prezent - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-26, 20:56   #1
Atanazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 137

prezent


mam problem i chcę porady nie długo mój brat się żeni i powiedział mi w sekrecie,że jego Pani chciałaby dostać porządne garnki więc poszukałam i znalazłam na modernform.pl takie oto właśnie garnki

http://www.modernform.pl/product/468...w-bellina.html

co sądzicie? moja przyszła bratowa ma nie bagatelny gust więc musi to być naprawdę coś z wyższej półki
__________________
Szczęście to uśmiech bliźniego, to serce, to słońce, to ptak. To piosenka i słowa cieple, to dziecko, matka, kwiat… Od Ciebie tylko zależy, jak spojrzysz na ludzi i świat. Uśmiechnij się do każdego, bo każdy miłości jest wart…:magia
Atanazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 07:12   #2
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: prezent

Ja kupując garnczki kieruje się ich ciężkością. Dzięki temu jak są ciężkie nie przypala się w nich nich. A wygląd to druga sprawa. Mama mojego kolegi ma kupione komplet garczków z Zeptera ma je już wieele lat i na prawdę jest zadowolona, są mocne wytrzymałe, ciężki i estetyczne. Na necie znajdziesz tego duzo min. http://www.zepter.pila.pl/naczynia/
Ale ceny są dość wysokie, może wspólnie z kimś się złożycie na nie
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 07:56   #3
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: prezent

Moi rodzice kupili sobie garnki zeptera już jakieś 10 lat temu a do tej pory wyglądają jak nowe, świetnie się w nich gotuje i przede wszystkich rzeczywiście zużywa się dużo mniej gazu niż w "zwykłych" garnkach. Rodzicom rachunki za gaz przychodziły 3 razy niższe. A i można też zrobić tak, że nastawiasz np zupę trochę ją pogotujesz i wyłączasz a ona juz sobie sama "dojdzie"
My dostaliśmy w prezencie ślubnym też garnki zeptera ale jeszcze chcę zużyć do reszty te ganki, których aktualnie używam i dopiero się na zeptera przerzucę.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 08:08   #4
81gosia
Zadomowienie
 
Avatar 81gosia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 1 304
Dot.: prezent

My dostaliśmy Zeptera 3 garnki, patelnia i taca kosztowały coś prawie 5.000 cena straszna i pewnie byśmy kupili za to coś innego. Jeszcze w nich nie gotowałam bo nie mamy mebli w kuchni, a jedynym sprzętem jest lodówka i kuchenka elektryczna jednopalnikowa dajemy radę. Sami kupiliśmy sobie potem w Niemczech komplet 5 garnków i patelnia jakieś bez firmowe, ale w sumie zestaw 49 elementów, sporo w nim różnych noży i łyżek, chochelek + sztućce + brytfanka do pieczenia i inne ... Chcieliśmy coś z serii odpinanych rączek ale zawsze 3 szt i bez pokrywek były droższe niż nasz ogromny zestaw. A i tak gotuje sie w nich dobrze.

Ale to fakt, że te grubsze garnki są lepsze.


Atanazja
nie wiem z jakiego rejonu Polski jesteś, ale jak masz blisko do Niemiec, to gary (nawet te firmowe) są tam czasem nawet o połowę tańsze jak u nas.
__________________
Mam na imię Dominisia ale mama mówi na mnie "Paszczak" bo ciągle bym coś jadła: mleczko, śpioszki. Tatę też czasem podgryzam, ale on mleka nie daje 17.10.2011 ważyłam 3600gr - teraz trochę schudłam. No wiecie kobieta od samego początku musi dbać o linię Mierzyłam 54 cm.

Edytowane przez 81gosia
Czas edycji: 2009-10-27 o 08:11
81gosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 10:10   #5
arqui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 106
Dot.: prezent

jak chcesz oryginalny prezent to te garnki co znalazles w necie sa idealne. zepter taki oklepany jest. najwazniejsze zeby mozna je bylo myc w zmywarce. swoja droga to ciekawe rzeczy maja na tej stronie modernform.
arqui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 10:48   #6
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: prezent

A ja myślę, że dobrym pomysłem jest poproszenie gości by zamiast np: kwiatów kupili totolotka A nuż coś się nazbiera
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 13:22   #7
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: prezent

