hemoroidy a jazda na rowerze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-14, 08:41   #1
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435

hemoroidy a jazda na rowerze


Witam. Wczoraj zdiagnozowano u mnie chorobę hemoroidalna pierwszego stopnia Przepisano mi czopki (na 10 dni), maść i tabletki. Ale największym moim zmartwieniem jest to, że codziennie dojezdzam do pracy rowerem (ok 8 km w jedną stronę). Od poniedziałku tego zaprzestałam (wtedy odkryłam hemoroida), ale chciałabym do tego wrócić, gdyż jazda autem jest po prostu koszmarem

Czy kiedykolwiek będę mogła do tego wrocic (najlepiej jak najszybciej)? I fitnessu? Czy jazda na rowerze może zaostrzyc ten stan czy teraz to juz wlasciwie "po ptakach"?
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 15:35   #2
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: hemoroidy a jazda na rowerze

Cytat:
Napisane przez fascinata Pokaż wiadomość
Witam. Wczoraj zdiagnozowano u mnie chorobę hemoroidalna pierwszego stopnia Przepisano mi czopki (na 10 dni), maść i tabletki. Ale największym moim zmartwieniem jest to, że codziennie dojezdzam do pracy rowerem (ok 8 km w jedną stronę). Od poniedziałku tego zaprzestałam (wtedy odkryłam hemoroida), ale chciałabym do tego wrócić, gdyż jazda autem jest po prostu koszmarem

Czy kiedykolwiek będę mogła do tego wrocic (najlepiej jak najszybciej)? I fitnessu? Czy jazda na rowerze może zaostrzyc ten stan czy teraz to juz wlasciwie "po ptakach"?
A czy jazda rowerem sprawia jakiś dyskomfort, ból w okolicy odbytu? bo jeśli nie, to śmiało możesz jeździć. A lekarz nic na ten temat nie powiedział?
A zresztą przy tej chorobie dieta i aktywność fizyczna jest wskazana.
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 16:54   #3
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435
Dot.: hemoroidy a jazda na rowerze

Nie odczuwam żadnego dyskomfortu, ale lekarz powiedział by zrezygnować z roweru najlepiej do czasu, gdy wyleczę stan zapalny. Ale powiedział też, że może to trwać wiele tygodni Wiem że zdanie lekarza jest decydujące, ale chcialam poznać opinię innych...
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 18:27   #4
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: hemoroidy a jazda na rowerze

Jeśli nie odczuwasz dyskomfortu, to odczekaj może trochę, aż stan się poprawi, a potem możesz jeździć. Aktywność fizyczna (bez przesady, nie wyczynowo) jest wskazana. Ważne, żebyś miała dobrze dobrane, wygodne siodełko do roweru. No i nie wiem czy to dobry pomysł, ale zawodowi kolarze, zarówno kobiety jak i mężczyźni, zawsze zakładają specjalne spodnie do jazdy na rowerze, z wkładką z gąbki, która znacznie poprawia komfort jazdy i zapobiega otarciom. Skoro dojeżdżasz rowerem do pracy to może nie będziesz chciała tego wypróbować, ale jeśli masz możliwość np. przebrania się przed pracą, to mogłoby być ok.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.