, itd. Ucieszylam sie tez z wkladek laktacyjnych i slodyczy.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 19:47   #130
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Ja najbardziej potzrbowałam pomocy w domu-sprzątanie,pranie małych ubranek i gotowanie obiadów dla tż-ta- cięzko jest gotować pyszny smażony(serowy, kapuściany, fasolowy...) obiadek jak samemu nie można go tknąć
Cudowne jest umożliwienie zajęcia się sobą-nie mam na myśli wypadu do spa ale cudownie mieć kogoś,kto zajmie się maluszkiem podczas kąpieli mamy.
Prezenty? gryzak napewno się przyda Balsam dla mamy jest super pomysłem. Świetny byłby bepanthen w kremie -jest rewelacyjny na brodawki mamy karmiącej i na buźkę, lub pupcię niemowlaka
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 20:43   #131
nataliawrzos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Świetny byłby bepanthen w kremie -jest rewelacyjny na brodawki mamy karmiącej i na buźkę, lub pupcię niemowlaka
o! przypomniało mi się, że świetnym gadżetem dla mam są też nakładki silikonowe na brodawki!! Moje były aż sino-fioletowe, przetrwałam najgorszy okres dzięki tym nakładkom
__________________
szczęśliwa mama 10 miesięczniaczka
nataliawrzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 20:58   #132
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Cytat:
Napisane przez nataliawrzos Pokaż wiadomość
1) z pieluchami to super pomysł, bo one szybko się kończą (jesli stosuje się te jednorazowe) oczywiście w rodzaju używanym przez malucha.. Gryzaki i grzechotki to popularny prezent, więc napewno się zduplikują, lepiej kupić coś innego.. Wszystko zależy od tego jakim dysponujesz budżetem - fajne są maty edukacyjne, karuzele nad łóżeczko, kosze na zużyte pieluchy pochłaniające zapachy, albo przytulana z bijącym serduszkiem - kupisz je wszystkie na allegro poniżej 100pln.

2) z pewnością spacery są najlepszym rozwiązaniem, żeby dać rodzicom chwilkę dla siebie, dla mamy, żeby sie wyspała troszkę i odpoczęła, albo ogarnęła zaległości z obowiązkami domowymi, czy pielęgnacji samej siebie... przez pierwsze tygodnie ciężko mi było np. wygospodarować czas, aby móc ogolić sobie nogi hehe, prozaiczne, ale prawdziwe!

Obiad także z pewnością sie przyda Ja zakupy zawsze robiłam na spacerze, więc można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, spacerek, plus zakupy i szybki dietetyczny dla karmiącej mamy obiad na parze hehe Jak dobrze, że jest lato i bogactwo świeżych warzyw

A ja z kolei jako mama 2 tygodniowego niemowlaka bylabym szczesliwa,gdyby ktoś zrobił za mnie obiad czy prasowanie ale dziecka na spacer nie dam za nic.
To jest nasz czas i moja przyjemność
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 21:20   #133
nataliawrzos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
A ja z kolei jako mama 2 tygodniowego niemowlaka bylabym szczesliwa,gdyby ktoś zrobił za mnie obiad czy prasowanie ale dziecka na spacer nie dam za nic.
To jest nasz czas i moja przyjemność
Bo mijają dopiero 2 tygodnie ja przez pierwsze miesiące nie chciałam spuszczać na sekundę dziecka z oka i nawet jak wpadał ktoś, kto chciał małą zabrać na spacer, to koniec końców i tak szliśmy razem
__________________
szczęśliwa mama 10 miesięczniaczka
nataliawrzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 09:01   #134
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Cytat:
Napisane przez nataliawrzos Pokaż wiadomość
Bo mijają dopiero 2 tygodnie ja przez pierwsze miesiące nie chciałam spuszczać na sekundę dziecka z oka i nawet jak wpadał ktoś, kto chciał małą zabrać na spacer, to koniec końców i tak szliśmy razem
Dokładnie! Na początku też tak miałam, ale z czasem byłam szczęśliwa jak mi ktoś małą zabrał na spacer. Jakież cenne były dla mnie ( i są nadal) te godziny

A tak odnośnie tematu, to zawsze można kupić jakieś fajne ciuszki, ale oczywiście większe, jakiś gryzaczek, grzechotkę. Taki maluszek jeszcze wiele nie potrzebuje, więc coś "na zaś" można mu sprawić.