Cytat:
Napisane przez Atanazja Pokaż wiadomość
mam problem i chcę porady nie długo mój brat się żeni i powiedział mi w sekrecie,że jego Pani chciałaby dostać porządne garnki więc poszukałam i znalazłam na modernform.pl takie oto właśnie garnki

http://www.modernform.pl/product/468...w-bellina.html

co sądzicie? moja przyszła bratowa ma nie bagatelny gust więc musi to być naprawdę coś z wyższej półki
garnki jak garnki ale jesteś pewna, że ich kolor będzie pasowal PM

ja bym się zalamala jak bym dostała zielone garnki
__________________

14.08.2010
baby
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-27, 15:25   #8
Atanazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 137
Dot.: prezent

dzięki za odpowiedzi jednak mężczyźni mają rację co kobieta to inna myśl , odnośnie koloru to jak pisze " onaella" rzecz gustu po prostu pomyślałam, że kolor jest oryginalny jak i moja przyszła bratowa przynajmniej zapadłabym jej w pamięć.
LoveMessages państwo młodzi właśnie sobie zażyczyli Lotka zamiast kwiatów. A co do Zeptera to dobra marka tylko bardzo już popularna a moja bratowa nie przepada mieć to co "wszyscy" . 81gosia przyznaję Ci rację odnośnie niemieckich garnków bo też są dobrej jakości no i mam trochę daleko aby zrobić sobie wycieczkę po garnki i dlatego znalazłam tu na modernform te garnki ale też trochę pooglądałam inne firmy na ich stronie i jeszcze może nad tymi bym się zastanowiła bo wzornictwo jest ciekawe
http://www.modernform.pl/product/406...ine-5-szt.html
__________________
Szczęście to uśmiech bliźniego, to serce, to słońce, to ptak. To piosenka i słowa cieple, to dziecko, matka, kwiat… Od Ciebie tylko zależy, jak spojrzysz na ludzi i świat. Uśmiechnij się do każdego, bo każdy miłości jest wart…:magia
Atanazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 00:06   #9
81gosia
Zadomowienie
 
Avatar 81gosia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 1 304
Dot.: prezent

co do lotka to z jakichś 30 kuponów ( większość po 5-10 zakładów) w sumie mieliśmy chyba z 16zł wygranej
tak więc różnie bywa

prosiliśmy o nieprzynoszenie kwiatów bo 3 dni po ślubie wyjeżdżaliśmy na 3 tygodnie.
__________________
Mam na imię Dominisia ale mama mówi na mnie "Paszczak" bo ciągle bym coś jadła: mleczko, śpioszki. Tatę też czasem podgryzam, ale on mleka nie daje 17.10.2011 ważyłam 3600gr - teraz trochę schudłam. No wiecie kobieta od samego początku musi dbać o linię Mierzyłam 54 cm.
81gosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 09:26   #10
foltynka
Zakorzenienie
 
Avatar foltynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: tam gdzie kończą się drogi zaczyna się WOLNOŚĆ...
Wiadomości: 5 711
GG do foltynka
Dot.: prezent

My też dostalismy totolotka i oczywiscie zegro wygranej

jedna siostra chciala zamiast kwiatów przybory szkolne i pozniej zawiezli do domu dziecka

a druga siostra chciała jakies lepsze alkohole (whisky, martini idp), dostali tyle,ze im starczy do wesela ich dzieci
__________________

ciało w przebudowie... było 66 kg... jest 57 kg... będzie 52 kg ?


kocham kawę
hybrydy moja nowa pasja

Być może ten, którego kocham
Jest moich marzeń wiernym cieniem
I jeśli o mnie śni po nocach,
jest moim życiem i spełnieniem
( 26.07.2008 forever )
foltynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 15:12   #11
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: prezent

Cytat:
Napisane przez Atanazja Pokaż wiadomość
mam problem i chcę porady nie długo mój brat się żeni i powiedział mi w sekrecie,że jego Pani chciałaby dostać porządne garnki więc poszukałam i znalazłam na modernform.pl takie oto właśnie garnki

http://www.modernform.pl/product/468...w-bellina.html

co sądzicie? moja przyszła bratowa ma nie bagatelny gust więc musi to być naprawdę coś z wyższej półki
chyba lepiej pomacać przed kupnem.
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-29, 09:28   #12
arqui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 106
Dot.: prezent

Czy ja wiem, z tym macaniem to roznie bywa. W sklepie to czesto jest duzo drozej niz w internecie. Jak sie ma sprawdzony sklep to ja wole w internecie kupowac. Mnie sie prawde mowiac podobaja takie
http://www.modernform.pl/product/468...ara-jumbo.html
ze szklana pokrywa. A w sumie to dlaczego garnki? z tego co ogladam na tej stronie to jest duzo oryginalnych produktow, wiec moze jesli twoja bratowa ma wyszukany gust to jednak cos innego mozesz poszukac.
arqui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 09:39   #13
foltynka
Zakorzenienie
 
