Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po" - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-23, 21:43   #151
blackmoon_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 158
Dot.: Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po"

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Wróć do mojej wypowiedzi, w której piszę, czym jest całodobowa pomoc medyczna. Cały czas myli Ci się z SORem i kurde, debilkę z siebie, za przeproszeniem, robisz takimi wypowiedziami.

To TY nie wiesz, na czym to polega i siejesz ferment.
Uwierz mi, że doskonale wiem o czy piszesz, z pierwszego postu autorki nie wynika, że korzystała właśnie z takiej pomocy, tylko, że pojechała na dyżur do szpitala. Poza tym, nie obrażaj mnie- jak prezentujesz niską kulturę wypowiedzi, to lepiej nie wypowiadaj się wcale.
blackmoon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:46   #152
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po"

A ty myslisz ze ginekologiczna izba przyjec do od czego jest jak nie od naglych wypadkow? Szpital to nie tylko operacja na otwartym sercu czy ciezki stan zagrozenia zycia nie mowie zeby tam biegac bez przyczyny ale jak ginekolog ma dyzur to nie kumam czemu by nie podejsc skoro sytuacja kryzysowa
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:51   #153
elamem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 571
Dot.: Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po"

Doczytałam, faktycznie zasugerowała prywatną więc to niezbyt etyczne, ale autorka pisała, że pojechała do szpitala, więc nie wiadomo czy to był SOR czy co innego (całodobówka).

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A ty myslisz ze ginekologiczna izba przyjec do od czego jest jak nie od naglych wypadkow? Szpital to nie tylko operacja na otwartym sercu czy ciezki stan zagrozenia zycia nie mowie zeby tam biegac bez przyczyny ale jak ginekolog ma dyzur to nie kumam czemu by nie podejsc skoro sytuacja kryzysowa
poronienia, gwałtowne krwotoki itp. Kiedyś z podejrzeniem zapalenia właśnie z taką sugestią mnie stamtąd odesłali, mówiąc, że tym się zajmują i że mają komplet pacjentów w tak trudnych sytuacjach (tu chyba aż tak źle nie było bo autorka pisze o pustym korytarzu).
elamem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:53   #154
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po"

Ja sie nie dziwie w sumie ze w polsce tyle niechcianych ciaz jak widze ta wole walki "tam nie pojde bo nie wypada tam nie bardzo a tu w smie daleko" ehhh
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 22:00   #155
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po"

MASAKRA! Raz byłam w takiej sytuacjii i kupiłam tabletkę po w drogerii. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacjii, że biegam od lekarza do lekarza i wysłuchuję jakiś głupich komentarzy, kpin a do tego jeszcze muszę być grzeczna bo przecież na tej tabletce mi bardzo zależy. Na prawdę chciałabym aby w Polsce ta tabletka była ogólnodostępna i mam w nosie czy ktoś ją będzie brał jak cukierki, stosował jako antykoncepcję i co tylko. Ważne jest dla mnie to, że nigdy nie będę w sytuacji jak Autorka.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 23:27   #156
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po"

Tragedia, ze w Polsce sa tacy lekarze.. Powinno byc tak jak w innych krajach, tabletka dostepna bez recepty, w aptece, na kazdejbstacji benzynowej i w zwyklym supermarkecie..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 05:57   #157
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
I dlatego nigdy w tym kraju nie bedzie normalnie. Ludzie chyba nigdy nie zaczna patrzec na lekarza w przychodni czy pogoowiu jak na usluge taka jak fryzjer za ktora placa przepotezns sumy. TYlko sie cackaja. Prosze cie


A myślisz że skąd w służbie zdrowia taka korupcja i generalnie syf? "pan doktór" to przecież święta krowa, od której absolutnie nic nie można wymagać- ani kultury, ani zwleczenia się z łóżka na dyżurze, ani empatii... Panuje u nas gloryfikacja tego zawodu, tak, jakby skończenie tych trudnych studiów automatycznie czyniło z absolwentów nadludzi.