Dla mnie najbardziej nieocenioną pomocą było zrobienie zakupów i pobycie z dzieckiem żebym mogła się wyspać i zrobić coś koło siebie.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 10:52   #135
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
chusteczek, oliwki ani pampersów nie kupuj, bo nie wiesz jakie mama chce, czy używa pieluch jednorazowych czy wielo itp. Najlepiej popytać.
Pieluchy to świetny prezent dla takiego malucha, bo to spory wydatek, a zużycie nie jest małe.

Ale racja - koniecznie trzeba spytać jakie. Dziecko może mieć jeden ulubiony rodzaj, może być uczulone itd.

To samo z chusteczkami.

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

W zasadzie to cokolwiek byś chciała kupić, zawsze lepiej spytać.

Do mnie przychodzono z ubrankiem np. A ja miałam cały zestaw bieliźniany w rozmiarach od 56 do 68 kupiony już przed porodem. Przydało mi się tylko to co koleżanka jedna kupiła na wyrost, w rozm. 74.

Dostałam też balsamy, z których część leży do dziś, bo nie miałam ani czasu, ani głowy do smarowania. Dostałam śpiworek do spania dla rocznego dziecka - długi na 90cm. Leży nie użyty, bo odkąd dziecko wędruje po łóżku, nie ma on sensu zwyczajnie.

Po dwóch wizytach poinformowałam gości kolejnych, żeby nic nie przynosili, bo mam ubranka, koszule, kosmetyki i inne cuda. Tym, którzy koniecznie chcieli coś przynieść mówiłam, że używamy takich pieluch i takich chusteczek. Jedną koleżankę poprosiłam o termoopakowanie na flachę, bo się zaparła, żeby z czymś przyjść, a wiedziałam, że nie ma pieniędzy. Tania, a bardzo przydatna rzecz.

Spytaj po prostu czego im trzeba.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 14:12   #136
nataliawrzos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Cytat:
Napisane przez mamz Pokaż wiadomość
A tak odnośnie tematu, to zawsze można kupić jakieś fajne ciuszki, ale oczywiście większe, jakiś gryzaczek, grzechotkę. Taki maluszek jeszcze wiele nie potrzebuje, więc coś "na zaś" można mu sprawić.

Dla mnie najbardziej nieocenioną pomocą było zrobienie zakupów i pobycie z dzieckiem żebym mogła się wyspać i zrobić coś koło siebie.
Tylko kupując teraz ubranka na wyrost trzeba pamiętać, że idzie zima i nawet najcudniejsza sukienka letnia w rozmiarze 74 się nie przyda ) tak samo body, spodenki, lepiej wybrać te z dłuższym rękawem, długimi nogawkami, ocieplane. takie z pewnością sie przydadzą - ja uwielbiałam ubierać malucha w bluzy i sweterki, i mamy ich co najmniej 15 różnych na zimę najlepsze są ubranka welurkowe, np. śpiochy, piżamki itp

Fajny i tani prezent dla malutkiego maluszka (używa się tak do 4-5mc) to otulacz.

I termoopakowanie na butelkę to świetny pomysł - nawet jak narmisz piersią, to podgrzewasz czasem swój pokarm, albo dajesz maluchowi cos do picia - napewno się przyda, jak nie teraz to przy wprowadzaniu stałych pokarmów, na spacerze.
__________________
szczęśliwa mama 10 miesięczniaczka
nataliawrzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 15:57   #137
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Cytat:
Napisane przez nataliawrzos Pokaż wiadomość
Tylko kupując teraz ubranka na wyrost trzeba pamiętać, że idzie zima i nawet najcudniejsza sukienka letnia w rozmiarze 74 się nie przyda ) tak samo body, spodenki, lepiej wybrać te z dłuższym rękawem, długimi nogawkami, ocieplane. takie z pewnością sie przydadzą - ja uwielbiałam ubierać malucha w bluzy i sweterki, i mamy ich co najmniej 15 różnych na zimę najlepsze są ubranka welurkowe, np. śpiochy, piżamki itp
No zakładam, że wybierając ciuszki dla malucha, obdarowujący uruchamia swoją wyobraźnię
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 18:41   #138
nataliawrzos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Cytat:
Napisane przez mamz Pokaż wiadomość
No zakładam, że wybierając ciuszki dla malucha, obdarowujący uruchamia swoją wyobraźnię
hahaha,myslisz tak, bo sama jesteś mamą i masz wszystko opracowane! prawda jest taka, że większość osón=b o tym wogóle nie myśli i nie "uruchamia wyobraźni" - w końcu nikt nie myśli w tych kategoriach co matka

