Nocnikowanie ? czyli jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-10-17, 06:57   #31
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Nocnikowanie ? czyli jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika?

Brawo!!!
__________________

kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 08:46   #32
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nocnikowanie ? czyli jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika?

Cytat:
Napisane przez Androiddka Pokaż wiadomość
ojejku, przy pierwszym dziecku tyle sie naprosilam i naglowkowalam zeby nauczyc je korzystanai z toalety, ze teraz na sama mysl ciarkimnie przechodza;( jak Wy radzilyscie sobie?
Ja już z grubsza pisałam, u nas nie było jakiś większych problemów, aczkolwiek z perspektywy czasu jak sobie przypominam, ile to kosztowało proszenia, pilnowania, podchodów, to sama się sobie dziwię, skąd miałam tyle cierpliwości

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Młody sika już na nocnik, niestety na toalete nie chce w ogóle.. W przedszkolu i jak z nim ide z miasto ma pampersa tylko. Może mu z czasem przyjdzie że się nauczy na toalete i w krzaczki robić w razie potrzeby
Już dziś 3 noc bez pampersa.. nocnik przy łóżku daje rade. Młody raz lub w ogóle nie sika w nocy do nocnika a łóżko suche!
Cieszę się ogromnie..
Nie ma, że nie chce, namawiać, upierać się, aż w końcu skapituluje dla świętego spokoju To szybciutko poszło z nockami u Was, Gratki, widzę, że naprawdę wzięliście się za to porządnie i od razu efekty



Może zdarzyć się wpadka nocna i to nie jedna, to naturalne, więc nie można się złościć, ale przypomnieć trzeba, żeby jak poczuje, to od razu sie budził i na nocnik. Polecam w razie czego zakupić ceratę (na metry) pod prześcieradło najlepiej na gumce, albo czymś innym umocować, bo będzie się zwijać. Są też specjalne prześcieradła nieprzemakalne

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-10-17 o 08:47
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-21, 09:18   #33
darolo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Nocnikowanie ? czyli jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika?

Witam,

Podczepiam się do tematu bo dotyczy tego samego.

Mój syn ma 3,5 i nie sika do nocnika/toalety.
Próby nocnikowania zaczęliśmy na wiosnę a zakończyliśmy w lipcu zeszłego roku. Generalnie próbowaliśmy każdych metod. Cały plan szlag trafił. Nauka zakończyła się wizytą w szpitalu (młody wstrzymywał mocz od ponad doby) i wizytami u psychologa.
Zaczęliśmy klasycznie. Najpierw rozmowy , czytanki o misiu żegnającym pieluszkę, pokazywanie jak się robi, zabawy przy nocniku, siadanie, ściąganie pieluchy, wymiana posikanych majtek, tłumaczenie, nagrody itp. totalna blokada.
po naradzie ze wszelkimi specami odłożyliśmy naukę o kilka miesięcy.

teraz wracamy do tematu.
mały niby siada tzn. czasem protestuje, raz idzie łatwiej raz trudniej ale usiądzie. problem w tym że nic nie leci. robi dopiero z pieluchą. jak utrafiliśmy że akurat mu się chciało na nocniku to zaczęła się histeria i nic z tego, od razu zeskakiwał.
Dziecko doskonale wie gdzie powinien robić, pokazuje nocnik /sedes
śpiewa nawet piosenkę: "jestem sobie mały miś, dzielny miś. nie chcę pieluch już od dziś." i d..a stoimy w miejscu. stan ten trwa od miesiąca więc pora chyba na następny krok.

Co o tym sądzicie? jak kontunuować? zdejmować pieluchę na godzinę/dwie? o jakiej porze? może dłużej? ale przypominam że miał totalną blokadę zakończoną w szpitalu. chcieli go przetrzymać na oddziale/ i myśleli nawet nad cewnikiem ale w końcu zrobił. w psychice pewnie gdzieś to zostało.

Dodam że dziecko nie lubi się też ubrudzić (taki czyścioszek) . z jednej strony było to wygodne bo nic nie jadł z ziemi i dbał o higienę ale myślę że jest to u niego przesadzone i w tym wypadku też to ma niestety znaczenie.

co o tym sądzicie?
darolo jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-21 10:18:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.