A później zdziwienie, że taki półbóg chamsko potraktował pacjenta czy pielęgniarkę.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 09:44   #158
tiramisufan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 35
Dot.: Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po"

Generalnie rzecz biorąc jest strona o nazwie wpadka(.)pl i tam są adresy ginekologów, którzy wypisują tabletki po.
Takie zachowanie
Cytat:
Tam jednak lekarz odmówił mi wypisania recepty bo dyrektor im nie kazał coś o jakiejś nowej ustawie mi mówiła.
Cytat:
I co się okazało? W ogóle nie chciała mnie przyjąć! Wstawiła się za mną jakaś pielęgniarka i poinformowała panią doktor że to już druga doba i żeby chociaż ze mną porozmawiała. Tak więc dzięki niej, mogłam w ogóle iść i poprosić osobiście o tą receptę. Pani ginekolog przyjęła mnie na korytarzu (!) (jak chciałam wejść do gabinetu powiedziała -,, To mój gabinet, po co pani tam wchodzi") Powiedziała mi że to jest szpital i że tu leczy się ciężko chorych ludzi a nie żeby młode panienki załatwiały sb środki antykoncepcyjne i że trzeba było myśleć prędzej. Powiedziałam że to nie jest tak ze nie zabezpieczyliśmy się, po prostu mieliśmy pecha i nam pękła prezerwatywa.
Jest oczywistym złamaniem ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty ( przeczytaj artykuł mojego autorstwa zamieszczony poniżej). Ponadto nie ma żadniej nowej ustawy, tutaj lekarz po prostu kłamał, przepisy o klauzuli sumienia zostały skierowane do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie zgodności tej klauzuli z wolnością sumienia, co nie wpływa w żaden sposób na obecnie funkcjonujące przepisy.

Możesz złożyć skargę do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej ( bezpłatnie) i pozew do sądu o odszkodowanie i zadośćuczynienie ( ta druga sytuacja przyjmowania poza gabinetem jest uwłaczająca i moim zdaniem narusza Twoje dobra osobiste )

Pytanie tylko jak wyjdzie udowodnienie takiego zachowania lekarza przed sądem.

Poniżej wrzucam artykuł, który popełniłem jakiś czas temu. Moim zdaniem warto rzucić na niego okiem
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf anytkoncpecja postkoitalna.pdf (806,8 KB, 10 załadowań)
tiramisufan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 13:52   #159
Monyyczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 107
Dot.: Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po"

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Cooooooo Ale Cię skosił! Masakra!
Ja na żadnej wizycie po nie byłam, lekarz w sumie mi powiedział, że nie ma takiej potrzeby.
Aborcja kosztuje mniej heh
No niestety. Co prawda pierwsza wizyta była o 20;00 (żeby nie było dzwoniłam rano, mówił że dopiero o 20:00 będzie miał miejsce) a następna w sb, no ale.. ;/ Potem się dowiedziałam, że ten pan za różne naciągania wyleciał ze szpitala a mnie chciał wkręcić w kolejne 900zł kosztów, ale to już nie na ten wątek
Monyyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 14:33   #160
Cherie_Currie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 317
Dot.: Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po"

Masakra, co za kraj, co za 'lekarze'. W szpitalu nie wypisze, ale prywatnie już jej sumienie pozwala.. Brak mi słów. Dobrze, że istnieje coś takiego jak Women on Web - jak byłam młodsza i nie było mnie jeszcze stać na ewentualny wyjazd do zagranicznej kliniki to zawsze jakaś pomoc.
Cherie_Currie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 12:52   #161
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po"

Autorko jaki był efekt tej sytuacji?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 14:13   #162
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Odmówiono mi wydania recepty na tabletkę ,,po"

w sumie jak juz bylo tak zle (chociaz niby szanse na zaplodnienie nikle), to faktycznie trzeba bylo podejsc do tej lekarki, ktora sie zdeklarowala prywatnie (tym razem bylaby milsza). Schowac dume do kieszeni albo zrezygnowac z panikowania i juz.
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-01 15:13:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.