Ja dostałam masę nieadekwatnych do pogody ubranek, więc wiem co mówię.. nawet tych, które dostałam od koleżanek a nie od kolegów - zapytaj dowolnej dziewczyny, która nie ma dziecka, ani nie ma siostry/brata który ma dziecko np. o to na jaki wiek dziecka jest rozmiar 74? albo jak dziecko zaczyna chodzić to jaki ma rozmiar bucika?

założe się o wszystko, że nie będzie wiedzieć

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

oczwiście uwaga o rozmiarach i ciepłych ubrankach nie była skierowana do Ciebie, tylko do potencjalnego czytacza na tym forum, który matką nie będąc wpadnie na wątek dotyczący prezentów dla maluchów coś, żeby jego wyobraźnię pobudzić
__________________
szczęśliwa mama 10 miesięczniaczka
nataliawrzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 07:31   #139
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Cytat:
Napisane przez nataliawrzos Pokaż wiadomość
Tylko kupując teraz ubranka na wyrost trzeba pamiętać, że idzie zima i nawet najcudniejsza sukienka letnia w rozmiarze 74 się nie przyda ) .
O właśnie.

Ja dostałam od jednej kumpeli body z długim rękawem, takie z doszytą bluzką na to, świetne - body jako bielizna, a bluzka nachodzi na spodnie. A do tego polarkowy sweterek. Wszystko w rozm. 74, a dziecko miałam z maja, więc trafiło na tę wiosnę, czyli akurat. Ale to matka dwójki małych dzieci była.

Jednakże to się rzadko zdarza, żeby ktoś myślał na kiedy prezent trafi.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 16:40   #140
nataliawrzos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
O właśnie.

Ja dostałam od jednej kumpeli body z długim rękawem, takie z doszytą bluzką na to, świetne - body jako bielizna, a bluzka nachodzi na spodnie. A do tego polarkowy sweterek. Wszystko w rozm. 74, a dziecko miałam z maja, więc trafiło na tę wiosnę, czyli akurat. Ale to matka dwójki małych dzieci była.

Jednakże to się rzadko zdarza, żeby ktoś myślał na kiedy prezent trafi.
to i tak nieźle trafiła.. chciaż ty masz synka, to wiadomo, że większy rośnie niż dziewucha
my mamy 10 mc i nosimy zależnie od firmy nosimy 80-86 nawet, taka mega chuda, wysoka glizda... ale urodziła się mierząc 60cm.. (a ważąc 3,5kg) i gdzie tu jakaś logika w rośnięciu? cięzko utrafić, bo co dzieciak to inny model
__________________
szczęśliwa mama 10 miesięczniaczka
nataliawrzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 17:00   #141
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Odwiedziny niemowlaka.

Z ubrankami roznie bywa (kazda mama lubi co innego) wiec jak ide z wizyta do dzidziusia to standardowo biore pieluchy i chusteczki- bo to sie zawsze przyda, ale oczywiscie pytam wczesniej jakiej firmy mama uzywa. Do tego jakas zabawka. A dla mamy przewaznie biore cos slodkiego. Jezeli nie wybieram sie do kolezanki tylko do kogos z rodziny, to jeszcze dla tatusia zabieram "cos do picia" zeby nie czul sie poszkodowany
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 09:17   #142
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: jaki prezent dla noworodka?

Odkopałam ten temat, bo jesteśmy z TŻem na etapie szukania prezentu. W grudniu pojawi się córcia ukochanego kuzyna mojego TŻ. Kuzyna, który jest chrzestnym naszego syna. I dużym prawdopodobieństwem jest to, że albo mąż albo ja będziemy rodzicami chrzestnymi dla małej.

Na nasze pytania co rodzice chcą dostać słyszymy ciągle, że oni nic nie potrzebują. że grzechotkę.
Ratujcie. Chcielibyśmy znaleźć coś tak do 300zł. Ale: leżaczek, karuzele, lampki, wanienka, fotelik do samochodu odpada. Co jeszcze się przydaje? W sensie dla dzieciaczka tak do roczku.

