Zbyt długie cykle - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-10, 20:19   #1
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573

Zbyt długie cykle


Witam!
Szukałam dlugo na forum, ale nie znalazłam podobnego wątku (z góry przepraszam, jeśli taki był). Mam 16 lat, okres od prawie 3... Kiedyś miałam niereguralny okres, ale mi się wyrównał. To znaczy... moje cykle odkąd pamiętam nigdy nie trwały 28 dni, tylko zawsze około 40, czasami i dłużej. Zaczęłam się niepokoić ostatnio, choć z drugiej strony, może taka moja natura? Nie wiem czy powinnam zgłosić się do ginekologa. Dodam, że czasami mam baaardzo bolesne okresy, na szczęscie już od kilku miesięcy, jest spokój z tymi potwornymi bólami.
A czy te cykle mogą mieć związek, z tym że jestem bardzo szczupła? Nie odchudzalam się nigdy, po prostu zawsze taka byłam, chociaż nie mam chłopięcej budowy, po mojej mamie odziedziczyłam dość szerokie biodra, natomiast piersi mam bardzo małe. Ogólnie ważę około 48 kg przy 165cm, to chyba prawidłowa waga?Chociaż wszyscy mi mówią, że jestem bardzo chuda Dodam, że moja mama w moim wieku miała podobne problemy z miesiączką, nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2010-08-10 o 20:28
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 09:47   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zbyt długie cykle

Cytat:
Napisane przez tosiajola Pokaż wiadomość
Witam!
Szukałam dlugo na forum, ale nie znalazłam podobnego wątku (z góry przepraszam, jeśli taki był). Mam 16 lat, okres od prawie 3... Kiedyś miałam niereguralny okres, ale mi się wyrównał. To znaczy... moje cykle odkąd pamiętam nigdy nie trwały 28 dni, tylko zawsze około 40, czasami i dłużej. Zaczęłam się niepokoić ostatnio, choć z drugiej strony, może taka moja natura? Nie wiem czy powinnam zgłosić się do ginekologa. Dodam, że czasami mam baaardzo bolesne okresy, na szczęscie już od kilku miesięcy, jest spokój z tymi potwornymi bólami.
A czy te cykle mogą mieć związek, z tym że jestem bardzo szczupła? Nie odchudzalam się nigdy, po prostu zawsze taka byłam, chociaż nie mam chłopięcej budowy, po mojej mamie odziedziczyłam dość szerokie biodra, natomiast piersi mam bardzo małe. Ogólnie ważę około 48 kg przy 165cm, to chyba prawidłowa waga?Chociaż wszyscy mi mówią, że jestem bardzo chuda Dodam, że moja mama w moim wieku miała podobne problemy z miesiączką, nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Może taka twoja uroda a może przyczyną jest zaburzenie - lepiej wybierz sie do lekarza.Problemy Twojej mamy nie maja z tym nic wspólnego chyba że mama ma (zdiagnozowany) np PCOS to wtedy jest wieksze ryzyko, że i Ty bedziesz miec.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 22:31   #3
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zbyt długie cykle

Cytat:
Napisane przez tosiajola Pokaż wiadomość
Witam!
Szukałam dlugo na forum, ale nie znalazłam podobnego wątku (z góry przepraszam, jeśli taki był). Mam 16 lat, okres od prawie 3... Kiedyś miałam niereguralny okres, ale mi się wyrównał. To znaczy... moje cykle odkąd pamiętam nigdy nie trwały 28 dni, tylko zawsze około 40, czasami i dłużej. Zaczęłam się niepokoić ostatnio, choć z drugiej strony, może taka moja natura? Nie wiem czy powinnam zgłosić się do ginekologa. Dodam, że czasami mam baaardzo bolesne okresy, na szczęscie już od kilku miesięcy, jest spokój z tymi potwornymi bólami.
A czy te cykle mogą mieć związek, z tym że jestem bardzo szczupła? Nie odchudzalam się nigdy, po prostu zawsze taka byłam, chociaż nie mam chłopięcej budowy, po mojej mamie odziedziczyłam dość szerokie biodra, natomiast piersi mam bardzo małe. Ogólnie ważę około 48 kg przy 165cm, to chyba prawidłowa waga?Chociaż wszyscy mi mówią, że jestem bardzo chuda Dodam, że moja mama w moim wieku miała podobne problemy z miesiączką, nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Witaj Ja mam 17 lat i okres od pięciu. Moje cykle wynosiły zawsze 38-48 dni i zawsze były nieregularne. Teraz to już w ogóle, ale to inna historia. Z tym zgłaszaniem się do ginekologa, to są różne opnie. Dla porównania, na badaniach w szkole pielęgniarce powiedziałam, że mam nieregularny okres i wszystko było ok, bo że jeszcze młoda jestem, a na badaniu w przychodni lekarka dwa razy powtórzyła, że mam iść do ginekologa. W kwietniu musiałam iść do ginekologa, bo mi się okres 2 mies. spóźniał i lekarka nie robiła żadnych problemów, że mam taki długi cykl i nieregularny. Oczywiście, dla własnego spokoju, możesz się zapisać na wizytę, lecz sądzę, że w Twoim wieku nie jest to jeszcze konieczne. Nie sądzę, że cykle mają związek z ogólną budową ciała, sama chuda nie jestem (mam 166 cm i ważę 61 kg), aczkolwiek pamiętam, jak mama wspominała, że jej ginekolog mówił, że zazwyczaj bolesne miesiączki mają kobiety o szerszych biodrach (i tu by się zgadzało, przynajmniej w mojej rodzinie). Moja mama też miała takie same problemy z okresem w moim wieku, może to dziedziczne;p
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.