Avatar foltynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: tam gdzie kończą się drogi zaczyna się WOLNOŚĆ...
Wiadomości: 5 711
GG do foltynka
Dot.: prezent

chyba bym wolała dać kase i niech sama kupi sobie te gary, bo pozniej juz na zawsze bedzie 'wypominać' nawet sobie,ze gary były takie, a takie.. nawet jesli beda drogie nie koniecznie muszą byc dobre.
Sama sie o tym przekonałam ostatnio. Mama wygrala w jakiejs krzyzówce komplet garnków, 3 sztuki ze szklanymi pokrywami, w miare standardowa wielkosc, o wartosci 4500 zł, a byście widziały te plamy jakie powychodziły po 2krotnym użyciu, porażka i nawet nie można reklamować
__________________

ciało w przebudowie... było 66 kg... jest 57 kg... będzie 52 kg ?


kocham kawę
hybrydy moja nowa pasja

Być może ten, którego kocham
Jest moich marzeń wiernym cieniem
I jeśli o mnie śni po nocach,
jest moim życiem i spełnieniem
( 26.07.2008 forever )
foltynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 10:12   #14
arqui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 106
Dot.: prezent

nie mozna reklamowac, ale dlatego ze je wybrala, czy firma nie akceptuje reklamacji? uwazam ze cena nie ma znaczenia, liczy sie tez marka. sprawdzona jak jest to wiadomo czy warto kupic.
arqui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 14:13   #15
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: prezent

polecam garnki Philipiak-bardzo dobra jakość
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 20:11   #16
Atanazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 137
Dot.: prezent



kurczę ona sobie zażyczyła właśnie garnki!!! ciągle przeglądam tą stronę i jest tam mnóstwo fajnych rzeczy i pomysłowe wzory

macać nie mam po co - ja w nich gotować nie będę ale nie mogę dać plamy bo wiecie jak to jest, do końca życia będzie pamiętać podpytam brata bardziej czy jakieś konkretne wymagania ma co do tych garnków.

arqui - te garnki o których Ty mówisz to chyba sobie kupie bo spodobały mi się

na razie to muszę dedukować

całusyyy
__________________
Szczęście to uśmiech bliźniego, to serce, to słońce, to ptak. To piosenka i słowa cieple, to dziecko, matka, kwiat… Od Ciebie tylko zależy, jak spojrzysz na ludzi i świat. Uśmiechnij się do każdego, bo każdy miłości jest wart…:magia
Atanazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:37   #17
Iska
Raczkowanie
 
Avatar Iska
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: z głębi duszy:)
Wiadomości: 49
Dot.: prezent

Atanazja - ja mam od roku szybkowar tej samej firmy co poleciła ci garnki arqui i powiem ci, że jestem z niego bardzo zadowolona. Idealnie sprawuje się w mojej kuchni. Potrawy się nie przypalają hihi, a na dodatek wychodzą bardzo smaczne Myślę, że twoja bratowa będzie z tego zestawu zadowolona.
Iska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 09:48   #18
arqui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 106
Dot.: prezent

marki nie znam, ale spodobaly mi sie wlasnie przez ta szklana pokrywe. w ogole ten sklep modernform wyglada na bardzo solidny. mozna zwrocic jak sie nie jest zadowolonym. wiec chyba z kupowaniem tam nie bedzie problemu. pamietam jak mama kupila pierwszy garnek ze szklana pokrywa i bylam ciekawa jak to widac ze sie gotuje... teraz poki co mam takie dwa.
arqui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 23:08   #19
Iska
Raczkowanie
 
Avatar Iska
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: z głębi duszy:)
Wiadomości: 49
Dot.: prezent

Ja gdy zamawiałam szybkowar to wszystko odbyło się lekko, łatwo i przyjemnie. W liście dołączonym do zamówienia napisana o możliwości zwrotu przedmiotu w przypadku niezadawalającego mnie zakupu. Powiem wam w zaufaniu, że jak mój mężczyzna zobaczył cenę to minę miał nietęgą. Ale ja mam swoje sposoby żeby o przekonać...
Iska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-04, 09:23   #20
LoczeK83
Raczkowanie
 
Avatar LoczeK83
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 157
Dot.: prezent

