Tabletki antykoncepcyjne MARVELON - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-13, 11:20   #1
justix1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4

Tabletki antykoncepcyjne MARVELON


Witajcie Forumowiczki!

załozyłam ten wątek,ponieważ jestem ciekawe jakie są Wasze opinie na temat tych tabletek.. Jak sie po nich czujecie, czy wystapiły jakieś skutki uboczne <?>

Ja swoją przygodę z antykoncepcją hormonalną zaczęłam rok temu; pierwsze tabletki ---> Yasminelle.
Niestety z biegiem czasu zaczełam się czuć po nich coraz gorzej.. Libido spadło do zera poranne mdłości, byłam nerwowa i cały czas łapałam jakieś infekcje.. Jedynym plusem było to,że nie przytyłam i poprawiła mi się znacznie cera. Niestety po ostatniej infekcji która doprowadziła do grzybicy i wielkim znisczeniu śluzówki mój ginekolog polecił mi zmianę tabl. gdyż stwierdził ze widocznie za mała ilość jakiegos hormonu powoduję cały czas te infekcje..
Przepisał mi MARVELON.. Ehh nie byłam sczerze mówiąc zbytnio przekonana do tej zmiany, bo jednak większa ilość hormonów, większe prawdopodobiństwo 'spuchnięcia"..no ale po przemysleniu sprawy zdecydowałam się na tą zmianę.. Dzisiaj wziełam 7 tabletkę. Jestem troszkę zaniepokojona, bo od kilku dni cały czas boli mnie brzuch, jest to takie uczucie wzdęcia.. Oprócz tego jak narazie nic innego nie zauważyłam..cera bez zmian jak narazie, waga też, mdłosci nie mam..libido dalej na poziomie zera.. Ale to dopiero początek..zobaczymy jak będzie dalej.. Niepokoi mnie tylko ten ból brzucha.. miałyście podobnie?

Mam nadzieje ,że watek okaże się pomocny i nawzajem sobie pomożemy i wymienimy sie naszymi 'doświadczeniami'
justix1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:38   #2
Preston Avenue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 15
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne MARVELON

Hej,
obecnie biore Marvelon. jestem w polowie trzeciego opakowania.

Poprzednio bralam Cilest, przez 3 miesiace ale mialam bardzo czeste wahania nastroju, bez powodu plakalam, albo pomyslalam o czyms przykrym i zaczynalam beczec. Az TZ sie poskarzyl W sprawie Cilest sprawa jest dziwna, ale moze moj organizm sie zmienil, poniewaz bralam Cilest 4 lata temu i bylo wszystko ok-poprawila mi sie cera, nie mialam zadnych zmian nastrojow. Po tej przerwie zdecydowalam sie znowu zaczac brac tabletki. Lecz tym razem mialam zmiany nastrojow, cera byla dalej beznadziejna-zwlaszcza kilka dni przed okresem.

Czytalam rozne opinie o Marvelonie, zwlaszcza dotyczace obnizenia libido. W moim przypadku to nie nastapilo. Cera mi sie poprawila juz po miesiacu. Nie mam ogromnych, bolacych wypryskow, jedynie w tym miesiacu wyskoczyly mi jakiej drobiazgi. Nie mam takich zmian nastrojow jak poprzednio. Chociaz po drugim opakowaniu, w czasie tygodnia przerwy bylam wrazliwsza i delikatniejsza niz normalnie. Wczoraj zaopatrzylam sie w tabletki na nastepne 3 miesiace. I bede obserwowac. Spytalam sie TZ czy uwaza, ze moje wahania nastroju sie polepszyly ale tym razem zaczal sie wykrecac, ze jest mu ciezko powiedziec
Jezeli chodzi o wage ciala. Przytylam kilogram, ale prawdopodobnie jest to zwiazane zmiana rodzaju pracy ze stojacej na siedzaca
Pozdrawiam
__________________
Jak się kobieta uprze to diabła przegada
Preston Avenue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.