HELP
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 18:59   #143
kukielka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 14
Dot.: jaki prezent dla noworodka?

Ja swojej siostrzenicy kupiłam taki kocyk-przytulankę, choć mała ma już 3 latka z Papim (tak go nazwała) nie wyobraża sobie ani drzemki ani pójścia spać wieczorem... Jestem tym absolutnie wzruszona ))
kukielka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 19:17   #144
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: jaki prezent dla noworodka?

Katkaśku, może takie rzeczy:

-krzesełko do karmienia, do 300zł to już wypas kupisz
-huśtawka - w pierwszej kolejności polecam taką przykręcaną do framugi, jeśli jest taka opcja w domu (mamy i korzystamy od ok. 7/8 miesiąca, huśtawka do 20kg, ze ściąganymi zabezpieczeniami)
-stoliczek edukacyjny - taki, który można dać dziecku mniejszemu, czyli z odkręcanymi nogami, np:
http://allegro.pl/v-tech-stolik-eduk...862368902.html


Albo: http://allegro.pl/taf-toys-jezdzik-p...870220559.html
http://allegro.pl/vtech-interaktywny...878208468.html
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 11:35   #145
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Pierwsza wizyta +prezent

jesli to dobra kolezanka to bez problemu możesz ją zapytać czego potrzebuje i chyba to będzie najlepiej
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 16:57   #146
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: jaki prezent dla noworodka?

Ja w sobotę byłam u noworodka. Kupiłam mamie perfumy, tacie jakis alkohol (mąż wybierał) a dziecku body + skarpetki i paka pampersów.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 17:11   #147
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Prezent dla niemowlaka

Zdaję sobie sprawę, ze wątek teoretycznie powinien wylądować na forum prezentowym, ale postanowiłam go umieścić tutaj, ze względu na to, że kto lepiej będzie znał potrzeby maluchów niż matki?

Koledze z pracy urodziła się córeczka. Złożyliśmy się całą ferajną i mamy uzbierane jakieś 300 złotych. Chcieliśmy kupić jakis fajny prezent dla dziecka. Problem w tym, że nikt nie ma pomysłu co to ma być.

Co chciałybyście dostać dla swojego dziecka? Coś na co prawdopodobnie same byście sobie nie pozwoliły?
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 18:10   #148
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Prezent dla niemowlaka

Za taką kwotę można kupić bardzo fajne np. leżaczko-bujaczki. Wielu rodziców nie stać na nie, inni uważają za niepotrzebny gadżet, więc też nie kupują ale to jest naprawdę cudowna sprawa - maluch ma frajdę, mama może chwilę odpocząć. To własnie taka rzecz z gatunku, że jak nie kupimy, to można bez tego żyć, ale jak kupimy to jesteśmy zachwyceni Oczywiście, dziecko nie powinno w takim leżaczku przebywać długo - na początku max. 2 godziny dziennie, ale przy kłopotach np. z refluksem ten leżaczek to zbawienie (sama przerabiałam). Za 300zł można kupić naprawdę świetne modele takie z wibracjami, biciem serca, podłączane do prądu a nie na baterie itp. Potem niektóre leżaczki-bujaczki mają opcję "rośnięcia" z dzieckiem i do 1,5 roku taki leżaczek może służyć jako krzesełko. Bardzo polecam np. firmę Fisher Price. Za ok. 300zł będziecie mieć rewelacyjny prezent ja gdybym nie miała, bardzo bym się z takiego gadżetu ucieszyła

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2012-05-12 o 18:12
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 18:18   #149
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Prezent dla niemowlaka

Zależy co rodzice już mają a czego jeszcze nie. Szkoda wydać tyle pieniędzy na coś niepotrzebnego lub dublującego się. Dla mnie dobrym prezentem byłaby chusta lub porządne nosidełko. Ale nie wszyscy chcą nosić tak dziecko. Możecie jakoś podpytać rodziców? Chyba lepiej skonsultować pomysł albo spytać wprost co potrzebują.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 18:20   #150
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Prezent dla niemowlaka

Zgadzam się
Albo jakaś wypasiona mata edukacyjna. A jeśli to nie musi być jedna rzecz - to wybrałabym za 200złmatę, a za 100 jakieś łyżeczki, może niekapek z rurką NUBY, kubek niewysypek - takie fajne, w sumie niedrogie dupsy a przydatne i fajnie je mieć.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-02 10:33:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.