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
polecam garnki Philipiak-bardzo dobra jakość
dla mnie Philipiak to porażka.. przereklamowany gadzet.. jak podnosze patelnie to reke chce urwać.. a za tą cene to bym miała nie jeden komplet porządnych garów ze stali nierdzewnej.. rodzice maja już kilka lat jakieś takie bezfirmowe.. i spisują sie na medal... po co przepłacać..
LoczeK83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 23:29   #21
arqui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 106
Dot.: prezent

moja tesciowa ma cos takiego
http://www.modernform.pl/product/408...int-18-cm.html
dlugo nie wiedzialam ze to sie nawet nazywa szybkowar. w sumie z poczatku to jakos tak sceptycznie na to patrzylam. garnek jak garnek. ale prawde mowiac jak mi przyszlo ugotowac warzywa to faktycznie szybciej jest i w ogole prawie wody sie nie wlewa.
arqui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 21:44   #22
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: prezent

Cytat:
Napisane przez Atanazja Pokaż wiadomość
co sądzicie? moja przyszła bratowa ma nie bagatelny gust więc musi to być naprawdę coś z wyższej półki
Zdecydowanie takie firmy jak:
"Starke", "Philipiak" - ceny od 800 zł wzwyż
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 23:22   #23
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: prezent

Cytat:
Napisane przez Atanazja Pokaż wiadomość
mam problem i chcę porady nie długo mój brat się żeni i powiedział mi w sekrecie,że jego Pani chciałaby dostać porządne garnki więc poszukałam i znalazłam na modernform.pl takie oto właśnie garnki

http://www.modernform.pl/product/468...w-bellina.html

co sądzicie? moja przyszła bratowa ma nie bagatelny gust więc musi to być naprawdę coś z wyższej półki
Piękne. Choć my zaznaczamy że chcemy tylko kasę (już sprzeciwy mamy się pojawiły, na razie bez rękoczynów), to z takich garnków bym się ucieszyła. No i ten kolor, mój ulubiony, ale mój narzeczony chyba by zzieleniał od tej zieleni . Ja mam alergię na nikiel więc dla mnie odpadają garnki typu Zepter. Myślę że niekoniecznie jest w nich nikiel ale ja już za takie dziękuję. Po prostu hucham na zimne. A jak mi ktoś takie kupi to się załamię. Prezent piękny.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 21:04   #24
arqui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 106
Dot.: prezent

zawsze sie znajda tacy co kasy dac nie beda chcieli tylko prezenty. mysle ze wtedy lepiej sie nie upierac i w jakims sklepie zrobic liste prezentow. na przyklad widze ze w tym modernform jest taka opcja. dzieki temu dostaniemy to co nam sie podoba i co sami bysmy sobie kupili.
arqui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 16:13   #25
Atanazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 137
Dot.: prezent

dziękuje wszystkim za porady, i muszę Wam powiedzieć,że skorzystałam z jednej a mianowicie nie kupiłam zielonych garnków tylko srebrne ale tej samej firmy i na tej samej stronie

http://www.modernform.pl/product/468...ara-jumbo.html

wesele było suuuuperr

jak na razie widzę zaczęła w nich gotować i stwierdziła cytuje "w końcu nie będę parzyć rąk o te metalowe uchwyty bo tu są silikonowe " niby taki sobie komplement ale cieszy

pozdrawiam
__________________
Szczęście to uśmiech bliźniego, to serce, to słońce, to ptak. To piosenka i słowa cieple, to dziecko, matka, kwiat… Od Ciebie tylko zależy, jak spojrzysz na ludzi i świat. Uśmiechnij się do każdego, bo każdy miłości jest wart…:magia
Atanazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 20:31   #26
Baska1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 63
Dot.: prezent

Cytat:
Napisane przez Atanazja Pokaż wiadomość
mam problem i chcę porady nie długo mój brat się żeni i powiedział mi w sekrecie,że jego Pani chciałaby dostać porządne garnki więc poszukałam i znalazłam na modernform.pl takie oto właśnie garnki

http://www.modernform.pl/product/468...w-bellina.html

co sądzicie? moja przyszła bratowa ma nie bagatelny gust więc musi to być naprawdę coś z wyższej półki

Moim zdaniem super sprawa. Jeśli Twoja przyszła bratowa ceni sobie jakość to będzie to odpowiedni prezent. Akurat tak się składa, że sama kojarzę modernform i mam z nim same dobre wspomnienia

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Jeszcze jedno! Jeśli już zdecydowalas sie na modernform, to polecam srebrne Beem. Chyba ładniej będą się komponowały z kuchnią. Pozdrawiam!
Baska1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.